Jump to content
Dogomania

Sofa - suńka z porażeniem mózgowym...Marzenia się spełniają - Sonia ma swój dom !!!


Asior

Recommended Posts

Też tak myślę,a nawet w innych np.tzw.babskich kolorowych.
W koncu to my kobitki mamy miękkie serducha i nawet zatwardziałego TZ potrafimy przekonać!
A nie wszystkie czytają tylko psie gazetki!
Obiło mi sie o oczy,że podobno troche adopcji było poprzez artykuły we
"Wróżce" czy "Gwiazdach"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 726
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='hop!']Maupa4, może warto byłoby załatwić artykuł o Sofce w jakiejś gazecie - chociażby w GW. Jakoś ładnie, wzruszająco opisać jej historię i zamieścić zdjęcie. Jest też program w TVP3 o psiakach - może tam też spróbować...
Zamieszczanie artykułów o psach w krakowskim Dzienniku i udział w programie "Kundel bury i kocury" na ogół bardzo pomaga w znalezieniu domków.
Już sama nie wiem... Przecież Sofka nie może u Was zostać na stałe.[/quote]
Taka była moja propozycja ale Maupa4 chyba nie jest zainteresowana takim pomysłem. Uważam, że warto spróbować. Maupa4 musi sama o tym pomyśleć.

Link to comment
Share on other sites

A czy Sofka była reklamowana na leonbergerach?
Ona taka leosiowata jest,moze ktoś z miłosników rasy byłby zainteresowany jej adopcją? Większość z nich ma domy z ogrodami napewno,bo to faktycznie pies do ogrodu,nawet jesli dobrze chodzi po schodach,to do bloku nie za bardzo on jest!

Link to comment
Share on other sites

tak jest na stronie adopcyjnej leonów-bergerów ...

miałam nie pisac ale ... oddzwoniła ta pani która była zainteresowana Sofką i ... nici z tego domu - pani adopcję odradził weterynarz ... no to ja jakbym dostała w łeb, opadło mi wszystko i muszę się "pozbierać" od nowa

Link to comment
Share on other sites

Boże ,toż to palant ,a nie weterynarz!!!!
Powinno sie podać jego dane i adres lecznicy do wiadomosci publicznej,bo to strach do takiego konowała chodzić!!!
Chyba,ze ta pani zmyśla,bo trudno w to uwierzyć,żeby wet był taki głupi!!!

Link to comment
Share on other sites

nie pani była tak bardzo pozytywnie "napalona" ... miał być dom z ogrodem, państwo chcieli przyjechać zobaczyć Sofkę bo się w niej zakochali, przez telefon pani wypytała się o wszystko - nawet o to czy mogliby mieć jeszcze jednego psa i jaki to miałoby wpływ na Sofę ... a potem jeszcze poszła spytać się weta ze swojego miasta i ... :shake:

... i pan wet powiedział: a co bedzie za pięć lat? niech pani kupi sobie szczeniaka z hodowli, będzie pani miała gwarancję że będzie zdrowy ...

mogę nie komentować ? ... bo to ostatnie zdanie mam cały czas w głowie

ja też nie wiem co będzie za pięć lat, nie wiem co będzie za dwa lata a nawet nie wiem co będzie za pół roku ... i absolutnie nie odnosi się to do Sofy ... ale z tego co widzę to z Sofą może być tylko coraz lepiej - bo tak mądrego szczeniaka to ja jeszcze nie spotkałam

a co do gwarancji zdrowia ... cóż ... ja mam w domu taką jedną "gwarancję" zdrowia (pomijając oczywiście pozostałe cztery ;) ) ...


za jakieś dwa-trzy dni "przejdzie" mi :oops:

Link to comment
Share on other sites

A swoja droga to ta pani to jakieś jednak głupie babsko!!!
Dobrze ,że Sofka do niej nie trafiła!
Jak można tak sie zachować,ja bym weta jeszcze zbluzgała,a Sofke wzieła.
Sądzę,że dobrze sie stało,bo to świadczy o tej pani też!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Taka była moja propozycja ale Maupa4 chyba nie jest zainteresowana takim pomysłem. Uważam, że warto spróbować. Maupa4 musi sama o tym pomyśleć.[/quote]

i jeszcze muszę odpowiedzieć hop! - bo to zdanie mnie bardzo zabolało

to nie jest tak że Maupa wzięła Sofę a teraz "jęczy" o dom dla niej - Maupa jednak "postawiła" Sofkę na nogi, NAUCZYŁA podstawowych czynności życiowych (nauczyła ją sikać samą a nie pod siebie, nauczyła ją robić kupę samą a nie pod siebie, nauczyła ją jeść i pić na stojąco, nauczyła ją "zdrowych relacji" z psami i ludzmi, no i nauczyła ją chodzić) - no cóż nie osiągnęła tego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ....(tym bardziej że Sofa nie jest jedynym psem Maupy)
Maupa oprócz tego jeszcze poogłaszała ją gdzie się dało (różne strony o adopcji psów, różne fora tematyczne, lecznice, znajomi, allegro) ...

i tak jak Maupa może czuć satysfakcję z tego jaka jest Sofa teraz (a prawdę o tym jaka była wie właściwie tylko Asior i Pidzej) ... to Maupa -mimo że miała parę zapytań o Sofkę i parę "chętnych" domów - absolutnie nie ma chociaż minimalnej satysfakcji jeżeli chodzi o szukanie domu (z ogrodem) dla niej ...

owszem było parę osób "chętnych" ale ...
-) z dużym lub bardzo dużym mieszkaniem na którymś tam piętrze (z windą lub bez windy) - mogłam ją wyadoptować ale ja wnoszę i znoszę Sofkę z drugiego piętra i wiem jak to wygląda - ona cały czas jeszcze rośnie - co będzie za pół roku? na ile ludziom starczy sił i ochoty na to noszenie ? i co trzy spacery na siusiu i kupę i do domu - po jakim czasie Sofka znowu będzie tylko leżała ?
-) dom z ogrodem i 15 letnią dziewczynką, która boi sie psów i ... Sofka miała być "terapeutką" bo dziecko chciałoby psa - miałam wyadoptować ?
-) starsi sympatyczni ludzie i mieszkanie na parterze koło parku i pół roku na działce (bez samochodu) - a co będzie jak coś by się stało ? wniosą, wyniosą lub zaniosą ?
-) domy z ogrodami i ... buda, kojec, "pilnowanie" i czasem możliwośc nocowania w domu - miałam "zamknąć oczy" i wyadoptować ?
-) adopcje zagraniczne - warunek szczepienie na wściekliznę - ja pisałam parę stron wcześniej dlaczego nie podejmę ryzyka szczepienia
-) no i jeszcze parę innych niezwykle satysfakcjonujących "ofert"


nie będę pisała jakie dostawałam "urocze" odpowiedzi na maila z propozycjami co powinnam zrobić z sobą i Sofką ...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Maupa4 nie chciałam Ci sprawić bólu.;)
Czy naprawdę myślisz, że nie zdaję sobie sprawy z tego co robisz dla Sofki (dla swoich bulw również)? Wiesz dlaczego Twoje wątki przyciągają "tłumy"?
Dlatego, że są przyjemne i radosne, bo masz dar pozytywnego postrzegania świata, nie piszesz jak Ci ciężko, jak trudno, jak brakuje Ci pieniędzy...
Potrafisz w kalectwie i chorobie psa zobaczyć jego atuty. Tworzysz idealny i sielankowy obraz - zwłaszcza na wątku bulw. Wszyscy są zadowoleni jak pieski mają świetnie u Maupy i jakie to fajne życie. Zapominają o tym, że Maupa może mieć trudności, że się poświęca i robi codziennie wiele mało przyjemnych rzeczy, które zrobić trzeba. Ja się nie martwię o Sofkę, bo wiem, że w Twoich rękach jest bezpieczna. Natomiast obawiam się o to, jak sobie dasz radę za tydzień, dwa, trzy... Sofka rośnie i robi się coraz bardziej ciężka.
Dla siebie samej, swoich bulw, dla Sofki zmobilizuj się chociaż jest Ci bardzo trudno i spróbuj zainteresować media historią suni z porażeniem mózgowym. To nie może być zwykłe ogłoszenie to musi być artykuł z prawdziwego zdarzenia. Jesteś ładną, pełną wdzięku osobą (o ile na zdjęciach to jesteś Ty), która przygarnia pieski właściwie nie mające szans na adopcję. Ile jest takich osób jak Ty? To trzeba spróbować wykorzystać.
Bardzo Cię cenię i podziwiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']dzięki hop! .... no, ja po prostu mam doła - doła jak Rów Mariański :oops: ... ale już się "zbieram" ;)[/quote]
Nie ma za co.:p Nie Ty jedna masz doła ale doła jak Rów Mariański... Aż musiałam spytać Google co to za rów... Najgłębszy rów oceaniczny na świecie... Takiego doła to nigdy nie miałam...
Czy już się "pozbierałaś"? ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=navy]jesteś jedną z niewielu-podkreślam-niewielu osób które zajmują się odpowiedzialnie psami-któe wymagają specjalnej troski-mogę się rozpisac na dłużej-ale znam Maupę-to perfekcjonistka-nic po łebkach-angażuje się profesjonalnie w to co robi-wszystkie swe siły i pieniądze-nie tylko rzucic byle co do żarcia i potem wszyscy skaczą :multi: :multi: uratowany piesek!!! nie! Maupa robi wszystko od A do Z-pełna diagnostyka, rechabilitacja, socjalizacja i tak dalej-to jest przykład dla wszystkich![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Czy już się "pozbierałaś"? ;)[/quote]

Już moje "czubki" podjęły za mnie decyzję ... uznali że to oni mają doły i są biedni i nieszczęśliwi - chciał nie chciał zaczęłam się "zbierać" ;) .

No a jak jeszcze dzisiaj okazało się że jest kolejna bulwa w schronie (i to moim "ulubionym") no to sorry - nie ma czasu na "pierdoły" :mad: .

Link to comment
Share on other sites

to próbuj-Wiesz co-ja dam Ci pomysł: weź ze sobą jakieś kołderki, kocyki, ręczniki - to nie łapówka-ale uwierz mi masz wtedy plusa! zawsze się przyda-zarekomenduj się, że czynnie pomagasz Bulwkom i masz Migotkę i Sofę-ak autoreklama-weż ich zdjęcia-ale poproś Dejnarowicz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']t... nici z tego domu - pani adopcję odradził weterynarz ... [/quote]

jesu tak to jest jak dupek nie wie co ze sobą zrobić po liceum i idzie na weterynarie bo mu z biologii dobrze szło :angryy: :angryy: :angryy: zagotowało się we mnie. A suńka jest piękna naprawdę. NIe mam możliwości pomóc w rzeczywistości ale będę choć wspierac duchowo (choć co to za pomoc :oops: )

Link to comment
Share on other sites

no i znowu Sofce chyba domek "zwiał" sprzed nochala ...

tym razem miałyśmy szansę na:
- fajnych, sympatycznych i rozsądnych ludzi
- dom
- ogród 2500 m
- psa kumpla - owczarka
- "całodobową obecność" z Sofką - zawsze ktoś jest w domu

tylko ... na parterze mieszkają rodzice potencjalnej pani a "nasza" pani na pierwszym piętrze, no i czy Sofka da radę wchodzić na to pierwsze piętro ... jak coś z "sensem" to "schody"... :shake:

napisałam do "Przyjaciel pies" i "Mój pies" - zobaczymy co mi odpowiedzą

Link to comment
Share on other sites

A to pech!!
Ale może to przeznaczenie,a nie pech?
Mój Krystuś miał jechać do Opola i wtedy ja szybko sie zdecydowałam,bo myślałam o nim wcześniej.
A my mamy podobne charaktery jak sie okazało po 2 miesiacach od adopcji!
My bylismy dla siebie przeznaczeni!!
Sofka pewnie ma inny domek taki dla niej,tylko jeszcze nie znamy adresu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...