Jump to content
Dogomania

ON'ek potrzebujący DT/DS z Zamościa !!!


Recommended Posts

Bela51, sam podwyższony mocznik może wskazywać na odwodnienie, stany zapalne przewodu pokarmowego, wątrobę, dietę wysokobiałkową. Trzeba powtórzyć badania. Oprócz podawania renala można samemu gotować, stosując dietę ziemniaczaną, albo ziemniaki jako wypełniacz. Jest tania i skuteczna. U mnie wszystkie psy były chore na niewydolność nerek, bardzo zaawansowaną, Perełka miała jedną karłowatą nerkę. Ale przeżyła 4 lata w zdrowiu. Oprócz Ipakitine i rubenala są specjalistyczne leki, ale sam wet musi okreslić, co się dzieje i co jest potrzebne. Najnowszy na rynku preparat to pronefra

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjKv7T828vNAhVFVywKHTIGBiQQFgg3MAM&url=http%3A%2F%2Flekidlazwierzat.pl%2Fpl%2Fp%2FPRONEFRA-Przewlekla-niewydolnosc-nerek%2F1049&usg=AFQjCNGQfcSGvHRp6FpzI6CHo0-jMIB0Hw

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Perełko, bardzo dziekuje za przyblizenie tematu . Nie wiem, jak Murka ustosunkuje sie do tego, bo chyba nie ma czasu , ani mozliwosci aby dodatko gotowac dla Marka. Ale, moze rzeczywiscie, jest to kwestia  odwodnienia? Dobrze byłoby za jakis czas powtorzyc badanie krwi pod tym kątem. Tylko kiedy, aby to miało sens ?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, bela51 napisał:

Perełko, bardzo dziekuje za przyblizenie tematu . Nie wiem, jak Murka ustosunkuje sie do tego, bo chyba nie ma czasu , ani mozliwosci aby dodatko gotowac dla Marka. Ale, moze rzeczywiscie, jest to kwestia  odwodnienia? Dobrze byłoby za jakis czas powtorzyc badanie krwi pod tym kątem. Tylko kiedy, aby to miało sens ?

Belu51, nie wiem. Trzeba spytać weta. Będę mieć dla Marka rubenal 300.

Link to comment
Share on other sites

Weta nie ma do końca tygodnia, jak wróci to zapytam go co dalej z Markiem. Póki co zamówiłam dla niego RC Renal.

Po kąpieli Marek czuje się dużo lepiej, nie wygryza się, skóra na szyi dużo lepsza. Niestety notorycznie załatwia się w budzie, popuszcza leżąc. Jak było sianko, było to łatwiejsze do ogarnięcia. Teraz koopa przykleja się do koca i Marek się w niej kładzie:( Dobrze, że jest ciepło, to łatwo zmoczyć sierść i zmyć wszystko. Jak się będzie jesień zbliżać będę musiała przenieść Marka do ogrzewanego boksu.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Perełka1 napisał:

Belu51, nie wiem. Trzeba spytać weta. Będę mieć dla Marka rubenal 300.

Bardzo dziekuje, Perełko :)

Skonaktuje sie z Tobą telefonicznie. Dzisiaj po południu wyjezdzam , nie bedzie mnie do 7-8 lipca i moge nie miec internetu.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie Marka:

Stan konta na 31 maj wynosił -202,90 zł

Wpłaty:

+300 zł jess

+600 zł MALWA

+25 zł Martyna K.

+150 zł Ewa R.

+200 zł bela51

Razem: +1275 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie

-32 zł Vectra 3D

-76 zł Karsivan

-21 zł wit. B12

-76 zł Karsivan

-29 zł Vectra  3D

-20 zł wścieklizna

-3,50 zł dojazd weta

-76 zł Karsivan

-127 zł analiza krwi

-29 zł szampon

Razem: -939,50 zł

 

+1275 zł - 939,50 zł = +335,50 zł

Stan konta na 30 czerwiec wynosi +335,50 zł.

 

Wczoraj przyszła karma RC Renal, koszt 213 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/840675732f2bfc2b

Z racji specjalistycznej karmy Marek będzie teraz liczony bez naszej karmy, czyli 12zł/doba.

Niestety nadal dręczą go muchy obsiadając końcówki uszu:( Nie wiem czemu tym razem Vectra 3D nie działa, za mała dawka czy jak? Posmarowałam mu na razie te koncówki oliwką i na razie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Potrzebny mi link do Skarpety Owczarkowej

wyrzucony dlugowlosy On-ek....czas ma do jutra rana,pozniej schron.....a o schronie nie bede pisac.....bo po co....

chcialam umiescic go u Murki,ale nie ma miejsca

moze udalo by sie umiescic go w innym miejscu,ale napewno platynym,szukamy pomocy...czasu mamy niewiele

 

Link to comment
Share on other sites

Ja Rubenal daję Markowi, ale już mi się kończy opakowanie (Marek zjada 2 tabl. 2 razy dziennie). Ustaliliśmy z wetem, że powtórzymy badania krwi jak troszkę pobędzie na karmie renal. Dodatkowo kupiłam dla Marka żelazo, bo we krwi wyszła anemia. Mam ustaloną już dawkę z wetem, tylko rachunek z apteki będę mieć później.

Na razie zaopatrzyłam się w kolejny Karsivan (76zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/22cf2415151d1eaa

Link to comment
Share on other sites

Jaki rodzaj anemii ma Marek?

Nerki produkują specyficzny hormon, zwany erytropoetyną, który reguluje produkcję czerwonych krwinek w szpiku kostnym. W przewlekłej niewydolności nerek dochodzi zazwyczaj do zmniejszenia wydzielania tego hormonu. Mniejsza ilość erytropoetyny oznacza obniżenie wytwarzania czerwonych krwinek oraz hemoglobiny, prowadząc do powstania anemii. Innymi czynnikami sprzyjającymi niedokrwistości w przypadku chorób nerek to: niedobór żelaza (spowodowany niedostateczną podażą lub ukrytymi krwawieniami), niedobory niektórych witamin (kwasu foliowego i witaminy B12), zły stan odżywienia oraz przewlekły stan zapalny.

Moje psy miały ten pogrubiony, dostawały lek EPO Eprex ampułkostrzykawki

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Murka napisał:

Nie wiem jaką anemię ma Marek...

Żelazo (Biofer Folic) kosztowało 15,20 zł (to chyba nie było pełne opakowanie), dokupiłam też tran (10,90 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cb303cb17f43d9e9

jak żelazo pomoże, to dobrze. Gorzej przy tej drugiej anemii. U nas były transfuzje i b. drogie leki. w sumie podarowaliśmy 4 lata życia.

Jak rubenal będzie potrzebny, to daj znac.

Link to comment
Share on other sites

Mój się już skończył, ale podaję jeszcze Ipakitinę. Może poczekajmy na drugie badanie krwi. Karma Renal bardzo smakuje Markowi. Cieszy mnie to i dziwi trochę, bo do tej pory psy nie bardzo chciały tą karmę jeść. Niech będzie na zdrowie staruszkowi:)

Uszka (końcówki) co 2-3 dni smaruję oliwką, jak jest dłuższa przerwa to muchy się zlatują na nowo...

Link to comment
Share on other sites

Mareczka dziś zawiozłam do lecznicy na pobranie krwi do powtórnej analizy, na płytkach łapy mu się rozjeżdżały, więc najlepiej było mu po prostu leżeć:)

21e1e8ba0d6ceb12gen.jpg

21e1e8ba0d6ceb12gen.jpg

0b5cfea42a351171gen.jpg

c2e94f506b91940egen.jpg

Koszt analizy krwi to 60 zł, zakupiłam też Karsivan (76 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9923ef9a3f200d46

 

Wet poobserwował jak Marek chodzi i jak tylne łapy mu lecą i powiedział, żeby się zastanowić czy nie podać mu serii zastrzyków z Nivalinem - mogłoby mu to pomóc. Steryd w przypadku Marka mógłby zrobić więcej złego niż dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj będę w lecznicy to dowiem się co i jak, wet musi porównać wyniki z tymi poprzednimi (rozmawiałam z nim przez tel.). Ale też mi się wydaje, że nie jest dobrze... Mocznik (parametr nerkowy) jest trochę lepszy niż wcześniej (pewnie dzięki karmie i suplementom), ale martwi mnie, że bardzo skoczył ALT (parametr wątrobowy).

Link to comment
Share on other sites

Wet powiedział, że generalnie wychodzi na to, że Markowi powoli siadają nerki. Mocznik trochę się poprawił i to pewnie dzięki karmie, ale anemia postąpiła troszkę - to prawdopodobnie skutek źle działających nerek. Wskazana karma nerkowa w dalszym ciągu, czyli muszę zamówić, bo tamta mi już wyszła. No i wątroba - wet zalecił Essentiale Forte. 

Link to comment
Share on other sites

Wet mi mówił o jakimś leku dla Erga (może o tym samym co Perełka - link mi się nie chce otworzyć), ale tak raczej informacyjnie tylko, bo powiedział, że jest bardzo drogi (koszt ok. 1000 zł). Niestety jak nerki siadają to już niewiele można zrobić...:(

bela51, Marek ma na pewno więcej niż 9 lat. 3 lata temu był oceniany na 12 lat (tak miał wpisane w książeczce ze schroniska).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...