Jump to content
Dogomania

Czaki - do trzech razy sztuka - zamieszkał w stolicy i jest szczęśliwy!!!


Gabi79

Recommended Posts

[quote name='EVA2406']Cieszę się, że Czakuś już bezpiecznie dojechał :)

Koniecznie trzeba go uczyć, że nie może warczeć na osobę podchodzącą do miski w czasie jedzenia. Ja miałam tak z moją Nuką i udało się, ale wymaga to czasu i spokoju. Poza tym pies musi się już przyzwyczaić do opiekuna.

Odrobaczenie trzeba zrobić przed szczepieniem ok dwóch tygodni wcześniej.[/QUOTE]

To może Aniu kup w poniedziałek tabletki na robale a zaszczepimy go za dwa tygodnie...
A jak tam jego ranka po kastracji?

Link to comment
Share on other sites

Ranka zaczerwieniona troszkę, ale jest okej. Co do tabletek, dobrze. A i jeszcze.. jeżeli będzie warczał przy tej misce to jak mam reagować? I chciałam też powiedzieć, że nie spodobało mu się też jak go złapałam za obrożę i chciałam poprowadzić do pokoju. Najwyżej się uzbroję w rękawice(ewentualnie) i będę szkolić...


Właśnie idziemy na spacerek, słodko kręci głową jak mu to mówię ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']Czaki przelał Myszce za transport 125 zł. :smile:
W skarpetce zostało 111,35 zł[/QUOTE]
Myszka dziękuje Czakiemu :loveu::loveu:
[quote name='stepelkaa']. jeżeli będzie warczał przy tej misce to jak mam reagować? I chciałam też powiedzieć, że nie spodobało mu się też jak go złapałam za obrożę i chciałam poprowadzić do pokoju. Najwyżej się uzbroję w rękawice(ewentualnie) i będę szkolić... [/QUOTE]
Może spróbuj postawić pustą miskę i będąc obok, wrzucać po parę sztuk suchej karmy, jak zje wszystko dorzucić parę ziarenek znowu, żeby wiedział że Ty jedzenie dajesz a nie zabierasz.
Można też trochę karmić z ręki z tego samego powodu.
I nie polecam łapania psa za obrożę i prowadzenia w ten sposób, pies to traktuje jako zagrożenie, jeżeli już musisz to zapnij mu smycz i podprowadź.
Musi upłynąć trochę czasu zanim pies nabierze zaufania i będzie wiedział że nikt z Was mu nie zagraża.
Do tego czasu dobrze jest unikać sytuacji, które może kojarzyć z zagrożeniem (czy to jego czy jedzenia)

Link to comment
Share on other sites

Co do warczenia przy próbie odebrania miski... W jednej ręce trzymamy pyszne smaczki (lepsze niż karma w misce), a drugą odsuwamy/zabieramy miskę. Oczywiście, smaczki dajemy jak nie warczy. Na początku robimy to prawie w tym samym czasie ( ale smaczek troszkę wcześniej, żeby zachęcić), potem stopniowo w miarę przyzwyczajania zmieniamy kolejność, czyli odsuwamy/zabieramy miskę i zaraz smaczek. I tak powolutku...

Link to comment
Share on other sites

To tak naprawdę drugi dzień chłopaczka w nowym miejscu, a ostatnimi czasy duuużo działo się w jego życiu. Trzeba mu dać czas na aklimatyzację, na wdrożenie się do zupełnie nowej dla niego sytuacji. Być może będzie przejawiał jakieś "dziwne" zachowania, które nie powinny mieć miejsca, ale powolutku, małymi kroczkami trzeba nad nimi pracować, żeby tylko tych zachowań nie utrwalać, a będzie wszystko dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Co do tej obroży sama właśnie też stwierdziłam, że muszę unikać takich sytuacji, bo może nawet mieć zwyczajnie złe skojarzenia z takim łapaniem. Do uczenia przy misce powrócę za jakiś krótki czas. Dużo się działo, to fakt. Ale ma się dobrze, podjada dużo, ale też sama go nakłaniam, bo musi przytyć trochę chłopak ;) Oprócz tego, jest świetnym misiakiem. A jego reakcja na "idziemy na spacerek" jest niesamowita, ja to zdanie on wysoki skok, ja znowu on znowu, jak sztuczka ;):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']Co do tej obroży sama właśnie też stwierdziłam, że muszę unikać takich sytuacji, bo może nawet mieć zwyczajnie złe skojarzenia z takim łapaniem. Do uczenia przy misce powrócę za jakiś krótki czas. Dużo się działo, to fakt. Ale ma się dobrze, podjada dużo, ale też sama go nakłaniam, bo musi przytyć trochę chłopak ;) Oprócz tego, jest świetnym misiakiem. A jego reakcja na "idziemy na spacerek" jest niesamowita, ja to zdanie on wysoki skok, ja znowu on znowu, jak sztuczka ;):)[/QUOTE]

podziwiam Cie, że jesteś cierpliwa, wyrozumiała...dobrze się czyta, że nie przekreślasz psa od razu, tylko dopytujesz- jak mu pomóc, a przede wszystkim CHCESZ mu pomóc :)
zawsze dla psiaka zmiana miejsca to wielki stres...szczególnie gdy dzieje się to któryś raz w krótkim odstępie czasu....ale bądź dobrej myśli!! piesek zaufa Ci, bo poczuje, że masz tylko dobre intencje:) Powodzenia!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Gabi wstaw taki banerek podlinkowany do 1 postu z podziękowaniem dla kundelkowej skarbonki
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/147660-KUNDELKOWA-SKARBONKA!!!Kochajmy-Kundelki!-Razem-mo%C5%BCemy-wi%C4%99cej!-POM%C3%93%C5%BB!?highlight=kundelkowa+skarbonka"][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-y77aAsrCrFE/UOId2RW4rdI/AAAAAAAAI4w/cfjRH5iUA7Y/s800/Image1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']Co do tej obroży sama właśnie też stwierdziłam, że muszę unikać takich sytuacji, bo może nawet mieć zwyczajnie złe skojarzenia z takim łapaniem. Do uczenia przy misce powrócę za jakiś krótki czas. Dużo się działo, to fakt. Ale ma się dobrze, podjada dużo, ale też sama go nakłaniam, bo musi przytyć trochę chłopak ;) Oprócz tego, jest świetnym misiakiem. A jego reakcja na "idziemy na spacerek" jest niesamowita, ja to zdanie on wysoki skok, ja znowu on znowu, jak sztuczka ;):)[/QUOTE]

Ja dopiero jak byłyśmy na kontrolnej wizycie u weta zobaczyłam jaki on jest na prawdę chudziutki...
Niech chłopak nabiera ciałka bo gołym okiem przez tą jego sierść tego nie widać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Ja dopiero jak byłyśmy na kontrolnej wizycie u weta zobaczyłam jaki on jest na prawdę chudziutki...
Niech chłopak nabiera ciałka bo gołym okiem przez tą jego sierść tego nie widać :)[/QUOTE]




Może też być chudy przez robale, jutro kupię mu tabletkę, bo dziś to już nie zdążyłam. Generalnie jest łagodny, jak delikatnie łapię za obrozę bez prób przeprowadzenia go na inne miejsce, jest dobrze;) Jak chcę żeby sobie poszedł to słownie. Dobrze, że na to reaguje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...