Jump to content
Dogomania

Jakimi metodami szkolisz swojego psa?


Sawanna

Jakimi metodami szkolisz swojego psa?  

44 members have voted

  1. 1. Jakimi metodami szkolisz swojego psa?

    • Używam klikera
      17
    • Szkole "tradycyjnymi"metodami
      25
    • Nie szkole swojego psa
      2


Recommended Posts

my się uczymy tradycyjnie bez przemocy (zaznaczam bo zawsze znajdzie sie ktoś kto zarzuci że pies, bity sponiewierany albo co gorsza ktoś czymś w psa rzuca itd- abstrakcja!). najważniejsze że maleństwo chce współpracować. on jest szcześliwy, że ja jestem zadowolona a mnie rozpiera duma, że maleństwo takie pojętne :)

Link to comment
Share on other sites

Moli uczyla sie i uczy na tradycyjnych metodach ze smakolykami, nie bije jej wogole, wystarczy ze podniose glos i ona wie kiedy cos zle zrobila.
Mysle ze kliker jest fajny ale nie zbyt praktyczny, nie wiem zzbyt dokladnie jak to maetoda dziala, ale przeciez nie zawsze mamy kliker po reka a psa trzeba pochwalic jak cos dobrze robi>Moli reakguje na moj glos i na smakolyki, choc wiadomo ze z 2 tym drugim nie zawsze chodze wszedzie :D wiec dobra metoda jest szkolenie glosem :D oczywiscie jezeli psiak nie jest gluchoniemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybc!a']Szkolę moją rudą tradycyjnie, ale aport ćwiczymyn i ćwiczymy, a ta nic z tego nie rozumie...[/QUOTE]


U Moli aport wyglada tak; rzucam patyk czy pilke, ona biegnie po nia, przynosi 2m od moich nog i ja puszcza i czeka az sama sobie podniose :/ noi nie chce sie nauczyc doatarczenia do rak wlasnych :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']kliker albo "tradycyjnie'[cokolwiek to znaczy]-ale wybor:roll: :shake: .ani jedno ani drugie.:eviltong: .[/quote]

No dokładnie.

Ayshe łup to też bardzie w stronę pozytywnego, niż powiedzmy... tradycyjnego (szarpanie [nie korekty , a szarpanie ] na kolcach, mało/0 nagród ) .

Link to comment
Share on other sites

klieker...
odkryłam tą metodę kilka lat temu i uważam że jest świetna.....osioł rozumie zasady:evil_lol: swojego 10 letniego psa w 20 min nauczyłam slalomu wokół nóg.podczas gdy tą samą komendę tłumaczylabym chyba z dwa razy dłużej metodą tradycyjną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Śmieszy mnie odpowiedź kogos ze poradzi sobie wychowac psa i kliker nie jest potrzebny...[/quote]
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania :] Poza tym to zalezy tez od psa, od tego, czego uczymy... Ludzie, ktorzy nie uzywaja klikera tez maja czesto dobre rezultaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia:)']szkolę pozytywnie, na smakołyk, Na czas przygotowania do egzminu PT używałam łańcuszka do lekkich korekt. Skutek? Ocena doskonała i pierwsze miejsce na 15 psów :)[/quote]

A bez łańcuszka które by miał miejsce?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...