Jump to content
Dogomania

SZÓSTY ETAP**skarbonka**KALISZ


rozi

Recommended Posts

[B][SIZE=5]Na poprzedniej stronie zdjęcia boksu "skarbonkowego" i nasze odpowiedzi. [/SIZE][/B]

A teraz boksy tzw. "stajnia", które Wam się spodobały dla staruszków

[img]http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2013/275/4/9/js7h2250_by_frecklydog-d6oz7k7.jpg[/img]

W całym rzędzie
[img]http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2013/275/1/9/js7h2265_by_frecklydog-d6oz7jw.jpg[/img]

Tu widać blaszany dach (strasznie hałasuje podczas deszczu, wiele psów nabywa przez to lęki, ale koszt wymiany dachów znacznie przekracza możliwości finansowe również skarbonki, niestety)
[img]http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2013/275/e/4/js7h2272_by_frecklydog-d6oz7jj.jpg[/img]

A taki widok jest po drugiej stronie - psy patrzą na siebie na przeciwko (zaraz jeszcze wkleję zdjęcie panoramiczne, żeby można było dokładnie wszystko obejrzeć)
[img]http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/275/6/2/js7h2271_by_frecklydog-d6oz7jn.jpg[/img]

I boks z naprzeciwka od wewnątrz
[img]http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2013/275/3/5/js7h2279_by_frecklydog-d6oz7j9.jpg[/img]

Edited by Bonsai
zmiana strony wątku - dodanie informacji o poprzednich postach
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciąg dalszy boksu z naprzeciwka od tzw. "stajni" (widać tu, że dobudowujemy ścianki działowe na taki, żeby psy się wzajemnie nie widziały z różnych boksów)
[img]http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2013/275/7/4/js7h2282_by_frecklydog-d6oz7j6.jpg[/img]

A tu rząd boksów, który jest "plecami" do tego z poprzedniego postu (z tej strony ścianki działowe jeszcze nie są dokończone, ale są już przy tych "stalowych" drzwiach boksu, a nie czerwonych)
[img]http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2013/275/a/2/js7h2286_by_frecklydog-d6oz7ix.jpg[/img]

I znów widok naprzeciwko - te boksy są najciemniejsze
[img]http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2013/275/8/b/js7h2291_by_frecklydog-d6oz7ir.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Teraz wklejam panoramy - te zalecam oglądać w pełnym rozmiarze ze względu na to, że są to złączone zdjęcia jedno obok drugiego, więc w pomniejszeniu mogą wyglądać dziwnie[/SIZE][/B]

Wracamy do boksu "skarbonkowego" - widok panoramiczny
[url]http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2013/275/2/4/js7h2183_by_frecklydog-d6ozbd2.jpg[/url]

widok boksu skarbonkowego od lewej do prawej
[url]http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2013/275/8/a/js7h2184_edit_by_frecklydog-d6ozbcp.jpg[/url]

[url]http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2013/275/e/c/js7h2186_by_frecklydog-d6ozbc4.jpg[/url]

Widok, jaki mają psiaki z boksu
[url]http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2013/275/2/f/js7h2249_by_frecklydog-d6ozbax.jpg[/url]

A tu tradycyjne boksy - pawilony.
[url]http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2013/275/8/f/js7h2271_by_frecklydog-d6ozbaa.jpg[/url]

jeden z tradycyjnych boksów od wewnątrz - panorama
[url]http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/275/a/2/js7h2279_by_frecklydog-d6ozb8m.jpg[/url]

i z drugiej strony
[url]http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2013/275/e/9/js7h2282_by_frecklydog-d6ozb7j.jpg[/url]

[url]http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2013/275/f/d/js7h2285_by_frecklydog-d6ozb6x.jpg[/url]

drugi rząd pawilonów
[url]http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2013/275/8/7/js7h2292_by_frecklydog-d6ozb6c.jpg[/url]

oczywiście są jeszcze inne boksy, a raczej kojce, takie tradycyjne, z drewnianą podłogą, mniejsze bądź większe, ale nie zdążyłam ich sfotografować.

Link to comment
Share on other sites

Post 296:

[quote name='Bonsai']

od roku systematycznie, w miarę środków, staramy się chociażby odgradzać boks.

Tak było:

(boksy odgrodzone siatką, psy widzą wszystko, co się dzieje w każdym boksie w całym pawilonie = ogromny stres, zero intymności i spokoju)

Tak jest:

(dobudowane przegrody, psy czują większy komfort)

[/QUOTE]
Właśnie dokładnie o takie informacje mi chodzi. Informacje, których nie było.
Staracie się chociażby odgradzać, ale brakuje środków.
No były środki, można było odgradzać, dać drewniane podesty na beton, czy w inny sposób pomóc psom, zamiast tego wybudowałyście jeden nowy pokazowy boks.

Czy ktoś z Uczestników widzi sens budowania tego jednego boksu w tym Schronisku?
Ja nie widzę, ale może ślepa jestem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi'] Właśnie dokładnie o takie informacje mi chodzi. Informacje, których nie było.
Czy ktoś z Uczestników widzi sens budowania tego jednego boksu w tym Schronisku?
Ja nie widzę, ale może ślepa jestem.[/QUOTE]

Właśnie to jest nieuczciwe - to ty, rozi, zdecydowałaś o tym, że to właśnie nasz projekt wygrał konkurs a teraz podburzasz innych uczestników do wycofania się z tej decyzji - bo nie mogę tego inaczej nazwać i pojawiło się to także w innej twojej wypowiedzi:
"Każdy z Uczestników ma w tym momencie prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi, jeśli uzna, [B]że warto wam zapłacić za ten wyczesany boks[/B], to ja nie mam nic do powiedzenia."

[SIZE=4][B]Jeśli miałaś jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy nasz projekt jest dobry - było dużo czasu na to, aby o wszystko dopytać. PRZED PODJĘCIEM DECYZJI O NASZEJ WYGRANEJ![/B][/SIZE]

To, co teraz robisz, jest [B]NIEUCZCIWE I PODŁE[/B]. I powinnaś zdać sobie wreszcie sprawę, że działasz w tym momencie na niekorzyść psów w Kaliszu.

Podkreślę jeszcze raz, jako behawiorysta i jako osoba, która charytatywnie spędza w schronisku kilka godzin dziennie i zna to schronisko od podszewki: [B]gdybym jeszcze raz stawała do konkursu, aby pomóc staruszkom, projekt wyglądałby dokładnie tak samo![/B] Nie ma lepszego sposobu na poprawę bytu psów w tym schronisku - i jeśli ktoś nie widzi tego na zdjęciach, zapraszam do nas, oprowadzę i wytłumaczę, pokazując każdy szczegół. Sukcesywnie staramy się pomóc wszystkim psom, choćby odgradzając boksy, stawiając budy na paletach, ocieplając budy itp. itd. ale nie da się stworzyć całkiem przytulnego, cichego kąta z miejsca, przy którym jest ruch jak na Marszałkowskiej! Robimy wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić.

Po raz kolejny proszę o podanie nam wszystkich uczestników akcji, abyśmy mogli wysłać im informacje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wrażenie rozi, że się strasznie do nas uprzedziłaś, i nie jesteś obiektywna, by stwierdzić czy ten boks był potrzebny czy nie, a brniesz w to dla zasady.

Zapraszam Cię do schroniska - przejdziesz się sama po boksach, spojrzysz nam w twarz, ciekawe czy wtedy też będziesz tak uparta.

Nie odniosłaś się ponownie do kwestii podatku dochodowego - czy teraz już to rozumiesz? Chciałabym wiedzieć zważając, że nazwałaś mnie w związku z tym kłamcą i manipulatorem.

Po raz kolejny zwracam się też o listę Darczyńców, ponieważ w związku z brakiem dyskusji chciałabym przedstawić im nasz punkt widzenia, a teraz nawet nie mam takiej możliwości.

Również podkreślam, że wybudowanie boksu to najlepsze rozwiązanie dla staruszków w Kaliszu. Odgrodzenie boksów jest potrzebne, i to bez względu na to czy jest tam staruszek czy młodziak. To też sukcesywnie robimy, bo to można dobudowywać stopniowo. To polepsza byt psów w schronisku. Jednak nie zmienia to faktu, że [U]zwykłe boksy, nawet po odgrodzeniu ich, nie będą miejscem gdzie staruszek zazna spokoju i relaksu[/U]. W boksie skarbonkowym pies ma się gdzie przejść, nie wchodząc na kolegów z boksu, ma spokój, przestrzeń. Jest miejsce, by postawić kanapę i fotel, wiosną pojawi się roślinność, latem basenik. To będzie psia emerytura, a nie doraźne przebywanie w schronisku. Bo niestety staruszki bardzo rzadko są doraźnie, na chwilę...

Link to comment
Share on other sites

każdy uczestnik powinien wiedzieć, że właśnie ma o czymś zdecydować. inaczej nie odniesie się do problemu i w efekcie będzie wyglądało, że zadecydował na "nie" dla kalisza.
myślę, że warto powysyłać pw do uczestników z prośbą o pilne wejscie na wątek, bo jest sparwa do zadecydowania. jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś była lista skarbonkowiczów na wątku wraz z wpłatami, ale nie mogę tego znaleźć teraz :niewiem: wyświetla mi się, że nie mam dostępu :shock:

Ja śledzę wątek i doszłam do wniosku, że skoro projekt został zaakceptowany i wybrany, prace rozpoczęte - na ostatnich zdjęciach wygląda to naprawdę dobrze, a jak zostanie wykończone i urządzone to będzie całkiem fajnie i psiaki na tym skorzystają - nie wszystkie ze schroniska, ale te które będą tam mieszkały, ale przecież tak samo było w Brodnicy i w Białej Podlaskiej - nie remontowaliśmy całych schronisk. Każde schronisko jest inne i w każdym możliwe do zrobienia są inne rzeczy - tutaj powstał taki projekt i został wybrany - właśnie taki i jak powiedzieliśmy A to powinniśmy to pociągnąć do końca. Czytam uważnie wszystko i naprawdę nie czuję się oszukiwana przez wolontariuszki - tutaj doszło do jakiegoś koszmarnego nieporozumienia, niedogadania, ale nijak nie chce mi się wierzyć żeby dziewczyny próbowały nas oszukiwać. Wierzę im w tym co robią, tak tak wciąż wierzę ludziom. Postawiłam się na chwilę w położeniu wolontariuszek i przyznam, że aż mnie zmroziło bo gdybym się znalazła w takiej sytuacji to nie miałabym skąd wziąć takiej kwoty, żeby nagle z własnej kieszeni ją wyłożyć i zapłacić wykonawcy, a zabrać te pieniądze z kasy schroniska czyli zabrać je pozostałym psom - jest nie w porządku bo tego wydatku w budżecie nie mieli.

Więc jeśli jest taka możliwość to chcę żeby moje parę zł zostało przekazane na ukończenie tego co zostało wybrane.

Ta cała dyskusja powinna była się odbyć wcześniej - przed wybraniem projektu, ale wtedy nie zgłaszaliśmy wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Kiedyś była lista skarbonkowiczów na wątku wraz z wpłatami, ale nie mogę tego znaleźć teraz :niewiem: wyświetla mi się, że nie mam dostępu :shock: Ja śledzę wątek i doszłam do wniosku, że skoro projekt został zaakceptowany i wybrany, prace rozpoczęte - na ostatnich zdjęciach wygląda to naprawdę dobrze, a jak zostanie wykończone i urządzone to będzie całkiem fajnie i psiaki na tym skorzystają - nie wszystkie ze schroniska, ale te które będą tam mieszkały, ale przecież tak samo było w Brodnicy i w Białej Podlaskiej - nie remontowaliśmy całych schronisk. Każde schronisko jest inne i w każdym możliwe do zrobienia są inne rzeczy - tutaj powstał taki projekt i został wybrany - właśnie taki i jak powiedzieliśmy A to powinniśmy to pociągnąć do końca. Czytam uważnie wszystko i naprawdę nie czuję się oszukiwana przez wolontariuszki - tutaj doszło do jakiegoś koszmarnego nieporozumienia, niedogadania, ale nijak nie chce mi się wierzyć żeby dziewczyny próbowały nas oszukiwać. Wierzę im w tym co robią, tak tak wciąż wierzę ludziom. Postawiłam się na chwilę w położeniu wolontariuszek i przyznam, że aż mnie zmroziło bo gdybym się znalazła w takiej sytuacji to nie miałabym skąd wziąć takiej kwoty, żeby nagle z własnej kieszeni ją wyłożyć i zapłacić wykonawcy, a zabrać te pieniądze z kasy schroniska czyli zabrać je pozostałym psom - jest nie w porządku bo tego wydatku w budżecie nie mieli. Więc jeśli jest taka możliwość to chcę żeby moje parę zł zostało przekazane na ukończenie tego co zostało wybrane. Ta cała dyskusja powinna była się odbyć wcześniej - przed wybraniem projektu, ale wtedy nie zgłaszaliśmy wątpliwości.[/QUOTE] Doskonale (: Malawaszka, listę udostępniam Uczestnikom, zaraz dostaniesz PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Oczywiście, że w końcu roześlę PW, ale sprawa do zadecydowania to indywidualne decyzje, dotyczące indywidualnych środków.
Sbd, Ty jesteś cały czas na wątku, więc może powiedz, co z Twoimi środkami?[/QUOTE]

jeśli ktoś nie chce, by jego decyzja była publiczna, to jedna sprawa i mi nic do tego. chodzi o to, zeby informacja o sytuacji była rzetelna - dlatego darczyńcy powinni mieć wgląd w sytuację jak najbardziej obiektywny. a to moga przez przyjrzenie się całej sytuacji na wątku.

od początku skłaniam się do przekazania środków na dokończenie prac i jak malawaszka uważam, ze to mega nieporozumienie i rozpętane widły z igieł. poza tym dziewczyny wczoraj dały bardzo wyczerpujące wyjaśnienie, wygląda na to, że i ty z większością się zgadzasz (wnoszę po stopniu odniesienia się do tych postów).

powiem jeszcze, że jeśli w niektórych ludziach pozostanie po tym wzajemna niechęć, to trudno, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze.

krytyka całego pomysłu, [B]mimo[/B] podanego opisu sytuacji w całym schronie (nikt z nas się nie dopytywał o szczegóły), jest za późna, to raz, a dwa, że nie wydaje mi się, ze powinnismy w tej sytuacji wchodzić w buty dziewczyn i nie znając dobrze sytuacji w schronie decydowac, co byłoby lepsze , sensowniejsze, a co ważniejsze - możliwe do zrobienia.

gołym okiem widac, że ten remont to nie jest jednorazowy zryw wolontariuszy, tylko część ich dużego wkładu w polepszanie warunków psom w schronie. to moim zdaniem skłania do opinii, że podjęły decyzję racjonalną (choć może inna decyzja [U]też [/U]byłaby racjonalna, każdy ma jakies swoje drogi dochodzenia do celu) i warta wsparcia.

Link to comment
Share on other sites

Nie może być tak, że odmawia się nam możliwości kontaktu z uczestnikami skarbonki. Nie ufam, że rozi napisze do nich w sposób obiektywny prosząc o zaznajomienie się z tematem. Malawaszka pisze, że lista darczyńców była jawna - co się stało z tym wątkiem? Dlaczego został usunięty? Czy coś było z nim nie tak? Jest to coraz bardziej podejrzane. Mam wrażenie, że zostałyśmy wmanipulowane w ten projekt. Dlaczego było tak mało startujących projektów? Czyżby ktoś miał kiedyś podobne problemy, co my teraz?

Ja chcę, by uczestnicy skarbonki mieli możliwość zaznajomienia się z naszym stanowiskiem. Inaczej jest to po prostu nieuczciwe. Raz jeszcze proszę o listę uczestników skarbonki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No szczyt wszystkiego. Od tej pory mnie nie ma.
Jeśli któryś z Uczestników ma dyspozycję, pytania, cokolwiek do mnie, proszę o PW.
Z nikim poza Uczestnikami nie będę więcej rozmawiać.[/QUOTE]

To było do przewidzenia.
Po raz kolejny PROSZĘ o podanie pełnej listy uczestników akcji - ja także NIE UFAM rozi, nie wierzę, że skontaktuje się z każdym i poprosi o wizytę na forum - bo nam nie chodzi o żadne naświetlanie tego, co się stało, tylko o prośbę, aby w związku z problemem, jaki się pojawił, każdy uczestnik wszedł na forum i podjął decyzję.

Czy wyłącznie rozi dysponuje taką listą?

Jeśli rozi z sobie tylko wiadomych powodów (bo nie jest to upublicznianie danych osobowych, my prosimy wyłącznie o nicki, aby wysłać prywatne wiadomości na dogomanii) nie chce tej listy udostępnić nam, bo z nami już nie rozmawia, proszę kogokolwiek z obecnych tu Uczestników akcji o zwrócenie się do rozi z taką prośbą i o zamieszczenie jej tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Nie było wcześniej takich problemów przy poprzednich etapach. Skarbonkowicze powinni się zapoznać z tym wątkiem i na tej podstawie zdecydować - nie na podstawie tego co napiszecie z pw Wy czy rozi - każdy ma swój rozum[/QUOTE]

Tak właśnie. Tylko jaką mamy gwarancję, że zaproszenie na wątek zostanie skierowane? I w jaki sposób? Nie możemy nic zrobić. Czy to jest sprawiedliwe? Nawet nie daje nam się szansy zawalczyć o głosy pozostałych uczestników.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LEFT][FONT=&amp]Patrząc na to z boku, subiektywnie .. uważam, że na tym etapie jest za późno, aby wstrzymywać[/FONT][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=&amp] ostatni przelew do Kalisza.
[B]Projekt został wybrany i bezwzględnie powinien zostać zakończony.[/B][/FONT]

[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=&amp] A ponieważ często przywołuje się tutaj jako przykład Szczecinek, a już w szczególności kasę, jaką mamy, to schronisko realizuje cały Miejski Program Zapobiegania Bezdomności Zwierząt. To nie jest kasa tylko na schroniskowe psy.[/FONT][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=&amp]Dodatkowo mamy w schronisku koty, ponad 200. Są w ogrzewanej części schroniska, te najbardziej poszkodowane i stare, koty wolierowe, mała woliera dla kociąt i schroniskowe koty wolno żyjące.[/FONT][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][FONT=&amp]W ramach programy opiekujemy się tz. kocimi gniazdami, czyli zapewniamy karmę i opiekę wet. kotom miejskim. Finansujemy opiekę wet. i karmę ludziom, których na to nie stać. Finansujemy sterylizację i kastrację wszystkiego jw.[/FONT][/LEFT]
[/LEFT]
[FONT=&amp]Schronisko płaci również za całodobową opiekę powypadkową. Gdyby te pieniądze, jakie schronisko dostaje były tylko na psy, mogłyby siedzieć w „ złotych klatkach"

link do programu
file:///C:/DOCUME~1/User/USTAWI~1/Temp/zal_u. XXXIII-300-2013 z. opieka nad zwierz.pdf

[url]http://www.bip.szczecinek.pl/?c=424[/url]

[/FONT]

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

Jestem za zakonczeniem projektu.
Nie bede sie rozwodzic nad detalami, wielokrotnie analizowalam caly watek, w zasadzie to niczego innego nie robie od paru dni;-) tylko watek analizuje.
I w zwiazku z tym prosze o przekazanie mojej czesci schronisku w Kaliszu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję mariamc, Alaa za zaufanie. :)

Bardzo się cieszę ze zmiany decyzji. :multi:

Oczywiście będę przy każdej wizycie w Kaliszu odwiedzać boks i relacjonować go fotograficznie, jak to zrobiłam w ten weekend. Będziemy go jeszcze dopieszczać z upływem czasu. :)

Link to comment
Share on other sites

Na zmianę decyzji miała wpływ bardzo rzetelna relacja z kaliskiego schronu.
Powiadomiłabym już wczoraj, gdybyście nie rzucały mi się do gardła.
Mam nadzieję, że będziecie wszelkimi siłami dążyć do poprawy warunków staruszków w starych boksach, bo tylko niewielka grupka zamieszka w nowym kojcu.

Link to comment
Share on other sites

Mnie ujelo zaangazowanie dziewczyn- niedociagniecia , klopoty komunikacyjne, wszystkie sprawy ktore sie wydarzyly nie moga przyslonic serca i ogromu pracy jaka wkladaja w polepszenie warunkow bytowych psich staruszkow, tutaj czuje sie po prostu ogromne serducho, sa mlode, pelne zapalu, nie wolno podcinac im skrzydel, bo to sa takie psie anioly:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...