Jump to content
Dogomania

Pies, który łapał stopa... by ratować przyjaciela!


ajlii

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciotki, wiem, że BTD jest praktycznie nierealne, ale ten psiak od 2003 roku (!!!), czyli prawie całe swoje życie siedzi w schronisku. Non stop jest ogłaszany, ale odzew jest zerowy:placz: Już nie wiemy co robić, gdzie szukać....
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/26923-malutki-Liderek-całe-życie-w-schronisku-(-On-już-stracił-nadzieję-a-Wy/page61[/URL]

[IMG]http://img822.imageshack.us/img822/6816/liderek.jpg[/IMG]

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś maila z domku chłopaków :)

Adresówki zamówione i będą założone jak tylko przyjdą. Chłopcy już odsapnęli po przeżyciach, choć podobno byli zdezorientowani przez pierwszy dzień. Atos-Romek bez zmian, ale Barton-Ciapek... stał się mężczyzną :) Podobno wcześniej był spokojny, nieśmiały i trochę bał się wszystkiego. A teraz już odważny i śmiały pies! No, w końcu wie że jest bohaterem :D I ta morda skaleczona też pewnie nie bez powodu była...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiedźma']Ani się waż! Kup coś swoim. Albo sobie maluśką buteleczkę akceleratora humoru i golnij za pomyślne zakończenie sprawy! :)[/QUOTE]

:)))) Dziękuję - kupię im coś smacznego, choć może mniej procentowego ;)


Pozostawiona przez Was kwota dla psiaków pod moją opieką jest duża - 550 zł. Dziękuję serdecznie :)
Potrzeb jest mnóstwo, bo choć nie są głodne i są leczone, to nie wszystkie stać na "luksusy", np. suplementy.

Natomiast... od dawna próbujemy skompletować sprzęt do rechabilitacji starszych i chorych psów. Mój zajmuje się fizjoterapią zwierząt. Niestety nie stać nas na profesonalny sprzęt narazie, do dziś spłacamy kredyt za jego studium zoofizjoterapii i inne kursy wspomagające. W planach jest uzyskanie funduszy unijnych na profesjonalny gabinet, ale to pieśń przyszłości. To praktycznie dziesiątki tysięcy zł.
Kilka rzeczy udało nam się już kupić z własnych funduszy. Korzystają z nich nasi podopieczni.
Z uwagi na brak profesjonalnego sprzętu, mój mąż nie świadczy usług komercyjnych - swoją wiedzę i umięjętności wykorzystuje tylko do pomocy zwierzętom bezdomnym.
I właśnie dla tych które mamy pod opieką chcielibyśmy zakupić elektrostymulator. To urządzenie do wzmacniania mięśni, działa też przeciwbólowo. Potrzebne dla psów z niedowładami, bólami mięśni, zwyrodnieniami. Przyda się m.in. dla Amisia-Sokoła. Albo Borysa, który nie ma wątku na dogo. Ale codziennia intensywna rechabilitacja i masaże utrzymują Mu masę mięśniową i pozwalają chodzić.

Dlatego chciałabym zapytać osoby które pozostawiły swoje wpłaty do dyspozycji moich podopiecznych - zgadzacie się by za część tej kwoty został zakupiony elektrostymulator? Najprostszy sensowny model to koszt. ok. 200 zł. Nie ma może funkcji co inne bardziej rozbudowane i droższe urządzenia (mój wymarzony model to koszt ok. 5 tys), ale na obecne potrzeby psiaków będzie wystarczający.

Link to comment
Share on other sites

Niech im idzie na zdrowie:).
Mój zaprzyjaźniony znajomy :) dostał bezzwrotny kredyt na założenie i rozwinięcie własnej firmy. Nie była to oszałamiająca kwota, bo sam zakup sprzętu pochłonął lwią część pieniędzy, ale firma utrzymała się przez rok (i rozwija się), więc nie musiał zwracać tej pożyczki. Dostał 40 000 zł. Pewnie już znacie tę opcję, ale gdybyście życzyli sobie poznać szczegóły, napisz mi pw.

Link to comment
Share on other sites

Wiedźma - odezwę się do Ciebie na pw w swoim czasie, ok?


[quote name='Marycha35']Supero wieści o psiakach-włóczykijach:) Zdaje się trzeba się zarejestrować jako bezrobotny, wtedy można się starać o takie wsparcie:)[/QUOTE]

Tak, trzeba być bezrobotnym. Do tego "wstrzelić" się w odpowiedni czas bycia bezrobotnym - są obostrzenia przy naborach. Raz chcą długotrwale bezrobotnych wspomóc (conajmniej rok od rejestracji), innym razem do 6 m-cy od utraty pracy i tylko ludzi z danej branży (np. po etacie w służbie zdrowia). Najgorzej, że takie kursy z opcją dotacji odbywają się ze 2-3 razy do roku, miejsc jest mniej niż chętnych nawet jeśli spełni się wymagania. A zdarza się że kurs jest, ale nie ma kasy na dotacje :/ Nic to, czekamy na kolejny.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie... ja znowu w sprawie spadku po znajdkach :)

Ustaliliśmy że kupujemy elektrostymulator. To ok. 200 zł, może 250 zł. Kupimy na początku lutego, bo mój mąż będzie jeszcze na uczelni w lutym i zobaczy czy są jakieś fajne oferty, może rabaty.

Co do reszty... powiedzmy że 300 zł...
Jest taka sunia o imieniu Suzanka. Jest poniekąd moją podopieczną, choć pracuję z Nią w ramach pracy zawodowej. I wspieram jak mogę, np. bazarkami. Kilka dni temu okazało się, że Suzanka ma 15-centymetrowego guza na śledzione. Potrzebna jest natychmiastowa operacja - termin już w poniedziałek. Koszt ok. 400 zł (samego zabiegu) + zawsze są koszty dodatkowe.

Chciałabym przekazać 300 zł dla Suzanki... Inaczej nie mogę Jej w tej chwili wesprzeć, muszę wykupić leki dla psa którego obecnie sama kompletnie utrzymuję (też łącznie ponad 400 zł naraz wydam).

Wątek Suzanki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238139-SUzanka-ze-schronu-w-Olkuszu-w-DT-pod-Łodzią-wkrótce-czeka-SU-operacja/page2[/URL]

Edited by ajlii
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...