Jump to content
Dogomania

Małe, białe i kudłate, czyli maltańczyk Tila i inni


Alise

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tila jest rewelacyjna! :) Powiem szczerze, że teraz zastanawiałabym się bardziej nad wyborem tej rasy. Niestety jak patrzyłam na zdjęcia w internecie to mało jest takich zadbanych piesków. Albo je wygalają gdzieś w jednym miejscu co wygląda.. niezbyt, albo z kolei zapuszczają dłuuuugą sierść na wystawy. Takiej słodkiej kuleczki nie znalazłam ;p No może z jedno zdjęcie, ale innymi się przeraziłam. A przecież pieska można ostrzyc tak jak się komu podoba, nie trzeba zapuszczać długiej sierści czy obcinać na króciutko.. :great: Papillony też są różne, takie z dłuugą sierścią/włosem mi się nie podobają, zobaczymy co z moim zrobię :D

Zazdroszczę tego terenu do biegania :) Coś wspaniałego taka trawka :)

Link to comment
Share on other sites

Fakt, Tila uwielbia nasz ogród. Na tym zdjęciu jest tylko jego część, więc miejsca ma dużo. Cały dzień hasa, nawet wieczorami nie chce przychodzić do domu i muszę ją gonić. :diabloti:
Jabłuszko obgryzła, nie zjadła całego ;)

[quote name='Floriska']Tila jest rewelacyjna! :) Powiem szczerze, że teraz zastanawiałabym się bardziej nad wyborem tej rasy. Niestety jak patrzyłam na zdjęcia w internecie to mało jest takich zadbanych piesków. Albo je wygalają gdzieś w jednym miejscu co wygląda.. niezbyt, albo z kolei zapuszczają dłuuuugą sierść na wystawy. Takiej słodkiej kuleczki nie znalazłam ;p No może z jedno zdjęcie, ale innymi się przeraziłam. A przecież pieska można ostrzyc tak jak się komu podoba, nie trzeba zapuszczać długiej sierści czy obcinać na króciutko.. :great: Papillony też są różne, takie z dłuugą sierścią/włosem mi się nie podobają, zobaczymy co z moim zrobię :D

Zazdroszczę tego terenu do biegania :) Coś wspaniałego taka trawka :)[/QUOTE]
Zawsze możesz sobie sprawić drugiego ;) Pewnie, można obcinać jak się chce. Ja wole takie włoski jak ma teraz Tila, jest jej wygodniej (i mi też swoją drogą).


Kicia raz jeszcze
[IMG]http://oi40.tinypic.com/2lsgy6q.jpg[/IMG]

I mały śpioch w kołderce :loveu: Tila jest strasznym śpiochem, musi spać do min. 11.

[IMG]http://oi39.tinypic.com/302nzg0.jpg[/IMG]

Edited by Alise
Link to comment
Share on other sites

U nas jest odwrotnie - ja wymagam snu do minimum 10-11, a Nico budzi się już około 7-8. :diabloti: Mam tyle szczęścia, że na pierwsze spacery wychodzi z nim mama, ale niezbyt miło jest, gdy on skacze mi po całym ciele, ciągnie za włosy i piszczy zabawką nad uchem. Chyba sądzi, że ja w tym momencie też już jestem "na nogach". :lol:
Także mamy ogród, ale na razie młody za dużo na nim nie biegał - albo leżały śliwki/gruszki = pełno os, pszczół itd. A mój ynteligenty pies na osy i pszczoły lubi polować. Teraz leżą już tylko wiśnie i to takie uschnięte, a on i tak je je. Dowlec go po takim szaleństwie do domu to makabra, trzeba go gonić, bo nagle staje się głuchym pieskiem. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ja bym tego podwórkiem nie nazwała, ona ma ogrody królewskie.
O kurcze, niezły trawniczek. To kładziony jest?
Ha! JUz tam widzę mojego Waldka, wykopał by chyba tam 10 metrową dziurę. Niejedną nawet... Tak to jest że niektórzy o ładnym ogródku mogą zapomnieć ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']U nas jest odwrotnie - ja wymagam snu do minimum 10-11, a Nico budzi się już około 7-8. :diabloti: [/QUOTE]

i tak Ci zazdroszczę, bo mnie psy budzą o 5 rano CODZIENNIE i nie ma zmiłuj ;)

[quote name='Floriska']Papillony też są różne, takie z dłuugą sierścią/włosem mi się nie podobają, zobaczymy co z moim zrobię :D

[/QUOTE]

coś Ty, piękne są takie naturalne, lejący włos, cudo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']i tak Ci zazdroszczę, bo mnie psy budzą o 5 rano CODZIENNIE i nie ma zmiłuj ;)[/QUOTE]


Doceniam moją rudą w takim razie :cool1: ona śpi tyle ile ja, jakbym nie wstawała to też by nie wstała, teraz jak mam wolne i wstaje sobie o której chce (czyli ta 10-11) to rudzielec śpi tyle samo, a nawet więcej bo kima jeszcze jak idę do łazienki
współlokatorka mi ostatnio wysłała mms co robi mój pies jak jestem w pracy -leży na plecach z łapami w górze zagrzebany w niepościelonym łóżku:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Heej, jaki dzisiaj ładny dzień :D My cały dzień z Tilą dziś w ogródku, słoneczko ładnie grzeje, że aż miło :)

[quote name='Floriska']Haha! Też jest śpioszkiem?:D O której Cię budzi?:))[/QUOTE]
O której mnie budzi? Ona mnie nie budzi, ja ją budzę :lol: Musi pospać do min. 11, nie ma mowy, żeby wstała np. o 9. Chyba, że chce jej się siiiu, to na dwór na minutkę i spowrotem do łóżeczka. :roll:

[quote name='Majkowska']ale kochana pod tą kołderką :)
jak nie jestem zwolenniczką wpuszczania psów do łóżka tak bym dla niej była w stanie stracić głowę ;)[/QUOTE]
Ja też nie chciałam początkowo spać z psem. Nawet udawało mi się to przez pierwsze 2 miesiące, ale to głównie dlatego, że bałam się, że osika mi się na łóżko (bo sama nie zeskoczy), albo spadnie. :eviltong: Teraz już śpi co noc ze mną.

[quote name='Majkowska']ja bym tego podwórkiem nie nazwała, ona ma ogrody królewskie.
O kurcze, niezły trawniczek. To kładziony jest?
Ha! JUz tam widzę mojego Waldka, wykopał by chyba tam 10 metrową dziurę. Niejedną nawet... Tak to jest że niektórzy o ładnym ogródku mogą zapomnieć ;D[/QUOTE]
Nie jest kładziony. To trawa siana 11 lat temu. :cool3:

[quote name='xxxkaluniaxxx']Na moje trawniczek był zrobiony przez specjalistę :cool3: ja takiego efektu chyba w życiu nie uzyskam :shake::lol: ostrze kosiareczki przydałoby się naostrzyć bo trawka z deka postrzępiona jest:diabloti:[/QUOTE]
Żadnego tam specjalistę, zasialiśmy trawę 11lat temu, urosła i jest :D Co tydzień koszona, nieraz podlewana, zwykły nawóz raz w roku i tyle :)

[quote name='motylek1007']i tak Ci zazdroszczę, bo mnie psy budzą o 5 rano CODZIENNIE i nie ma zmiłuj ;)[/QUOTE]
Ojej, o 5? :-o Ja bym tak nie dała rady :) Wieczorami długo siedzę, a jak mam możliwość to wstaje o 11 nawet (wakacje, weekendy).

[quote name='klaki91']Doceniam moją rudą w takim razie :cool1: ona śpi tyle ile ja, jakbym nie wstawała to też by nie wstała, teraz jak mam wolne i wstaje sobie o której chce (czyli ta 10-11) to rudzielec śpi tyle samo, a nawet więcej bo kima jeszcze jak idę do łazienki
współlokatorka mi ostatnio wysłała mms co robi mój pies jak jestem w pracy -leży na plecach z łapami w górze zagrzebany w niepościelonym łóżku:loveu:[/QUOTE]
To możemy sobie przybić piątkę, u nas tak samo, Tila śpi tyle co ja, lub dłużej :) A jakiego ty masz psa w ogóle?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']A o której chodzisz z nią na ostatni spacerek?

Niesamowity masz ten trawnik...I tez nie mogę coś uwierzyć :D[/QUOTE]

Czemu nie wierzycie? :eviltong:
Ostatnie wyjście przeważnie o 23-24. Na spacery na siku nie chodzimy, robi na podwórku, spacer (1-2h) raz/dwa razy dziennie w ramach (re)socjalizacji :p Większość czasu spędzamy na podwórku, bo naprawdę tu jest dużo miejsca, możemy aportować, gonić za piłką, przestrzeni jest dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']

To możemy sobie przybić piątkę, u nas tak samo, Tila śpi tyle co ja, lub dłużej :) A jakiego ty masz psa w ogóle?[/QUOTE]

Zwykłego rudego kundla ze schroniska w Poznaniu :cool1: o takiego: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=bn7JnhEoEAY&feature=youtu.be[/URL]

a druga suka (mieszaniec sznaucera olbrzyma) jest w moim avatarze, razem ze mną ;)



ja wierzę, że masz taki ładny trawnik bo u mnie w ogrodzie też jest podobny :) ale Twój jednak bardziej zadbany, u mnie czasu nie mają tyle :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']

Ojej, o 5? :-o Ja bym tak nie dała rady :) Wieczorami długo siedzę, a jak mam możliwość to wstaje o 11 nawet (wakacje, weekendy).

[/QUOTE]

oj, ja już wakacji nie miałam tyle lat..... Domiś to taki typ, że o stałych godzinach muszą być stałe rzeczy. Do pracy wstaję o 5 i on tak wpadł w rytm, w weekendy tak samo, tylko że on zje śniadanie i idzie spać a ja już nie zasnę w sobotę czy niedzielę :mad:
Moje ostatni spacer mają tak o 20.30 krótki, na siku i do 5 rano mam spokój.

Przyzwyczaiłam sie przez 3 lata, bardzo rzadko pozwoli mi spać do 6 to się cieszę jak głupia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Klaki91 [/B]piesek na filmiku jest świetny, jak lisek! ^^ i ta biała końcówka ogonka :loveu:

[B]Motylek1007[/B]wydaje mi się, że dużą rolę ma godzina ostatniego spaceru. U Ciebie to 20:30 jakby była tak.. 23 pewnie pospałabyś dłużej ;)

Co do spania to mój Papiś również śpi do tej co ja. Ostatnio tak do 9. Generalnie jestem strasznym śpiochem, chociaż spacery na początku o 5-6 na szybkie siku też coś w sobie miały :) Mi było zimno i jemu :loveu: szybko wracaliśmy do domu i do 10 dalsze spanko :lol: Zobaczymy co z niego wyrośnie, czy też będzie śpioszkiem bo [B]Alise[/B] i [B]Klaki91[/B] zazdroszczę !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Floriska']

[B]Motylek1007[/B]wydaje mi się, że dużą rolę ma godzina ostatniego spaceru. U Ciebie to 20:30 jakby była tak.. 23 pewnie pospałabyś dłużej ;)

[/QUOTE]

niestety nie, testowałam kilka razy i nawet jeśli ostatni spacer był o 23 czy o północy to i tak budził mnie o 5 na siku i śniadanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']oj, ja już wakacji nie miałam tyle lat..... Domiś to taki typ, że o stałych godzinach muszą być stałe rzeczy. Do pracy wstaję o 5 i on tak wpadł w rytm, w weekendy tak samo, tylko że on zje śniadanie i idzie spać a ja już nie zasnę w sobotę czy niedzielę :mad:
Moje ostatni spacer mają tak o 20.30 krótki, na siku i do 5 rano mam spokój.

Przyzwyczaiłam sie przez 3 lata, bardzo rzadko pozwoli mi spać do 6 to się cieszę jak głupia :evil_lol:[/QUOTE]
To pewnie chodzisz niewyspana czy wcześnie chodzisz spać? ;)

[quote name='klaki91']Zwykłego rudego kundla ze schroniska w Poznaniu :cool1: o takiego: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=bn7JnhEoEAY&feature=youtu.be[/URL]

a druga suka (mieszaniec sznaucera olbrzyma) jest w moim avatarze, razem ze mną ;)



ja wierzę, że masz taki ładny trawnik bo u mnie w ogrodzie też jest podobny :) ale Twój jednak bardziej zadbany, u mnie czasu nie mają tyle :)[/QUOTE]
Fajny psiak :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...