Jump to content
Dogomania

staruszek staffik - Kazio, zostaje u Sylwi!!! :)


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 791
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ruda76']dzieki , dzieki

:modla: :modla: :modla: :modla: teraz to tylko z alterem w droge do Wawy:multi: Moze się wreszcie uda ale to do ciotki Beatya a tam to juz niedługo w ciemno bedziemy trafiały:eviltong:[/quote]

jak znam nas obie to i tak sie pewnie gdzies zgubimy :eviltong:
Moze juz obudz Marka, nie powinien tyle spac :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Teraz Kazio w schronisku był króciutko i nie zdążyliśmy zauważyć nic niepokojącego. A na łapki tak dziwnie stąpał od początku (na tych pierwsych fotkach bylo wiadać, ze sa troszkę dziwne). Mógł się przeziębić, bo nie wiadomo jak długo chodził po tej ulicy :shake: A w poniedziałek został zaszczepiony, a to niestety dodatkowo osłabia organizm, wiec dlatego to przeziębienie mogło teraz wyjść :roll: Pracownik, ktory głównie zajmował się Kaziem, nie zgłaszał mi nic, żeby psiak był chory, wiadomo, że jak nie przebywa się psem 24 h na dobe i ma się jeszcze 300 innych psów, nie wszystko jest widoczne....

Link to comment
Share on other sites

[B]wczoraj bylismy u weta i mamy takie informację:[/B]
-Kazio ma zapalenie płuc i temp. 39,8
-zapalenie gardła
-w uszach syf zapuszczony od bardzo długiego czasu ( zeby nie napisac kilka lat nie widział czyszczenia swoich uszu):-o
-co do sposobu poruszania się jest to tzw " krok defiladowy" ktory moze byc następstewm wielu rzeczy ( złych oczywiscie:angryy: )
- zanik mięsni grzbietu i .....
- połamane zęby co moze byc następstwem np.noszenia kamieni lub ......
- krew badalismy -wyniki w normie

Ogolnie pies styrany życiem !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_Zabrze']Mógł się przeziębić, bo nie wiadomo jak długo chodził po tej ulicy :shake: A w poniedziałek został zaszczepiony, a to niestety dodatkowo osłabia organizm, wiec dlatego to przeziębienie mogło teraz wyjść :roll: e....[/quote]

Mysia ja absolutnie do Ciebie nie mam żalu ani żadnych pretensji:calus: ale zgodzisz się chyba ze mna ,ze przed jakimkolwiek szczepieniem nalezy psa zbadac i w przypadku Kazia to nie był poczatek choroby:cool3: niezauwazalny
przez weta jesli oczywiscie korzysta ze słuchawek i termometra :-x

Poza tym jaki sens miało ( pomijam ze chorego) szczepienie psa profilaktyczne, przeciwko wściekliźnie i odrobaczenie jednego dnia.

Jesli juz Wasz wet ( nie chce mu juz robic reklamy)chce cos robic to niech robi coś z głowa i korzyscia dla psa:angryy:

Moja rada zastanów się ;) zanim skorzystasz z jego usług;)

Link to comment
Share on other sites

dobra , dobra zrobi się w weekend:evil_lol:

Kazio po wyleczeniu bedzie szukał dobrego domu( mam nadzieje ze wszyscy sie orientuja ze jest na tymczasie)
-najlepiej aby był to dom z ogrodem ( on musi chodzic po miekkim z uwagi na szuranie łapkami)
-moze byc to dom z kotami ( toleruje koty)
-nie jest agresywny do innych psow pod warunkiem ze one go nie atakuja ( wczoraj z lecznicy wychodził pod pachą bo podskoczył mu owczarek)
-lubi jeżdzic samochodem

uwaga!
- Kazio protestuje pozostawiony sam w domu:evil_lol: robi to dość głosno i intensywnie bez chwili wytchnienia:evil_lol: wiec wskazany dom z kims w środku w ciagu dnia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']

A poza tym to musisz mi zdjeciami udowodnic ze to saffik - NOWYMI :diabloti:[/quote]


Mam obawy bo on juz chyba nigdy nie bedzie wygladal jak 100% staffik:placz:
Chyba ze zafundujemy mu komplet naprawczy:evil_lol: moze jakies SPA czy .....:evil_lol: sama nie wiem co z niego mozna jeszcze wydusic bo napewno sportowiec to z niego nie bedzie;)

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, prawdę mówić Kazio w poniedziałek wyglądał na zupełnie zdrowego psa, a wet wstrzymuje się ze szczpieniem kiedy my zauważymy cos niepokojącego, albo on sam ;) A trudno wszystki psiak przed szczepieniem zbadać :roll: Ale mniejsza z tym ;)
Najwazniejsze, ze Kazio dostał szansę :loveu: Próbowałaś się orientować skąd może pochodzić? :roll:

Link to comment
Share on other sites

;) Nie szukałam , ale on potrafi odnaleźć sie w aucie tzn przechodzi swobodnie z tyłu na przod i stojac na przednim siedzeniu bezstresowo patrzy przez szybę.
Natomiast Tengusia (Dominika) mowiła ze on bardzo reagowal na komunikacje publiczną tzn chcial koniecznie wsiasc do każdego znajdujacego sie w zasiegu tramwaju czy autobusu:roll::roll: :roll:

ciezko powiedziec ! Rozmawiałam ze znajomym i on natomist mowi ze kiedys była taka sytuacja ze komus skradziono szczeniaki ale to takie " ten powiedział że tamten powiedzial"

Bede miala chwilke to moze poszperam gdzies w necie ;) moze akurat gdzies cos bedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76'][B]wczoraj bylismy u weta i mamy takie informację:[/B]
-Kazio ma zapalenie płuc i temp. 39,8
-zapalenie gardła
-w uszach syf zapuszczony od bardzo długiego czasu ( zeby nie napisac kilka lat nie widział czyszczenia swoich uszu):-o
-co do sposobu poruszania się jest to tzw " krok defiladowy" ktory moze byc następstewm wielu rzeczy ( złych oczywiscie:angryy: )
- zanik mięsni grzbietu i .....
- połamane zęby co moze byc następstwem np.noszenia kamieni lub ......
- krew badalismy -wyniki w normie

Ogolnie pies styrany życiem !!!!![/quote]

I ja tego biedaczka jeszcze meczylam jazda autobusem i tramwajem :placz: :placz: :placz: ... mam nadzieje ze Kazio nie ma mi tego za zle :-(

Wielkie buuuuuuziolki dla mojego ulubionego stafficzka :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76']
- Kazio protestuje pozostawiony sam w domu:evil_lol: robi to dość głosno i intensywnie bez chwili wytchnienia:evil_lol: wiec wskazany dom z kims w środku w ciagu dnia:evil_lol:[/quote]

moj Johnek to co prawda mix staffika ale skądeś znam te śpiewy :cool3: zresztą staffiki to takie gadające psy !! :evil_lol:
ciesze się że Kazik już u Rudej !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_Zabrze']własnie ta "wspaniała właścicielka" mówiła, że zawsze musiała go zabierać z sobą, bo urządzał koncerty kiedy zostawał sam :roll:[/quote]

W sumie to juz chyba nigdy nie dowiemy sie jak było naprawde i w jaki sposob pies trafił w rece takiego towarzystwa.;)
Nie wiadomo dlaczego on sie tak zachowuje bo jesli mieszkał tam od szczeniecia to widocznie w tym domu mieli duzo wolnego czasu:evil_lol: i raczej nie chodzili do pracy.
Mozemy tylko się domyslac i probowac dochodzic jak było naprawde.
Pies potrafi jezdzic autem wiec czy jego pani posiadała auto?
Mozna by tez podpytac sasiadow pod adresem gdzie przebywał " Kiler" oni byc moze wiedza czy pies pojawił sie jako szczenie czy moze troche poźniej.

Napewno w życiu kazik wiele przeszedł niedobrego :mad: o czym swiadczą jego pogruchotane łapy .

Teraz jest juz bezpieczny, dzis był znow u weta ( niestety temp wolno spada dzis 39,0), spi ze mna ( sorki z nami:evil_lol: ) w łozku, lubi kotki, rozdaje całuski i pozdrawia wszystkie ciotki;)

Link to comment
Share on other sites

Dzis Kaziu czuje sie chyba lepiej :multi: i nawet stał sie psem pasterskim ( wyprowadzał konie na padok);)

Następna rzecz jaka musi spełniac potencjalny nowy domek to gotowanie Kazikowi jedzenia poniewaz ten facet nie garnie sie do jedzenia suchej karmy ( nad czym ja ubolewam bo reszta mojej druzyny zna moje zdolnosci i checi kulinarne wiec woli nie ryzykowac)
Probowalam roznych karm min: Royala Osteo&Digest-wskazana przy jego kosciach ale niestety ( testowałam rowniez Chapi:evil_lol: po cichutku liczyłam na to ze tym był karmiony wiec wystarczyło by wprowadzic zmiany;) )
Niestety Kazik chetnie je kanapki i gotowane jedzonko :crazyeye: wiec chyba nie mam wyjscia :eviltong: .

Mimo wszystko bede probowała namowic go na zmiane menu :razz: ale poki co bierze taka fure lekow dziennie ze musze isc na kompromis tzn stac przy garach:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...