Jump to content
Dogomania

Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki


Recommended Posts

Dziś trochę lepiej się czujemy, niedyspozycja żołądkowa szybko minęła, jesteśmy bardzo głodni. Jemy cztery razy dziennie, spacerki pięć razy (pańcia usiłuje ograniczać ilość kałuż w domu i marzy o pastowaniu podłogi). W czwartek wizyta u pani stomatolog, wciąż nie wiem, czy Misiek jest dość mocny na następną (po schroniskowej) narkozę. Na tym punkcie mam lekki uraz po "uśpieniu" na śmierć:-( pieska Arniego z powodu banalnej zmiany na ogonie. Będę się trzęsła cały dzień:shake:.

A tymczasem: [B][COLOR=#00ffff]ZIMA[/COLOR][/B]

[IMG]http://i47.tinypic.com/2le6r2x.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/jii6mv.jpg[/IMG] Ten wielki miecz to sopel!


[IMG]http://i46.tinypic.com/292pvmq.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2zdt18m.jpg[/IMG]
Cudownie, w środku miasta taki mamy zakątek.

Dla Kłębuszka takie spacery jeszcze za długie, ale za to:
[IMG]http://i46.tinypic.com/4pv28m.jpg[/IMG] Czy już czas na kolację?


[IMG]http://i49.tinypic.com/14avdxs.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/125q3xd.jpg[/IMG]
Mały wywiad.................................................Ktoś tam coś szykuje? Eee, to tylko zmywanko...

Jak widać, Misiek nadal wygląda jak małe straszydełko, chociaż pupa trochę mu się przyciemniła włoskami. Dziś na spacerku biegł (truchtał) przede mną, czyli szybko i nawet wciskał nos w zaspy przy odczytywaniu pozostawionych psich listów.

Link to comment
Share on other sites

Śliczne "zimowe" zdjęcia!:) Taka oaza w postaci parku,w centrum miasta,to na prawdę zbawienie.Szczególnie dla właścicieli czworonogów:loveu:
dziuniek,może kupisz jednak Kłębuszkowi,proponowany przez Anula Olekardin 3-6-9+E ?Ona miała u siebie na dt Cecylkę z chorobą Cushinga.Przyjechała prawie wyłysiała,a po Olekardinie,zaczęła pięknie porastać sierścią.Sunia po 2-3 miesiącach,była nie do poznania.Po za tym,również poprawia pracę serca.60 tabletek,po1 dziennie,starcza na 2-mce kuracji,a koszt,to ok.25zł.W lutym znowu coś Kłebuszkowi podeślę,na leczenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Śliczne "zimowe" zdjęcia!:) Taka oaza w postaci parku,w centrum miasta,to na prawdę zbawienie.Szczególnie dla właścicieli czworonogów:loveu:
dziuniek,może kupisz jednak Kłębuszkowi,proponowany przez Anula Olekardin 3-6-9+E ?Ona miała u siebie na dt Cecylkę z chorobą Cushinga.Przyjechała prawie wyłysiała,a po Olekardinie,zaczęła pięknie porastać sierścią.Sunia po 2-3 miesiącach,była nie do poznania.Po za tym,również poprawia pracę serca.60 tabletek,po1 dziennie,starcza na 2-mce kuracji,a koszt,to ok.25zł.W lutym znowu coś Kłebuszkowi podeślę,na leczenie...[/QUOTE]
Prawdę mówiąc mój lekarz, któremu bardzo ufam, nie jest specjalnie za szpikowaniem psów suplementami na wszystko (na watrobę, na serce, na skórę) itd, jeżeli wyniki badań są dobre. Niby to są suplementy, ale przecież coś tam zwierają, to raz, a po drugie, nie wiem, czy wszyscy są świadomi, że tabletki są przyswajalne w zaledwie 20%! U mnie w domu apteczka dla ludzi praktycznie nie istnieje (co wcale nie znaczy,że jestem jakąś nawiedzoną ekolożką), dla zwierząt już jest, bo razem z siostrą (pies+ 10 właściwie chorych, z podwórek,kotów), często musimy z leków korzystać.
W przypadku Kłębuszka-na razie schodzi mu niestety stara skóra całymi płatkami razem z włosami, a on sam jest taki chudy, że aż żal pakować w ten mały brzuszek cokolwiek poza jedzeniem. Nużyca to choroba, która nie musi skończyć się od razu, więc na razie czekam. W tym leku, o którym piszesz, trochę mnie niepokoi dodatek na serce-bo co to znaczy wzmacnia serce? Zrobię teraz ekg (przed zabiegiem stomatologicznym) i zapytam weta o ten lek, w końcu, [B]cioteczki[/B], macie coś tu do powiedzenia. Nawet przecież arthrovet daje się jakiś czas, a nie w nieskończoność, co świadczy o jego leczniczym działaniu, a nie suplementacyjnym.
Kiedy wzięłam Marcusa, ważył 30 kg a sierść miał w stanie bardzo marnym. Na jedzeniu naturalnym:mięso, warzywa, makaron przytył 15 kg., a sierść ma piękną, nawet lekko falowaną. Próbowałam dawać mu "wspomagacze", ale miał po nich sensacje.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#000000]W tym leku, o którym piszesz, trochę mnie niepokoi dodatek na serce-bo co to znaczy wzmacnia serce?
[/COLOR][/B][COLOR=#000000]Ten preparat ma nienasycone kwasy tłuszczowe które dobroczynnie działają na serce([/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]Olekardin jest niepowtarzalnym suplementem diety bogatym w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe Omega 3, Omega 6, Omega 9, pochodzące z oleju rybiego i oliwy z oliwek, dodatkowo wzbogaconym o witaminę E.)[/FONT][/COLOR][B][COLOR=#000000]

[/COLOR][/B][COLOR=#000000][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ciocia,jak najbardziej rozumiem Twoje obawy,bo jednak lek,to lek.Najlepiej skonsultować to z vetem,choć ja w składzie Olekardinu nie widzę nic "groźnego"ale nie jestem lekarzem... [url]http://www.apteka.gda.pl/olekardin-60-kaps-p-1815.html[/url]
Na jednym z wątków,była duża sunia z okropną nużycą.To był dramat,bo praktycznie nie było sierści,tylko jedna wielka skorupa.Tam,między innymi,były również prośby,o Omega3-6-9,ale to zalecali lekarze,którzy ją leczyli.
Kochana,ty zajmujesz się i opiekujesz Kłębuszkiem i najlepiej będziesz wiedziała co dla tej kruszynki,będzie najlepsze.My tylko możemy coś podpowiedzieć,czy polecić,bo też troszczymy się i martwimy o maluszka.Ja też znam moją sunię i wiem co jej szkodzi,a co może ewentualnie pomóc i jestem bardzo ostrożna,pod względem karmienia i medykamentów.Zawsze wolę jak coś,podpytać weta.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wiosenka[/B] jak zawsze, służy za encyklopedię...[B]Bogusik[/B], ja czasem sama już nie wiem, co myśleć.Bo przecież pies to nie człowiek, ma zupełnie inny metabolizm i inaczej przyswaja np. witaminy i mikroelementy. Np. potas, którym moja siostra szpikuje siebie i chciałaby moje psy-lekarz powiedział, że w razie niedoboru pies czerpie go z własnych mięśni i nigdy nie ma braków. Te różne leki są ludzkie, więc się waham. Ale będę pytać, zawsze dziękuję za rady.
Dziś Kłębuszek-MIsiek został powtórnie wykąpany, żeby nie robił wstydu pańci przed lekarzami. A potem dostał takiego przyspieszenia funkcji życiowych, że latał jak fryga i wskakiwał i wyskakiwał z koszyka. Trochę potem kaszlał, okropnie mnie to niepokoi, że czasem pokaszluje. Zachowywał się po kąpieli jak Karmelek, on też lata, jakbym go nakręciła kluczykiem.
W każdym razie widać, że to żywy, a nie nieżywy pies.
I kto w schronisku dawałby mu jeść cztery razy dziennie? Widziałam postawioną wielką michę o godz. 14 i walcz, piesku-co zjesz, to dla ciebie, co zostawisz, to dla innych-psie prawo. Dlatego połowa psów jest tam przeraźliwie chuda.
[IMG]http://i48.tinypic.com/29f9xmu.jpg[/IMG] A to my, biały i czarny.

Edited by dziuniek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']Dziuniek, a co on dostaje na nużyce?[/QUOTE]
Dostawał przez miesiąc-zdaje się nazywa się biomectin-w czterech dawkach co tydzień. Tylko się nie przestrasz opisów, że to dla bydła domowego;). Ten lek stosuje się dla małych zwierząt przy leczeniu nużycy, świerzbowca i innych paskud.

Link to comment
Share on other sites

a ja Ci po prostu dziękuję Dziuniek, za opiekę i ogromne serce dla tych biedaków. Niech chociaż końcówkę życia maja normalną :)
Jeden szybko umarł, ale drugi niech sobie żyje i cieszy się tym, co ma, bo niedomagać to on będzie, nikt go cudownie nie uzdrowi.

Link to comment
Share on other sites

kaszel przy kłopotachz sercem czasem występuje. dobrze, że ekg będzie, cos się dowiemy.
kwasy omega są ok, ale z tą suplementacją faktycznie nie ma co przesadzać, niech się wet wypowie, raz, o kolejnoci leczenia tego wszytskiego (bo przecież wiele leków wchodzi ze sobą w interakcje i nie należy ich stosowac razem), oraz o ew. suplementacjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek'] A potem dostał takiego przyspieszenia funkcji życiowych, że latał jak fryga i wskakiwał i wyskakiwał z koszyka. Trochę potem kaszlał, okropnie mnie to niepokoi, że czasem pokaszluje. Zachowywał się po kąpieli jak Karmelek, on też lata, jakbym go nakręciła kluczykiem.
[/QUOTE]

nie ma jak pachnące futerko :evil_lol: dziś kąpałam z szamponem kota u mojej siostry, bo jakiś czarny wrócil z wyprawy a jest normalnie rudy, ale wcale sie nie cieszył, no i nie wyprał sie:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beat2010']nie ma jak pachnące futerko :evil_lol: dziś kąpałam z szamponem kota u mojej siostry, bo jakiś czarny wrócil z wyprawy a jest normalnie rudy, ale wcale sie nie cieszył, no i nie wyprał sie:mad:[/QUOTE]
Mój kot Pimpuś kiedyś na wakacjach wchodził i wychodził na dwór przez werandę i piwnicę (z węglem) i przez dwa miesiące był czarno-czarny, zamiast biało-czarny. Wybielił się we wrześniu sam, bez kąpania;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Mój kot Pimpuś kiedyś na wakacjach wchodził i wychodził na dwór przez werandę i piwnicę (z węglem) i przez dwa miesiące był czarno-czarny, zamiast biało-czarny. Wybielił się we wrześniu sam, bez kąpania;).[/QUOTE]
to coś co nie schodzi :( ale nie olej silnikowy, bo nie śmierdzi i olej schodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos'] drugi niech sobie żyje i cieszy się tym, co ma, bo niedomagać to on będzie, nikt go cudownie nie uzdrowi.[/QUOTE]
Poczytalam o Tosi. U nas w mieście rzadko na ulicy psiaki (jeszcze parę lat temu to i owszem), więc co jakiś czas trzeba się do schroniska przejechać i sprowadzić sobie takiego Kłębuszka...

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zmartwienie, bo Szafirek ma zerwane więzadło w nodze i powinien mieć operację. A on chory na serce i z tego powodu rok temu zrezygnowaliśmy z lekarzem i z kastracji, i leczenie zębów. I co mam robić???
Tak więc dziś weterynarze od samego rana, Misiek wieczorem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']A ja mam zmartwienie, bo Szafirek ma zerwane więzadło w nodze i powinien mieć operację. A on chory na serce i z tego powodu rok temu zrezygnowaliśmy z lekarzem i z kastracji, i leczenie zębów. I co mam robić???
Tak więc dziś weterynarze od samego rana, Misiek wieczorem...[/QUOTE]
to czekamy na wiadomosci

Edited by Beat2010
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...