Jump to content
Dogomania

VIGO/ IGOR - juz w DS


Ayame Nishijima

Recommended Posts

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250326-Rozliczamy%21-Vigunia-wyciagnetego-z-mordowni-dezodorant-i-cegielki-18-01-25-01g-22[/URL]
czesc pieniazkow z bazarenku , już jest na koncie Angeliki czyli Vigunia , czekam jeszcze na wplaty , Viguniu cudny sciskam :buzi:

Link to comment
Share on other sites

barb - ja juz dawno chcialam odpuścic całe to bagno, ale nie potrafilam zrobic to Vigowi. Piesek niczemu nie jest winny.
Skoro znalazla sie osoba, która chce przejac watek - prosze bardzo, nie bede miala na sumieniu ze zostawilam to wszystko :)

Ayame, ja zaraz napiszę do moda, zeby wątek na Ciebie przepisał a co z starymi postami to sama zdecydujesz, moim zdaniem powinny zostać.
usunac, to tak jakbysmy chcialy przemilczec pewne sprawy . Nie mozemy tak oszukiwac ludzi. jak ktos bedzie mial czas przeczyta od poczatku i sam wyciagnie wnioski co mysli o wszystkim.

a co do tego:
[QUOTE]Nie skomentuję, bo musiałabym wiele nieprzyjemnych rzeczy napisać, a uważam, ze nie warto.[/QUOTE]

nie musisz nic komentowac. Wystarczy, ze poznalysmy juz Till ,reszta mnie nie interesuje.

Aha, za nic w świecie nie wierzę w to, że Vigo ma 5x dziennie spacerow, przeciez przy tylu psach wyszloby to ok. 75-100 spacerów dziennie. :) a zebys przejela watek, musisz miec prawdziwe info.Jak wyglada codziennosc psiaka w hoteliku.Masz blisko, moze podjedz. Bedzie lepiej dla deklarowiczów - kazdy wplacajacy chcialby wiedziec na co ida pieniadze i jak wygladaja warunki oraz hotelik.

Podobnie z Sabina02 , wplacila juz 90 zl a jak zobaczyla w jakich warunkach zyje Vigo za 380 zl, wycofala sie.
Dla mnie to tez cena z kosmosu.

Till juz 5 lat jest na dogomanii i nie potrafi zalozyc watku ? ani robic rozliczenia a zawód ma interesujący - czyli kolejna bajeczka.

Ale nie bedziemy o tym rozmawiac, bo to nie ma sensu . Znowu bedzie nieprzyjemna atmosfera. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie kolejnej afery, bo z tego co widzialam i wiem, to juz nie pierwsza afera z udzialem Till.

Zaraz piszę do moda

Życzę Ci powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Doda...
Czego oczekujesz? Że potępię Till?
Ja jej w ogóle nie znam! Wiem, że wyciaga psy, wiem, że się nimi przejmuje i wiele z nich uratowała. Wiem, że umieszcza je w hotelu do którego ludzie mają zastrzeżenia. Głównym jest brak informacji. Brak informacji budzi obawy a te następnie są sztucznie rozdmuchiwane. Na podstawie nieocenialnych szczegółow stają się niekiedy przesadzone niesłuszne.
Ty sama zarzuciłaś publicznie Angelice złą opiekę nad Azirem, nie widząc go wczesniej na oczy. Opinia weta, który był na miejscu i zbadał psa była zupełnie inna, ale Ty i tak nie dałaś się przekonać.
Tak właściwie nikt tego póżniej nie skomentował...

To, co wcześnej napisała Till w tym wątku było przesadzone ale też ściśle powiązane z wątkiem Azira. Taka jest prawda. Puściły jej nerwy, trudno.
Oceniając po jednorazowym zachowaniu musiałabym dojść do wniosku, ze wszyscy są podli.

Ja nawet nie ruszyłam tyłka do schroniska po psa! Nie zrobiłam dla zwierząt połowy tego co Till. I co? Mam napisać, że to ona jest zła? A jak to świadczy o innych?
Dopóki sama nie zobaczę psa, nie ocenię warunków, nie napiszę ani jednego złego słowa.

Co zaś do dalszych spraw, to ja też się cieszę, ze wzięłam się za ten wątek. Z taką dozą wzajemnej niechęci Twojej i Till, oberwało sie tylko Vigowi. Sama popatrz: Z powodu czego? 30 zł? Wykruszyły się deklaracje.
I co dalej?
"Dobrze Ci tak, Till, będzie dług"? Tylko w kogo to uderzy? W Till czyraczej w Viga albo w potencjalnego następnego psa do wyciągnięcia ze schronu?

Co dalej?
Muszę zobaczyc hotel, opisać, jeśli Angelika się zgodzi - zrobić zdjęcia.
Póki co nawet nie wiem jak to miejsce działa.

Muszę sama się rozeznać i porównać ceny w okolicy.
Porównywanie miedzy róznymi rejonami Polski nic nie znaczy. Wystarczy porównać ceny w sklepach, płace...

Jest trochę do zrobienia. Po tym wszystkim, co zostało tu napisane, ciężko będzie odbudować zaufanie.
A prawda pewnie jak zwykle leży gdzies po środku.

I dziękuję za życzenie powodzenia.
Tobie też wszystkiego naj :)
Pozdrówki!

Link to comment
Share on other sites

kurcze ciezko sie tak czyta
i zal psiaka dlaczego on najbardziej na wszystkim ma cierpiec
dobry pomysl z przeniesieniem watku na inna osobe
Nawet jak jest "ludzienie"maja do siebie coś ,zwierzak nie powinien byc stratny
Ayame racja tylko informacja,rzetelna informacja rozwieje niepokoj
zdjecia i przekonanie sie na wlasne oczy co i jak najlepsze rozwiazanie
zwlaszcza dle nie dowiarkow
Jestem na dogo calkiem od nie dawna ,ale myslalam ze najwazniejsze sa tu psy i wszystko co z nimi zwiazane
Z 2 strony jak sie czyta wszystkie negatywne ........to az sie odechciewa dogo......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milagros19853201'] (...)
Jestem na dogo calkiem od nie dawna ,ale myslalam ze najwazniejsze sa tu psy i wszystko co z nimi zwiazane
Z 2 strony jak sie czyta wszystkie negatywne ........to az sie odechciewa dogo......[/QUOTE]

Też chciałam się wynieść z dogo. Ale widzisz, solo niewiele zdziałamy.
Damy radę, zadbamy o Vigo.
Fajnie, ze jesteś.

Link to comment
Share on other sites

Ayama, jestes nowa . . . wiec . . . spokojnie z czasem poznasz , kto jest pseudopomagaczem, a kto nie . . . .

Tak, zebys prowadzila watek i pomagala Vigowi , musisz tam pojechac i poznać go osobiście, najwazniejsze-zdjęcia.

Co do angeliki i Azira -
po 1. czy to jest watek Azira?
po 2. nie znęcała się nad psem, nie biła ,
'złą opieką' bylo to ze trzymano przy życiu na siłe,pies cierpiał, ani specjaliści ani uśpienie, od 28 listopada leżał, moze zeby miec $ za hotelik?? wiele cioteczek też tak myśli. Jestes nowa i już myślisz ze o wszystkim lepiej od nas wszystkich wiesz . Azir za TM, nie będziemy wracać do tego.

Kropka. Napisałam już rano modowi. Ze wątek Ci oddaję.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wątek zostaje - cel mojego bazarku - czyli Vigo - może pozostać i pozostaje niezmieniony.
Skoro będzie nowa prowadząca, zostanę również ja i moja deklaracja stała - z nadzieją, że nastąpi skupienie na meritum - czyli na Vigo a współpraca Ayame i Till zaowocuje dla psa tym, czego wszyscy chcemy.

Proszę tylko - skoncentrujmy się na VIGO. Ok.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']Ayama, jestes nowa . . . wiec . . . spokojnie z czasem poznasz , kto jest pseudopomagaczem, a kto nie . . . .

Tak, zebys prowadzila watek i pomagala Vigowi , musisz tam pojechac i poznać go osobiście, najwazniejsze-zdjęcia.

Co do angeliki i Azira -
po 1. czy to jest watek Azira?
po 2. nie znęcała się nad psem, nie biła ,
'złą opieką' bylo to ze trzymano przy życiu na siłe,pies cierpiał, ani specjaliści ani uśpienie, od 28 listopada leżał, moze zeby miec $ za hotelik?? wiele cioteczek też tak myśli. Jestes nowa i już myślisz ze o wszystkim lepiej od nas wszystkich wiesz . Azir za TM, nie będziemy wracać do tego.

Kropka. Napisałam już rano modowi. Ze wątek Ci oddaję.[/QUOTE]


Tak, napisałam, że sama się zorientuję co do ludzi, mimo to dziękuję za gotową listę. ;)

Napisałam o Angelice w wyraźnym kontekście: Oceny tych którzy nie byli i nie widzieli są nic nie warte. To łaczy przynajmniej te dwa wątki, tak więc nie pytaj, czy to wątek Azira. Uwaga dotyczyła Angeliki, leczenia i kolejnych badań - również tych po 28 listopada.

Ma to znaczenie, gdyż własnie u Angeliki przebywa - zgodnie z decyzją Till - Vigo. Stąd też Angelika nie może być przedstawiona w wybiórczo niekorzystny sposób tylko przez grupę przeciwnych Jej osób. Zwłaszcza, ze opinie są rozbieżne. To przez to Vigo stracił niedawno deklaracje.

Tyle po pierwsze i po drugie hurtem.


Na koniec i kropkę jest czas kiedy zostanie powiedziane już wszystko. Teraz i ja uważam temat za zamkniety i dziękuję za przekazanie wątku. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania68']Zapiszę sobie wątek.[/QUOTE]
Dzięki w imieniu Viga. Mam nadzsieję, że szybko się zoprganizujemy i rozkręcimy.

Doda: Angelika dostała wiadomość, ze ma zwrócić pieniądze z bazarków. Czy mogę prosic o listę bazarkowych wpłat? Nie chciałybyśmy nikogo pominąć, a wpłat było więcej.

Link to comment
Share on other sites

Niejedna osoba tam byla, tak jak juz mówilam- im dluzej bedziesz na dogo, tym wiecej bedziesz wiedziala
To nie wątek Azira, wiec, skupmy sie na Vigo , napisałam co miałam na mysli mowiąc zła opieka, bo dużo ludzi może pomyśleć ze chodzi o złe traktowanie, o bicie. A tu wcale nie o to chodzi.
Jedna mądra cioteczka powiedziała, że powinniśmy kierowac sie dobrem psa, a nie kłótnią i zemstą.
wiec tak kierujmy , od czasu do czasu wspomogę Viga grosikami , to że wątek zostanie przepisany na Ayamę nie znaczy ze odejdziemy stad i zostawimy to wszystko. Zostawiam wątek, ale nie psiura.
Wspomogę dopiero jak Ayama tam pojedzie, zdobędzie wiecej informacji, zdjęć.

Dla dobra psa powinniśmy zlagodzic wszelkie konflikty, nieporozumienia.

Kiedy planujesz tam pojechać, Ayama ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']
Doda: Angelika dostała wiadomość, ze ma zwrócić pieniądze z bazarków. Czy mogę prosic o listę bazarkowych wpłat? Nie chciałybyśmy nikogo pominąć, a wpłat było więcej.[/QUOTE]

Napisz angelice, żeby jeszcze poczekała. Ja rozesłałam pw do cioteczek z mojego bazarku, nie dostalam jeszcze odpowiedzi od wszystkich.
Prosilam, zeby podjely decyzje. Jesli nadal chcą na vigo mimo calej sytuacji -niech przeleją na konto angeliki które im podałam, jeśli chcą się wycofać i zwrotu - niech mi napiszą.

jedna cioteczka sie wycofała z wplat, myśle ze lepiej bedzie jak poprostu zrezygnuje z cegielek, bo ejszcze wieksze bagno bedzie jak polowa cioteczek wplaci na Vigo a druga polowa na innego psiura, z jednego bazarku . . .

Link to comment
Share on other sites

Ayama, to jest bazarek cegielkowy Viga [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250448-Bazarek-cegielkowy-ciasteczka-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-dla-VIGA-!-do-06-02-godz-18-00[/url]

dogo mnie co chwilę wywala,
Ja poprowadzę bazarek cegielkowy do końca, na pierwszej stronie bede aktualizowała kto wpłacil, kto jeszcze nie a kto zrezygnowal
angelika bedzie Ci wysylac mailem liste wplat i wyplat, nowe z starymi
na wątku Viga na pierwszej stronie wklejaj nowe wplaty i wyplaty
a jak bazarek cegielkowy zakończy , napiszę tam ile sie uzbieralo, jaka suma i policzymy wszystko
dobra wiadomosc: cioteczka która chciala sie wycofac, postanowila ze wplaci dla Viga bo to nie wina psiura, cala ta sytuacja.

Bedzie dobrze, przebrniemy wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']
(...) Wspomogę dopiero jak Ayama tam pojedzie, zdobędzie wiecej informacji, zdjęć.
[/QUOTE]


Pojadę jak tylko będę mogła.
Dziś wyszło mnóstwo nowych rzeczy w pracy. Dopiero teraz wróciłam do domu, ale to nie oznacza końca. Zaraz siadam dalej do roboty.
W poniedziałek egzamin, a ja nie mam jeszcze pytań :/
Nie jest dobrze.

Planuję jechać w jakiś weekend. Może ten, może następny.
Na pewno będe pisać zaraz po wizycie.

I jeszcze prośba: Ayam[B]e. [/B]Może być też [COLOR=#444444][FONT=Optima]菖蒲 ;) Ale "Ayama" to nie to.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250326-Rozliczamy!-Vigunia-wyciagnetego-z-mordowni-dezodorant-i-cegielki-18-01-25-01g-22?p=21826716#post21826716[/URL] [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Milosc gify/love(1).gif[/IMG] Viguniu sciskam mocno mocno :thumbs: :thumbs: z bazarku już mam koleje pieniazki 30 zl od kochanej zebrazebra :buzi: razem wiec mam dla Viguna z bazareczku 46 zl :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASTRA 126']Ja również przenoszę na Vigo moją deklarację z wątku Azira w kwocie 10,00 zł.[/QUOTE]


Dziękuję pieknie !

Zauważyłam, ze w styczniu już zapłaciłaś za Vigo, bo Twoja deklaracja była uwzlędniona wcześniej.

Czy teraz będzie łącznie 20 zł ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Pojadę jak tylko będę mogła.
Dziś wyszło mnóstwo nowych rzeczy w pracy. Dopiero teraz wróciłam do domu, ale to nie oznacza końca. Zaraz siadam dalej do roboty.
W poniedziałek egzamin, a ja nie mam jeszcze pytań :/
Nie jest dobrze.

Planuję jechać w jakiś weekend. Może ten, może następny.
Na pewno będe pisać zaraz po wizycie.

I jeszcze prośba: Ayam[B]e. [/B]Może być też [COLOR=#444444][FONT=Optima]菖蒲 ;) Ale "Ayama" to nie to.
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

a może być Ayam[B]a? [/B]bo tak mi się podoba? :diabloti:

mam kolejna dobra wiadomosc. . .chyba wszystkie cioteczki z bazarku cegielkowego nie cofna cegielki ;) bedzie ok. 150 zl ale bazarek jeszcze sie nie skonczyl. Pisalam do Angeli zeby mi przeslala liste wplat , to zaktualizuje na pierwszej stroni, prosilam tez zeby potracila za hotelowanie w tym miesiacu.

Jak tam bedziesz to mozesz porozmawiać z Angelika, moze zejdzie troche z ceny .
za 380 zl to u innych mialby domowy hotelik ;(
Albo moze uda Ci sie przekonac till, do przeniesienia psiura . . .do domowego hoteliku . . wtedy mysle ze ci deklarowicze co się wycofali po zdjeciu, wrócą . . u Dexterki do którego zawiozę Fileta tez jest domowy hotelik za pare groszy mniej ale Vigo musialby sie zgodzic z pozostalymi psami które sa w domu.
jak bede wiozla Fileta do dexterki to moge zabrać również Vigo , jesli mialaby jeszcze miejsce.
Jest jeszcze LILUtosi, taka sama cena za domowy hotelik. Ale to kolo Wroclawia.
chyba ze uda sie zejsc z ceny. .. . chociaz, zal mi Viga, jest taki mróz a on bez zadaszenia :(

kierujmy sie dobrem psa, wiec moze uda Ci sie zlagodzic cala sytuacje i till sie zgodzi ;) albo angelika.

edit; dostalam od angeliki maila z wplatami, juz aktualizuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']a może być Ayam[B]a? [/B]bo tak mi się podoba? :diabloti: [/QUOTE]

Być może będzie - w tym sensie, że nic na to nie poradzę.
Ale ani to miłe, ani kulturalne, zwłaszcza, że zwróciłam Ci uwagę, ze imię to Ayame. Ta jedna litera też robi różnicę, a Twój gust nie jest dla mnie wartością nadrzędną.
Ale zmusić Cię do niczego nie mogę.

Odnośnie reszty:

Till nie zgodzi sie na zmianę hotelu. Nie zna innych miejsc, ponadto jest przekonana, że u Angeliki Vigo ma dobrą opiekę.
Pod poznań czy Wrocław sprawdzać nie pojedzie, a za psa czuje się odpowiedzialna.
"Nie" znaczy "nie", więc zamknijmy temat zmiany hotelu na dwa tygodnie. Do tego czasu pojadę i sama zobaczę co i jak. Póki co otrzymane z różnych źródeł informacje wskazują na to, że Angelika bardzo dba o psy pod swoja opieką.
Odnośnie kryterium ceny, bo chodzi o to LUB o przeniesienie do domu, to za te dwa tygodnie dam ekstra 15 zł, więc ten argument odpada.
Tymczasem nic nie zaszkodzi Vigo tak, jak kolejne sprzeczki w wątku.

Bardzo się cieszę, że jest rozliczenie. Jak wszystko będzie potwierdzone, zaktualizuję na forum.

Edited by Ayame Nishijima
Link to comment
Share on other sites

no to pozostaje nam czekać, aż tam pojedziesz i napiszesz co i jak .
Moze jeszcze sie uda zejsc z ceny , bo deklarowicze nam pouciekają.

Teraz deklaracje przeniesione z Azira na Vigo:
-Malwa 10 zł od lutego
- zozola77 5 zł od lutego

nie pominęlam nikogo?


[quote name='ASTRA 126']Ja również przenoszę na Vigo moją deklarację z wątku Azira w kwocie 10,00 zł.[/QUOTE]

Zadeklarowalas juz Vigowi 10zl miesiecznie, czy teraz będzie to 20 zł ?

[COLOR=#0000ff]edit: jeśli za styczeń za hotel pójdzie 372 zł, Vigowi zostanie 53,5 zł. Dojdą jeszcze pieniążki z mojego bazarku i Salibinki, oraz deklaracje w lutym . [/COLOR]

Edited by Doda_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...