Jump to content
Dogomania

Frędzel zmienił status - dom tymczasowy stał się jego domem stałym :)


Patrycja*

Recommended Posts

Podobno próbowała. Przestał wyć, a potem znowu zaczął...

Mam numer Frędzla więc proszę o wstawienie go tam gdzie trzeba. Na razie taki opis:

Frędzel (1174/13) ponownie w schronisku. Wrócił z powodu lęku separacyjnego. Okropnie wyje i szczeka pozostawiony sam w domu. Pilnie poszukujemy domu dla psiaka, ponieważ pobyt w schronisku znosi bardzo źle.

Niewielki piesek, ma 35cm i około 2,5 roku. Nie ufa do końca człowiekowi. Jednak gdy tylko uda nam się go do siebie przekonać okazuję się niezwykle radosnym, przyjaznym i ciekawym świata psiakiem. Lubi się przytulać i bawić. Jest przyjaźnie nastawiony do innych psów. Jednak nawet najmniejsze warknięcie innego psa wzbudza w nim strach i powoduje, że podwija ogon pod siebie. Na smyczy nie sprawia większych problemów, jednak lubi chodzić własnymi ścieżkami. Do schroniska trafił z ulicy, więc nie wiadomo co działo się z nim wcześniej. Pierwsze wyjście z boksu było dla niego bardzo stresującym wydarzeniem. Kiedy już udało się wyciągnąć go z klatki w ogóle nie zwracał uwagi na opiekuna i nie reagował na żadne nawoływania. Jednak po kilku kawałkach parówki wskoczył na kolana i domagał się pieszczot. Zachowuje czystość w domu. Uwielbia dzieci. Odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

Kontakt w sprawie adopcji: 507860282 lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Jak już zobaczę w jakim on jest w stanie to zapewne coś zmienię. No i nowe zdjęcia dodam. A na razie może to?

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-T6jyOkRoVFk/UlbcUjMQfNI/AAAAAAADX_8/3XxwXGmPDEM/w488-h366-no/DSC03957.JPG[/IMG]

Edited by Patrycja*
Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Frędzel powędrował na stronę schroniska i na fundacyjną też.
Jak zmieni się tytuł jego albumu na Picassie, daj znać, podmienię na stronie :).[/QUOTE]

Dzięki wielkie ;) a tytuł albumu już zmieniłam. Dzięki za przypomnienie, bo całkiem o tym zapomniałam.

Link to comment
Share on other sites

Niestety z Frędzlem nie jest dobrze :( poszłam dziś po niego od strony wybiegu. Nie było go na zewnątrz więc wołałam i wołałam, W końcu musiałam wejść i iść po niego do środka. W pierwszej chwili się wystraszył ale jak mnie poznał to zaraz podleciał i zaczął się przytulać. I co zobaczyłam? Wystraszonego, okropnie wychudzonego, trzęsącego się psa, z matową sierścią... Mam wrażenie jakby był jeszcze chudszy niż był wcześniej i naprawdę się o niego martwię. Nie wiem czy może jest na coś chory albo tak stresowało go pozostawanie samemu w domu, że nie przybrał na wadzę. W sobotę muszę do zważyć. Jesteśmy też umówieni na sesję zdjęciową z Alą. I nowy opis też będzie.
Mam nadzieję, że szybko znajdzie dom, bo czarno widzę jego pobyt w schronisku :(

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z Panią, która jest zainteresowana Frędzlem. Miesiąc temu straciła pieska i teraz chciałaby drugiego. W sobotę ma przyjechać i go poznać. Pani jest na rencie więc większość czasu spędza w domu. Powiedziałam jej, że Frędzel wyje jak zostaje sam. Opisałam co się z nim do tej pory działo. I zaproponowałam, że jeżeli zdecydowałaby się na adopcję to mogę podsunąć jej wskazówki jak powinna postępować, żeby nauczyć Frędzla pozostawania samego w domu, bo wiadomo, że choćby do lekarza to będzie musiała wyjść.
Zobaczymy co to będzie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nici z adopcji. Pani się nie odezwała i nawet nie raczyła odebrać ode mnie telefonu... Pozostawię to bez komentarza, bo już mi naprawdę ręce opadają na tych ludzi.

A co u Frędzla? Nienajlepiej :( nawet bardzo źle. Wszystkiego się boi. Trudno zwrócić jego uwagę. Prawie w ogóle nie reaguje na nawoływania. I wygląda naprawdę strasznie. Sierść jakby mu wychodziła, wypłowiała strasznie. Zapomniałam go niestety zważyć ale jestem pewna, że schudł, bo jak go dziś wzięłam na ręce to ledwo co poczułam... I coś ma z tylnymi łapkami. Dziwnie chodzi, w takim rozkroku i jak się załatwia to nie podnosi nogi. Zgłosiłam go na badania. Nawet p. Ania powiedziała, że z nim jest coś nie tak bo wygląda dużo gorzej, i musi mieć zrobione badania. Naprawdę się o niego boję i czarno widzę jego przyszłość w schronisku :( a jeszcze wsadzanie do boksu było koszmarne ....

Link to comment
Share on other sites

Prosimy o wstawienie nowego opisu Frędzla

"Frędzel to niewielki piesek – ma 35cm i około 2,5 roku. Do schroniska trafił w lipcu 2013 r. i już wtedy jego stan był ciężki. Był bardzo wystraszony, nie reagował na opiekuna i ważył tylko 4 kg. Z czasem zaczął pomału otwierać się na ludzi, przybrał na wadze, jednak cały czas wszystko dookoła wzbudzało w nim strach. Dość szybko został zaadoptowany. Wydawało się, że wszystko będzie dobrze, jednak po 3 miesiącach wrócił do schroniska z powodu lęku separacyjnego. Okazało się, że bardzo wyje jak pozostaje sam w domu. Poza tym jest psem idealnym. Zachowuje czystość w domu. Uwielbia dzieci. Lubi się przytulać i bawić. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych psów. Na smyczy nie sprawia większych problemów, jednak lubi chodzić własnymi ścieżkami. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść. Niestety powrót do schroniska pogłębił jego już i tak zły stan. Bardzo schudł, jego sierść zmatowiała, jest bardzo zestresowany, trzęsie się, popiskuje. Boi się dosłownie wszystkiego. Najmniejsze warknięcie innego psa wzbudza w nim strach i powoduje, że podwija ogon pod siebie. Jego stan jest dużo gorszy niż jak trafił pierwszy raz do schroniska. Pilnie potrzebuje domu, ponieważ w schronisku długo nie wytrzyma. Polecany jest do domu, gdzie opiekun spędza większą część swojego czasu. Osoba, która zdecyduje się na adopcję otrzyma wskazówki, jak postępować z takim psem i nauczyć go pozostawania samego w domu. Odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany."


i tego zdjęcia:

DSC08698.jpg

Edited by Patrycja*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...