Jump to content
Dogomania

Przedszkole-WARSZAWA


lothia

Recommended Posts

Z małymi psami jak najbardziej trzeba chodzić na szkolenia, socjalizować z małymi i dużymi psami.
Moja cairn terierka już jako 4 miesięczny szczeniak chodziła do przedszkola z dużymi psami, a po zajęciach zawsze szłam z nią na lotnisko, gdzie spotykała duże, dorosłe psy. Na początku troche sie bała i uciekała do mnie, chowała się za moimi nogami. Po kilku takich spacerach przekonała się, ze wielki pies nic jej nie zrobi (jedynie musiała uważać, żeby jej nie podeptali), a i ja jej nie uratuję zaczeła radzić sobie sama. Teraz wszyscy mają ubaw, jak taki mały piesek goni wielkiego owczarka albo doga. :lol:
Jedynie z mniejszymi psami jest problem, bo nie nauczyła sie delikatnych zabaw, ale zaczynamy szkolenie grupowe, gdzie bedą same małe psy (moze to jej pomoże).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dużo z Was pisze, że w Baritusie oprócz podstawowych komend dla szczeniaczka są też takie rzeczy jak tunele, sprawdzanie zębów, przyzwyczajanie do macania psa. Od miesiąca chodzimy do Baritusa na Gocławiu i na każdych zajęciach jest tylko siad, waruj, do mnie, zostań i równaj. I tak w koło, nic innego. Czy tak jest od dawna?
Czy ma ktoś do polecenia jakieś psie przedszkole, gdzie zapoznamy się z szerszym pojęciem socjalizacji psa, niż tylko podstawowe komendy? Słyszałam pozytywne opinie o Alternatywie, dokładnie to, o co nam chodzi, ale tam już grupa pełna :(

Link to comment
Share on other sites

Tak, w Alternatywie tak jest. Głównie skupianie psa na sobie, przywołanie, skupianie jeszcze raz, socjalizacja, macanie jak na wystawie czy u weterynarza, zabawy piesków w przerwach. Dzis bylam pierwszy raz i bylo super. Niestety nie bede mogla chodzic na wszystkie zajecia, poniewaz sa one w soboty i niedziele jeszcze chyba dwa tygodnie, a w niedziele mam trening z drugim pse, w ten weekend mi cos wypadlo, takze wychodzi na to ze bede tylko 2 cz 3 razy...
Ale rozmawialam z jedna z Pan,która to praowadzi, czy nie dało by sie zorganizowac nastepnego przedszkola. Powiedziala, ze popyta. Ale jakby bylo duzo chetnych i ludzie by ich pytali o to, to nie bylabym sama i moze by sie udalo:)

Link to comment
Share on other sites

Kasia - ja bardzo polecam Azorres :) Wczoraj skonczylismy przedszkole a w sobote mamy egzamin, ktory (mama nadzieje) zdamy na 100% ;) Nasza psinka wyniosla stamtad same pozytywne wspomnienia. Z wielka checia jezdzila do przedszkola (z reszta my tez). Polecam szczegolnie Sebastiana. Chociaz on przeszedl do Cywila, wiec moze tam go zlapiesz? Naprawde super chlopak z podejsciem do zwierzakow i ich wlascicieli ;) Jesli masz jakies pytania to pisz na prv.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak jest teraz ale my w Baritiusie też mielismy elementy agility[na Bemowie]
na dowód
kładka,z czasem była wyższa na 3 opony o ile pamiętam
[URL=http://img463.imageshack.us/my.php?image=0001176alq2.jpg][IMG]http://img463.imageshack.us/img463/2613/0001176alq2.th.jpg[/IMG][/URL]

tunel[musiałam wchodzić,bo nie chciała sama przejśc, ale potem poszło ładnie]

[URL=http://img463.imageshack.us/my.php?image=0001177aqb1.jpg][IMG]http://img463.imageshack.us/img463/7792/0001177aqb1.th.jpg[/IMG][/URL]
tak zazwyczaj kończyły się zajęcia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Wracając trochę do tematu.

[URL]http://www.szkoleniepsow.waw.pl/[/URL] - byłem na psim przedszkolu. Grupy ok 10 psowe ;) Mi się podobało. Mili prowadzący. Szkolenia pozytywne, bezklikerowe.

Czy zna ktoś [URL]http://www.dobrypies.pl[/URL] ? Jakie są Wasze opinie?

Czy w Wawie są szkoły w stylu [URL]http://www.wesolalapka.pl/[/URL] Jacka Gałuszki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bernenczyk14']Cześć, ja mam na sprzedaż wstęp na psie przedszkole azorres na polu mokotowkim, napewno się dogadamy jeśli chodzi o cenę. przeczytaj sobie post poniżej w przedszkolach:*
pozdrawiam[/quote]


Mój psiak już ma rok, więc psie przedszkole nie dla niego. Zresztą chodziliśmy na zejęcia 3-4 miesiące.
Teraz szukam czegoś, by wyszlifować jego umiejętności, ale przede wszystkim dla wspólnej zabawy i zaradzenia bierzącym problemom... ;)

Ale dzięki za propozycje.

A jakie są Wasze opinie o szkoleniach fundacji Pomocna Łapa??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Canistic']Pomocna Lapa zdecydowanie sie poprawila, bo przyszly tam nowe, doswiadczone w klikaniu osoby. Wiec chyba warto polecic :)[/quote]

Właśnie zacząłem tam szkolenie ze swoim psem i jestem zadowolony.

Ale dlaczego piszesz, że Pomocna Lapa się poprawiła? Wcześniej były inne opinie o niej?
Powiem szczerze, nie znalazłem wielu informacji na ich temat w sieci, bo w sumie niedawno rozpoczeli szkolenia. Niepochlebnych info nie było żadnych...

Link to comment
Share on other sites

Pomocna Lapa juz troche dziala, ale wczesniej szklenie prowadzila zdaje sie sama Sylwia. Moim zdaniem sie poprawila, bo znam osobiscie osoby, ktore teraz szkola i w ciemno, z zamknietymi oczami powierzylabym im swoje psy do szkolen (gdybym musiala). Sa to osoby z Alteri, z ktorymi mielismy okazje poznac sie na kursie, wiec wiem, ze nie polecam tylko "umiejetnosci sprzedawczych", ale takze ogromna wiedze merytoryczna.
Powodzenia i czerpcie, ile sie da :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canistic']Czy byli zadowoleni? Ciezko mi powiedziec za ogol. Znam osobe, ktora byla zadowolona, jednakze porownujac podejscie i wiedze np. Grzesia, to wiem, ze roznica jest gigantyczna, na plus :) Dlatego polecam :)[/quote]

Tak się czepiam, ale to dlatego, że skoro teraz, jak piszesz, jest lepiej, to znaczy, że wcześniej musiało być gorzej.
Podoba mi się jak zajęcia prowadzi Grzesiek z Piotrem. Nie widziałem jednak je jak prowadzi Sylwia więc nie mogę powiedzić, że robi to gorzej.
Dlatego zastanawiam się dlaczego uważasz, że Pomocna Łapa się poprawiła? Może chodzi Ci o to, że była dobra, a teraz jest jeszcze lepsza?

Well... to takie rozważania.
Pozdro :)

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie, semantyka... Bylo ok, ale teraz jest, moim zdaniem, zdecydowanie lepiej :)) NAjwazniejsze jednak jest nie to, co ja mysle, tylko jakie nawiazesz relacje ze swoim psiakiem i jak bedziesz dawal sobie rade w momencie pojawienia sie niepozadanych zachowan.
3mam kciuki :) Pozdrowki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szukam przedszkola dla szczeniaka ok.4/5 m-cy . Pies jest ze schroniska.
Najbardziej zależy mi na przemyślanej socjalizacji.
Na przedszkole trochę późno, ale temu psu naprawdę się przyda.
Nauka komend, metody szkolenia etc. mają dla mnie drugorzędne znaczenie.
Chciałabym zacząć zajęcia od zaraz.
Czy ktoś mógłby mi coś polecić tak na szybko ?

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko ;) Polecam zajęcia w Pomocnej Łapie. Małe grupy i bardzo profesjonalne podjeście. Trenerzy znają się na rzeczy ;)
Najlepiej będziesz jak skontaktujesz się z Grzegorzem i porozmawiasz. Nie wiem kiedy ruszają kolejne grupy. Myślę, że na zajęciach jest dość indywidualne podejście do psów, więc Twoje, a raczej Twojego psa potrzeby będą uwzględnione.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj, jako uczestnik ich kursu mogę co nieco powiedziec :)
PS. Nie wiem o jaką przemyślaną socjalizację Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...