Jump to content
Dogomania

WYGRALIŚMY wspólnie nowe życie i nowy dom dla Iwanka!!!


sellavie5

Recommended Posts

[INDENT] [CENTER][SIZE=4]
Krótka historia tego maluszka...
[/SIZE]
[QUOTE][CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff]Iwan to Rottek- ośmiomiesięczne psie dziecko. Trafiał z rąk do rąk- sprzedawany, kupowany [SIZE=3]kilkakrotnie [/SIZE]w celu zysku. W konsekwencji[SIZE=3] wyci[SIZE=3]eńczony [SIZE=3]i chory trafił do schroniska. Został stamtąd zabrany przez dwie dziewczyny które dosłownie były wybawieniem. [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B]
[/CENTER]
[/QUOTE] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ffffff].[/COLOR]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Iwan choruje na [SIZE=3]parwowirozę. [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ffffff].[/COLOR]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]W jego wieku ma [SIZE=3]6[/SIZE]0% szan[SIZE=3]s. Warunkiem przeżycia są wizyty w klinice dw[SIZE=3]a razy dziennie [SIZE=3]na kroplówce z antybiotykiem, każda w cenie 45-[SIZE=3]55[/SIZE]zł[SIZE=3]. [SIZE=3]Trzeba podawać preparaty przeciwwymiotne,[SIZE=3] 1ml to 16zł, Iwan dostaje 3ml czyli koszt jeden dawki to 48zł[SIZE=3].[/SIZE] Jest za słaby na jakiekolwiek jedzenie więc w grę wchodzi drogie leczenie dożylne [SIZE=3]oraz drogą płynną. Bardzo dokucza mu katar.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ffffff].[/COLOR]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Utrzymanie Iwana przy życiu i danie mu szansy na poprawę zdrowia wynosi dziennie od 138zł do 158zł oczywiście jeśli nie dojdą kolejne koszta![/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[/B]


[B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Maluszek ma wspaniałe opiekunki[SIZE=3][SIZE=3]- Martę [SIZE=3]i Kingę [/SIZE][/SIZE]które dają z siebie wszystko [SIZE=3]i[/SIZE] nie śpią po nocach[SIZE=3]. [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Im nie brakuje siły ale brakuje leków...

[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Musi się udać! Ma całe życie prze[SIZE=3]d sobą- tyle psikusów do zrobienia, tyle[SIZE=3] merdania ogonkiem[SIZE=3]... [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]To jeszcze dziecko![/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[/B][/CENTER]
[SIZE=3][COLOR=#1673ff][COLOR=#1673ff][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[/B][/CENTER]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/3356/bfe522e9132775c0med.jpg[/IMG]


[IMG]http://img827.imageshack.us/img827/5365/e1828e7640f400b9r.jpg[/IMG]


[IMG]http://images10.fotosik.pl/3347/bef9648782fe5c41med.jpg[/IMG]


[IMG]http://images10.fotosik.pl/3347/61dad18fe438fa14med.jpg[/IMG]
[/CENTER]
[/INDENT]





KOCHANI, KAŻDA ZŁOTÓWKA WSPOMOŻE RATOWANIE ŻYCIA PSIEMU DZIECKU!!! [SIZE=4][SIZE=3]
[SIZE=4]LINK DO AUKCJI CEGIEŁKOWEJ ALLEGRO DLA IWANKA

[/SIZE][/SIZE][URL="http://allegro.pl/iwan-8miesiecy-psie-dziecko-umiera-pomoz-plakat-i3003114918.html"]http://allegro.pl/iwan-8miesiecy-psi...003114918.html[/URL]
[/SIZE]

[video=youtube;Ei_h4PP-Rws]http://www.youtube.com/watch?v=Ei_h4PP-Rws[/video]

Edited by sellavie5
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]...w krótkim czasie ten pies został kupiony nie wiadomo skąd, właściciel chciał go wydać, następnie sprzedał znowu, pies pojechał do jakiegoś kojca czegoś pilnować, potem znowu nim kupczono, szukano domu, znowu coś znalazł na chwilę, aż wylądował w schronisku a potem u naszych opiekunek. Nie wiadomo ile było par rąk, które go miały "po drodze"...ale ten pies ma TYLKO 8 miesięcy... j[B]est ZIMA, powinien być w ciepłym domu, socjalizować się przy jakiejś miłej kochającej psy rodzinie, a nie umierać![/B] i nie zaraził się parwowirozą w schronie, w którym był, tam już trafił chory. Może właśnie dlatego się tam znalazł?! Jak można tak potraktować takie psie dziecko, w dodatku chore dziecko!!! ...nie mam słów skąd w ludziach tyle podłości i durnoty i to dla czego? Dla 300 zł? Teraz, paradoksalnie te 300 zł to być może 2 dni życia dla Iwana [IMG]http://www.rottka.pl/forum/images/smiles/new_bag.gif[/IMG][/QUOTE]

Bardzo prosimy o zbiórki pieniędzy na ratowanie życia Iwana...O WSZYSTKO, co pozwoli nam go uratować.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]...dzisiaj maluch ma jakby więcej siły - opiekunki pisały, ze jest mniej osowiały, miał nawet ochotę na małą zabawę i pomału przyjął już odrobinkę płynu spoza kroplówki. Dzisiaj w menu oprócz wody i dragów zagościł lekki rosołek bez przypraw z odrobiną soli - wskazana, by zatrzymać wodę w organizmie oraz dostarczyć elektrolity, nie pogardził, choć za wcześnie jeszcze, by wpadać w euforię...
[/QUOTE]
Dlatego nadal bardzo prosimy o wsparcie dla Małego, ma wiele siły w sobie, ale potrzebuje Waszej pomocy!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Uwaga! nastąpiła mała zmiana: pozwolono na wprowadzenie lekkiego jedzenia jako dodatek do dalej podawanych Iwanowi dragów: kurczak, ryż marchewka, rozgotowane i bez przypraw.
uprasza się o trzymanie kciuków, maluch walczy o siebie [/QUOTE] [IMG]http://www.rottka.pl/forum/images/smiles/new_clap.gif[/IMG]

Koszty bez dzisiejszego dnia:

120 - testy
55 - wizyta z lekami
55 - wizyta z lekami
55 - wizyta z lekami
48 - leki p/wymiotne
48 - leki p/wymiotne
48 - leki p/wymiotne
60 - koszt leków

razem 489 zł.

są już wpłaty dla Małego, BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ODZEW I POMOC DLA NIEGO, mam nadzieje, że wspólnymi siłami będziemy go w stanie uratować. [IMG]http://www.rottka.pl/forum/images/smiles/love.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4]LINK DO AUKCJI CEGIEŁKOWEJ ALLEGRO DLA IWANKA

[URL]http://allegro.pl/iwan-8miesiecy-psie-dziecko-umiera-pomoz-plakat-i3003114918.html[/URL]


Wpłat można dokonywać na poniższe dane

[/SIZE][B]Konto bankowe Bank BZ WBK S.A. O/Sopot: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375[/B]

[B]Do przelewów zagranicznych: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
[/B][B]Pomorska Fundacja Rottka, 81-786 Sopot ul. Chopina 38
z dopiskiem "Dla Iwana"[/B]

[SIZE=4]
[/SIZE]

[/CENTER]
Rozliczenie:
A.S. - 30
M.G. - 60
D.D-S. - 150
M.K. - 50
P.M. - 450
R.D. - 10
MALWA - 50
M.B. - 10
Z.M. - 11
wpłaty z allegro - 10
B.M. - 30
B.B. - 30
E.R. - 10
A.K. - 50
P.M. - 150
---------------
razem - 1101zł

Faktura od weterynarza na koniec leczenia, koszt jednego dnia leczenia Malca to ok 138-158zł

Edited by Besti
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piescofajnyjest']ja zagladam caly czas....[/QUOTE]

Dziękuję:buzi:

[quote name='katarzyna09']Jestem u Iwanka.Kurcze...w tej chwili naprawdę nie mam jak pomóc.Będę zaglądać.Trzymaj się psinko,nie poddawaj![/QUOTE]

Kciuki też się liczą! Iwan się nie poddaje ale podobno widać że się męczy mimo poprawy stanu zdrowia...

[quote name='krakowianka.fr']witajcie
rozumiem, ze Ivan(ek) jest w domu tymczasowym u dziewczyn tak? i jest too BDT, zbieramy na leki, tak?[/QUOTE]

Chodzi o to że Iwana miał pan (któryś już z kolei) u którego pokój wynajmowała młoda kobieta, w sumie jako jedyna interesowała się psem z dobrego serca wraz z koleżanką. Szukały dla niego nowego domu. Jak dowiedziały się że został oddany do schronu w stanie skrajnego wycieńczenia chorobą nawet nie wiadomo jaką zabrały go stamtąd i wykonały kilka badać na swój koszt, jednak nie stać je na utrzymanie leczenia Iwana, nie wiem też czy zostawią go u siebie czy zostanie adoptowany. Narazie dziewczyny walczą o jego życie z pomocą ludzi dobrej woli, mają wiele siły i wiary, nie śpią po nocach, są bardzo dzielne!

Link to comment
Share on other sites

Surowicę podaje się wówczas, kiedy jest podejrzenie, że pies miał (lub mógł mieć) kontakt z chorobą zakaźną i że mógł się zarazić. Podaje się ją w momencie, kiedy jeszcze nie występują objawy.
W żadnym przypadku nie wolno podawać surowicy psu z pełnoobjawową chorobą.

... ale takie rzeczy powinien wiedzieć każdy, kto ma do czynienia z bezdomnymi psami, więc co to za pytanie xxxx52?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Jestem.. Widziałam go już na rottce.[/QUOTE]

Dziękuję za wizytę Omry! Też Iwan i też rottek ;)

[quote name='xxxx52']czy dostal surowice?[/QUOTE]

Jedna wizyta (są dwie dziennie) obejmująca antybiotyk, kroplówki (glukoza, ranigast, elektrolity), dodatkowo w razie konieczności środek przeciwwymiotny 3ml

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']Surowicę podaje się wówczas, kiedy jest podejrzenie, że pies miał (lub mógł mieć) kontakt z chorobą zakaźną i że mógł się zarazić. Podaje się ją w momencie, kiedy jeszcze nie występują objawy.
W żadnym przypadku nie wolno podawać surowicy psu z pełnoobjawową chorobą.

... ale takie rzeczy powinien wiedzieć każdy, kto ma do czynienia z bezdomnymi psami, więc co to za pytanie xxxx52?[/QUOTE]
nie prawda,podaje sie nawet kiedy pies ma zaawansowana chorobe

Link to comment
Share on other sites

Dostałam zaproszenie od Agaty. Zaraz wpłacę 50 zł. Więcej nie dam rady, już obiecałam wczoraj jakieś wpłaty.

Mam nadzieję, że inni pójdą moim przykładem, bo tu kasy trzeba, a nie dyskusji.....;)

Mały walcz! Rotek, jesli ma wolę życia, to pokona chorobę, i mocno w to wierzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']nie prawda,podaje sie nawet kiedy pies ma zaawansowana chorobe[/QUOTE]

Nie jestem lekarzem, nie oceniam.

[quote name='MALWA']Dostałam zaproszenie od Agaty. Zaraz wpłacę 50 zł. Więcej nie dam rady, już obiecałam wczoraj jakieś wpłaty.

Mam nadzieję, że inni pójdą moim przykładem, bo tu kasy trzeba, a nie dyskusji.....;)

Mały walcz! Rotek, jesli ma wolę życia, to pokona chorobę, i mocno w to wierzę.[/QUOTE]

Dziękuję Agnieszko za wielkie serducho, brak mi słów, dziękuję w imieniu Iwanka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']Surowicę podaje się wówczas, kiedy jest podejrzenie, że pies miał (lub mógł mieć) kontakt z chorobą zakaźną i że mógł się zarazić. Podaje się ją w momencie, kiedy jeszcze nie występują objawy.
W żadnym przypadku nie wolno podawać surowicy psu z pełnoobjawową chorobą.

... ale takie rzeczy powinien wiedzieć każdy, kto ma do czynienia z bezdomnymi psami, więc co to za pytanie xxxx52?[/QUOTE]
Dlaczego każdy powinien to wiedzieć?
Zawsze myślałam, że od leczenia psa są lekarze weterynarii a nie " wszyscy, którzy mają do czynienia z bezdomnymi psami".
Na marginesie - Iwan nie jest bezdomny - on tylko jest bezpański :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...