Jump to content
Dogomania

Małe, białe i kudłate, czyli maltańczyk Tila i inni


Alise

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='klaki91']Kurcze, no właśnie ona dzwoniła do 3 hodowli w każdej jej powiedzieli że nie robią. A ja jej nagadałam żeby kupiła pieska z hodowli z ZK bo większe szanse na to że będzie zdrowy bo na ogół hodowcy robią określone badania :roll: no i się mnie dziewczyna pyta czym się różni taka hodowla od hodowli zarejestrowanej w ZHPR, w której szczenięta są o 1000 zł tańsze, są po rodzicach którzy jeszcze 3 lata temu zdobyli uprawnienia w ZK i nie są rozmnażani częściej niż raz w roku bo rzeczywiście takie ogłoszenie znalazła i zadzwoniła się zapytać :roll: też nie mają przebadanych rzepek ale ich szczenięta są zadbane, nawet ładniejsze od szczeniąt w niejednej hodowli z ZK no i przede wszystkim- tańsze, a sama wiesz jakie maltany potrafią osiągać ceny....

Szkoda, że takie jest podejście, zresztą u hodowców yorków jest podobnie a tam to już w ogóle często się zdarzają problemy z rzepkami :shake:




A u mnie na osiedlu są ze 3-4 maltańczyki, rasa zdobywa popularność niestety[/QUOTE]
Szczerze? Maltany z ZK mają takie kosmiczne ceny bez odzwierciedlenia tego w jakości psa (pies od 2500 w górę, suka 3500 i to bez żadnych rewelacji), że kupiłabym z ZHPR [SIZE=2](jeżeli rodzice mieli pochodzenie z Zk i nie miałabym zarzutów do kompetencji hodowczyni, do warunków w jakich szczenięta się wychowują)[/SIZE]. Sama się przejechałam na tych całych zapewnieniach, że szczeniaki z ZK mają super psychikę i w ogóle full wypas. Nie ma żadnych innych badań, testów psychicznych. Jedyną weryfikacją wad, chorób jest wet i wystawy, nic poza tym.
Także ja mam niestety sceptyczne podejście do tego wychwalania pod niebiosa ZK. Oczywiście jestem przeciwna pseudo, ale jeżeli psy w pkpr i zhpr mają dobre warunki, nie odbiegają od wzorca, hodowcy są ok, to czemu nie? Zwłaszcza jak ktoś szuka psa do kochania, to raczej trudno wydać mu ponad 3000 na psa.

[quote name='Dioranne']Wydaje mi się też, że to kwestia popularności. Jednak maltańczyków nie jest na ulicach tak pełno jak "jorkusiów". Osobiście w moim mieście spotkałam w swoim życiu (nie na wystawie) tylko dwa maltańczyki. Nie wiem czy były rasowe czy nie, ale to i tak dość mało w porównaniu z "jorkusiami", które widzę na ulicy praktycznie za każdym płotem - na zmianę z labami i ONkami. Pinczery także nie są popularne (dzięki Ci Panie! :evil_lol:) także rzadko chorują. Owszem jest cukrzyca i kłopoty ze wzrokiem, ale zdarzają się bardzo rzadko.[/QUOTE]
No maltanów jest mniej, ale tak jak mówi klaki, ich popularność niestety rośnie :/

Edited by Alise
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']Szczerze? Maltany z ZK mają takie kosmiczne ceny bez odzwierciedlenia tego w jakości psa (pies od 2500 w górę, suka 3500 i to bez żadnych rewelacji), że kupiłabym z ZHPR [SIZE=2](jeżeli rodzice mieli pochodzenie z Zk i nie miałabym zarzutów do kompetencji hodowczyni, do warunków w jakich szczenięta się wychowują)[/SIZE]. Sama się przejechałam na tych całych zapewnieniach, że szczeniaki z ZK mają super psychikę i w ogóle full wypas. Przykra prawda jest taka, że hodowcy najczęściej robią suczce 3 wystawy, kryją chempionem i sprzedają szczeniaki za dużą kasę. Nie ma żadnych innych badań, testów psychicznych. Jedyną weryfikacją wad, chorób jest wet i wystawy, nic poza tym. [SIZE=1]Początkowo miałam wstępnie zarezerwowanego maltana w Pkpr i coś czuję, że pewnie miałby lepszą psychikę od mojej niepewnej suni. Tam chociaż szczeniaki od małego hasają po wielkim ogrodzie, a nie są zamknięte w bloku. [/SIZE]
Także ja mam niestety sceptyczne podejście do tego wychwalania pod niebiosa ZK. Oczywiście jestem przeciwna pseudo, ale jeżeli psy w pkpr i zhpr mają dobre warunki, nie odbiegają od wzorca, hodowcy są ok, to czemu nie? Zwłaszcza jak ktoś szuka psa do kochania, to raczej trudno wydać mu ponad 3000 na psa.


No maltanów jest mniej, ale tak jak mówi klaki, ich popularność niestety rośnie :/[/QUOTE]

No to widzimy to podobnie ;)
Te szczeniaki które wypatrzyła są po 1500 zł, ale już ją ostrzegłam żeby na prawdę mocno przepytała hoowcę, pojechała zobaczyć jak psy wyglądają i jeśli tylko dostrzeże jakieś niepokojące sygnały to niech psa nie kupuje.

Link to comment
Share on other sites

Malutka jest prześliczna :loveu:.
Również mam od niedawana maltańczyka- chłopaka oprócz 10 innych psów :diabloti:. Fado jest okropnym "lujem". Mam 3 psy z ADHD i Fado jest na drugim miejscu pod względem żywiołowości i aktywności ;). Nie wiem co za diabeł mi się trafił, byłam pewna, że maltańczyki wylegują się głównie na poduszkach ;).

Link to comment
Share on other sites

Do weterynarza będę mogła jechać dopiero we wtorek, u nas w mieście jest wetka, ale taka od szczepień i odrobaczeń, młoda i jakoś nie mam do niej w 100% zaufania. Z racji długiego weekendu wszystko pozamykane, więc musimy czekać do wtorku.

Ale mogę powiedzieć tyle, że 70-90% guzów sutka to rak złośliwy, niestety przeważnie zabójczy. Jedyna szansa to wycięcie całej listwy mlecznej + węzłów chłonnych obok guza, ale nie wiem, czy ktoś się tego podejmie :(

Edited by Alise
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zula dostawała przez tydzień zastrzyki z antybiotykiem, żeby wykluczyć zapalenie. Niestety, guz się nie zmniejszył i za jakieś 2 tyg umawiamy się na zabieg.

U psa też nie za dobrze, dostała jakiegoś uczulenia, drapie się do ran, gryzie, wylizuje, miejscami nie ma sierści prawie. Jest na zastrzykach odczulających. Musimy zmienić karmę. Poza tym jest ostatnio jakaś [za] spokojna, nie ma ochoty się bawić, cały dzień śpi. Nie wiem czy to przez tą pogodę, czy cieczka jej się zbliża albo sama nie wiem co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']Zula dostawała przez tydzień zastrzyki z antybiotykiem, żeby wykluczyć zapalenie. Niestety, guz się nie zmniejszył i za jakieś 2 tyg umawiamy się na zabieg.

U psa też nie za dobrze, dostała jakiegoś uczulenia, drapie się do ran, gryzie, wylizuje, miejscami nie ma sierści prawie. Jest na zastrzykach odczulających. Musimy zmienić karmę. Poza tym jest ostatnio jakaś [za] spokojna, nie ma ochoty się bawić, cały dzień śpi. Nie wiem czy to przez tą pogodę, czy cieczka jej się zbliża albo sama nie wiem co.[/QUOTE]

Jak się sypie to wszystko na raz :-(

Zdrówka!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękujemy.
Tila jest na Acanie, najpierw kurczak dla małych ras, pozniej (niby) hipoalergiczna jagnięcina z jabłkiem. Ale drapie się strasznie, miejscami skórę jej widać, włoski sobie aż powyrywała przed te drapanie. Dzisiaj przyszedł RRD Trovet, zobaczymy... Niby dla psów alergicznych jest idealny, ale po pierwszych próbach mogę już stwierdzić, że będzie z nim trochę problem, bo ma za duże kulki i muszę tłuc tłuczkiem na mniejsze.
Kot niedługo ma zabieg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem złamana :( Była po operacji usunięcia tych guzków, wszystko było dobrze, rana dobrze się goiła, ale nagle przestała jeść i w oczach gasła... Byłam święcie przekonana, że ma tzw. depresję kaftanikową od ubranka pooperacyjnego.. Dziś miała mieć zajęte szwy i w końcu wyjść na dwór.. Poszłam po nią włożyć ją do transporterka, bo miałyśmy już wyjeżdżać do weta, a ona leżała już martwa ;( Wszystko mi się posypało.. Nie wierzę w to :( Chciałam jej pomóc, a skróciłam jej życie..

Link to comment
Share on other sites

Alise w takich sytuacjach człowiek zawsze się obwinia, wmawia sobie, że gdyby coś zrobił inaczej - zwierzak, by nie odszedł. Miałam podobnie, gdy przez stres przy podawaniu antybiotyków odszedł mój myszoskoczek. Trzymaj się - popatrz na Tilę, przytul mocno, to pomaga. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...