Jump to content
Dogomania

Charcik Włoski- gdzie? jaki jest?


Masza

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to moze jeszcze powiedzcie, czy ci "Włosi" maja jakies tendencje agresywne/dominacyjne czesto? czy sa raczej pokojowo nastawione?

napiszcie co dokladnie macie na mysli mowiac "trudne"?

Trudne - to chyba znaczy że więcej pracy trzeba włożyć w szkolenie charta niż np, owczarka, częściej przypominać, być może jest to spowodowane tym,że one wolniej dojzewają, w borzojach suki pierwszą swoją cieczkę, mają po roku do ponad dwoch lat, niestety nie wiem jak to jest u włoskich...

Link to comment
Share on other sites

whippetka ;) Ty też wstawiaj siebie

co Wy tak z tymi trudnymi psami, kurcze może moje to nie charty czy co, ja jestem zadowolona- i kontakt, i szkolenie i posłuszeństwo -wszystko ok jest, szybko się uczą i chętnie, no tylko czasem im się nie chce ;)

a wiecie że ja nawet od charciarzy słyszałam kiedyś, że lubię układać psy, uczyć je to charta nie powinnam brać, one się nie nadają, nie uczą się itd!!!! nie napiszę kto mi to mówił :wink: bo ktoś może znać (i pewnie zna). Potem za to słyszałam- "no tak, bo to może deerhoundy są takie posłuszne, weź jakiegoś innego charta, one sie nie uczą, uciekają"... itp itd

Link to comment
Share on other sites

Tilia masz całkowitą rację z tym szkoleniem i nieposluszeństwem chartów. Wszystko zależy od wychowania i od pracy nad psem. Jak ja się nasłuchałem o nieposłuszeństwie chartów od różnych osób...szkoda gadać. Matrix chyba jest jakis nietypowy w takim razie ale jak dotychczas jest bardzo fajny, posłuszny ale całym czasem z nim pracujemy. Mam porównanie charta z moimi husky i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że Mati to zdecydowanie bardziej posłuszny "egzemplarz". Husky są bardziej niezależne i samowolne ale dobrze wychowane też nie sprawiają problemów. Ja nie narzekam, jestem z moich psów zadowolony ale takie rasy wybrałem zupełnie świadomie i wiem czego mogę od nich oczekiwać. Nie jest tak, że kupiłem pierwszego husky tylko dla jego pięknych niebieskich oczu, a tak niestety dzieje się często i potem psy są oddawane w inne tzw dobre ręce, które nie zawsze są takie dobre. Trafiaja do schronisk, giną pod kolami samochodów bo chcą biegać, a ich właściciel myśli, że wystarczy im spacerek wokół bloku...

Link to comment
Share on other sites

Matrix :( to smutne- husky są jedną z najpopularniejszych ras (rasopodobne husky) w schroniskach- i ciekawe- nikt ich nie szuka :( No i ciągle następne ogłoszenia- szczeniaczki niebieskookie tanio... :evil:

Cieszę się, że jesteś zadowolony z Matrixa :) :) masz jakieś nowe fotki? Jak sie chłopak rozwija, wszystko w porządku? Będziecie się wystawić na Warszawskiej?

Whippetka- nie pas. Młotek. Specjalny- w szkocką kratkę :P

Link to comment
Share on other sites

Tilia - wiem co zrobila moda na husky niestety, w naszym schronisku /Cieszyn/ też już zaczynają się pojawiać no i ze znajomymi dwoimy się i troimy, żeby znależć im nowe domy - bardziej odpowiedzialne, zresztą nie tylko im, wszystkim które sa w schronisku.

U nas sytuacja jest o tyle zła czy gorsza niż w innych rejonach Polski, że masowo nadal przez handlarzy są sprowadzane z Czech i sprzedawane za bezcen.Dlatego między innymi moja decyzja o nierozmnożeniu po raz drugi mojej Megi.

U Matrixa wszystko ok, na razie nie mamy zdjęć najnowszych ale może w niedziele trochę uda mi się zrobić. Rozwija się prawidłowo, ma teraz 7 miesięcy / w poniedziałek/, wzrost 70 cm

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie, ze czytam to, co czytam 8) o cockerach tez jest mowa, ze sie trudno ucza, sa glupie, agresywne, zlosliwe, smierdza i Bog wie co jeszcze. To ja chyba nie znam ani jednego cockera :wink: tylko dziwnie podobne sa z wyglądu :roll:

rozumiem, ze nauczenie charcika, coby nie gonil kur, jak bedziemy jezdzic na wies nie bedzie najlatwiejsze? coz, sasiedzi i tak przyzwyczajeni, ze jak jaka kura padnie to do nas po odszkodowanie, bo to pewnie wyzel ubil. :-? (jakby ktos nie wiedzial to 14-20zl zalezy czy "nioska"..)

ciekawa jestem, czy Tato sie zdecyduje, jakby co, to napisze. Czy jakas hodowle wloszczyzny odradzacie z jakichs powodow? a czy jakas polecacie? (chodzi mi glownie o zdrowie fizyczne/psychiczne ale i urode..)

Link to comment
Share on other sites

Na temat charcika wloskiego- tp chyba ja moge cos powiedziec... :lol:

Bo u nas w domu mieszka taki jeden ananas :wink:

Z jakiej hodowli??No ja tam nie wiem.. :wink: :wink: ...raczej nie z polskiej....Nie mam odwagi tak na forum...

Ale jaki jest ? To prosz bardzo! Charcik wloski niczym nie rozni sie od innych psow. Mysle, ze negatywne uwagi na temat inteligencji, zdolnosci uczenia itp cech CHW wyglaszaja osoby, ktore kupuja tego rodzaju psy, zeby im pasowaly do samochodu i ladnie wygladaly z dluga suknia

:cry: .

Jesli sie go nie nauczy - to oczywiscie nie bedzie siusial na dworze, nie bedzie mogl chodzic bez smyczy , bedzie "latal" ze stolu itp. Wg. mnie charcik wloski jest szalenie inteligentny, latwo sie uczy , jest karny w granicach rozsadku, jest baardzo wrazliwy, empatyczny, uczuciowy.

W naszym domu mieszkaja 4 psy i 3 koty. Wszyscy ze wszystkimi w zgodzie , a nawet -smiem twierdzic - w przyjazni. Pikutek (to wlasnie nasz charcik) uwielbia zabawy z Magnusem (50 kg malamuta... :D ), jest dosc pewny siebie - ale nie forsuje swoich pogladow, jest bardzo zgodny , smialo wkracza do zabawy z innymi psami.

Jest - co uwazam za wielki plus (ale mysmy m.in. dla psow wyprowadzili sie na wies...) czujny i szczeka jesli mu sie cos (ktos ) nie podoba. Jesli jestem w pracowni ( budynek kolo domu) obszczekuje wszystkie podejrzane sytuacje, w domu - raczej nie.Jest oczywiscie czysciutki, cala noc spimy razem , rano idzie siusiu ze wszystkimi. Chodzi bez smyczy na spacerach "powaznych ", kiedy wszystkie psy biegaja. Kiedy biore go do pracy, do miasta, do restauracji czy sklepu (bo raczej wszedzie chodzimy razem :wink: ) - to oczywiscie ma smycz ( taka rozciagana). Po spacerze daje lapki do czyszczenia. Rozumie doskonale :lol: wszystko co do niego mowimy np. nie przynos mi tej kury do lozka ( kiedy chce zakopac kurze skrzydlo pod poduszka)...Bawi sie z kotami ( wycierajac nimi podloge...)Bawi sie z dziecmi (mamy 4 letnia coreczke). Ma poczucie humoru, nie zostawia mnie ani na chwilke - razem sobie spimy, kiedy np czytam , to kladzie sie bliziutko...

Co jeszcze chcesz wiedziec ???? Jest teraz w kinach film dla dzieci 'Dobry pies" - jedna z glownych rol gra charcik.

pozdrawiamy i zyczymy jak najwiekszej ilosci charcikow wloskim w szczesliwym zyciu

Ania i Pikutek ( a kolejny charcik bedzie juz zdecydowanie z Wloch :lol: :lol: :lol: mam nadzieje, ze w tym roku jeszcze)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie cieszy, ze w koncu ktos kto ma charcika cos o nim napisal.

Ja mam od trzydziestu lat zwykle 3 lub 4 charciki i nigdy nie chcialam miec innej rasy. Charcik jest normalnym psem, mlody potrzebuje troche swobodnie pobiegac. Gdy mu brakuje ruchu na spacerach, gania w mieszkaniu i wtedy rzeczywiscie potrafi skakac bez opamietania, co czasami konczy sie niestety zlamaniem lapy. W domu nic nie niszczy, wystarczy mu kilka gumowych zabawek. Gdy tylko pogoda dopisuje lubi spacery, jest w pelni sprawny i zywotny do konca zycia. Jada wszystko chetnie. W domu jest cichy i spokojny, sypia najchetniej w lozku.

Chyba najwieksza zaleta charcika jest doskonala zdolnosc do akceptowania wszelkich stawianych mu wymagan. Moze byc sportowym psem kochajacym wyscigi, maskotka starszej pani, czy towarzyszem zabaw starszych dzieci. Tylko dla malutkich dzieci nie polecam psow tej rasy.

Charcik moze byc chowany z innymi psami i doskonale sobie radzi, koty tez nie sa problemem, tylko do nimfy nie udalo mi sie przystosowac charcikow (troche balam sie o zdrowie papugi). Latwo sie uczy i jest zdecydowanie bardziej karny niz duze charty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...