Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Byliśmy z odwiedzinami. Pojechaliśmy rano, by uniknąć korków nad morze. Pan Marian czekał na nas na ławce. I Reks i Pan Marian ucieszeni. Foto z torebką - Foto

Rozpakowaliśmy zakupy, kupione w Szczecinie - Foto. I cały bagażnik kartonów do palenia.

Dałam Reksowi tabletki na odrobaczanie z puszką. Wciągnął chętnie, jadł mi z ręki delikatnie. (nie pomyślałam tylko, by kupić drugą dawkę, by Pan Marian powtórzył odrobaczanie za dwa tygodnie, kupię tabletki i wyślę pocztą. Tak by przed szczepieniem czysty wewnątrz chłopak był). I zgadzacie się bym zamówiła obrożę na kleszcze/pchły dla Reksa ? W tym roku był zakrapiany w marcu tylko. (po wizycie pojechaliśmy z TZ i naszym psem na spacer do lasu/na łąki za Stepnicą. I wróciłam do domu z wbitym kleszczem ! A Bragi z jakimiś pajączko-kleszczami w sierści).

Reks radosny, z nieodłączna piłką. :) Siedzieliśmy z Panem Marianem na ławce przed domem nim zaczęło padać. Później usiedliśmy na ganku. Reks usilnie chciał usiąść pomiędzy nami. :D (filmik na dole postu). Przyjrzałam się jego zębom. Jak na starszego psa ma je bardzo ładne, czubki pościerane, ale kamienia zbytnio nie widać. Foto ; Suche trzeba by zamówić chłopakowi w tym tygodniu.

Zamrażarkę obejrzałam, górna szuflada, przestronna. Coś w niej Pan Marian miał, szron na sobie miało. To jakoś tam mrozi. Dopytałam Pana co kupić i pojechaliśmy do Biedronki. Zakupy zrobiłam znaczne, to się przyda, to się przyda to i tamto, to może postać długo. I wyszły dwa koszyki... Z mięs wzięłam udka, gulaszowe z indyka i całego kurczaka. Foto1 ; Foto2 ; Foto3 ; Paragony

Z tymi zakupami i z zasiłkiem z gminy (270 zł) za czerwiec, który dostał w zeszłym tygodniu - lipiec przetrwa.

W lipcu jedzie Pan Marian do Urzędu Pracy (ostatnie "odhaczanie" było telefoniczne, ale teraz musi się stawić osobiście). To przy okazji poproszę by podszedł od salonu Orange i zarejestrował kartę Njumobile na siebie (zgodnie z nowymi zmianami).

Gaz jeszcze jest, ale w sierpniu pewnie trzeba będzie zamówić, bo częściej teraz używany.

Pan Marian dziękuje, życzy udanych urlopów i pozdrawia was Wszystkie /-ich.

Reks pozdrawia. :)

4b970738.jpg

efb15039.jpg

4821b131.jpg

Reks poznał się z naszym Bragim. :) Mój przed większymi psami chodzi spięty jak agrafka. Tu też się spiął, ale wyszło w porządku. Reks był zainteresowany Bragim. Foto

FILMY :

1. https://youtu.be/lFGofzjK0qc

2. https://youtu.be/cQYYoKrnXZE

3. https://youtu.be/HbBFfjpNFcY

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Fajne, porządne zakupy tobciu. Będzie Pan Marian miał z czego pokucharzyć.

Muszę tu trochę pochwalić Gminę - w tamtym roku nie przyznawali Mu zasiłku, a w tym roku dostał i to już kolejny raz. Świetnie, oby tak dalej.

I sprawa kleszczy - koniecznie trzeba zabezpieczyć Rexa przed kleszczami, popieram zakup dobrej obroży przeciwkleszczowej  (np. Kiltix Bayera moja sunia taką nosi). Będzie zabezpieczony na kilka miesięcy. Po wypłacie ślę przelew.

Link to comment
Share on other sites

Tabciu i inne cioteczki jesteście kochane. Miło widzieć uśmiechniętego P. Mariana i pycholek Reksa. Zęby ma rzeczywiście super.

Zgadzam się brawo Gmina. A i  zakupy super. 

Po 20,VII jak wrócę z urlopu wysyłam grosz na potrzeby Panów.

Link to comment
Share on other sites

Piękna fotorelacja :)

Zakupy świetnie zrealizowane, jak zawsze :)

Tobciu ukłony za Twoją energię i zaangażowanie :)

 

Myślę, że obroża jest jak najbardziej wskazana, tobciu kupisz i wyślesz razem z tabletkami? Wystarczy funduszy na zakupy?

Dobrze wiedzieć, że na lipiec Panowie są zabezpieczeni, jakoś tak troszkę lżej na sercu...

Link to comment
Share on other sites

O 3.07.2016 o 16:15, lilka105 napisał:

Tobciu dzisiaj wieczorem mogę zamówić z zooplusa karmę dla Reksa,a te pieniądze które są niech zostaną na inne potrzebne rzeczy.

Lilka105 - dziękuję. :) Karma we wtorek już dotarła. Reks dziękuje pięknie. :)

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły pieniądze od Patrycja96. Dziękujemy. :)

Zamówiłam wczoraj obrożę Kiltix, z wysyłką bezpośrednią do Pana Mariana. Zamówienie. Zadzwonię dziś do Pana powiedzieć jak ją ma założyć. Tabletki też kupiłam, wyślę je pocztą jutro, albo w poniedziałek, zależnie kiedy na pocztę dojdę. To drugie odrobaczanie w kolejny weekend powinno być.

Dziewczyny, jak zawsze powtórzę - to pomaganie, to WSZYSTKO DZIĘKI WAM. :) Same z Tosia&Lesio nie dałybyśmy rady tyle pomóc i to tak systematycznie. Cała zasługa w WAS. :)

Link to comment
Share on other sites

O ‎15‎.‎07‎.‎2016 o 09:49, PATRYCJA96 napisał:

WYsłałam mały grosik dla chłopaków

Doszły oba przelewy. :) Dziękujemy.

O ‎15‎.‎07‎.‎2016 o 12:39, KrystynaS napisał:

Tobciu a obroża już doszła? Rex zakiltixowany? 01icon_lol2.gif - prawdopodobnie wymyśliłam tu neologizm.

Obroża doszła w zeszły piątek. Stara wyrzucona, nowa założona. :) Jak dzwoniłam do Pana powiedzieć, że przyjdzie obroża i jak ją ma założyć, że luźno, że musi pociągnąć za dwa końce by substancja się uwolniła - to Pan Marian mówi, tak, tak wiem, jak ostatnio Pani przysyłała, to czytałem ulotkę o obroży. :)

**

Wpłynęły pieniądze od Aga76 - dziękujemy :) Zapisałam je w skarbonce gaz/prąd, to akurat w sierpniu na gaz użyjemy.

**

W czwartek zadzwonił Pan Marian podziękować za tabletki (drugie odrobaczanie) i wysłałam koszulę dla pana wraz z tabletkami. Miał podać Reksowi tabletki w piątek i Tosia&Lesio zamówi Panią weterynarz do szczepienia.

Wydrukowałam Panu mapkę i wysłałam jak dojść z Urzędu Pracy do salonu Orange w Goleniowie, by będąc teraz jakoś pod koniec miesiąca na wizycie podszedł i zarejestrował kartę na siebie.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam dziś do Pana króciutko, upewnić się, że dał 4 tabletki Reksowi a nie jedna. :) Dał 4.

List z mapką doszedł. W czwartek do Urzędu Pracy jedzie, to do Orange podejdzie.

**

Chciałabym jeszcze poinformować, że Tosia&Lesio została ponownie MAMĄ Synka. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...