Jump to content
Dogomania

Żaba wreszcie znalazła swoich ludziów, którym zaufała


kicia1616

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj, kiedy brałam ją sama zobaczyłam jak ważne jest dla niej to, że może wyjść na spacer i to jak bardzo z tego się cieszy. Tego widoku nie zapomnę nigdy. A co do samej Żabki to muszę przyznać, że jest kochana. Tak to banalne, ale dzisiaj spędziłam z nią naprawdę miły dzień, szkoda że nie zakończył się jednak adopcją z tak błahego powodu jak wygląd. Mam jednak nadzieje, że wrócą po nią bo mimo tego jak Żaba naskoczyła(a ona jest naprawdę potulna) na tego Pana on był bardzo zdecydowany na nią, a jak wychodziłam nie wzięli innego psa.Więc czekam, czekam na dobrą wiadomość. Tydzień temu i dzisiaj pozwoliłam sobie na spuszczeniu jej ze smyczy oczywiście na wybiegu i tydzień temu (pierwszy raz bez smyczy) byłam w szoku. Pies, którego uważałam za spokojnego kanapowca (mimo, że nie wchodzi na kanapę w schronisku:lol:) gonił z piłką, skakał, wszedł do tunelu z agility, tarzał się po trawie, ale najlepsze były przewrotu wokół własnej osi. Więc cofam to, że wystarczy jej tylko spacer, musi też się wybiegać. Dziś natomiast urzekła mnie jej obrażona mina po tym jak sięgając do torby nie dostała parówki. Oprócz trenowania komend pozwoliłam "pobawić się" parówką na spacerze co ze zdziwieniem stwierdziłam,że zaowocowało tym, że Żabcia szła grzecznie za mną:evil_lol:. Mogę w 100% stwierdzić, że rozumie komendę "nie wolno". Jestem prawie pewna, że w poprzednim "domu" była bita. Nie boi się podniesionej ręki, ale kiedy ja głaszczę jest nieufna. Na początku nie odczuwała z tego przyjemności, bała się, markotniała, a dzisiaj przyszła do mnie i pierwszy raz się upomniała o to. To jest już dużo, bo zaczyna obdarzać mnie zaufaniem i kiedy trafi do nowego domu też będzie potrzebowała czasu najpierw na zaaklimatyzowanie się, a potem do tego by zaufać właścicielom.



[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/1150196_547985445266754_691028662_n.jpg[/IMG]
Obrażona po tym jak nie dostała parówki, małe sępidło :)

Edited by kicia1616
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Po parotygodniowym braku dostępu do internetu kolejna relacja ze spacerków, zapraszam do czytania ;)

Jak zawsze spędziłam z nią miłe dni w sobotnie wolontariaty i chciałabym żeby jak najszybciej poszła do jakiegoś miłego i kochanego domku (jak każdy), ponieważ się przywiązałam(pewnie jak każdy), a muszę przyznać, że rozumiemy się bez słów. Ale ten mały kochany psiak nie jest tym samym psem, który podczas pierwszego spaceru ze mną nawet nie zwracała uwagi na to, że mam parówki. A teraz... Teraz mi w pełni ufa na co musiałam sobie zasłużyć, więc podkreślam (po raz któryś) będzie wymagała czasu. Aaa, tak zapomniałam, domek w którym pokładałam nadzieje nie doszedł do skutku. Szkoda :-( .
Dzisiaj spacerowaliśmy sobie,pobiegaliśmy, poskakaliśmy, pohuśtaliśmy, pomizialiśmy, posępiliśmy (czyt. Żaba), poznaliśmy nowego towarzysza do zabaw - Orat, i jak zawsze musieliśmy uciec z toru agility (bez tego nie ma wolontariatu ;) ). A jak już jestem przy agility to muszę przyznać, że imię Żaba idealnie do niej pasuje, bo uwielbia skakać i samo to, że skacze daje jej WIELKĄ frajdę, ale także szybko opanowała przechodzenie przez huśtawkę. Więc nie należy do tych psów, które są strachliwe i pokazuje to także w boksie podporządkowując sobie najpierw Bajo, a teraz jej dwie współlokatorki (jedna z nich poszła dzisiaj do domu). I to chyba narazie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Opis zmieniony. Troszkę go skróciłam.

Mam uwagę a propos numeru do schroniska. Nie podawaj go w ogłoszeniach, bo potem ludzie dzwonią do schronu, podając tylko imię psa (nawet jeśli w ogłoszeniu podany jest numer). Pracownikom ciężko jest namierzyć psa po imieniu, w rejestrze psy widnieją tylko jako numery. To raz. A dwa, jeśli już podajesz numer do schroniska, to koniecznie ten stacjonarny, do biura. Komórkowy to telefon interwencyjny - ma go ze sobą pracownik, który jest w terenie. A on na pewno nie udzieli żadnych informacji o psie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']
Mam uwagę a propos numeru do schroniska. Nie podawaj go w ogłoszeniach, bo potem ludzie dzwonią do schronu, podając tylko imię psa (nawet jeśli w ogłoszeniu podany jest numer). [/QUOTE]

ok, usunęłam numer

chciałam jeszcze powiedzieć, że kiedy klikam na stronie schroniska, żeby zobaczyć więcej zdjęć Żaby (i nie tylko jej) to przekierowuje mnie na inną strone i nie wiem czy to tylko ja tak mam

Edited by kicia1616
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kicia1616']ok, usunęłam numer

chciałam jeszcze powiedzieć, że kiedy klikam na stronie schroniska, żeby zobaczyć więcej zdjęć Żaby (i nie tylko jej) to przekierowuje mnie na inną strone i nie wiem czy to tylko ja tak mam[/QUOTE]
Tak, to jest taka bardzo przydatna funkcja, że przekierowuje potencjalnych chętnych do albumu danego psa na picasie, gdzie ktoś może obejrzeć więcej zdjęć psa;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia.uje93']Tak, to jest taka bardzo przydatna funkcja, że przekierowuje potencjalnych chętnych do albumu danego psa na picasie, gdzie ktoś może obejrzeć więcej zdjęć psa;)[/QUOTE]

tak wiem, tylko, że mnie zamiast przekierowywać na albumy w picasie przekierowuje na jakąś stronę startową

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dawno nie było żadnych wieści o Żabie, więc Żaba nadal siedzi w schronisku i po każdym wolontariacie nie mogę zrozumieć dlaczego tak kochany pies JESZCZE tam jest.

Relacja z ostatniego (i nie tylko) wolontariatu:
Na początek jak zawsze kilka skoków radości w boksie i poza nim, szybki bieg na zewnątrz i trzy godziny wolności. Taki jest zarys, ale w tym mieści się może miłości, radości, pieszczoch i smutnych oczu na pożegnanie. A poza tym spacerek, bieganie za i z piłką co można zobaczyć na zdjęciach (trochę kiepskie, ale były robione na szybko), Jej ulubiona część, czyli parówki. i tu muszę wspomnieć, że Żaba zrobiła ostatnio duże postępy jeśli chodzi o przychodzenie do opiekuna jeśli jest luzem i za to muszę ją pochwalić :) Zaczęliśmy szkolenie z posłuszeństwa i agility, ale z tego drugiego to tylko tunel zrobi na komendę, chociaż za piłką to przeskoczy przez przeszkody. Następną rzeczą jaką ostatnio zauważyłam, że jeśli kręci się wokół niej więcej psów ona się przywita bez większego zainteresowania i się wycofuje. O wiele bardziej woli towarzystwo ludzi i tak samo jest kiedy powstaje jakieś spięcie pomiędzy innymi psami ona się wycofuje i szuka bliskości człowieka. Ale to nie znaczy, że nie umie się bronić kiedyś napisałam, że kiedy któryś z psów jej się narzuca pokazuje kły i warczy, ale jak rzadko się to zdarza tak łatwo można to skorygować odpowiednio intonując Jej imię lub lekko szturchnąć ręką pokazując, że źle robi. I to jest u niej na wielki plus, bo to jest trudne do opanowania u niektórych psów.

[SIZE=4]Gonitwa z piłką:[/SIZE]
[IMG]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1001238_578447882220510_1456148770_n.jpg[/IMG][SIZE=4]
[/SIZE]

[SIZE=4]Odpoczywa, by znów ruszyć do akcji:[/SIZE]
[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1391459_578448058887159_1889641664_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Długo nie było żadnych nowych wieści od Żaby, z powodu mojego braku czasu(zwłaszcza w weekendy:placz:). Zadecydowałam więc, że postaram się napisać chociaż raz w miesiącu o jej postępach w szkoleniu.

Wracając do Żaby miło mi poinformować, że Żaba potrafi takie komendy jak: siad, łapa, piątka, zostaw, poproś oraz jako ostatnia nowość buziak. Trenujemy usilnie jeszcze nad zostań, ale to jest trochę bardziej skomplikowane, ale mamy wielką nadzieje na powodzenie. Będzie to dość trudne do zrealizowania ze względu na to jak bardzo przywiązała się do mnie od czasu wspólnych wolontariatów. Staramy się być na każdym sobotnim szkoleniu z posłuszeństwa, ale nie omijamy także treningów na agility. Gdzie również idzie nam coraz lepiej, obydwa tunele mieliśmy już opanowane znakomicie(ze względu na pogodę tunele są teraz schowane), z hopkami było różnie, ale od ostatnich trzech wolontariatów szło nam coraz lepiej. Teraz Żaba wykonuje 4 hopki podrząd i piąty w niedalekim odstępie nawet bez smakołyka jako nagrody. Robi to tak dobrze, że (jak się dowiedziałam potem) nie patrzy gdzie skacze, tylko cały ten czas patrzy się na moją rękę :multi:. A wracając do szkoleń posłuszeństwa Żaba została pochwalona za swoje postępy przez p.Anię, chociaż przyznaje to właśnie mnie bardziej podniosło na duchu, bo moja praca z nią jest widoczna. I bardzo łatwa mimo, że ma swój charakterek i nie zawsze chce ze mną współpracować. W każdym razie dziękujemy p.Ani za pochwałę i postaramy się pracować jeszcze pilniej ;) choć mam nadzieje, że nie potrwa to długo. Jednak niestety ostatnio zauważyłam, że Żaba jest zazdrosna o inne psy (np. kiedy ją głaszczę i podchodzi inny pies) i reaguje negatywnie - warczeniem. Łatwo ją za to zganić zwykłym ćś lub zawołaniem jej po imieniu. Zaczęłam z nią nawet pracować nad tym pokazując, że głaszcząc czy dając smakołyk innym psom nie ubywa mnie dla niej. Za jakiś czas zobaczymy co z tego wyniknie, na razie mam nadzieję, że można ten lęk (bo inaczej nie umiem tego nazwać) wyzbyć się w niej, natomiast jeśli nie w grę będzie wchodzić tylko dom bez innych psów. Więc to chyba wszystko, bo raczej nie muszę przypominać, że Żaba to kochany, ułożony pies wystarczy trochę bliżej ją poznać.

Aha, taka ciekawostka: Żaba zaczęła używać ogona w czasie zabaw i leżenia na kanapie nastawiając brzuszek do miziania. Kolejny sukces :-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...