Jump to content
Dogomania

Nadpobudliwośc sexualna?!


anecik0

Recommended Posts

hmmm dostałam zadanie aby dowiedzieć się co jest z labkiem mojego chłopaka i czy da się z tym coś zrobić. niedawno go adoptował, piesek ma 2,5 roku i jest wnętrem. właścicielka powiedziła, że nie musimy go kastrować bo i tak jest wnętrem, i czy to może być powodem jego namiętnego gwałcenia posłania i tego, że ma, że tak to ujmę, swój skarb non stop a wierzchu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszsza']Czytam Wasze posty i oczom nie wierzę. Psy się nie onanizują, nie masturbują, nie mają popędu seksualnego. Mają popęd do rozmnażania, i tyle. Ruchy kopulacyjne nie służą rozładowaniu napięcia seksualnego, bo takowego pies nie odczuwa, o ile nie czuje gotowej do parzenia suki. W ten sposób zarówno pies jak i suka podkreślają swoją dominującą pozycję. Kopulacja z ludzką nogą oznacza tylko tyle, że pies chce być alfą. A "kredka" u samca oznacza podniecenie, ale zupełnie nie seksualne. Taka reakcja pojawia się na widok obcego psa lub interesującego krzaka. Litości, kochajmy psy, ale nie przypisujmy im ludzkich reakcji.[/quote]
Nie należy psów przesadnie uczłowieczać, ale nie można też zrównywac ich z bezmyślnymi maszynkami:shake:
Owszem, generalnie zachowania kopulacyjne służą bądź to prokreacji, bądź to domnacji wobec słabszego. Jednak bywa i tak, że pies odkryje, że określone ruchy/czynności sprawiają mu przyjemność...
Wyobraź sobie, że moja, już dość wiekowa suka po sterylce z dużą uciechą nadstawiała się samcom:oops: Prokreacji w tym nie było, nie miewała ciąż urojonych, a okresy "pobudliwości" nie pokrywały się w żaden sposób z czsem cieczkowym, więc i syndrom trzeciego jajnika odpada. Ona to po prostu lubiła:oops: I całkiem sporo właścicieli psów obserwuje u swoich pupili różne formy seksualne.
Nie można rezerwować seksualności "rozrywkowej" dla człowieka!!! Wystarczy popatrzyć na małpy;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie... moj pies po kastracji nie przestal "skakac" na suczki... Notorycznie na kazdym spacerze "skacze" na suczke i czasami na psa moich kolezanek. Zdarza sie to rowniez, jezeli spotka jakies inne pieski... I wydaje mi sie, ze to nie o dominacje chodzi... Bo gdy suczka miala cieczke to on dostal totalnej wariacji i ciagle ja meczyl... Przeciez u wykastrowanych psow tak nie powinno byc... Tzn. tak mi sie wydaje... Czy ktos z was ma podobna sytuacje??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sydney00']A ja mam takie pytanie... moj pies po kastracji nie przestal "skakac" na suczki... Notorycznie na kazdym spacerze "skacze" na suczke i czasami na psa moich kolezanek. Zdarza sie to rowniez, jezeli spotka jakies inne pieski... I wydaje mi sie, ze to nie o dominacje chodzi... Bo gdy suczka miala cieczke to on dostal totalnej wariacji i ciagle ja meczyl... Przeciez u wykastrowanych psow tak nie powinno byc... Tzn. tak mi sie wydaje... Czy ktos z was ma podobna sytuacje??[/quote]

A w jakim wieku był kastrowany?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] aha?tzn jejchodziło o to, że jest bezpłodny.[/QUOTE] jesli jest jednostronny niekoniecznie znam psy z wnętrostwem jednostronnym które miały potomstwo mimo uznania ich za bezpłodne ...:shake:
kastrować! szybko potem są czeste problemy zdrowotne poważne ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='myszsza']Czytam Wasze posty i oczom nie wierzę. Psy się nie onanizują, nie masturbują, nie mają popędu seksualnego. Mają popęd do rozmnażania, i tyle. Ruchy kopulacyjne nie służą rozładowaniu napięcia seksualnego, bo takowego pies nie odczuwa, o ile nie czuje gotowej do parzenia suki. W ten sposób zarówno pies jak i suka podkreślają swoją dominującą pozycję. Kopulacja z ludzką nogą oznacza tylko tyle, że pies chce być alfą. A "kredka" u samca oznacza podniecenie, ale zupełnie nie seksualne. Taka reakcja pojawia się na widok obcego psa lub interesującego krzaka. Litości, kochajmy psy, ale nie przypisujmy im ludzkich reakcji.[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:Bzdury!! Jaka dominacja?! Psy nie dominują ludzi, to przestarzała teoria, z której już dawno się wycofano :roll:

A odnośnie gwalcenia ludzi - miałam na tymczasie dalmatyńczyka ze schroniska, który z początku na KAŻDĄ sytuację reagował próbami... gwałtu - ale tylko na mnie :roll: Przyszli znajomi - skakał po mnie, coś mu się kazało albo zabroniło - skakał, cieszył się - skakał. I on tego napewno nie robił z dominacji, tylko z niepewności. Okazało się, że to normalne u dalmatyńczyków :-o Mogło być w sumie gorzej, gdyby skakał jeszcze na innych ludzi, a tak to tylko ja chodziłam zdrapana. On wczepiał się histerycznie pazurami w ciało i jedynie siłą można było go oderwać.

W miarę upływu czasu zdarzało się to coraz rzadziej, im więcej był socjalizowany tym pewniej się czuł - aż gwałty ustały.
I co - nagle odechciało mu się dominować? :evil_lol:

Po kastracji już zupełnie się wyciszył i poszedł do adopcji :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']W aktualnym MP jest nareszcie jakiś sensowny artykuł o zachowaniach seksualnych u psów. Bo mi sie już wszystko jeży w środku jak słyszę wszędzie i na każdy temat- "dominacja"....[/quote]

mam to samo :angryy:
jakby psy były zaprogramowane na rywalizację z cżłowiekiem, paranoja jakaś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...