Jump to content
Dogomania

Sofa - suńka z porażeniem mózgowym...Marzenia się spełniają - Sonia ma swój dom !!!


Asior

Recommended Posts

  • Replies 726
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tak a jak już dawno pisałam, że maluch jest w typie Leonbergera i wyrośnie na dorodny okaz Leonbergera to nikt mnie nie słuchał!!!
a teraz proszę:mad: słuchac jak mówię coś o rasie bo co nieco się znam!:mad: ciuteczkę trąca Karelskim Psem na Niedzwiedzie-ale "trąca":evil_lol: -ale na 95% jest w typie Leonbergera!
[IMG]http://images25.fotosik.pl/14/9210d62b383643a9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']wrzucilam ja na molosy w dziale leonbergera-bo mala bardzo leonowa:loveu: i juz jest na mojej stronie.Wiecej zrobic nie moge:-( ale trzymam kciuki zeby znalazla szybko nalezyty kochajacy domek .Czy mala jest na allegro ?????????[/quote]

[quote name='yewcia1']Asior:loveu:
Maupa teraz to ma ciem urwanie bo rzadko pisze:shake: :cool3:
Maupa prosimy o trzy słowa co u Was?[/quote]

[quote name='Asior']ale ona tylko wyglada na Leonbergera.... nidziałam jej matkę... to olbrzym w typie dogowatym, ale napewno nie leon ;)[/quote]


dziękujemy daga10011 :Rose:

mało piszę bo ... zostałam sama ze wszystkimi czterołapami ... :oops:
pogoda kiepska jak dla tych wszystkich moich więc i ja ledwo wyrabiam (wnoszę i znoszę albo znoszę i wnoszę żeby się w tym upale nie zmęczyli przed spacerem - oni się męczą "mniej - ja za to padam po trzeciej rundzie :evil_lol: ), spacery "ograniczone" tylko do trzech dziennie - Sofka tylko ambitnie maszeruje ze mną 5x ale i jej upały nie sprzyjają ...

czy Sofka wygląda na "Leosia Bergera" ? chyba coraz bardziej go przypomina ... znowu "dostała" dłuższego włosa i ta czupryna na łepku ...:cool3: ... podobieństwo do mamy coraz mniejsze - niestety :diabloti: ... w ogóle jest ładna - na ulicy budzi coraz większe zainteresowanie ale my mieszkamy w kiepskim miejscu u nas w okolicy nie ma niezapsionych na maksa domów z ogródkami :placz: a wszystko co było "terenem zielonym" zabudowali "residencami" :diabloti: ...

Sofka cały czas uczy się czegoś nowego a mnie każda oznaka normalności ogromnie cieszy - Sofokles pięknie jeździ samochodem i wie do czego samochód służy ... teraz w niedzielę zabralismy ją na wycieczkę (wyrózniona została dzięki upałowi - bulwy nie nadają się na takie eskapady w takie upały) ... pojechaliśmy sobie daleko, daleko - cała droga pięknie przeleżana - jak dojechaliśmy to mnóstwo szaleństwa i radochy mimo tego że lał deszcz i była burza - łaziłyśmy sobie mokre, a co ??

bawi sie z psami ... wszelkimi ... nie ma juz żadnego znaczenia mały czy duży (szalejemy z bokserką, bokserem, labradorką i terierkami tybetańskimi) ...
no i ta jej "miłość" do dzieci - kocha każde a jest przy tym strasznie delikatna ...

dzisiaj idziemy do neurologa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']mam odzew z molosów z forum leonbergerów :)
Otóż jest tam grupka ludzi, którzy bardzo chcą pomóc suńce i Maupie :)
Chcą wpłacić troszke pieniędzy żeby ulżyć troszkę Maupie ;)
W sumie to nawet nie przypuszczali, że Ona ma tyle zwierzaków na "utrzymaniu" i to do tego tak chorych, więc jak tylko im o tym powiedziałam, to utwierdziło ich w przekonaniu, że chcą pomóc :)
Pytali jeszcze czy karmę też mogli by kupić, ale powiedziałam, że chyba najpierw musiała by6 sie wypowiedzieć Maupa, bo nie wiadomo jaką karmę używa dla psiaków.
Dlatego uważam, że chyba lepszym wyjściem były by pieniądze, za którą Maupa mogła by kupić taka karmę jakiej używa :)
"Molosy" prosiły o numer konta na jaki maja wysyłać kasiorkę.. Niewiem czy lepiej, żeby to szło przez AFN (bo wiadomo oni sporo "odbierają") czy bezpośrednio na konto Maupy.. To chyba musiały by się wypowiedzieć osoby związane ze sprawą :)
Teraz czekamy na odzew Maupy :)[/quote]

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Asior - podziękuj bardzo ale na prawdę nie trzeba ... dajemy sobie radę ...

Sofka jest na prawdę baardzo "tania i nieskomplikowana" w obsłudze ... :oops:
jej "tylko" domu z ogrodem potrzeba - i taki jakby ktoś miał na "zbyciu" to Sofka baaardzo chętnie przyjmie ... ;)
ona na "świeżym" po prostu ŻYJE ... dom to tylko taki "dodatek"

Link to comment
Share on other sites

ja wiem,ze mamusia nie ma nic wspolnego z leosiem,ale Sofka przypomina leosia-a sa ludzie ktorym sie leoski podobaja,ale nie stac ich na kupno takiego psa i wtedy takie psiaki do adopcji maja szanse...
Maupa-pewna jestes ze nie potrzebujesz zadnej pomocy finansowej?????Leomaniacy juz udowodnili ze jak trzeba pomoc leonowym psom,to pomagaja jak moga.
A moze jakis plakat daloby sie zrobic??????Mieszkam na osiedlu domkow jednorodzinnych,moje psy sa tu znane i oprocz najblizszych sasiadow (bo im szczekanie przeszkadza ktore zreszta jest zadkie,ale jak juz jest konkretne;)) sa lubiane-moglabym porozwieszac plakaty gdyby takie byly......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']Maupa-pewna jestes ze nie potrzebujesz zadnej pomocy finansowej?????Leomaniacy juz udowodnili ze jak trzeba pomoc leonowym psom,to pomagaja jak moga.
[/quote]

na prawdę ... dziękuje Wam bardzo ... dajemy radę ;)

największą pomocą byłaby pomoc w szukaniu domu - tym bardziej że Sofka na prawdę potrzebuje domu z ogrodem (ogródkiem) - jest duża a będzie jeszcze większa i ona musi dużo, bardzo duzo ćwiczyć to swoje chodzenie żeby było lepiej i lepiej ... z tego co ją już znam ona najbardziej lubi "wyjść" na dłużej, pochodzić, poleżeć, odpocząć, pobawić się, znowu poleżeć, popatrzeć i tak w kółko - łażę z nią teraz 4-5 razy dziennie i ona za nic nie chce wracać do domu ;) ale za to jak była "na wsi" to czuła się jak w raju - wystarczyło sie podnieść albo wyjść z domu i ona od razu była gotowa do łażenia ...

pomóżcie nam szukać domu - będziemy Wam wdzięczni

u nas Sofka ma juz trochę "kichowato" - mieszkanie na drugim piętrze, musimy ją znosić i wnosić a "słonica" już absolutnie nie chce być noszona na rękach ... ona sama, sama ... ale po schodach to ona sama nie wlezie ani nie zlezie ... przynajmniej na tym etapie na którym jesteśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Maupeczko, jak ktos oferuje pomoc DOBROWOLNĄ to sie jej nie odrzuca... zwłaszcza, ze masz pod opieką całe stado psów i napewno jeśli nie sama Sofencja to cała gromadka troszkę tego żarełka zjada...
Nie marudź tylko PODAWAJ NUMER KONTA!!!!! :evil_lol: :mad:

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie -dostalam dzis wiadomosc na gg od osoby zainteresowanej sunka-osoba ta prosi o kontakt a ja poza tym watkiem nic nie wiem-wiem ze maupa nie zawsze ma czas aby tu zajrzec-prosze o namiary jakies na priv,to podam tej osobie -moze sie uda????????:oops:

Link to comment
Share on other sites

dzwoniła do mnie Pani z forum Loenbergerów, która wczesniej się ze mna skontaktowala w sprawie zbierania pieniążków dla Sofki.... Pozwoliłam sobie podać jej numer do Maupy bo to dla osoby zainteresowanej adopcją Sofki.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']Maupeczko, jak ktos oferuje pomoc DOBROWOLNĄ to sie jej nie odrzuca... zwłaszcza, ze masz pod opieką całe stado psów i napewno jeśli nie sama Sofencja to cała gromadka troszkę tego żarełka zjada...
Nie marudź tylko PODAWAJ NUMER KONTA!!!!! :evil_lol: :mad:[/quote]

Asior - ja na prawdę baaardzo Wam dziękuję ale my dajemy sobie (jeszcze :mad: ) radę ... może dziś albo jutro znajdzie się jakiś bardziej potrzebujący zwierzak. Ja zaoferowałam swoją pomoc dla Sofy świadomie i zdawałam sobie sprawę z ewentualnych kosztów (a one jak wiesz okazały się znikome jeżeli chodzi o ceny lekarstw) ...
A reszta mojego stadka to ... no przecież jestem świadomą "właścicielką" - moim wyborem było zaadoptowanie takich a nie innych - pewnie że często chodzimy do wetów bo oni w większości "inni" ale ... ale jesteśmy wszyscy szczęśliwi - oni bo "zyją na swój sposób" a my ... taki był nasz wybór :oops:

dla nas na prawdę najwiekszą i nieocenioną pomocą będzie pomoc w znalezieniu domu dla Sofy - domy to my nie specjalnie umiemy znajdować (zwłaszcza dla takich jak Sofa) ale za to chyba jesteśmy nie najgorszym (nawet tymczasowym) domem dla takich specyficznych piesków ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a czy ja moge poprosic o nr telefonu????Jak pisalam odezwali sie ludzie do mnie na gg -a przeczytali o sunce na mojej stronie.Glupio takim ludziom odpowiedziec ,ze nie mam kontaktu do osoby u ktorej Sofka przebywa:oops:.[/QUOTE]

noo Pani miała przekazać go Tobie ;) po to jej podawałam

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam dzisiaj z panią - przez telefon bardzo sympatyczna i rozsądna osoba
państwo chcieli kupić sobie leonbergera ale jak zobaczyli Sofkę na stronie adopcyjnej (?) leonbergerów to od razu im się spodobała ale ... i to co pani później do mnie mówiła bardzo mi się podobało - do domu z ogrodem przeprowadzają się w październiku, muszą się sami poważnie zastanowić i przekonać nawzajem że dadzą radę i chcą się zająć Sofką i będą umieli i chcieli to robić ...
państwo chcą sami zobaczyć Sofkę w realu - są gotowi przyjechać do Wawy ... umówiliśmy się na telefon bez względu na decyzję państwa (pani zadzwoni do mnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni)

opowiedziałam o Sofce wszystko ... powiedziałam całą prawdę i odpowiedziałam na wszystkie pytania pani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...