Jump to content
Dogomania

wikolek

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

wikolek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. [quote name='bonsai_88']A ja polecę pudla - fajne, inteligentne pieski w dowolnej wielkości [są toy'e, miniaturki, średnie i duże :eviltong:]. Pudle lubią ruch, ale większość w domu nie szaleje. Wydaje mi się, że dla miniaturki/średniaka 2-godzinny spacerek połączony z jakimś bieganiem [np. aport] wystarczy. Do tego ze 2 spacerki na załatwienie się [takie po 15-30 minut] ;)... Pudle są świetnymi kompanami jeśli chodzi o bieganie [ja z moją pudlicą -dużą- uprawiam canicross :cool3:]. Dodam też, że fryzury nie muszą być takie straszne... w avarku mam zdjęcie ogolonego pudla, a w podpisie zdjęcia pudla ściętego na "podomowemu" ;)... Dla osoby chcącej biegać z psem raczej nie poleciła bym shih-tzu [znam parę i tylko 1 sunia lubi trochę więcej biegać, reszta jest raczej leniwa], ale grzywki czy yorki to jak najbardziej... Przy czym york to TERRIER więc powinien być odpowiednio wychowany i mieć dużo ruchu![/quote] Hm. Co do pudla, to mam pewne niemiłe wspomnienia z tą rasą, więc wolałabym ją omijać - wiem, że to był jeden, źle wychowany osobnik, ale uraz zostaje.
 2. [quote name='Kisses_xox']średnio aktywny tzn. ile czasu na spacery mogłabyś poświęcić? (na trsure i zabawy w stylu wysiłek umysłowy też) Ile jesteś w stanie na niego wydawać? Napisz cos więcej, czy miałaś z psami doświadczenie itp.[/quote] No tak, w sumie mało sprecyzowałam wymagania co do mojego wymarzonego psa ;) Na spacery mogłabym poświęcić coś ponad dwie godziny. Chciałabym zacząć biegać, a nie mam z kim. Myślę, że nie chodziłabym na żadne szkolenie, aczkolwiek chciałabym nauczyć psiaka komend takich jak "siad", "daj łapę", "leżeć" i takie tam. Co do kosztów... Zależy ile dołożą się rodzice. Ale myślę, że coś około 100 zł miesięcznie. (Nie wliczam oczywiście szczepień itp.) Tata miał wcześniej trzy psy, aczkolwiek my - jako rodzina, jeszcze nie.
 3. Witam. Szukam psa, który będzie średnio aktywny. Chciałabym, aby był średniej wielkości, najlepiej z włosem, gdyż kiedyś miałam uczulenie na sierść. Mieszkam w dość małym mieszkaniu.
 4. Ja mam takie pytanie - czy są może jakieś hodowle Bolończyków w Warszawie? Nie mogę w internecie znaleźć nic na ten temat....
 5. Witam. Trzymam kciuki, aby Shelby :loveu:zaaklimatyzowała się w nowym domku ;)
 6. Witam. A ja mam takie pytanie - czy do Psiego Przedszkola mogą przychodzić ze swoimi pieskami tylko osoby pełnoletnie?
 7. [quote name='Katica']Generalnie lepiej jest gdy pies je jeden rodzaj posiłków, ale wiele osób karmi sposobem mieszanym i jest ok. Ale nie kazdy pies będzie tolerował takie skarmianie.[/quote] Ok, dziękuję ;)
 8. Witam! Czyli np. pies może jako pierwszy posiłek jeść suchą karmę, a jako drugi coś gotowanego?
 9. Pies powinien wrócić do tego bezdomnego. Oni są sobie nawzajem potrzebni. Kochają się, dają sobie miłość - to jest najważniejsze. To nie jest wina tego człowieka, że nie powiodło mu się w życiu, ale czy to jest powód, aby odbierać mu jego jedynego przyjaciela? Nie sądzę...
 10. Bardzo dziękuję za pomoc :)
 11. Myślałam właśnie o tym DT... ale rodzice... ;] Z tego co pamiętam, to na ostatnich testach alergologicznych wykazało mi, że moje uczulenie na sierść jest znikome... Może gdybym miała już mieć psa na 100% warto by było zrobić dokładne testy z uwzględnieniem poszczególnych zwierząt... ?
 12. Kiedyś miałam uczulenie na sierść. Co roku jeżdżę na wieś i praktycznie całe dnie spędzam z psami na dworzu bawiąc się. Ciocia powiedziała, że na dworzu po prostu uczulenie nie jest widoczne... Stąd powstaje moje pytanie: czy jest taka możliwość, abym psa miała w domu? Czy może można jakoś zapobiec uczuleniu mając psa w domu?
 13. wikolek

  Barf

  [quote name='Marta i Wika']Jeśli tylko sparzone, to myślę że powinno być ok. Byle kości nie były ugotowane. A czemu chcesz parzyć?[/quote] Nie chcę parzyć, tylko na razie szykuję się na przyjęcie pieska i chcę się dowiedzieć jak najwięcej.
 14. wikolek

  Barf

  I takie małe pytanie od głupiej - czyli można podawać np. skrzydełko z kurczaka, SUROWE, wcześniej sparzone gorącą wodą? I kości również pies je i nic mu nie będzie?
×
×
 • Create New...