Jump to content
Dogomania

Przepisy na gotowanie dla psa


entka

Recommended Posts

[quote name='Bako2006']Ja mam dziwnego psa :] surowe mięso drobiowe, wołowe po prostu go odrzuca musi być koniecznie bardzo sparzone albo ugotowane :mad:
Do surowego podchodzi jak do trutki jak tylko poczuję że nie gotowane to podnosi jedną wargę pokazuję zęby i odchodzi, no dziwak! :oops:QUOTE]


[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Mój też na początku nie chciał surowego, (bo wcześniej dostawał je bardzo rzadko, a teraz dostaje przynajmniej raz w tyg.) ale jak raz spróbował to mu zasmakowało.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Modlishka.'][quote name='Bako2006']Ja mam dziwnego psa :] surowe mięso drobiowe, wołowe po prostu go odrzuca musi być koniecznie bardzo sparzone albo ugotowane :mad:
Do surowego podchodzi jak do trutki jak tylko poczuję że nie gotowane to podnosi jedną wargę pokazuję zęby i odchodzi, no dziwak! :oops:QUOTE]


[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Mój też na początku nie chciał surowego, (bo wcześniej dostawał je bardzo rzadko, a teraz dostaje przynajmniej raz w tyg.) ale jak raz spróbował to mu zasmakowało.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

też mi się wydaje,że może to być kwestia przyzwyczajenia psa do surowego.moja mała na początku też tak zareagowała-powąchała,popatrzyła się na mnie,jeszcze raz powąchała i odchodziła,ale po małej namowie oraz widoku drugiego psa ze smakiem zajadającego mięcho przekonała się do niego.

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich, jestem szczęśliwym posiadaczem 7,5 tygodniowego Siberiana Huskyego i chciałbym się dowiedzieć co najlepiej mu gotować i jak to przyrządzić. Czy to co zostanie ugotowane wymieszać z suchą karmą czy jak powinienem mu podawać jedzenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Na tym forum jest mnostwo porad na ten temat, wystarczy poszukać.
Gotowanego jedzenia nie miesza się z karmą, szczególnie w jednym posiłku.
Husky powinien jeść pokarm wysokobiałkowy - dużo mięsa, chrząstek, ścięgien, ryby, do tego warzywa, a jak najmniej wypełniaczy typu ryż czy makaron.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Gotowanego jedzenia nie miesza się z karmą, szczególnie w jednym posiłku.
[/QUOTE]
Czy to znaczy, że nie mogę podawać mojemu psu rano gotowanego a wieczorem suchej karmy?? Wiem, że sporo osób tak robi i pierwszy raz spotykam się z tym, że nie można łączyć gotowanego z suchym.

Link to comment
Share on other sites

No tak jak to opisujesz czyli rano gotowane a wieczorem suche robię np ja. Ale nie każdemu psu to służy. Mój Korczysław akurat jest do takiego żywienia przyzwyczajony i dobrze się z tym ma.
A z mieszainem to głownie idzie o to żeby np do ugotowanego ryżu z warzywami i kurczakiem nie dorzucac suchej karmy bo oba składniki mają różny czas trawienia i może być nieprzyjemnie:)

Link to comment
Share on other sites

A u nas z takim żywieniem był problem. Plan był taki, że jednego dnia Tośka je gotowane, a drugiego karmę przemysłową. Niestety po kilku dniach, w tempie ekspresowym, musiałam go zmienić :evil_lol:
Zaczęły się problemy jelitowe - wymioty, biegunki. To było jakieś 4-5 miesięcy temu. O tego czasu jest tylko na gotowanym i nie ma problemu.
Myślę więc, że wszystko zależy od psa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ankael']A co można podawać na śniadanko zamiast gotowanego ryżu, mięska i marchewki, które dostaje na kolację? Bo rano jakoś zawsze mi czas gdzieś ucieka, a wolałabym chrupek nie podawać[/QUOTE]

Można podać np. biały ser z owocami i jogurtem/kefirem.
Albo samo mięsko z warzywami (niekoniecznie z marchewką) i/lub owocami - może być przygotowane dzień wcześniej i przechowane w lodówce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Hej zastanawiam się jakie warzywa- surowe lub lekko ugotowane (na parze) można podawać psu. Tylko takie które mu nie zaszkodzą jak np szpinak- który w dużych ilościach wypłukuje wapń z organizmu!
Proszę wpisujcie!


Ps. WAŻNE: Do wszystkich, którzy mają szczeniaki i karmią ich gotowanym jedzeniem- do jedzenia dosypujcie witaminy w proszku!!! Najlepiej kupcie u weterynarza. Poleci najlepsze, a niekoniecznie najdroższe!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

hmm a jaką karme jadł ??
bo jesli jadł dobrej jakosci suchą karme to moze zostan przy tym...
gotowane jest wporzadku, plusem jest to ze pies chętnie wcina, i przybiera na wadze
"umownie gotuje sie w proporcjach np 0.5 miesa, 0.5 wypełniacza(ryz , makaron, mogą byc tez ziemniaki z tym ze zrobione w formie puree, ), i 0.5 warzyw.
miesko to np wołowinka , kurczak , watróbka itp
ja sama karmie psa naprzemian: sucha acana a co 2 weekend gotuje , z tym ze juz niedługo przechodze na barfa:) nie myslałas moze nad surowym jedzeniem dla psiaka?
z tego co słyszy sie o barfie to same superlatywy:)
i wcale drogo nie wychodzi, ....choc drozej od gotowania:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...