Jump to content
Dogomania

ALFIK bez ucha,wywalony z domu jak śmieć, ma już swoich ludzi i ogródek !!


togaa

Recommended Posts

[B]Alfik bez ucha,wywalony z domu jak śmieć. Wyrośnięta,popsuta zabawka. Co dalej?[/B]

Centrum miasta, środek upalnego lata, wyludnione chodniki. Na ulicy bawi się gromadka dzieci z okolicznych kamienic.
Ciągają na sznurku niewielkiego szczeniaka . Potem przywiązują do dziecinnego roweru.
Pies ziaje, widać że jest zmęczony.
Ktoś przygląda się tej scence z okna. Być może to rodzice dzieci? Nikt nie reaguje…
‘Zabawy” dzieci z psem powtarzają się wielokrotnie. W końcu mieszkająca w okolicy osoba nie wytrzymuje i ustala właścicieli psa. Zgłasza nam , z prośbą o interwencję. Właściciele psa w „zabawach „dzieci nie dopatrują się niczego złego. Nie chcą też zrzec się szczeniaczka .
Lato się kończy, dzieci z ulicy znikają. Znika też psiak.
Niby jest , ale nikt nie wychodzi z nim na spacery, nawet na krótkie siusiu .
Mijają kolejne miesiące.
Odzywa się właściciel ; że właściwie to on już psa nie chce i albo bierzemy, albo oddaje do schroniska.
Podaje powód; pies wyje jak zostaje sam, denerwuje żonę i sąsiadów.
Jedziemy zrobić psu zdjęcia. Psiak biega jak szalony. Prosimy, by właściciel go przytrzymał , wziął go na smyczę, uspokoił, przytulił.
Okazuje się, że pies nie potrafi chodzić na smyczy,nawet nie pozwala jej sobie zapiąć. Nie reaguje na przywołanie.
Nie jest nauczony niczego…

Dostajemy 2-3 tygodnie czasu na znalezienie psu domu.
Mijają dwa dni ; telefon od ‘właściciela” że za 10 min. wywozi psa do schroniska .Żona wyjechała, pies jest w domu 10 godz. sam. . Niszczy , wyje, nie trzyma czystości.
W zasadzie należało takiego cymbała i jego groźby zignorować, ale jest pies i to on jest tu najważniejszy.
Trzeba było coś na szybko postanowić .
Psa zgodził się przyjąć Hotelik przy którym prowadzone jest profesjonalne szkolenie psów.
Przewiezienie psiaka do Hoteliku też nie było proste. Nie chciał dać się spacyfikować. Przerażony wyrywał się, szalał, kłapał zębami .
Po drodze trzeba go było jeszcze zaszczepić. Wet. musiał podejść ze szczepionką do samochodu, bo nie było szans wyciągnięcia biedaka do Lecznicy.
No i mamy niezły ‘pasztet’.

Bez jako takiego ucywilizowania Alfika ,nie ma on szans na adopcję.
Idealny byłby doświadczony dom tymczasowy, ale kto weźmie takiego wariatuńcia?

Przy naszych długach, pakowanie się w ‘hotelik’ to czyste szaleństwo, ale szkoda psa.
Jest młody, ma szanse na wyprowadzenie na prostą.

[I]7.04.2013
[B]Alfik[/B] robi postępy. Pan opiekun jest z Niego bardzo zadowolony.
Nie urządza już koncertów, grzecznie chodzi na smyczy, jest pojętny , szybko się uczy.
Będą z niego 'ludzie"...
[/I]

Gdyby ktoś zechciał wspomóc [B]Alfika[/B], bardzo prosimy;

[SIZE=2][B][B][I][COLOR=darkred]Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć [SIZE=2]ALFIKA[/SIZE]:[/COLOR][/I][/B][/B][/SIZE]

[B][I][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/B]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]34-300 Żywiec[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]ul.Folwark 8[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[COLOR=darkred][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I][B]46 1140 2017 0000 4202 1012 0220[/B][/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=darkred][B][FONT=Times New Roman][I]tytułem : Darowizna na cele statutowe; Pomoc dla Alfika[/I][/FONT][/B][/COLOR]

Miesięczny koszt utrzymania [B]Alfika[/B] w HOTELIKU to [B]600,00 zł. [/B]!!!

[B]ROZLICZENIE WYDATKÓW;[/B]
[B]
- 90,00..........szczepienie,odrobaczenie,profilaktyka p.pchelna/kleszczowa
+ 50,00.........p.Aneta K. z Wapienicy k/Bielska-B
-460,00.........Hotelik za niecały marzec 2013.
+ 63,00.........bazarek 0na03 ("Różności dla Alfika..") 03.2013r.
- 616,95........Hotelik za kwiecień (do 27.o4.2013)
------------
[SIZE=3][COLOR=#ff0000]- 1053,95[/COLOR] zł[/SIZE] :-(

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie długów za Hotelik i Lecznicę.
[/B]

[IMG]http://img713.imageshack.us/img713/8777/38898044.jpg[/IMG]

[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/2029/99322162.jpg[/IMG]

[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/4138/99909657.jpg[/IMG]

[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/9813/72840449.jpg[/IMG]

[IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9342/sam2855o.jpg[/IMG]

Edited by togaa
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam i pozdrawiam Alfika, w lecie przywiązywali go do hulajnogi, żeby ciągnął dzieci, a całą jesień i zimę był przywiązywany sznurkiem do kaloryfera w przedpokoju, aby się nie plątał pod nogami... , a On rósł, rósł i niczego nie widział oprócz ścian
biedny pies, nikt go niczego nie nauczył, teraz dopiero poznał co to ogród i bieganie z innymi psami
trzymam za Ciebie kciuki maluszku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona03']Aż strach pomysleć co dzieci z nim robiły .....
[B]Alfiku[/B] pokazuj się światu :), [B]togusiu[/B] jak udźwigniecie koszty, tyle długów.....[/QUOTE]

Trzeba będzie dźwig zakupić :evil_lol:,a tak bez żartów to trzeba bazarki strzelać.

Link to comment
Share on other sites

co tam mały bezuszkowy chłopaku?,
dziś dzwoniłam do pana, który się opiekuje Alfikiem, piesek biega po ogrodzie, bawi się z psem Pana Opiekuna i czteroletnim synkiem, nie wykazuje agresji, trochę nieokrzesany w zachowaniu, załatwia się w domu, wyje i szamota się, gdy zostaje sam, atak agresji w samochodzie był spowodowany paniką i strachem, piesek jest szkolony, jest pilnym i usłuchliwym uczniem, będą z niego "Ludzie"
kończy się pierwszy miesiąc pobytu Alfika w hoteliku, nieuchronnie zbliża się czas zapłaty, ja czekam na dostawę gadżetów babskich, ale to chyba dopiero po świętach, więc wtedy zrobię bazarek, może ktoś pomógł by fantami??? Alfik bardzo prosi...

Link to comment
Share on other sites

[B]Alfiku[/B] zapraszam na Twój pierwszy bazarek :)


[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241507-Różności-dla-Alfika-do-04-04-godz-22-00[/url]


i dwa inne dla Twoich kumpli :)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241232-Loluś-serdecznie-zaprasza-elegantki-)-)-)-do-01-04-2013-godz-21-00[/url]


[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241497-Torby-torebki-i-mokasyny-T0D-S-do-04-04-godz-21-00[/url]

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za bazarek i obiecane fanty, bardzo dziękuję :lol:,
ja nie mogę tu często zaglądać, bo w domu to jestem raczej gościem niż domownikiem
wpadłam tylko na 30 min wyprowadzić FERDKA, czy ktoś jeszcze pamięta Ferdka Kiepskiego z Żywca?
Ferdek jest teraz Bubusiem i mam nadzieję że dobrze mu u mnie

czy Oprawcy poniosą konsekwencje?
dziewczyny wiecie, że udowodnienie znęcania się jest trudne, inspektorzy wet. działają tak, że "pożal się Boże"
a jeśli ja mam tracić czas i pieniądze na Sądy, to wole to spożytkować na znalezienie Alfikowi domu
ci "właściciele" mieszkają niedaleko mojej szkoły i często widzę tę mamuśkę, nóż w kieszeni mi się otwiera, no ale na głupotę ludzką nie ma rady, oni są obserwowani, jak tylko sobie COŚ nowego wezmą, to będą mieć ze mną do czynienia:mad:

dziękuję jeszcze raz, lecę z moim Bubolem, będę wieczorem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tiggi']witaj Alfiku, ucz się ucz Malutki pilnie bo bez tego ani rusz.
Fanty dla Alfika będą, różne, różniste.Już zaczynam pakować.[/QUOTE]

Dziękujemy [B]tiggi,[/B] bez bazarków nie uciągniemy, a Ty [B]piołunku[/B] wracaj wieczorem....

Poprosiłam 2 dni temu o zdjęcia A[B]lfika[/B], takie ekstra , do ogłoszeń.
Pan obiecał zrobić i podesłać .
Piołunku, chyba się wybierzemy do Hoteliku po Świętach ? Dasz radę ?

Link to comment
Share on other sites

myślę, że tak, jestem umówiona na wtorek na tel.
Basia Ł. też jedzie, musimy zapłacić za I mies. chyba będziemy musiały założyć własne pieniądze,
ale Alfik jest w tym momencie najważniejszy, musimy znaleźć dom dla tego maluszka

zimno br brrr brrrrr, -21 było u nas w sobotę nad ranem

Link to comment
Share on other sites

właśnie jestem po rozmowie z dwoma gazetami, zgodzili się opublikować artykuł o Alfiku, więc we wtorek zrobimy małemu śliczne zdjęcia i rozpocznie się jego szybka kariera prasowa, mam nadzieję, że owocna w nowy dom

zbieramy na hotel, kto pomoże?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piołun']właśnie jestem po rozmowie z dwoma gazetami, zgodzili się opublikować artykuł o Alfiku, więc we wtorek zrobimy małemu śliczne zdjęcia i rozpocznie się jego szybka kariera prasowa, mam nadzieję, że owocna w nowy dom

zbieramy na hotel, kto pomoże?[/QUOTE]

Działaj Piołunku, bo ja mam ostatnio doły....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...