Jump to content
Dogomania

Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(


ala123

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Rozliczenie Pucka za styczeń:

-310 zł hotelowanie (1-31.01)

+62 zł (odliczam od grudnia, po omyłkowo policzyłam wówczas normalną cenę hotelowania, a Pucek ma u nas zniżkę i zamiast 372 zł powinno być 310 zł :)

+17 zł ala123 (pumcia)

+30 zł ala123 (od Locaibenio)

Razem: -201 z

Link to comment
Share on other sites

Kochany Pucek... Bardzo tęskni za człowiekiem i niechętnie wraca do boksu. Kiedyś przed adopcją nie lubił wchodzić do domu, a teraz kiedy się wchodzi/wychodzi z domu z nadzieją spogląda w otwarte drzwi. To niesprawiedliwe co go spotkało:( a najgorsze jest to, że szansę na znalezienie znów domu ma znikome:(

0e78538c2ab9caa1gen.jpg

b4aaf02a4841bf68gen.jpg

aeb7bfcd52d5ef6agen.jpg

d9549c6d55036602gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

dziewczyny, mam sprawę - tyszowce, tak ze 40 km od zamościa. Jest starsza pani w dużym domu, wdowa, dzieci (już bardzo dorosłe, najmłodsze tak ok 40) rozjechane po polsce (ale odwiedzają). Ostatnio umarł jej pies - na starośc. pani ma jakieś kury, może krowę czy świnkę - kiedyś mieli zwierzęta gospodarskie, ale z wiekiem gospodarzy zmniejszała się ilośc. w każdym razie obejście takie, stodoła, chlew, dom (wszystko murowane), za domem pole. babeczka nie z dogomaniaków swiadomych, jak my, ale  - dobry człowiek. Chce mieć towarzysza psiego (natomiast nie wiem, czy do budy, czy do domu, za ich młodszych czasów psy wchodziły do domu akcydentalnie, były przy budzie, ale teraz, kto wie. myślała o szczeniaku (jakaś suka ma się szczenić w okolicy), natomiast moja mama ją przekonała, żeby wzięła dorosłego psa. babeczka jeszcze coś tam wokół domu robi, ogródek, kury itd, no ale jak będzie za kilka lat, bo to może nie zgrzybiała staruszka, ale starsza osoba. to i szczeniak bez sensu. Kobieta jest prosta, ale dzieciaki porządnie wychowała i po różnych szkołach od lat już mieszakają w warszawie, a zwierzęta u nich dobrze się zawsze miały. po chłopsku, bez cackania się, ale - dobrze i z szacunkiem. I teraz myślę sobie tak, że może znacie jakiegoś psiaka, kumatego, spokojnego, spolegliwego, bez wymogu pracy nad nim typu - lękliwy pies potrzebuje szkoleniowca, który ma te kilka lat i marne szanse na jakikolwiek dom? nie jest to szczyt naszych marzeń ideał domu, ale tam zawsze ludzie i psy żyli zgodnie.

tyle, ze trzeba by zawieźć i wytłumaczyć prostym językiem (nie naszym slangiem) parę rzeczy. Co myślicie?

Aha, i mały powinien byc. tzn plus minus wielkości wioskowego burka :-)

Link to comment
Share on other sites

24 minut temu, sleepingbyday napisał:

dziewczyny, mam sprawę - tyszowce, tak ze 40 km od zamościa. Jest starsza pani w dużym domu, wdowa, dzieci (już bardzo dorosłe, najmłodsze tak ok 40) rozjechane po polsce (ale odwiedzają). Ostatnio umarł jej pies - na starośc. pani ma jakieś kury, może krowę czy świnkę - kiedyś mieli zwierzęta gospodarskie, ale z wiekiem gospodarzy zmniejszała się ilośc. w każdym razie obejście takie, stodoła, chlew, dom (wszystko murowane), za domem pole. babeczka nie z dogomaniaków swiadomych, jak my, ale  - dobry człowiek. Chce mieć towarzysza psiego (natomiast nie wiem, czy do budy, czy do domu, za ich młodszych czasów psy wchodziły do domu akcydentalnie, były przy budzie, ale teraz, kto wie. myślała o szczeniaku (jakaś suka ma się szczenić w okolicy), natomiast moja mama ją przekonała, żeby wzięła dorosłego psa. babeczka jeszcze coś tam wokół domu robi, ogródek, kury itd, no ale jak będzie za kilka lat, bo to może nie zgrzybiała staruszka, ale starsza osoba. to i szczeniak bez sensu. Kobieta jest prosta, ale dzieciaki porządnie wychowała i po różnych szkołach od lat już mieszakają w warszawie, a zwierzęta u nich dobrze się zawsze miały. po chłopsku, bez cackania się, ale - dobrze i z szacunkiem. I teraz myślę sobie tak, że może znacie jakiegoś psiaka, kumatego, spokojnego, spolegliwego, bez wymogu pracy nad nim typu - lękliwy pies potrzebuje szkoleniowca, który ma te kilka lat i marne szanse na jakikolwiek dom? nie jest to szczyt naszych marzeń ideał domu, ale tam zawsze ludzie i psy żyli zgodnie.

tyle, ze trzeba by zawieźć i wytłumaczyć prostym językiem (nie naszym slangiem) parę rzeczy. Co myślicie?

Aha, i mały powinien byc. tzn plus minus wielkości wioskowego burka :-)

Może Pucek by się nadał ?

Link to comment
Share on other sites

ale czy osoby odpowiedzialne za pucka zdecydują się na taki rodzaj domu dla niego? Ile on waży, ile ma lat? dogada się ze starsza osobą?

ja też nie wiem, jak tam z ogrodzeniem. ten zmarły niedawno pies łaził po wsi (tam większośc łazi), jak już miał demencję to łaził wokół stawu okolicznego i sąsiedzi raportowali,więc go ściągała, bo się zapętlał. Więc - możliwości patrolowania okolicy raczej są niestety. natomiast nie wiem, jak zaawansowane.

Moja mama tam często bywa, bo to jej rodzinna okolica, więc  oko będzie mieć, zwł.w sezonie letnim. W ogóle to podpytam jeszcze dziś mamy co i jak tam u tej babeczki.

 

EDIT: się trochę więcej od mamy wywiedziałam - pies tam i wchodzi do domu i po podwórku lata, jak sobie życzy. ogrodzone, ale jakieś dziury na pewno są, raz, że kury dygają na pole a dwa, ze jakoś ten pies wyłaził. budę zresztą też ponoc miał, bo cenił sobie mieć oko na wszystko i nie zawsze w domu spał.

babka ma problemy z biodrem więc nie lata, ale oprócz tego - ok.

 

Link to comment
Share on other sites

Z tym chodzeniem samopas to może być problem, bo Pucek z pewnością będzie korzystał.

Mamy jeszcze taką fajną grubcię spokojną i jeszcze Gacek jest :) Starsze, spokojne i łazić im się nie chce. Ale tu znów problem, że zdrowotnie mogą niedługo szwankować. 

Pytanie czy ta pani podoła jakimś problemom zdrowotnym u psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...