Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

Oj z tą Funią to była akcja:cool3::cool3::cool3::cool3:
znalazłam ogłoszenie na b- stok online o zaginięciu pieska, ze zdjęcia wydała mi się bardzo podobna do Funi więc zadzwoniłam na numer z ogłoszenia... i już na drugi dzień się spotkałyśmy się z Pania .....ale niestety Funia nie okazała się zaginioną sunią:shake: A szkoda, bo miałam nadzieję, że pomogę zrozpaczonej kobiecie.
A tu pani Janeczka nam pomogła a raczej Funi:evil_lol: Już po pierwszych pięciu minutach wizyty stwierdziła, że Funia już u niej zostanie i już nam jej nie odda:eviltong: A że Pani Janeczka tak jak my pozytywnie zakręcona na punkcie zwierzaków miałyśmy pewność, że to będzie dom marzenie.
I tak ,,przypadkiem" od wczoraj Funia ma nowe imię [B]Semi[/B] i wspaniałą opiekunke.
Trudno uwierzyć w ta historię, co????:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NikiS']czyli koce to głupi pomysł ? bo ja myślałam że pieniądze też będziemy zbierać ale też smycze, obroże, jak ktoś ma to karmę . itp a nie tylko koce .:oops:[/QUOTE]

Nikis,

sam pomysł nie jest zły a nawet dobry.

W TOZ-ie robiliśmy zbiórki wszystkiego: karmy, koców, smyczy, misek itd. i to wszystko szło bezdomniakom. I jest to potrzebna akcja, bo ludzie znajdują bezdomniaki i dzwonią do toz-u z pytaniem czy nie mamy karmy. A miski, smycze zawsze się przydają, bo to idzie jak świeże bułeczki :p

Tylko trzeba usiąść i pomyśleć jaki cel ma mieć ta pomoc:
- pomoc schronisku - to już trzeba rozmawiać z Kierownikiem, czego brakuje
- pomoc bezdomniakom, które są przygarnięte przez ludzi czy chociażby dokarmiane.

Jak już będzie cel, trzeba pomyśleć nad realizacją: czyli kto będzie koordynował akcją, kto będzie wszystko rozliczał. Bo zbiórka to jedna rzecz a informacja i rozliczenie do kogo to poszło, to druga rzecz. Ludzie, którzy cokolwiek przekazują lubią wiedzieć (i słusznie) komu ta pomoc została udzielona, na co zostały konkretnie przeznaczone pieniądze. I dotyczy to zarówno schroniska jak i TOZ-u.

Poza tym, żeby zrobić oficjalnie zbiórkę, to trzeba mieć pozwolenie, więc żebyś nie wyskoczyła przed szereg ;)

Ale pomysł jest dobry i jak najbardziej na czasie bo idzie zima.....

Link to comment
Share on other sites

[B]Bakteria[/B] zlituj się i pojedź do Ani zrobić Krówce nowe zdjęcia:modla:. Ty jesteś w tym świetna:lol:. Ja nawet gdybym chciała, to nie mam jak, bo popsuł mi się mój aparat. Mogę na Ciebie liczyć? Proszę, bo trzeba ją mocno ogłaszać. Zwiewa przez płot i łazi po osiedlu, a sama wiesz, jaka tam ulica...

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='dreag'] Zwiewa przez płot i łazi po osiedlu, a sama wiesz, jaka tam ulica...[/QUOTE]

Bosko :diabloti: ciekawe kiedy wpadnie pod samochód albo zapędzi się i nie wróci :shake:

Link to comment
Share on other sites

monia3a, nie kracz;) Krówka przecież długi okres czasu manewrowała między małymi i wielkimi samochodami na tamtej giełdzie i najwidoczniej jej tego brakuje:cool3:.A może Krówka nie ma ochoty siedzieć w kojcu i dlatego daje nogę przez płot.A tak na poważnie, to należy się:modla:, aby małpie się nic nie stało...

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='zachary']monia3a, nie kracz;) A może Krówka nie ma ochoty siedzieć w kojcu i dlatego daje nogę przez płot.A tak na poważnie, to należy się:modla:, aby małpie się nic nie stało...[/QUOTE]

Niestety należy się :shake:
Benka moich sąsiadów cały czas uciekała ale kręciła się w pobliżu, prosiłam, błagałam aby pilnowali bo może coś się stać ale nie słuchali :shake: bo ona nie ucieka daleko, taaaa wczoraj przyprowadziłam ją prawie spod Careffura ( czy jak tam się to pisze)

[quote name='snoopy 3']jej watek jest na forum(dla niewtajemniczonych):eviltong:[/QUOTE]

a nam się nie należy poczytać ... heh
ładnie i weź tu pomagaj :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag'][B]Bakteria[/B] zlituj się i pojedź do Ani zrobić Krówce nowe zdjęcia:modla:. Ty jesteś w tym świetna:lol:. Ja nawet gdybym chciała, to nie mam jak, bo popsuł mi się mój aparat. Mogę na Ciebie liczyć? Proszę, bo trzeba ją mocno ogłaszać. Zwiewa przez płot i łazi po osiedlu, a sama wiesz, jaka tam ulica...[/QUOTE]

No dobra, lituje sie :diabloti: Tylko kiedy? Mi pasuje najbardziej niedziela w godzinach np. koło 11-12, daj znać czy Ani też bo nie mam kasy na koncie.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dam znać. Krówka wg rozeznania Ani nie chodzi na ulicę tylko wyskakuje od tyłu i tam się kręci przy nieczynnych torach. A tam znalazła sobie gościa, któremu dotrzymuje towarzystwa... Wielkie podwórko i 4 psy jej nie wystarczą:diabloti:. Zamykanie w kojcu z wybiegiem też nic nie dało, bo sobie świetnie radzi z pokonywaniem i tego. Łajza jedna. Mimo, że jest przecież taka duża skacze podobno jak zając. A tego wszystkiego nauczył ją jeden z psich kumpli, z którym mieszka. Mądrala jedna. Znaczy się inteligentna, kombinuje, szkoda tylko, że nie w tym kierunku co trzeba....

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Moja Kiara też zwiewała przed sterylką po niej przestało jej się chcieć uciekać :evil_lol:

Nowa strona schroniska [url=http://www.schronisko.bialystok.pl/]Schronisko dla zwierząt w Białymstoku[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Nikis,
Poza tym, żeby zrobić oficjalnie zbiórkę, to trzeba mieć pozwolenie, więc żebyś nie wyskoczyła przed szereg ;)

Ale pomysł jest dobry i jak najbardziej na czasie bo idzie zima.....[/QUOTE]

Poczytałam ustawę o zbiórkach publicznych i zgodnie z art.13 nie stosuje się jej do zbiórek przeprowadzanych wśród młodzieży na terenie szkoły, które organizowane są za zgodą władz szkolnych. Tak więc wystarczy pozwolenie dyrekcji i można zbierać. Inicjatywa szlachetna i potrzebna tym bardziej, że zima za pasem a wiadomo głodny brzuch szybciej marznie. NikiS działaj nic nie stoi na przeszkodzie.

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam kropka mieszkającego pod sklepem, bardzo sympatycznego, żywiołowego pieska:

[IMG]http://img258.imageshack.us/img258/2631/dsc00275m.jpg[/IMG]

[IMG]http://img23.imageshack.us/img23/6734/dsc00282di.jpg[/IMG]

Nie boi się ludzi (jeszcze), mieszka koło sklepu i jak się do niego zagada, to leci od razu za człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Karina coś więcej o psiaku, wiek, wzrost na zdjęciach wygląda na średniaka. Na kogo numer do ogłoszeń ?? Zrobię biedakowi allegro.
Trzeba nadać mu jakieś imię, propozycje ??
Może Bakuś ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Karina coś więcej o psiaku, wiek, wzrost na zdjęciach wygląda na średniaka. Na kogo numer do ogłoszeń ?? Zrobię biedakowi allegro.
Trzeba nadać mu jakieś imię, propozycje ??
Może Bakuś ??[/QUOTE]

Kiedy ja nic nie wiem o tym psiaku :placz:

On mieszka przy sklepie obok pracy Roberta i mu go strasznie szkoda, bo mieszka w sklepie, albo przy sklepie, albo wokół. Jest ponoć bardzo sympatycznym psiakiem. Nawet nie wiem czyje namiary dać. Najlepszy byłby DT ale ja sie boję go zabrac do domu bo to pies nie sunia. Marley go od razu pogryzie.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Póki co zrobię mu allegro z namiarem na mnie i zobaczymy jaki będzie odzew, a może będzie miał szczęście i spodoba się komuś.
Tylko patrząc na odzew na ogłoszenia białego Dzekusia marnie widzę tłum chętnych na adopcję ...

Link to comment
Share on other sites

Kropek mieszka pod sklepem spożywczym przy rondzie w Grabówce.Dzisiaj go nakarmiłam porządnie, przynajmniej w nocy nie będzie tak odczuwał chłodu, jest tylko 1,5 stopnia na plusie.Jak jechałam, to stał po drugiej stronie sklepu, na przystanku MPK, kleił się do ludzi, którzy go odpychali. Po chwili , o mały włos nie zostałby rozjechany przez TIR-a, kiedy powolutku wkroczył na jezdnię.Zaczęłam go rozpaczliwie przywoływać, TIR przyhamował na szczęście i Kropek merdając kikutkiem ogonka pobiegł za mną do samochodu.Myślę,że on nocuje w pobliskim stanie surowym budynku, ....albo gdzieś indziej...Jest bardzo przyjacielski, lgnie do człowieka i tak pięknie patrzy w oczy..:-(..Ma nadzieję,że zima długo jeszcze nie przyjdzie..

Link to comment
Share on other sites

Monia3a, Jaanna019 w tym tygodniu mi się nie udało:cool1:, ale dzisiaj coś tam skleciłam i na przyszły tydzień mogę wrzucić do Pupili. Tekst nie jest tylko o zbiórce karmy przez TOZ:oops:, ale tak mi się popłynęło o pomocy zwierzakom w ogóle. Jakby co, można zmienić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...