Jump to content
Dogomania

dobermanka Amelka z cukrzycą/ Zostaje u ttossy :) . Za TM [*]


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

piękny ten wątek o Amelce i ona śliczna.Mamy znalezioną, niewidomą Berę,oczywiście z powodu cukrzycy.Dostaje insulinę i jest coraz lepiej.Tylko juz zdurniałam i nie wiem jaką karmę jej dawać. Była taka chuda jak Amelka.Jutro jest miesiąc jak trafiła pod naszą opiekę i trochę przytyła na kurczaku z ryżem i jarzynami.Czym karmicie Amelkę?.Poradźcie co dawać Berze?

Link to comment
Share on other sites

POKER Amelka dostaje Hills prescription w/d to jest specjalna karma dla cukrzyków, bo po innej może przecież psu cukier skakać a to niedobrze :shake: pewnie więcej Ci poradzi Tossa..i w ogóle to jesteście kochani, że wzięliście do siebie taką biedną sunię :loveu:

Link to comment
Share on other sites

JASNE ZE [B]- STRZYKAWKI- nie wiem co mnie ???? a poza tym to ja pielęgniarka - jakby co z zawodu-hihihi
no dobra jesli chodzi o szczykawki--- to "Kora' dala bardzo duzo sztuk-50- za darmo!!!! a ten kartonik po prostu juz zamówiłam,
Dużo jestem w maju na rozjazdach słuzbowych - więc wybaczcie ,ze nie napiszę za wiele-
obrożę schowałam - ma Martuś tą świecącą na razie od ciebie-

a Estrera- strzykawki do tortu to nie to samo co insulinówki -hihihihi :)
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']piękny ten wątek o Amelce i ona śliczna.Mamy znalezioną, niewidomą Berę,oczywiście z powodu cukrzycy.Dostaje insulinę i jest coraz lepiej.Tylko juz zdurniałam i nie wiem jaką karmę jej dawać. Była taka chuda jak Amelka.Jutro jest miesiąc jak trafiła pod naszą opiekę i trochę przytyła na kurczaku z ryżem i jarzynami.Czym karmicie Amelkę?.Poradźcie co dawać Berze?[/quote]
dla mojej suni , ktora tez jest chora na cukrzyce, kupujemy karme specjalistyczna dla cukrzykow psow- oczywiscie nie jest zbyt tania, a takze je gotowana piers z kurczaka , z duza przewaga warzyw- najczesciej marchewka rozdrobniona , brokuly , pietruszka- nie umiem powiedziec czy to taniej wychodzi , ale na pewno jest to urozmaicenie posilkow, bo ciagle sucha krame dawac ...
( czyli 1/3 kurczaka apozostale warzywa), nasza sunia musiala sie do tego przyzwyczaic jakis czas , ale teraz je warzywa ze smakiem.
I powtarzam jeszcze raz na tym watku- najwaznjesze jest ustalenie odpowiedniej dawki insuliny, jak zawsze nieograniczony dostep do swiezej wody- jak moja Pipi mial a ustalona za duza dawke insuliny to pila stasznie duzo wody , i w kolko trzeba bylo wychodzic z nia na dwor.
Trzymam kciuki za twojego pieska- i za Amelke oczywiscie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edyta_D_R']dla mojej suni , ktora tez jest chora na cukrzyce, kupujemy karme specjalistyczna dla cukrzykow psow- oczywiscie nie jest zbyt tania, a takze je gotowana piers z kurczaka , z duza przewaga warzyw- najczesciej marchewka rozdrobniona , brokuly , pietruszka- nie umiem powiedziec czy to taniej wychodzi , ale na pewno jest to urozmaicenie posilkow, bo ciagle sucha krame dawac ...
( czyli 1/3 kurczaka apozostale warzywa), nasza sunia musiala sie do tego przyzwyczaic jakis czas , ale teraz je warzywa ze smakiem.
I powtarzam jeszcze raz na tym watku- najwaznjesze jest ustalenie odpowiedniej dawki insuliny, jak zawsze nieograniczony dostep do swiezej wody- jak moja Pipi mial a ustalona za duza dawke insuliny to pila stasznie duzo wody , i w kolko trzeba bylo wychodzic z nia na dwor.
Trzymam kciuki za twojego pieska- i za Amelke oczywiscie.;)[/QUOTE]
Amelka chyba ma juz ustalona dawke insuliny- 4 kreski
Nie pije dużo, apetyt ciagle dobry,
i własnie widze,ze odrosly jej wloski na uszach i nosie- miala tam poscierane na maxa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']Amelka chyba ma juz ustalona dawke insuliny- 4 kreski
Nie pije dużo, apetyt ciagle dobry,
i własnie widze,ze odrosly jej wloski na uszach i nosie- miala tam poscierane na maxa.[/quote]
Ten jej apetyt:evil_lol:..coś czuję, że to będzie Kluska-Amelka..niedługo to jak wstawisz jakieś zdjęcia to jej nie poznamy taka grubiutka będzie..właściwie już powoli jest:loveu:
A co do włosków to widziałam to..totalnie starte:-(..ciekawe od czego..ech..właściwie to nawet nie chcę wiedzieć:-(...bozie ile ten pies się musiał kiedyś nacierpieć:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']Amelcio moja kochaniutka żadna z Cioć Cię dzisiaj nie odwiedziła..ojoj :mad:
Ślę Ci więc dużego buziola na dobranoc...[/quote]
ja juz odwiedzam , doszly mi klopoty z kotem , heh
Ale Amelko pamietam o Tobie.
Trzymaj sie

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pisałam,ze mam dużo rozjazdów słuzbowych :angryy:

własnie kolejny raz wróciłam z warszawy--- jestem padnięta :shake:


ale dla was wszystko- Amcia czuje sie naprawdę DOBRZE :multi:

jest kochana i "gruba" - nie było mnie 2 dni i po prostu zastałam normalnego psa- nie widac po niej niccc - ciałka nabrała, włoski odrosły , nosek ładny, wyszotkowalam ja 3 razy i wyczesałam kłaczki i łupież jest buzzzo mniejszy.Ona ma okres linienia , ale jest juz dobrze- bardzo lubi byc czesana- mruczy jak kot i cierpliwie znosi zabieg :lol:.

pozdrawiam i zapraszam na kolejna wizyte - moze w sobote popołudniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']Dziewczyny pisałam,ze mam dużo rozjazdów słuzbowych :angryy:

własnie kolejny raz wróciłam z warszawy--- jestem padnięta :shake:


ale dla was wszystko- Amcia czuje sie naprawdę DOBRZE :multi:

jest kochana i "gruba" - nie było mnie 2 dni i po prostu zastałam normalnego psa- nie widac po niej niccc - ciałka nabrała, włoski odrosły , nosek ładny, wyszotkowalam ja 3 razy i wyczesałam kłaczki i łupież jest buzzzo mniejszy.Ona ma okres linienia , ale jest juz dobrze- bardzo lubi byc czesana- mruczy jak kot i cierpliwie znosi zabieg :lol:.

pozdrawiam i zapraszam na kolejna wizyte - moze w sobote popołudniu.[/quote]
My wszystko rozumiemy z tymi wyjazdami i cierpliwie na info zawsze czekamy:cool3: i tak się cieszę, że u niej wszystko dobrze a nawet lepiej..i że jak kot mruczy słodziuch jeden:loveu:
A jeśli chodzi o wizytę to bardzo chętnie, dziękujemy za zaproszenie:loveu: tylko mam mały problem, jutro jestem w grafiku w pracy ale na ogródkach..więc jeśli będzie ładna pogoda to muszę iść do pracy ale jeśli taka jak dziś to praca mi wypada i będę mogła przyjechać do Amelci:multi: i innych równie kochanych czworonogów..nie wiem jak tam Wobie jeszcze..
Więc Toska muszę Ci dzisiaj dać odpowiedź czy dopiero rano jak wstanę i wyjrzę za okno;)
Amelko ślę Ci buziolki..a właściwie Twojej kochanej Pani za taką troskliwą opiekę też :buzi: !!!

Link to comment
Share on other sites

A JAK MYSLICIE?

W MOIM WIEKU POWINNO SIE WIEDZIEć CO SIE MóWI :eviltong:

W SOBOTE JESTEM PO PROSTU W DOMU - BO W NIEDZIELE JADE NA PRZYJECIE - WIEC DECYZJA NALEZY DO WAS :lol: Amelka lubi byc czesana wiec zajecie dla was mam :evil_lol:

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

o Ty paskuda jedna :eviltong: zaprasza nas na spotkanie a w głowie masz plan jak nas zająć :eviltong: ale wiesz co zrobie to z przyjemnością skoro Amelka tak to lubi no i pierwszy raz zobacze jak piesek miałczy hehe Dziękuję za zaproszenie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Odwiedziny?! super!!! znów cała gromada nas pięknie przywitała, wylizała :loveu: a w szczególności wylizana została martik b :lol: Nasza kochana Amelka robi się grubiutka :) ma piękne oczka już jej nie łzawią. I słyszałam piewszy raz jak Amelka mruczy hehe jak była czesana :) mi coś to czesanie nie szło bo Amelka mnie olał i sobie poszła ale jak pańcia zaczeła czesać to ona pięknie mruczała :) moje pieski tak nie mruczą przy czesaniu.
Amelka jest szczęśliwa ma wspaniały domek, porusza się swobodnie, akceptuje inne piski inne piski wspaniale się nią opiekują domek jak marzenie!!! nie jednego pieska :) a Amelka właśnie ma taki wspaniały domek z ogródkiem :)
martik b zrobiła kilka zdjęć z odwiedzin i pewnie je tu niedługo wklei :)

Link to comment
Share on other sites

;) ej Justynka , daj spokój bo się zawstydziłam ;) jeszcze coś zapeszysz :cool3:


dla odmiany rano o 5 Amelka zafundowała nam ZAPACHOWE :crazyeye: PRZEBUDZANKI- WIELKA KU....... :cool1:

A WIEC NIE JEST TAK CUDOWNIE,O NIEEEEEE :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa'];) ej Justynka , daj spokój bo się zawstydziłam ;) jeszcze coś zapeszysz :cool3:


dla odmiany rano o 5 Amelka zafundowała nam ZAPACHOWE :crazyeye: PRZEBUDZANKI- WIELKA KU....... :cool1:

A WIEC NIE JEST TAK CUDOWNIE,O NIEEEEEE :evil_lol:[/quote]

Nie zapeszy nie zapeszy.. po prostu wspaniale:p a wpadki się zdarzają nie Amelko:evil_lol:..ale już więcej nie koopaj w domku tylko na dwórku dobrze..przecież masz taki dobry domeczek:loveu:

to parę fotek
[IMG]http://img61.imageshack.us/img61/4148/sv201906tp6.jpg[/IMG]
mizianko od Cioci Wobie
[IMG]http://img46.imageshack.us/img46/2122/sv201908fy1.jpg[/IMG]
halo..nie widzę ale słyszę..co Ty mi tu Ciotka za fotki robisz :)
[IMG]http://img453.imageshack.us/img453/112/sv201912qn7.jpg[/IMG]
a ja...mała chihuahua nie może mieć tak dobrze..ja też chcę :)
i zobaczcie na Amelkowy brzuch:-o..przecież zaraz to będzie nadwaga:cool3:
[IMG]http://img517.imageshack.us/img517/2504/sv201913lu0.jpg[/IMG]
no doczekałam się pieszczot..teraz już mi lepiej:lol:

Link to comment
Share on other sites

Co tam zawstydziłam, uważam że Amelka ma u Ciebie jak w niebie!!
Nio nio Amelko ja wiem że zdarzaja się wpadki ale nie rob już pańci takich niespodzianek z samego rana!!!
martik b ale fajnie ta obroża Amelki się świeci nawet w dzień.
ttosaa a gdzie zdjęcia Dari? w galleri dogo nie ma :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...