Jump to content
Dogomania

Przepisy na gotowanie dla psa


entka

Recommended Posts

[quote name='MagYa^^']
(dziś dodałam odrobinę majeranku, ładnie pachniało, ale czy wolno..?)[/quote]
Ja moim kundlom sypie czasem majeranek, zioła prowansalskie czasami czosnku dodaje. Leje też oliwy z oliwek pomace i co mi tak w łapy wpadnie;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagYa^^']Aniu, zastanawiam się jak urozmaicić... Ja szczerze mówiąc nie chciałabym codziennie żuć ryżu z mięsem.
(dziś dodałam odrobinę majeranku, ładnie pachniało, ale czy wolno..?)[/quote]
Ale to Ty ;) Psom jak sama napisałaś nic się nie nudzi. To co można urozmaicać, to zmieniać mięso/ryby, wypełniacz (nawet ziemniaki - jest o nich temat w tym dziale), dodawać warzywa.

Link to comment
Share on other sites

Noo.. to dobrze wiedzieć :) Dziękuje za podpowiedzi.
Czasami mam ochotę zmienić chociażby zapach tego co pichcę.. A zioła dodają przyjemny aromat.
Zastanawiam się jeszcze co mogłoby zneutralizować, albo chociaż zmniejszyć gazy mojego boksia..[SIZE=1]bo po nocy ciężko przejść obok niego..[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Takie silne gazy mogą świadczyć o tym, że pies źle trawi... To nie tylko nasze przykre doznania zapachowe, ale i problem zdrowotny.

[quote name='MagYa^^']
Kilogram ryżu i ok. 0,5kg. miesa mielonego (drobiowego).
Ryż na mniej-więcej sypko (bywa czasami i marchewka w kostkę)
Mielone duszę/podgotowuję na patelni w wodzie i rozdrabniam widelcem.
Mieszam, dodaję oliwę lub olej.
(...)

Bywa również, że suchego Brit`a, Chow`Doga , Ariona polewam tuńczykiem, jak nie stoje z czasem.. - też wcinają.
[/QUOTE]

Jaka może być przyczyna?

1. Może za dużo wypełniacza w stosunku do mięsa? Albo ryż akurat nie podchodzi? Moja suka, jak była jeszcze na gotowanym, zawsze miała gazy po ryżu, lepiej wchodził jej makaron, płatki jęczmienne - tylko z makaronem ostrożnie, bo kaloryczny. Ja bym tu zmieniła ptoporcje - 0,5 kg ryżu, 0,5 kg mięsa, 0,5 kg warzyw różnych - mogą być dobrze rozdorbione surowe, albo gotowane...

2. Ryż powinien być dobrze ugotowany; lekko twardawy nie strawi się dobrze i może właśnie fermentować. Lepiej go rozgotować niż nie dogotować.

3. Te mixy karm... Psy bardzo często mają gazy przy zmianie karmy, albo gdy karma jest kiepska jakościowa. Purinę Dog Chow w ogóle bym sobie darowała, bo za dobra to ona nie jest; jeśli już koniecznie chcesz dołączać karmę, to jeden rodzaj, lepiej Brita, i nigdy razem w posiłku z gotowanym.

4. Niektórym psom w ogóle nie służy łączenie karmy i gotowanego jedzenia, i trzeba zdecydować się albo na to, albo na to.

Link to comment
Share on other sites

A ja wszędzie czytam że gotowane z suchym szkodzi, a mój potwór wcina gotowane na obiadek, a suche na kolacje. I ani razu nie słyszalam żeby mu się coś "wympsknęło" nie licząc soczystych beknięć po zakończonym posiłku:) Wygląda niczego sobie i apetyt ma.. bardzo dobry:)
No ale każdy psiak jest inny.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja kupuje szkielety z kurczaka gotuje i jak się podgotują to wrzucam mrożone warzywa krojone w paski jak to się podgotuje to wyjmuje szkielety i wrzucam ryż do tego "rosołu" w miedzy czasie obieram szkielety z mięsa i potem dorzucam do ryżu
jak się już ugotuje i przestygnie to dzielę na porcje i mrożę potem na każdy raz rozmrażam
chłopaki wcinają tylko uszy im się trzęsą :0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Martens']Ja bym tu zmieniła ptoporcje - 0,5 kg ryżu, 0,5 kg mięsa, 0,5 kg warzyw różnych - mogą być dobrze rozdorbione surowe, albo gotowane...[/QUOTE]

dokladnie. kiedys rozmawialam o gotowanym jedzeniu dla psiaka z wetem (mam swojego pierwszego psa i na poczatku potrzebowalam wskazowek ;)) i wlasnie powiedzial mi, ze najlepiej zeby proporcje wynosily po 1/3 dla doroslego psa. (dla szczeniaka wiecej miesa, bo rosnie, lobuzuje i potrzebuje wiecej energii).

ale powiedzial mi rowinez, ze z przyrzadzanym osobiscie jedzeniem trzeba uwazac, bo moze ono np. byc zle zbilansowane i nie dostarczac wszystkich potrzebnych psu witamin i moze byc potrzeby jakis suplement diety.

moj psiak sie tylko posilkuje gotowanym, tak od swieta, i ile radosci jest ;) uwielbia rosolkowe dania (miecho, warzywa w rosolku.., okazalo sie nawet ze krupnik lubi), wszelkie ryby, a takze surowe warzywa i owoce - oczywiscie w malych ilosciach.

ja mam tylko problem z ustaleniem ile tej gotowanej karmy pies powinien dostac. suchej dostaje 100g na dzien+rozne nagrody w ciagu dnia. a z gotowana to wlasnie nie wiem, bo to chyba zalezy od tego jak bedzie tuczaca... (np. czy uzyje makaronu czy ryzu...). jak wy liczycie ile dac psu karmy gotowanej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']

moj psiak sie tylko posilkuje gotowanym, tak od swieta, i ile radosci jest ;) uwielbia rosolkowe dania (miecho, warzywa w rosolku.., okazalo sie nawet ze krupnik lubi), wszelkie ryby, a takze surowe warzywa i owoce - oczywiscie w malych ilosciach.

[/QUOTE]

Z tego co gdzieś czytałam to zdaje się, że pies może jeść ryby, ale tylko morskie. Nie wiem, może się mylę.
I nie rozumiem, że psiak lubi rosołkowe dania i krupnik. Gotujesz to specjalnie dla niego, czy dajesz takie normalne danie dla ludzi - mięso z rosołu, czyli słone i z przyprawami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Z tego co gdzieś czytałam to zdaje się, że pies może jeść ryby, ale tylko morskie. Nie wiem, może się mylę.
I nie rozumiem, że psiak lubi rosołkowe dania i krupnik. Gotujesz to specjalnie dla niego, czy dajesz takie normalne danie dla ludzi - mięso z rosołu, czyli słone i z przyprawami?[/QUOTE]

z tymi rybami nie slyszalam. moze ktos potwierdzic?

gotuje oczywiscie specjalnie dla niego, bez soli! i przypraw. gotuje miesko, potem dorzucam pokrojona marchew i pietruszke najczesciej i takia mieszanke porcjuje i zamrazam (nie dalabym rady mu gotowac 'na biezaco' :) czasami jeszcze dorzucam pare innych skladnikow, zaleznie co jest pod reka, na szczescie moj je wszystko i nie wybrzudza, wiec nie ma problemow.

czy ktos moglby mi tylko powiedziec czy takiej domowej karmy tez powinnam mu dawac te przepisowe 100-110g (czyli tyle ile ma zaleconej suchej), czy moze wiecej/mniej?

Shirai - Koki - kiedys korzystalam z fajnej strony, ale wyparowala z internetu i zostalam bez przepisu. :( potem znalazlam przez przypadek ten przepis: [url]http://dailydelicious.blogspot.com/2008/01/hello-lady.html[/url] ale jeszcze nie probowalam (ale jak bede robic to raczej nie dodam ani tych 2lyzek cukru trzcinowego, ani soli - chociaz chyba w suchuch karmach one i tak sie pojawiaja w takim sladowych ilosciach. hmmm :roll:) no i jeszcze ta nieoceniona stronka: [url]http://www.thepoop.com/pooppantry/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja do wody 1-1,5 litra wrzucam nogę lub ćwiartkę z kurczaka. Jeśli mięsa jest dużo to daję więcej wody. Gotuję to mięsko w wodzie z dużą marchewką pokrojoną w kółeczka, potem wyciągam mięso jak się ugotuje i marchewkę, wsypuję niecałą szklankę ryżu i gotuję. W tym czasie obieram mięsko z kości, dzielę na małe kawałki i gdy ryż jest prawie ugotowany to mięsko i marchewka wracają do garnka. Jeśli zapomnę dodać marchewki na początku to dodaję dopiero wtedy gdy wsypię ryż. Wszystko potem kłócę kłotewką do ziemniaków bo piecho lubi taką rozgniecioną marchewkę. Mama czasem dodaje mu do gotowania też trochę korzenia pietruszki, natki koperku Wody daję mu tyle żeby sobie pił ten rosołek bo lubi tak chlipać, ale jak się sypnie za dużo ryżu i rosołku zostanie mniej to też zje:). Starcza od dwóch do trzech dni, zależnie od apetytu, temperatury na zewnątrz i tego czy coś międzyczasie dostaje.

Zdradzę wam co jeszcze mój pies lubi chętne jeść a mianowicie jest to kurczak pieczony:). Do formy formy powinno się nalać wody na spód, włożyć udko kurczaka czy coś innego i piec w piekarniku bez przypraw - ale tego raczej mu nie robimy choć uwielbia to, jak my robimy taki obiad to strasznie sępi i dostaje zwykle troszkę mięsa co jest najbliżej kości bo tam tak bardzo przyprawy nie docierają (bo my oczywiście z przyprawami sobie robimy), najwięcej jest ich na skórce. Takie mięsko jest bardzo zdrowe i dla ludzi i dla psów, nie smażone tylko pieczone bez tłuszczu.
Od czasu do czasu dostaje tez kawałeczek wołowego, indyka jak załapie się przy nas:) (np. robimy obiad to odkładamy trochę dla niego) i wieprzowinkę w małych ilościach (gdy bardzo sępi- wieprz.nie wolno dawać psom ale jak wysępi to dostaje jakąś minimalną ilość)

Jako przysmak: gotowana wątróbka drobiowa, żołądki, serduszka itp...ale w bardzo małych ilościach bo psiak może dostać rozwolnienia. Mój uwielbi te rzeczy i najchętniej cały garnek by zjadł ale niestety...nie ma tak dobrze

Czasem dostaje chleb z masłem bo lubi, troszkę wędlinki i serka-ale tak tylko na smak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']
czy ktos moglby mi tylko powiedziec czy takiej domowej karmy tez powinnam mu dawac te przepisowe 100-110g (czyli tyle ile ma zaleconej suchej), czy moze wiecej/mniej?
[/QUOTE]

Dawki domowego gotowanego jedzenia powinny być nawet kilkakrotnie większe niż suchej karmy - jak sama nazwa wskazuje sucha karma jest wysuszona, silnie "skondensowana", a domowe posiłki zawierają dużo wody.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam takie pytanie - jak np zamrazam mięso (porcje ok 20 dag) i póxniej gotuje to wiadomo że tego mięsa jest troszkę mniej... i teraz pytanie - czy pies powinien dostac ok 20dag ugotowanego(w sensie że po ugotowaniu powinno być ok 20 dag) czy to już nie ma znaczenia ile zostanie po wygotowaniu takiej zamrożonej porcji?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szczerze powiedziawszy bardzo rzadko bawię się w "gotowanie dla psa" i używam po prostu dobrej, sprawdzonej karmy i suplementów. Ale jeśli już porwie mnie na taką fantazję, to zwykle jest gotowanie ryżu z warzywami. Często do gotującego się ryżu wrzucam też jakieś kości, albo słoninę, żeby psa bardziej zachęcić do zjadania tego, co mu przygotuję ;-)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Ja od kąt nauczyłam się ile pies mniej więcej zjada gotuję na cały tyg. i zamrażam...[/FONT][/COLOR]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Gotuję np. korpusy, czy kurę rosołową, czy coś wołowego( Ostatnio najczęściej korpury...Jest mięso, skóry płucka...)Ryż lub makaron i warzywa ( Najczęściej jest to sama marchewka)...Wrzucam do gara korpusy wstawiam ryż i marchew żeby po ugotowaniu było w proporcjach 1/3 mięcha, ryżu i warzyw...Jak mięsko się ugotuję obieram z kości i przeuszczam przez maszynkę do mielenia mięsa, bo nie chce mi sie kroić, a pies takie chętniej zjada, to samo z marchwią..Na koniec mieszam w ryżem czy makaronem i zamrażam porcje...Czasem dodaję trochę siemienia namoczonego w tym "rosołku" od mięsa...Po odmrożeniu ( Najczęściej w mikrofali) dodaję łyżkę oleju i pół łyżeczki Can-Vitu niebieskiego, ( bo mój pies waży ok 15 kg i ma 5 lat) a przed gotowaniem odkładam np. 2 surowe szyje czy noge od kurczaka i pies ma rano surowe z kością na śniadanie :)[/COLOR][/FONT]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Lubię gotować, sama jako jedyna w domu nie jem mięsa więc często sobie sama gotuję, a gotowanie dla psa sprawia mi przyjemność, a jak jeszcze widzę jaki pies jest zadowolony i mu smakuję...[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dziwnego psa :] surowe mięso drobiowe, wołowe po prostu go odrzuca musi być koniecznie bardzo sparzone albo ugotowane :mad:
Do surowego podchodzi jak do trutki jak tylko poczuję że nie gotowane to podnosi jedną wargę pokazuję zęby i odchodzi, no dziwak! :oops:
Kocha za to płucka i wątróbkę ale nie daję mu zbyt często, Najczęściej drób z makoronem i marcheweczką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...