Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

Moi Drodzy jak miło czytać tyle słów wsparcia :) Widzę że kibicowaliście dzielnie :)
Powiem szczerze że wyruszając z Kielc do Poznania na poszukiwania Rudzi nie spodziewałam się że będę z Poznania darła 400 km na śląsk szukać Tuni ...
Tunia wysmyknęła się Pani między nogami gdy przyszedł listonosz... Początkowo skryła się gdzieś na podwórku ale jak na poszukiwania przybyła Ewu i AtaO z synem okazało sie że Tunia jest poza podwórkiem pani i porusza sie z prędkościa światła ... Wiedziałam że Tunia jesli nie uciekła za daleko i kreci sie w pobliżu to przyjdzie tylko do mnie ... stąd zostawiłam akcję poszukiwawczą Rudzi w Poznaniu i przyjechałam do Katowic szukać Tunię...
Przeszukaliśmy z AtaO i jej synem chaszcze , krzaki i opuszczone podwórka ...ani śladu
Zaczaiłam sie więc w nocy ( zaopatrzona w kanapeczki i herbatke od AtaO) siedziałam w krzaczkach i nagle wyszła Tunieczka z jakiejs budowy i szła smutna ze zwieszona głową ... Jak tylko ja zawołałam to jak torpeda wskoczyła do samochodu i zaczęła mnie " soczyście" całować ... ;) Wyszła Pani od Tuni ktora nie spała tylko cały czas stała w oknie , bardzo sie popłakała i powiedziała że bardzo polubiła Tunie i chcialaby ja zostawić ale jak dla niej to za trudny piesek i za dużo przeszedł ... Obiecałam jej że AtaO i jej syn znajda jej jakas miła sunię nie tak skrzywdzona i wycofaną . To naprawdę dobra kobieta ... szkoda mi jej ... jeszcze wczoraj dzwoniła i pytała jak sie czuje Tunia ...znowu płakała ...:( Powiem Wam szczerzę że mam dośc wyadoptowywania psów ... Nie chcę sie juz tym zajmować ... to straszna odpowiedzialnosc a ja mam same trudne psiaki ... albo Białogonki albo z interwencji od jakis buraków ...:(:(:(

Razem z Tunią wróciliśmy do Poznania kontynuować poszukiwania Rudzi ...Cały czas towarzyszył nam tez Fejfol i moja Sonia których nie miałam z kim zostawić w Kielcach.
Tunia była tak szczesliwa że nawet nie przeszkadzało jej to że Sonia na nia warczy ... co chwila sprawdzała czy jestem i w końcu zasnęła wtulona w Fejfola ...

P1220488.jpg

Tam z tyłu to wciśnięta w szczeline Tunia...
P1220480.jpg

Przerwa na jedzonko :)
P1220525.jpg

Tu po nocy spędzonej w samochodzie
P1220466.jpg

Bardzo dziękuję AtaO i Ewu za zorganizowanie zbiórki na paliwo ... Może przekopiuje częśc tekstu z Białogonków :)


Jeśli ktoś zechce mi pomóc w tych ogromnych kosztach to będzie mi bardzo miło ... to była akcja spontaniczna , może nieprzemyślana ...w zasadzie w pewnym momencie zrobiła się akcją podwójną ( poszukiwania Tuni)

Trasa jaka przejechałam była długa , niesamowicie bałam się o moje autko : jest stare i solidnie nadwyrężone...ale obyło się prawie bez awarii...:smile:

Trasa wyglądała tak :
Kielce - Poznań ......... 370 km
Poznań - Katowice .......400 km
Katowice - Poznań ........400 km
Poznań - Kielce ............370 km
Jeżdzenie po wsiach i po Poznaniu ..... ok 300 km
Koszty autostrad ....... ( chyba) 112 zł
Całość wydatków na benzynę i opłaty autostrad szacuję na ok 900 zł :-(
Tak mocno w przybliżeniu przejechaliśmy 1840 km :-( ...to strasznie dużo...a Rudzi nie ma ... :-( ale jest Tunia :)

Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękuje za pomoc i trzymanie kciuków :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety wczoraj dowiedziałam sie że Rudzia została potrącona przez samochód ...:( Nie żyje ...:( Jest mi ogromnie przykro i żal.... wszyscy chcieliśmy jej pomóc ... Bardzo chciałam żeby wreszcie miała swój prawdziwy dom ... Miała ten dom ... 6 dni ... ale uwierzcie mi że to był wspaniały dom i bardzo ciepła osoba ...Przydarzył sie poprostu straszny pech... niesamowita złosliwosc losu... Bardzo , bardzo przykro , tym bardziej że wielu ludzi wykonało ogromna pracę żeby znalezć Rudzię ...

Poniewaz wiele osób pomaga mi w sfinansowaniu tej podwójnej akcji poszukiwawczej to może przekopiuje z wątku Białogonków :



[COLOR=#000000][B]Moi Drodzy bardzo dziękuje za tyle ciepłych słów ...to dla mnie ważne ...może odrobinke lepiej sie czuję ... ale przykro jest mi ogromnie ...co za okrutna przewrotnosc i złośliwosc losu ... Ciezko to zrozumieć a tym bardziej pogodzić sie ... [/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]W tej sytuacji głupio mi przyjmować pieniazki od Was za paliwo .... ale ta pomoc od Was juz dociera do mnie i bardzo jest mi potrzebna ... Rudzi juz nie ma ...ale długi za paliwo pozostały ... Dziekuje Wam jeszcze raz ...[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][B]Dotarły do mnie pieniazki od :[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Ewu - 150 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]AtaO - 150 zl[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Pani od Tuni - 100 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Mazowszanka - 100 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Panna Marple - 150 zl[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]LiVka - 50 zl[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Jolantina - 50 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Cancer - 50 zl[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Natie - 25 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Radek - 10 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][B]Razem : 835 zł[/B][/COLOR]

[COLOR=#000000][B]Chcialoby sie napisac że Rudzia już znaleziona i juz jest w swoim domku[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#990000][B]Zaoferowałam Mortes opiekę finansową nad Tunią. Dotyczy to głównie usług weterynaryjnych, bo Tunia je jak ptaszek.
Można to nazwać adopcją wirtualną. Nieprzypominana będę pilnowała, aby jej skarbonka nigdy nie była pusta.
Zrobiłam już pierwszy krok-bazarek, z którego część dochodu trafi do Tuni.
Serdecznie zapraszam, wejście przez banerek :)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2'][COLOR=#990000][B]Zaoferowałam Mortes opiekę finansową nad Tunią. Dotyczy to głównie usług weterynaryjnych, bo Tunia je jak ptaszek.
Można to nazwać adopcją wirtualną. Nieprzypominana będę pilnowała, aby jej skarbonka nigdy nie była pusta.
Zrobiłam już pierwszy krok-bazarek, z którego część dochodu trafi do Tuni.
Serdecznie zapraszam, wejście przez banerek :)[/B][/COLOR][/QUOTE]
Wspaniały gest:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...