Jump to content
Dogomania

Sofa - suńka z porażeniem mózgowym...Marzenia się spełniają - Sonia ma swój dom !!!


Asior

Recommended Posts

  • Replies 726
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja podobnie jak Epe i reszta nie mogę się przestac zachwycac nad wspaniałą opieką Maupy dla Sofy z resztą dla każdego psa, którego ma pod swoim dachem, poznałam Maupę osobiście-to wyjątkowa osoba, poukładana i bardzo uczuciowa-gdyby wszyscy tacy byli to schroniska przestałyby istniec po prostu

i nie mogłam się powstrzymac...........to zdjęcie:loveu: :multi: :
[IMG]http://images25.fotosik.pl/74/a0425f10d50c7a15.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Pomyslalam o tym ( przegladajac ogloszenia sunieczki ), ze przydalby sie dluzszy tekst - swego rodzaju artykul....[/B]

[B]jestem strasznym kablem i wypaple , ze piekne teksty pisze Akucha.... :evil_lol: [/B]

[B]kto ruszy na Akuche ? ;) :cool3:[/B]

ja zobowiazuje sie do pooglaszania psiutka na stronach, na ktorych mam konta -(a jest tego troche ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Kochana Maupo!
Jak to zrobić,abyś miała domek w mieście i mogła zostać na zawsze z Sofką?
Szkoda,że mieszkasz w Warszawie,bo u Was nieruchomości bardzo drogie.
Marzę o tym,aby wybłagać u jakiegoś milionera,aby kupił Wam domek,albo wynajmował na zawsze,a Ty mogłabyś wynajmować aktualne mieszkanie i miałabyś na opłatę za wynajem domku!
Tak naprawdę chciałabym,abyście były razem!!![/quote]

a wiecie, ze to nie jest nierealne... zeby chociaz material budowlany ktos podarowal.... i kawalek ziemi... jestem pewna, ze przy takim wsparciu - zbudowalibysmy* Maupie i Jej Rodzinie fantastyczny dom :)

* kazdy zna jakiegos budowlanca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties'][B]Pomyslalam o tym ( przegladajac ogloszenia sunieczki ), ze przydalby sie dluzszy tekst - swego rodzaju artykul....[/B]

[B]jestem strasznym kablem i wypaple , ze piekne teksty pisze Akucha.... :evil_lol: [/B]

[B]kto ruszy na Akuche ? ;) :cool3:[/B]

ja zobowiazuje sie do pooglaszania psiutka na stronach, na ktorych mam konta -(a jest tego troche ;) )[/quote]

tak sobie trochę "popleplamy" (na spokojnie) o szukaniu domu dla Sofy ;)

Akucha już napisała jeden tekst dla Sofoklesa na allegro - zero zainteresowania - takiego "sensownego" - ja wiem i moje wymagania dla przyszłego domu są ogromne, no bo chciałabym koniecznie ten dom z ogrodem a jakby jeszcze był drugi pies to już szczyt szczęścia ... ale w przypadku Sofki i ten ogród i ten drugi pies to "zero pracy" dla przyszłego właściciela - ten "zestaw" załatwi sprawę rehabilitacji Sofoklesa - a z resztą co to za skomplikowana rehabilitacja -> otworzyć drzwi od domu i koniec - pies i ogród załatwiają wszystko :evil_lol: dlatego boję się (na prawdę boję się) wyadoptować Sofę do "mieszkania" - boję się że kiedy wygasną wielkie emocje i chęć pomocy "biednemu" pieskowi najzwyczajniej w świecie może się po prostu ludziom "odechcieć" ....

leczenie - a jakie znowu skomplikowane jest to leczenie - podać dwie piguły w jedzeniu, Sofka nawet nie zwraca uwagi że cokolwiek łyka ... żadnych specjalistycznych wizyt u wetów, żadnych naświetlań, masowań, smarowań, okładów, itp ...

wygląd Sofy - no tutaj nie ma niczego "odrażającego" a wręcz przeciwnie jest na prawdę ślicznym psem, który tylko inaczej chodzi ale znowu to jej chodzenie nie budzi odrazy, nie prowokuje "odwracania oczu", przecież Sofka chodzi - nie ciągnie tych nóg, nie czołga się, nie brakuje jej żadnej nogi, nie jeżdzi na wózku, nie "szarpie" się człowiek na tym spacerze ...


no i jak widzicie - pies marzenie ;) - a nikt jej nie chce ... nie wiem o co chodzi :wallbash: ... może wszyscy się boją tego "porażenia mózgowego" ??? :diabloti:


carolinascotties - poproszę Akuchę o "nowszy" aktualny tekst i bardzo chętnie poproszę Ciebie o "powystawianie" (moja Karolina wystawiala ją ale to były wakacje więc może teraz będzie jakiś odzew) ...

zaraz dokończę ... bo mam parę newsów

Link to comment
Share on other sites

Maupa4 zauważyłam, że wstawiając Sofkę w oferty osób poszukujących psa piszesz krótką informacje "młoda suczka po porażeniu mózgowym".
Jeśli mogę coś zasugerwać - to bardzo źle wygląda :shake:
Może lepiej pisać, że musi stale przyjmować leki, co nie jest wogóle kłopotliwe ani bardzo kosztowne (bo nie jest aż tak bardzo prawda?).

I koniecznie pisz, że to Leonberger :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Czytając opis rehabilitacji i leczenia Sofki /podany przez Maupę/ to faktycznie nic skomplikowanego!
Tak naprawdę poszukujemy zatem kogoś,kto oprócz domu z ogrodem i psa ma wieelkie serce i zakocha sie w Sofce!!
To tak dużo i tak mało!!
Ale czy gdzieś w Polsce jest druga Maupa????
Pewnie ktoś podobny do Niej istnieje,ale jak znam życie to takie osoby nie mają domu z ogrodem!!!
Gdyby to przyniosło rezultat,to osobiscie udałabym sie do Kulczyka,Krauzego,albo kogoś takiego!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']... może wszyscy się boją tego "porażenia mózgowego" ??? :diabloti:
[/quote]

no nasmarowałam się jak głupia i moja ZŁOTA MYŚL zaginęła ... :evil_lol:

tak Ulaa - w końcu chyba do mnie dotarło że przeraża to PORAŻENIE MÓZGOWE ... :angryy:
tylko czy zwrot że "musi stale przyjmować leki" - nie będzie budziło podobnych skojarzeń ...

dla mnie osobiście całe to "leczenie" to "bułka z masłem" ;) - ja to bym chciala żeby te moje psy były tak chore jak Sofka, żebym i z nimi miała tak mało roboty jak z Sofą - ale może ja jestem "inna" ... :oops:

ja właśnie tego nie mogę zrozumieć -> dlaczego inni się "boją" Sofy ??

może jak pomożecie mi zrozumieć "gdzie robię błąd" w szukaniu domu znajdę dla niej ten dom ?

ja "umiem" leczyć, wyleczyć, rehabilitować - tu mnie nic nie "przeraża, załamuje" i chyba mam cierpliwość - tylko jak widzę jestem "cienka" w szukaniu domów :evil_lol: a jeszcze na dodatek "dziwię się ludziom" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Maupa4 zauważyłam, że wstawiając Sofkę w oferty osób poszukujących psa piszesz krótką informacje "młoda suczka po porażeniu mózgowym".
Jeśli mogę coś zasugerwać - to bardzo źle wygląda :shake:
Może lepiej pisać, że musi stale przyjmować leki, co nie jest wogóle kłopotliwe ani bardzo kosztowne (bo nie jest aż tak bardzo prawda?).

I koniecznie pisz, że to Leonberger :loveu:[/quote]

pisać że Sofa to Leonberger czy w typie Leonbergera ?

leczenie tak jak pisałam absolutnie niekłopotliwe a koszty - śmiesznie niskie ... teraz wykupywałam jej receptę na Memotropil (to jest to lekarstwo wspomagające pracę mózgu) i za 60 tabletek (przy sofkowym dawkowaniu starczą na 120 dni !!!) zapłaciłam 10.80 zł polskich do tego dochodzi koszt witaminy B compleks (nie wiem ile to kosztuje bo ja to raczej przy tych moich czterołapach w aptece dokonuję zakupów hurtowych ale dokonam "zakupu kontrolowanego" ;) )

co do ogłoszeń - w niektórych jest ograniczona "liczba znaków" i po prostu pierwotny Akuchowy tekst był "cięty" przez cenzurę ... ale tak jak pisalam poproszę Akuchę żeby napisała nowy-aktualny i na tym "będziemy pracować"

Link to comment
Share on other sites

Coś w ogłoszeniach musi przyciągać, a może dopiero potem mówić o leczeniu?

Na Allegro ciiiiiisza, niktnawet nie zadzwonił...nie wiem ile razy mozna to samo wystawiać?

Gdybym mogła wzięłabym Sofkę do siebie, ale konsultowałyśmy to z Maupą wielokrotnie i jednak jest ryzyko że moje psy zechcą jej zrobić krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Wobec tego, ze walcze z nazywaniem psow ... nierodowodowych - nazwami rasy ;) - uwazam, ze powinno byc napisane - [I][B]W typie...[/B][/I]

[B]Maupo - istnieje pewna choroba typowa dla Terierow szkockich - i bardzo rzadka - to scottie cramp - to jest wlasnie choroba mozdzku - cale szczescie nie postepujaca... jest tez inna - C.A. - czyli Cerebellar Abiotrophy ( cierpia na nie rozne rasy) i ta niestety postepuje :([/B]

[URL]http://www.wobblyscotties.com/wobbly_scotties_007.htm[/URL]

[B]Powiem Ci Maupo Kochana, ze rzeczywiscie - ludzie mysla, ze taka choroba ma wplyw na psychike psa, ze pies jest opozniony, ze jest niedorozwiniety ... mysle, ze musimy popracowac nad odpowiednim sformulowaniem...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Mama Sofy nie jest leonbergerem, więc nikt w ogłoszeniach nie pisał że Sofa nim jest.

Ale ona jest ŁUDZĄCO do leonbergera podobna. Zastanawiające, nie? Musi być potomkiem leonbegera bo aż takie podobienstwo przypadkiem się zdarzyć nie mogło. Może tatuś?

Link to comment
Share on other sites

O dobkach czy onkach ledwo podobnych w ogłoszeniach też piszą jak o rasowych i nikt nie ma pretensji.
Przecież nikt nie będzie sprawdzał suni tatoo w uchu, ani sprawdzał exterieru na wystawach :roll: A może jest ktoś, kto chciałby psa w typie leonka i Sofka przyciągie jgo uwagę, gdy w ogłoszeniu będzie napisane, że to leonberger?

Maupo jesteś niesamowita, nasuwa mi się skojarzenie... Jak ROBOCOP :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']O dobkach czy onkach ledwo podobnych w ogłoszeniach też piszą jak o rasowych i nikt nie ma pretensji.
Przecież nikt nie będzie sprawdzał suni tatoo w uchu, ani sprawdzał exterieru na wystawach :roll: A może jest ktoś, kto chciałby psa w typie leonka i Sofka przyciągie jgo uwagę, gdy w ogłoszeniu będzie napisane, że to leonberger?

Maupo jesteś niesamowita, nasuwa mi się skojarzenie... Jak ROBOCOP :cool3:[/quote]

[B]nie chce sie wdawac w zbedne dyskusje -ale dla mnie pies rasowy to pies rodowodowy - dlatego, ze walcze z pseudohodowcami ( wystarczy spojrzec na allegro na osoby produkujace psiaki i poslugujace sie nazwami rasy:angryy: ...) napisac w typie Leonbergera - a Leonberger to ogromna roznica.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties']
[B]Powiem Ci Maupo Kochana, ze rzeczywiscie - ludzie mysla, ze taka choroba ma wplyw na psychike psa, ze pies jest opozniony, ze jest niedorozwiniety ... mysle, ze musimy popracowac nad odpowiednim sformulowaniem...[/B][/quote]


widzisz Carolinascotties - ludzie myślą ... ale "myślą" jakimiś takimi schematami - nie wiem czy będę umiała to "mądrze i logicznie" wytłumaczyć żeby nie wywołać "burzy" :oops: - więc nie łapcie mnie za słówka ;)

są jakieś takie schematy jak chory na to czy tamto - to chory i ... koniec kropka i nie wytłumaczysz, że właściwie to tylko taka "wada" a nie żadna śmiertelna choroba ... a nawet jeżeli choroba to taka z którą można długo i szczęśliwie żyć ... choroba to choroba i "zwiewajmy gdzie pieprz rośnie" :evil_lol: - chociaż żeby być sprawiedliwym nie każdy musi być "Matką Teresą z Kalkuty" i chcieć zajmować się "innym" psem (ja to wiem i doskonale rozumiem - ale ja też nie jestem "Matką Teresą z Kalkuty" - ja mam tylko "trochę inne" psy)

nie jestem wetem ale mam taką swoją lecznicę i wierzę "moim" wetom - po przyjeździe Sofki z Krakowa mieliśmy w lecznicy długą i poważną rozmowę na temat Sofki: co, jak i dlaczego razem ze wszystkimi możliwymi wariantami - nie było żadnych bajek, "mydlenia oczu" i obiecywania gruszek na wierzbie, była "krótka piłka": jeżeli nie zareaguje na lek niestety będziemy musieli podjąć "tę" decyzję -> zareagowała i znowu usłyszałyśmy "to teraz przed wami "trochę" pracy, musicie ją wszystkiego nauczyć" -> Sofka nauczyła się wszystkiego ... jest zdrowa tylko inna ;)

co do jej opóźnienia w rozwoju ... wiecie, ja kiedyś miałam dwa briardy - te to były opóźnione w rozwoju :diabloti: ... a na poważnie: Sofka nie jest opóźniona chociaż na niektórych zdjęciach ... :shake:

[IMG]http://images29.fotosik.pl/75/c41b5254865b1607.jpg[/IMG]

ok - popracujemy nad inteligentnym wyrazem pyska :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties']Wobec tego, ze walcze z nazywaniem psow ... nierodowodowych - nazwami rasy ;) - uwazam, ze powinno byc napisane - [I][B]W typie...[/B][/I]
[URL="http://"][/URL][/quote]

[quote name='Neris']Mama Sofy nie jest leonbergerem, więc nikt w ogłoszeniach nie pisał że Sofa nim jest.

Ale ona jest ŁUDZĄCO do leonbergera podobna.[/quote]

[quote name='carolinascotties'][B]nie chce sie wdawac w zbedne dyskusje -ale dla mnie pies rasowy to pies rodowodowy - dlatego, ze walcze z pseudohodowcami ( wystarczy spojrzec na allegro na osoby produkujace psiaki i poslugujace sie nazwami rasy:angryy: ...) napisac w typie Leonbergera - a Leonberger to ogromna roznica.[/B][/quote]

nie kłóćmy się o "rasowość" Sofki - ja nie mam potrzeby "dorabiania rasy" ;) ... ja wzięłam na tymczas kundelka Sofkę ... a że wyrosła z niej piękna dziewczyna w [B]typie [/B]Leonbergera ?

ja osobiście wolałabym żeby ją pokochał ktoś dla niej samej a nie dla jej "leonbergerowości" ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

:lol: dziś piękna Sofa:loveu: ma swoje ogłoszenie w krakowskim "Dzienniku Polskim" w stałej psiej rubryce :lol:
trzymam kciuki :thumbs: :kciuki: :kciuki: :kciuki: , żeby był jakis odzew i najwspanialszy pod słońcem domek się znalazł !!!
choć tak sobie myślę -gdzie jej będzie lepiej , jak nie u Maupy 4 .......

Link to comment
Share on other sites

wiecie chyba wakacje się skończyły ... ;)

czy ja Wam pisałam że Sofa oprócz swoich wszystkich zalet nie jest jeszcze dodatkowo "kotożerna" ? Sofokles kocha kotki ...

[IMG]http://images21.fotosik.pl/410/b0391df2a1052534med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images25.fotosik.pl/77/20ca692d43e33280med.jpg[/IMG]

tutaj Sofka człapała za kotkiem ale kotek był szybszy ... ;)
[IMG]http://images29.fotosik.pl/78/458ae01ce0577c42med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...