Jump to content
Dogomania

Wacuś..okruszek..nie wiem co robić....nie jest różowo.chyba...


Moriaaa

Recommended Posts

'' DT jest zbyt łagodny i nie potrafi odpowiednio ustawić Wacka.''


dokladnie to mialam na mysli........no i dm w ktorym sa male dzieci mysle, ze tez odpada....

Wacus oj Wacus :shake:

moge tylko podniesc:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 704
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nezzie... Ty patrzysz z perspektywy swojej znajomej, która się zaopiekowała Wacusiem. ja myślę tylko o dobru psa i mam takie dziwne wrażenie, że Twoje opowieści o tym jaki jest agresywny, kiedy gryzie i jak, zbytnio nie pomogą mu w znalezieniu innego domu. jasne, że potencjalny DT musi mieć świadomość, jeśli pies jest problemowy. ale chyba chcemy żeby ktoś go jednak wziął, tak? więc nie pisz ciągle o nim jak tylko i wyłącznie o problemie, ale jak o psie, który bardzo potrzebuje domu, troski i cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

jak nie pisałam o jego agresji to też były pretensje bo przecież wszyscy muszą o tym wiedzieć. jak piszę konkretnie w jakich sytuacjach jest z nim problem to też niedobrze, bo nie znajdzie domu. jakoś do tej pory nikt nawet nie zapytał o Wacka mimo braku jakiejkolwiek wzmianki o agresji. chciałyście znać przyczynę dlaczego DT chce natychmiast oddać psa, to Wam napisałam. czy ja pisałam kiedykolwiek że lepiej nie brać Wacka ? pisałam tylko że kolejny DT lub stały domek musi posiadać świadomość tego dlaczego Wacek zostaje oddany z poprzedniego DT żeby znów nie było niespodzianki i żeby za chwilę znów nie był pilnie szukany dom dla niego. A o jego zaletach, o przytulaniu się w łóżku, o machaniu ogonkiem z radości itp pisałam już wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Cokolwiek byśmy nie powiedziały to na dzień dzisiejszy prawda jest jedna:
Wacuś nie ma żadnego domu i sytuacja zmusza nas, by poszedł do boksu, nie będzie to na pewno schroniskowy boks(Moriaa nie dopuściłaby do tego, by pies wyciągnięty ze schronu wrócił do niego), ale każdy boks jest tylko boksem, nie ma w nim kanapy,nie ma miziania,nie ma niczego,co pozwoliło by psu uwierzyć, że idzie na lepsze...Wacuś, malutkie ratlerkowate cudo,które nie zdążyło jeszcze uwierzyć we własne szczęście(a może uwierzyło za bardzo) jest bezdomny...Czy ktoś jeszcze zechce dać mu szansę, popracować nad jego zachowaniem,sprawdzić, dlaczego to maleństwo udaje brytana?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie rozumiem dlaczego napadacie na Nezzy- ona rzeczywiście rzeczowo opisała problem i to zresztą na Wasze wyraźne życzenie. Agesja u żadnego psa nie jest śmieszna, nawet tak małego i nie można ignorować problemu, bo psiak jest mały i krzywdy nie zrobi. Myślę, że jesli szukamy mu następnego domu tymczasowego, to bardzo jednoznacznie trzeba napisać, jakie problemy MOGĄ, ale nie MUSZĄ się pojawić. Nie można ukrywać, że psiak załatwia się w mieszkaniu, nawet jeśli tylko czasem i że bywa agresywny. Każdy kto chce mu pomóc i wziąć go do siebie musi mieć tego świadomość.
Ja np zupełnie nie radzę sobie z agresją u psów, nawet najmniejszych i nie potrafię z nimi pracować. Są jednak osoby, które się tym zajmują, również tu, na Dogo, więc może spróbować napisać do nich z prośbą o pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Parę stron wcześniej zadałam jedno pytanie, które było decydujące w kwestii ewentualnego DT. Zostało jakby zignorowane i zbagatelizowane. Choćby najmniejsza informacja, nawet jak się zachowuje na spacerach jak widzi kota, czy wizyta w domu z kotem, w jakimś stopniu rozwiązała by problem. Czy nie chodzi o znalezienie DT???
DT mało, a kolejki do nich wielkie. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

mar.gajko, nam naprawdę zależy na znalezieniu DT lub jeszcze lepiej DS, ale na pytania dotyczące zachowania Wacusia w stosunku do kotów żadna z nas nie jest w stanie odpowiedzieć bo tego nie wiemy, być może odpowiedź zna Asia, u której Wacuś przebywa i to ona a właściwie w jej zastępstwie nezzi mogłaby odpowiedzieć.Nezzi może przeoczyła Twoje pytanie ale teraz na pewno się odezwie

Link to comment
Share on other sites

Mar.gajko..czy Ty masz może ewentualny DT dla Wacka?Tylko z kotami? Jeśli tak na pewno sprawdzimy.

Kurcze..a może Mosii poprosić...ona ma doświadczenie...jeśli faktycznie ta agresja się potwierdzi i nie da się nic z tym zrobić to...:shake: ale najpierw trzeba to dokładnie sprawdzić i popracować z psem.

Link to comment
Share on other sites

Moriaaa słońce, a czy w innym przypadku zadawałabym takie pytania. Tak sobie, byle o czymś napisać???
Mam wolną tymczasówke na małe psy. Ale sa tam 2 koty, nie bojące się psów, czyli niestety lezące do nich. Dziewczyna studiuje (teraz ma praktyki), pracuje. Musi się sama utrzymać. Więc pies nie może być bardzo problemowy, no i przede wszystkim NIE może ganiać i usiłować zagryźć jej kotów. Był tam mój mały Robinek i "poszedł" do nowego domku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar.gajko']Moriaaa słońce, a czy w innym przypadku zadawałabym takie pytania. Tak sobie, byle o czymś napisać???
Mam wolną tymczasówke na małe psy. Ale sa tam 2 koty, nie bojące się psów, czyli niestety lezące do nich. Dziewczyna studiuje (teraz ma praktyki), pracuje. Musi się sama utrzymać. Więc pies nie może być bardzo problemowy, no i przede wszystkim NIE może ganiać i usiłować zagryźć jej kotów. Był tam mój mały Robinek i "poszedł" do nowego domku.[/quote]

Dzisiaj po 16 jedziemy do ciotek Nata od Jadzi i Jola od Jadzi testować Wacka na ich Żabie ;) Żaba..trzymaj się:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaxSta']Wrzućcie zdjęcia Wacusia bo wątek jest długi a zdjęcie z pierwszej strony mi się nie otwiera. Najlepiej uaktualnić pierwszą stronkę.[/quote]

Zrobione..zdjęcia pierwszym poście.

A tu tak dla przypomnienia:
[IMG]http://img253.imageshack.us/img253/1245/p1010036zv3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Normalny kot z takim małym psem sobie poradzi bez problemu. Nie ma co się bać. Tylko jest nie do wytrzymania jak one CIĄGLE się ganiają. Koty się robia nerwowe. Pies non-stop szczeka. A nie ma możliwości izolowania, bo mieszkanie nowoczesne bez drzwi wewnętrznych i nie za duże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...