Jump to content
Dogomania

Zjadał psy!!!!!


Elizusiek

Recommended Posts

Kobitki skoro was to nie oburza i w sumie to normalka, a ja jestem hipokrytką, to mam pomysł...Tyle psów i kotów w polskich schronach...A ile jest niechcianych, takich z którymi właściciele nie wiedzą co począć i wisi im to, gdzie te psy trafią, byle się kłopotu pozbyć...Po co robić bazarki i ratować te wszystkie bidy... Napewno w naszym kraju znalazłby się nie jeden taki smakosz, który uwielbia psie i kocie mięsko...Kalekich koni też ci u nas dostatek...Może któraś otworzyć ubojnię z restauracją...Wtedy napewno będzie bez hipokryzji...I jaki biznes przy tym...
Vella a Ty napewno oglądałaś ten sam film, bo zdaje się że mówisz o zupełnie innym facecie... A Ten owszem, miał środki na kupno "innego" mięska niż tego z hau, hau...
Ja osobiście nie chciałabym go spotkać gdzieś w ustronnym miejscu...Oczy są zwierciadłem duszy a on ma chore spojrzenie .Dla mnie to psychol...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Blow']eeeem....my jako społeczeństwo jesteśmy w stanie wnieść do sejmu propozycję ustawy tylko,żeeee.......musimy mieć 100 000 podpisów:/ hmmmm....chyba aż tylu dogomaniaków to jeszcze nie ma,co?? :([/quote]
Ja wierzę że uzbierałoby się tyle podpisów i to nie chodzi tylko o dogomaniaków , ale o wszystkich miłośników zwierząt .. Ja mam 2 psy , kota i 2 tchórzofretki .. Należało by napisać o zmianę ustawy , co do praw zwierząt .. Na fretkoforum też starają się walczyć o lepsze warunki dla swoich zwierzaków , ale mamy zarejestrowanych 6 tyś osób na forum .. Nie jedna osoba z was zna Asiora ona przecież też założyła drugie forum .. Może gdyby tak połączyć siły to dalibyśmy radę ..!!
No to jest niedopuszczalne co się dzieje !! Z tym trzeba coś zrobić !!
Jest tylu ludzi którym się nie podoba to co sie dziej i w jakich warunkach są trzymane zwierzaki .. Ciągle czytam na forach , każdy jest oburzony ale tu trzeba DZIAŁAĆ a nie tylko gadać !! Ja gdyby był zrobione takie podanie i należało by zbierać podpisy , łaziłabym po moim osiedlu i zbierała , do tego na uczelni w śród studentów , zostawiła w sklepach zoologicznych , w zoo wszędzie tam gdzie przychodzą ludzie kochający zwierzęta .. Gdyby każdy tak zrobił uzbierało by sie tyle podpisów .. Można było by zaangażować szkoły i uczniów aby też zbierali podpisy .. Przecież mają przedmioty jak biologia i środowisko i w ramach tego mogli by to robić .. ale należało by się przejść do szkół i pogadać z nauczycielami .. Zostawić parę kopii i rozdać dzieciom .. Nawet niech każdy zbierze po 50 podpisów i niech nawet dla oceny b.dobrej ..
Na pewno można coś zrobić , ale nie wolno zakładać z góry że nie wyjdzie !! Nie wyjdzie może 100 razy ale za 101 razem sie uda!!
Jak będziemy siedzieć i nic nie robić i siedzieć z założonymi rękoma i narzekać to na pewno nic sie nie zmieni !!
Są organizacje VIVA , EMPATIA i na ich stronach można by umieścić takie podania , aby każdy mógł je wydrukować i zbierać podpisy ..
Ja nie jestem dobra w pisaniu takich podań i prawnych sprawach , więc ktoś musiał by to zrobić .. Ale do zbierania podpisów jak najbardziej i jestem w stanie nazbierać ich dużo ..z resztą każdy jest jak bardzo chce ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Zbieraliśmy podpisy w akcji po smierci Ozzy'ego. 20 tysiecy. I co, zauważyłaś jakikolwiek oddźwięk? :shake: Wygląda na to, że ktoś ma w .... zwierzęta. I nas przy okazji....[/quote]
To trzeba do usranej śmierci !! Zalewać ich podpisami i ciągłymi mailami to w końcu coś zrobią !! Ja o tej akcji nie wiedziała .. sorry a też bym sie przyłączyła .. Tu trzeba zmienić ogólnie prawo dotyczące zwierząt !!!! a nie jednorazowego przypadku .. ile jest fretek źle traktowanych ? ile kotów ? psów ? i innych zwierząt .. Są różne fora nawet miłośników gadów i innych żywych sworzeń i to trzeba się zjednoczyć a nie każdy sam sobie bo tak nic nie zdziałamy .. Zebraliście 20 tyś gdyby przyłączyli się z innych stron osoby , które nie wiedziały o tej akcji pewnie mieli "byśmy" więcej ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Vella :crazyeye:.
Ja sobie nie wyobrażam jedzenia najlepszych przyjaciół. Psy, koty i konie nie powinny byc według mnie zwierzętami rzeźnymi. :shake:
A ludzinę na pewno bym nie tknęła, prędzej jadłabym wszystko inne co się nadaje do zjedzenia, chocby korę z drzewa. ;) [/quote]

Ja bym zrobila podobnie ;-)
I szczerez mowiac tez sie nie zgadzam z zlym traktowaniem zwierzat przed zabijaniem (i z samym zabijaniem tez nie). Ale w zyciu bym nie zjadla psa, kota, albo czlowieka :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxagata25xx']To trzeba do usranej śmierci !! Zalewać ich podpisami i ciągłymi mailami to w końcu coś zrobią !! Ja o tej akcji nie wiedziała .. sorry a też bym sie przyłączyła .. Tu trzeba zmienić ogólnie prawo dotyczące zwierząt !!!! a nie jednorazowego przypadku .. ile jest fretek źle traktowanych ? ile kotów ? psów ? i innych zwierząt .. Są różne fora nawet miłośników gadów i innych żywych sworzeń i to trzeba się zjednoczyć a nie każdy sam sobie bo tak nic nie zdziałamy .. Zebraliście 20 tyś gdyby przyłączyli się z innych stron osoby , które nie wiedziały o tej akcji pewnie mieli "byśmy" więcej ..[/quote]
Przeciez to było otrąbione chyba wszędzie.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, Ozzy widniał na każdym forum.... I nic... Był nawet w gazetach...
Dlatego ja jestem taka zrezygnowana ale wierzcie mi, że życie tych mniejszych braci wcale nie jest mi obojętne. Każde zwierzę o którego śmierci się dowiem jest dla mnie powodem do płaczu.......

Ludzie to naprawdę okropni, bezlitośni drapieżcy...

To jest STRASZNE, bo one czują i cierpią tak jak pisałam na poprzednich stronach tego wątku...Wszędzie tak samo! jak te nasze psiaki w naszych domach. Wszystkie tak samo odczuwają ból i cierpienie...

Ja jkestem wegetarianką od kiedy sama decyduję o tym co jem. Mam 18 lat, wegetarianką jestem od mniejwięcej 9 lat.

Zwierzęta to moja miłośc, psy to moje życie. To, że osobniki mojej rasy je zjadają, a nawet hodują po to żeby po prostu zjesc i wysrac to mnie przeraża...

PAMIĘCI OGROMNEJ ILOŚCI ZWIERZĄT STRAWIONYCH PRZEZ LUDZKI ORGANIZM:

kiedyś dawno mogłem istniec...
biegac po tym co stworzyła moja matka-Natura...
mogłem walczyc o przetrwanie wśród innych dzikich zwierząt...
życ tak jak moja matka uczyła mnie od samego poczęcia...
czułem ciepło matczynego ciała, w które tak lubiłem się wtulac...
dorastałem...
uczyłem się życia...
wędrowałem z rodziną...
umierałem gdy nadszedł na to czas...
teraz gdy słyszę słowo człowiek! przechodzą mnie cierki...
on jest moim oprawcą...
to z jego rąk ginę...
widziałem jak zabili moją matkę...
ojca...
siostrę...
innych członków rodziny wykorzystują jako transport...
teraz nie chodzą z wiatrem tylko tam gdzie człowiek im karze...
teraz i ja zamykam oczy...
przed chwilą poczułem przerażający ból...
wcześniej słyszałem strzał...
widziałem ludzi...
tych, którzy teraz stoją nade mną i cieszą się bo podobno moje kości im się przydadzą...
wszystko mi jedno...
będę tęsknił za Tobą Mamo...
Człowiek to nasz jedyny naturalny wróg, uważajcie bracia!

Słoń

I DLA WSZYSTKICH PSÓW:
Pies

Kiedyś pomyślałem, że chcę miec przyjaciela.
Chciałem zaprzyjaźnic się z człowiekiem. Wydawał się bardzo miły. Też wykazywał chęci do przyjaźni PIES-CZŁOWIEK.
Zaczołem spędzac z nim dużo czasu. Z czasem zrozumiałem, że to wspaniałe miec takiego przyjaciela. Postanowiłem wiernir mu służyc i kochac go bez granic. Chyba bardziej niż moją wilczą rodzinę.
Był dla mnie wszystkim! Całym moim światem!
Nikt mnie nigdy nie przytulał tak jak człowiek...Uwielbiałem topic się w ludzkich, przyjaznych ramionach...

Teraz po latch pragnę przeprosic...
Kochane psy, gdybym ja mógł przewidziec to co człowiek z nami zrobi...
Gdybym tylko mógł nigdy nawet nie zbliżyłbym się do niego!

Teraz po latach gdy patrzę zza Tęczowego Mostu nie mogę zrozumiec! Zrozumiec gdzie się podział mój najlepszy przyjaciel- CZŁOWIEK!

Teraz widzę tylko potwory, które sprawiają Wam- psom, ból i cierpienie. Ta przewaga złych ludzi przysłania mi ludzką dobraoc, o której czasem opowiadają mi inne psy zza Tęczowego Mostu.
Nie mogę jej dostrzaec gdy pozostałe psy opowiadaję mi, że zostały pobite, wyżucone...
Jeden mówił, że był trzymany w piwnicy i czekał na człowieka ale nie przyszedł, a brzuszek tak mu się skurczył, że już nie umieł dłużej czekac i musiał odejśc.
Drugi opowiadał o człowieku, który zastrzelił go za to, że obszczekał sąsiada, który wszedł na teran ich posesji...
Jedna suczka opowiadała o swoim Panie, który gwałcił ją przez całe jej krótkie życie. Strasznie ją bolało ale ona i tak go kochała całym psim sercem.
Nie jeden pies został zagryziony w schronisku gdzie trafił, bo został wyrzucony przed wakacjami. Nie jednemu pękło serce z tęsknoty...
Inne były też po wypadkach...Pobite na śmierc, zachudzone, chore...Niepotrzebne, zużyte rozmnażacze...
Są tu miliony psów, które opowiadają mi o tym jak człowiek je zabija i zjada...Mówią o całym tym cierpieniu i o tym, że one chciały tylko kochac...Czym sobie zasłużyłem na takie cierpienia?-pytają...

Przecież mi nie o to chodziło!!!Ja nie chciałem byc Twoim posiłkiem człowieku! Ja chciałem byc Twoim przyjacielem!!!

Tak cenisz przyjaźń?
Pytam się, tak ją cenisz?!

Ja chcę byc nadal tym jedynym kochanym towarzyszem życia, którym byłem kiedyś. Żaden nawet człowiek nie kochał Cię bardziej niż ja! Ale Ty musisz mnie zjeśc...Jeśli muszisz proszę bardzo...Ja dla Ciebie wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alpina']Kobitki skoro was to nie oburza i w sumie to normalka, a ja jestem hipokrytką[/quote]

Zle zrozumaialas moj post... Absolutnie nie bronie i nie pochwalam tego faceta! I bardzo mnie oburza jego postepowanie! Jednak rownie mocno oburza mnie postepowanie wszystkich miesozercow. Jestem wege i dla mnie Ci ktorzy placza nad psami w przerwie miedzy parowka na sniadanie i schabowym na obiad, sa hipokrytami. A jesli to robia, to przynajmniej nie krytykowali by tego faceta, gdyz niewiele (w mojej opinii) sie od niego roznia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosikf & dogs']Ja jkestem wegetarianką od kiedy sama decyduję o tym co jem. Mam 18 lat, wegetarianką jestem od mniejwięcej 9 lat [/quote]

Po dojrzalosci Twoich postow dalabym Ci duzo wiecej lat niz 18... Marze o tym by na naszym swiecie bylo wiecej ludzi takich jak Ty!

PS. Tez jestem wege (musze sie pochwalic, bo jestem bardzo dumna z tego)...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B] Sabinko [/B]ja nie jestem vege...Niestety..Ale pewne rzeczy mnie oburzają ...Choć to, wydaje się niemożliwe, żeby mięsożerca coś odczuwał...Przynajmniej Twoim zdaniem...Moje psy też vegetarianami nie są...Samych warzyw nie chcą jeść...Co według Ciebie mam im podawać do jedzenia?
Jeśli uważasz mnie za takiego samego psychola, jak ten facet z filmu, to przykro mi naprawdę...Oczywiście masz prawo do własnego zdania i ja to szanuję...

Link to comment
Share on other sites

Nie pochwalam zachowania tego pana.Nigdy bym nie zjadła psa.Jem mięso i to nie znaczy że jestem hipokrytką.Chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt przed ubojem i tylko i wyłącznie do jedzenia(tak jak to w naturze) a nie na futra i inne głupoty.
Pies jest drapieżnikiem i je mięso,człowiek też została stworzony do jedzenia mięsa.Ludzie nie porzestaną jeść mięsa,tak jak krowy nie nauczy się jeść mięsa a psa trawy.

Dla nas psy,koty są bliskimi zwierzętami i ich nie potrafilibysmy zjeść.Inne kultury nie jedzą krów,krokodyli,świni bo uważają je za święte.Co kraj to obyczaj.
I skoro nie mogą jeść,moralność im tego zabrania nie jedzą.
A u nas? Pies nie jest zwierzęciem przeznaczonym do uboju a sie go zjada,przerabia na smalec.Po postu brak jakich kolwiek zasad i moralności :shake:

Link to comment
Share on other sites

Bleee....:lying: Nie mogę! To [B][COLOR=#ff0000]OKROPIEŃSTWO I OKRUCIEŃSTWO!!! Jak można coś takiego zrobić!!!! Rzygać mi się chce.... Sama bym przerobiła takiego cz lowieka na smalec:angryy: :diabloti: :zly7: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alpina'][B] Sabinko [/B]ja nie jestem vege...Niestety..Ale pewne rzeczy mnie oburzają ...Choć to, wydaje się niemożliwe, żeby mięsożerca coś odczuwał...Przynajmniej Twoim zdaniem...Moje psy też vegetarianami nie są...Samych warzyw nie chcą jeść...Co według Ciebie mam im podawać do jedzenia?
Jeśli uważasz mnie za takiego samego psychola, jak ten facet z filmu, to przykro mi naprawdę...Oczywiście masz prawo do własnego zdania i ja to szanuję...[/quote]

Czemu piszesz "niestety"? Zawsze to mozna zmienic... Goraco zachecam!:lol: Co do psow, to one, jak i niektore inne zwierzeta np. tygrysy, sa miesozercami... wiec musza jesc mieso... My ludzie natomiast mamy wolna wole i mnostwo alternatyw. Mieso nie jest dla nas niezbedne do zdrowia czy zycia... To kwestia wyboru. Ja sobie nie wyobrazam zjesc zadnego zwierzaka (nie jem nawet ryb)...:shake:

Czy uwazam Cie za psychola? Nie, gdyz w Polsce jedzenie niektorych zwierzat to norma... i poprostu robisz to co obserwowalas wokol siebie przez cale swoje zycie. Ten facet wychodzi poza norme, dlatego uwazany jest za psychola... W Polsce sie poprostu psow nie je... Ale ja patrze na to inaczej... Dla mnie czy pies czy krowa ma prawo byc wolnym od cierpienia przez nas ludzi. Pomysl o tym nastepnym razem gdy bedziesz w buzi miala np. schabowego... Pomysl co tak naprawde jesz... To nie tylko kawalek dobrego miesa, lecz cos co kiedys bylo zywa istota...

(Tylko mi sie nie obrazaj za ten post...:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

Hymmm...Hymmm...Co do tego schabowego w buzi to nie raz myślałam....Ale jak po miesiącu "bycia vege" zobaczyłam pieczone żeberka z cebulką to odezwał się we mnie jaskiniowiec...Niestety...:eating:
Wszystko to prawda co piszesz. Zgadzam się.Każde zwierzę ma prawo do życia i pewnie nie ma na to żadnych tłumaczeń typu lubię albo nie mogę się oprzeć...
No cóż...
Jednak ( na złość vege;))czasami coś czuję ....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alpina']Hymmm...Hymmm...Co do tego schabowego w buzi to nie raz myślałam....Ale jak po miesiącu "bycia vege" zobaczyłam pieczone żeberka z cebulką to odezwał się we mnie jaskiniowiec...Niestety...:eating:
Wszystko to prawda co piszesz. Zgadzam się.Każde zwierzę ma prawo do życia i pewnie nie ma na to żadnych tłumaczeń typu lubię albo nie mogę się oprzeć...
No cóż...
Jednak ( na złość vege;))czasami coś czuję ....:eviltong:[/quote]

W pewnym sensie Cie rozumiem, bo mam to samo ze slodyczami... Powinnam zrzucic pare kiloramow, i wiem ze slodycze to moj najwiekszy wrog... ale jak je zobacze to hulaj dusza piekla nie ma...:evil_lol:

Z miesem jednak mam psychiczna blokade.... Po prostu nie moge go jesc...a zeberka w cebuli to widze jako zebra pod skora krowy pasacej sie na trawie... Jakos nie moge tego skojarzyc (i nie chce!) z dobrym jedzonkiem... To jest silniejsze odemnie...

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że każde zwierzę ma prawo do życia, które człowiek mu odbiera, bo chce je miec na talerzu! Także mam blokadę psychiczną jesli chodzi o jedzenie "mięsa", bo dla mnie to są szczątki czującego istnienia...Które kiedyś widziło świat i ludzi-swych oprawców... widziało podłogę wisząc do góry nogami tak jak kilkadziesiąt innych obok, i zanim straciło łeb było niemym świadkiem rzezi innych, widziało krew płynącą strumieniem, a za chwilę z tą krwią zmieszała się i jej krew...

Potem trafiła do...kibla! Masakra

Jak widzę, że ktoś pisze: bllle, to obrzyliwe, żygam! To też się dziwię, bo to nie jest powód do rzygania tylko do rozpaczy nad ludzką okrutnością!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosikf & dogs']Też uważam, że każde zwierzę ma prawo do życia, które człowiek mu odbiera, bo chce je miec na talerzu! Także mam blokadę psychiczną jesli chodzi o jedzenie "mięsa", bo dla mnie to są szczątki czującego istnienia...Które kiedyś widziło świat i ludzi-swych oprawców... widziało podłogę wisząc do góry nogami tak jak kilkadziesiąt innych obok, i zanim straciło łeb było niemym świadkiem rzezi innych, widziało krew płynącą strumieniem, a za chwilę z tą krwią zmieszała się i jej krew...

Potem trafiła do...kibla! Masakra

Jak widzę, że ktoś pisze: bllle, to obrzyliwe, żygam! To też się dziwię, bo to nie jest powód do rzygania tylko do rozpaczy nad ludzką okrutnością![/quote]

Podpisuje sie po tym dwoma rekami!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANKA_89']obejrzałam ten reportaż z krakowskiego programu i jestem w szoku!
i niech sąsiedzi nie mówią, że nie wiedzieli, skoro solłysowa nie chciała gadac to coś tu jest podejrzane....:angryy:[/quote]

Możemy być pewne cioteczki, że tam wszyscy wkoło zajadali się psim smalczykiem:angryy: A może też przyprowadzali swoje stare niepotrzebne psy. Może on je skupował? To, że mówi, że to z biedy to bzdura! Na pewno chciał miec swoją hodowlę i byc sampowystarczalnym. Tanie mięsko z pieska, nie trzeba kupowac choc ma się za co! Ja to tak widzę! Nawet z biedy tak się nie robi. Ja też jestem biedna ale mimo to pomagam psom, a nie zjadam ich!Sama mam trzy psiaki. Poza tym nie jem mięsa dlatego dla mnie jest to tymbardziej oburzające.

Nie jeden już człowiek patrzył na mnie jak na nienormalną w różnych sytuacjach ratowania chocby piskląt ale ja wychodzę z założenia, że skoro tylu jest ludzi złych, to trzeba nadrabiac dobrocią!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']Ciekawe co by zrobił taki człowiek jaby ktoś go zabił i zjadł!!!!!!!!!!!!1 :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:[/quote]
nic by nie zrobil... bo byl by juz niezywy :evil_lol:
a tak serio to mnie strasznie bulwersuja takie rzeczy.. nie rozumiem tych ludzi.. o ile ich ludzmi mozna nazwac.. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...