Jump to content
Dogomania

pies na balkonie ?


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iczing']wezwać policje, straż miejską i weterynarza, żeby zbadał psa i potwierdził jego zły stan lub jeżeli dział u was to straż dlazwierząt, przestańcie prowadzić to obserwacje tylko podejmijcie działanie
jestem za daleko żeby się włączyć ale tyle was tam jest, zę się ruszcie !!!!!!!!
i polecam ustawę o ochronie praw zwierząt!
tam są również obowiązki właściciela!
możecie wezwać też do psa -bahawiora i też wam pomoże[/quote]
nie robie paniki bez powodu! widze co tam sie dzieje! nie tylko ja ale i sasiedzi! ale SM nas splawia a dzis mamy dzownic do ochrony zwierzat bo wczesnije mieli nieczynne u nas w miescie!

Link to comment
Share on other sites

dzwońcie do straży dla zwierząt oni pomoga napewno a z tymi ludźmi to powinien ktoś porozmawiać i wytłumaczyc im, dlaczego tak nie wolno robić, uświadomić im, że "zwierzę nie jest rzeczą",
tylko wybaczcie mi - nie znam waszego wieku - na rozmowę powinna się udać osoba starsza (żeby nie mogli trzasnąć drzwiami z krzykiem, że "z gówniarzami to oni rozmawiać nie będą") można by też poprosić strażnika dla zwierząt żeby przeprowadził taką rozmowę.
"Oni" muszą zrozumieć, że tak postępować nie wolno i że tu wszyscy ich będziecie obserwować ...
może też okazać się, że potrzebna im pomoc bo z jakiś powodów pies robi coś z czym sobie nie mogą poradzić - trzeba porozmawiać
Interwencja jest konieczna ze względu na dobro psa,
czekam na wieści

Link to comment
Share on other sites

jo,dokłądnie!tylko trzeba podejść ostrożnie do tych ludzi,żeby się nie zjeżyli i nie zaczęli działać na złość!:/może trzeba podpytać,dlaczego trzymają psa na balkonie a jeśli okaże się,że zupełnie bez powodu(albo ze zbyt błahego)-zaproponować,żeby psa oddali i pomóc mu znależć odpowiedzialnegowłaściciela.jeśli nie będą chcieli i się nastroszą to poprosić ich o zmianę tej sytuacji,żeby nie męczyli psa.jeśli sięnie poprawi to pójść do nich i postraszyć policją.
czy ci "ludzie" byli już uświadamiani,że toczy się wobec nich postępowanie sąsiedzkie??;) jeśli nie to należy ich poinformować,że wielu osobomto się nie podoba a najlepiej wybrać sie na tę rozmowę w parę osób,żeby zobaczyli,że to nie jest "fanaberia" jednej osoby tylko sprzeciw wielu przeciw niewłaściwemu traktowaniu zwierząt:/

Link to comment
Share on other sites

Niestety w tych czasach wszyscy sa zabiegani i zapracowani. A pies to juz tylko tak dla ozdoby. Prawie jak choinka w Boze Narodzenie. No, bo po co ja ustawiac, skoro i tak znaczna wiekszosc ludzi po prostu nie chodzi do kosciola?
Na szczescie w Polsce nie zdazylo mi sie widziec, aby ktokolwiek z mojego osiedla tak traktowal psy. Moj "przypadek" byl poza granicami naszego kraju, a nie mialam tam zadnego wrecz kontaktu ze swiatem rzeczywistym. Zero telefonu i internetu, a i nie bardzo wiedzialam, gdzie sie znajduje najblizszy komisariat policji :oops: Na szczescie w moim przypadku obeszlo sie bez wzywania policji, wystarczyla zwykla, spokojna rozmowa :multi:

Link to comment
Share on other sites

witam :) no wiec u psiaka juz troche lepiej :) nie wyrazili zgody na odebranie go :) ale po 2 czy juz 3 interwencji SM zrobili psu bude na balkonie :D :D narazie z tektury, desek i gabki ale zrobili ja w 1 h :) maja mu postawic taka normalna ale musza najpierw ja zdobyc :D hihi wysilek nie poszedl na marne :)

Link to comment
Share on other sites

a zapomnialam: co sadzicie o tym zebym poszla do niech i sie spytala czy nie moge wyprowadzac ich psa? bo on na spacery nie chodzi... zalatwia sie na balkonie.... moim zdaniem powinni sie zgodzic :) bo juz jednego ONka wyprowadzam i swojego psiaka i nastepny by mi nie przeszkadzal :) ale dopierow pon do nich pojde jak sie zdecyduje bo dzis wyjezdzam.A co wy sadzicie o takim pomysle ?

Link to comment
Share on other sites

to jest dziwne....po co im w takim razie pies?nie wypowiadali się,dlaczego trzymają go właśnie na balkonie??:/ dla pieska to świetnie,tylko,że:
-oni się mogą niezgodzić(ludzie czasem bywają naprawdę dziwni)
-to głupie,że to ONI mają psa,Oni za niego odpowiadają,a obca osoba musi poświęcać ICh psu swój czas i uwagę bo ich na to nie stać...
no i trzeba dopilnować,żeby FAKTYCZNIE skołowali tą porządną budkę:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='butterfly15']a zapomnialam: co sadzicie o tym zebym poszla do niech i sie spytala czy nie moge wyprowadzac ich psa? bo on na spacery nie chodzi... zalatwia sie na balkonie.... moim zdaniem powinni sie zgodzic :) bo juz jednego ONka wyprowadzam i swojego psiaka i nastepny by mi nie przeszkadzal :) ale dopierow pon do nich pojde jak sie zdecyduje bo dzis wyjezdzam.A co wy sadzicie o takim pomysle ?[/quote]


hej, wróciłaś już :roll: i co byłaś u nich?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nie chcialam sie tam mieszac... zanim nie bylo budy byla tam straz miejska i za to juz ma schronienie ;) narazie nie ide bo zmienili u psiaka i slyszalam ze ci wlasciciele nie sa za mili...
moze za jakis czas...
albo myslalam zeby im kartke podrzucic do skrzynki ;P taka typu np. Wyprowadzanie psow za darmo! i takie cos ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...