Jump to content
Dogomania

Pies, który łapał stopa... by ratować przyjaciela!


ajlii

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś objeździłam okolice - a dokładniej pojechałam do najbliżej położonych miejscowości.
Patrzyłam na słupy ogłoszeniowe, przystanki, sklepy itp. Ogłoszeń że zaginęły nie ma. Tylko jakieś stare, o zaginionych psach innych ras. Sama nie wywieszałam - drukarki sprawnej nie posiadam, a punkt drukująco-kserujący będzie otwarty po Nowym Roku. Byłam też u wetów w pobliskich miejscowościach (nie kojarzą by ktoś miał w okolicy takie psy). Zostawiłam info w schronisku i łódzkim TOZ-ie (u nich też nikt nie zgłaszał zaginęcia).
Ogłoszeń w necie o znalezieniu tych psów nie robiłam, jak dam radę to dzisiaj siadę do nich. Ja naprawdę mam bardzo dużo pracy teraz, inne psy pod opieką, masę sprzątania bo błoto po kostki w ogrodzie, a ci dwaj też wymagają opieki.

Atos robi się coraz sprawniejszy. Dziś zaglądał na blat w kuchni, podrywając przednie łapy. Wchodzi też na kanapę, choć to nie dziwi - psy z niedowładami też się wdrapują. Dokupiłam Mu dziś carprodyl, ma brać 2 tygodnie.


Wszelkie sprawy zwiazane z adopcją dopiero od 5 stycznia. Dwa tygodnie psy czekają na właściciela.


Dziś doszły wpłaty na potrzeby chłopaków - dziekuję serdecznie za tak wielki odzew... :) I za bazarek :)
Postaram się zrobić rozliczenie jak najszybciej, ale nie wiem czy dziś dam radę jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Ajlii, ja chłopaków jutro poogłaszam jak chcesz.[/QUOTE]

Paula, dzięki :) Ja właśnie wrzucam info na strony o psach zaginionych (i po raz kolejny je przeglądam). Jesli możesz to wrzuć na popularne strony ogłoszeniowe.

Tekst i dane do ogłoszeń:

Znaleziono dwa psy: wyżła i owczarka. Widać się że wcześniej mieszkały razem.
Psy nie mają chipów ani adresówek.
Jeden z nich jest chory, możliwe że został też potrącony przez samochód.

Czekają na właściciela.
668 155 860
[email][email protected][/email]


CELOWO są podane skąpe informacje o wieku i płci. Za to podkreślony stan zdrowia jednego z psów.
Z doświadczenia - gdy w ogłoszeniu pojawia się info o rasie psa, to telefon dzwoni... ale niekoniecznie ten na który czekamy. Po ostatniego "rasowego" znajdka ludzie zgłaszali się jeszcze z tydzień temu, choć ogłoszenie było o znalezieniu psa a nie adopcyjne. Oczywiście dzwonili z tekstem "a czy ten terrier jest do wziecia/kupienia/za darmo/za ile?".
Natomiast jeśli właściciel szuka swoich psów i się martwi, to zadzwoni jak znajdzie takie info - rasa i to że w dwupaku powinno zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Zgadnijcie kto ukradł i pożarł świąteczny pasztet...? :roll:



Jeszcze raz - dziękuję wszystkim za tak duży odzew i pomoc dla Atosa i Bartona :)

Wpłaty:
Aida - (info na pw, proszę o potwierdzenie wysokości wpłaty ;) )
Wiedźma - 20 zł
Paula_t - 30 zł
Poker - 50 zł
Maruda666 - 50 zł (akonto bazarku)

To nam daje już 150 zł na potrzeby chłopaków :))))

Inna zaoferowana pomoc materialna:
Malibo57 - pomoc z karmą suchą
Maruda666 - bazarek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237745-książki-WILKOŁAK-i-KOBIERA-W-CZERNI-ciuszki-filmy-dla-ATOSA-I-BURTONA-do-4-01-21-00?p=20182221#post20182221[/url]
Fundacja Niechciane i Zapomniane - pomoc z szczepieniach i odrobaczeniu
Marycha35 - zgłosiła owczarka Bartona do Skarpety Owczarkowej (narazie brak odpowiedzi)

Ponadto chłopcy otrzymali też pomoc od weterynarzy z lecznicy 4Łapy i Fauna.
Kochana dr Justyna zbadała obu chłopaków zaraz po znalezieniu. Zapłaciliśmy TYLKO za preparaty p/c pchłom. Atos dostał bezpłatnie leki p/c bólowe.
Dr Magda podarowała Atosowi carprodyl na pierwsze 5 dni kuracji.


Wydatki:
38 zł - preparaty p/c pchłom (dla obu)
35 zł - carprodyl 10 tabletek (dla Atosa)


Saldo: + 77 zł :)))


Do 5 stycznia szukam właściciela psiaków (są ogłoszenia na stronach, info z schronisku i TOZ-ie, w lecznicach wet, objeździłam okolice szukając ogłoszeń).
Później chłopcy będą szukać nowych domów... choć mam nadzieję że razem znajdą dom. To psy kompletnie domowe - utrzymują czystość, chodzą na smyczy, potrafią jeździć autem itp.

Z planowanych działań/wydatków:
- szczepienia
- odrobaczenie
- leczenie zwyrodnienia stawów Atosa
- diagnostyka i/lub leczenie narośli u Atosa
- badanie moczu i krwi u obu (także z uwagi na planowane kastracje)
- kastracje

Muszę obu zakupić obroże. Atosowi chyba zamówię dodatkowo puszki, ma problem z jedzeniem suchej karmy (gryzie, a nie łyka i szybko się męczy).

Kupiłam immunoactiv dla obu (to mój prezent dla nich).


Uffff... sytuacja opanowana. A ja z optymizmem patrzę na w przyszłość. :) Chłopaki będą zaopiekowane, najedzone i jeśli właściciel się nie odnajdzie - to napewno znajdą fajne domki. Z takim wsparcie i tyloma przyjaciółmi - napewno będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Karmę chyba obiecała opłacać Malibo57, czy myle wątki?[/QUOTE]
Tak, obiecałam chłopaków karmić - Ajlii wie, że mogą korzystać z zapasów mojej karmy - jest coś jeszcze, Maju?
Teraz poluję na okazje w zakupie karmy - dużo sklepów oferuje całkiem spore rabaty noworoczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Powód do dumy dla sapiensów;)
[URL]http://wiadomosci.onet.pl/wideo/niezwykla-akcja-ratunkowa-ryzykowal-zycie-i-zdrowi,103499,w.html[/URL][/QUOTE]

[quote name='Szarotka']E a co to za dyskryminacja, ze tylko z Polski mozna ogladac ??[/QUOTE]
to samo u mnie
bede w PL, ogladne...

[quote name='malibo57']Tak, obiecałam chłopaków karmić - Ajlii wie, że mogą korzystać z zapasów mojej karmy - jest coś jeszcze, Maju?
Teraz poluję na okazje w zakupie karmy - dużo sklepów oferuje całkiem spore rabaty noworoczne.[/QUOTE]

krakvet mial 2 w cenie 1 ostatnio
sprawdz koniecznie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...