Jump to content
Dogomania

Pomocy!!!! 3 mikropsiaki nie przezyją zimy..... 2 staruszki i Salma ze złamaną łapką


ocelot

Recommended Posts

[quote name='malagos']Aniu Ocelot, ależ Ty nie bierz na siebie odpowiedzialności, dziewczyno! Robisz ogromnie dobrą robotę, ale wszej doo nie podskoczysz! Szkoda nerwów![/QUOTE]

Malagos ma rację. Robisz Ocelotku co możesz. A robisz BARDZO wiele. Ale nie odpowiadasz za innych.

Sprawdziłam trasę, bo myślałam, że pojadę z Ziutką (jakby się zgodziła), ale z Wawy do Tomaszowa, potem do Sieradza i znowu do Wawy jest ponad 400km. Nie dam rady.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gosiapk']Malagos ma rację. Robisz Ocelotku co możesz. A robisz BARDZO wiele. Ale nie odpowiadasz za innych.

Sprawdziłam trasę, bo myślałam, [SIZE=2][B][COLOR=#FF0000]że pojadę z Ziutką (jakby się zgodziła[/COLOR][/B][/SIZE]), ale z Wawy do Tomaszowa, potem do Sieradza i znowu do Wawy jest ponad 400km. Nie dam rady.[/QUOTE]
Goś, ja z Tobą zawsze i wszędzie jak coś :) tylko dla nas za daleko, Eryś by się umęczył itp cholercia :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Grześ pojedzie dzisiaj jeszcze, przed 19 odbierze małą ze schroniska..[/QUOTE]
Wiedziałam :multi: wiedziałam :multi:

[quote name='ocelot']Prosi tylko o szybkie przelanie pieniążków. Rozliczenie poda na pw. jak ktoś może wspomóc transport małej to prosimy o pomoc.[/QUOTE]
Kurka, z tym będzie problem, bo ja czekam na przelew (obecnie mam całe 1.99 na koncie :diabloti:) i co teraz cholera ??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Goś, ja z Tobą zawsze i wszędzie jak coś :) tylko dla nas za daleko, Eryś by się umęczył itp cholercia :shake:[/QUOTE]

:loveu:


[quote name='Ziutka'](...) Kurka, z tym będzie problem, bo ja czekam na przelew (obecnie mam całe 1.99 na koncie :diabloti:) i co teraz cholera ??? :roll:[/QUOTE]

Ziutka wyluzuj, i tak pomogłaś dając namiary na Grzesia. Kup sobie czekoladkę. ;)
Ile Grześ bierze za km? Ile jest z Koluszek do Tomaszowa, potem do Sieradza i do Koluszek w km? Zaraz sprawdzę. To oszacujemy zwrot.

Sprawdziłam - ok. 225km. Ale może być więcej z jeżdżeniem po ulicach miast.


[quote name='Basia Z.']Niech ten Grześ ma ze sobą mój nr telefonu i jak dojedzie do Sieradza to niech do mnie dzwoni, bo może mnie zastać u weterynarza akurat. Będzie miał nawigację ? Ja mu zapłacę.[/QUOTE]

Basiu, przyślij mi na PW swój nr konta i adres i imię i nazwisko właściciela konta, prześlę Ci obiecaną kaskę na transport.

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

Kochane Cioteczki. Dopiero się obrobiłam ze wszystkim. Malutka śpi sobie w łazience obok mojej sypialni, w legowisku otulona w cieplutki kocyk. Włączyłam jej tam ogrzewanie podłogowe. zostawiłam jej wodę w miseczce, mam nadzieję, że jak będzie trzeba to znajdzie. Przy mnie nie piła. Nie wzięłam jej jeszcze do sypialni bo za mało było czasu, żeby ją zintegrować ze stadkiem. Zreszta ona chyba jest tak wyczerpana, że śpi jak kamień i nasze towarzystwo jest jej w najwyższym stopniu obojętne. Grześ złapał nas w lecznicy i dobrze, bo pani doktor od razu przepisała jej leki na oczy, bo mówi, że na pewno ją bolą. Na dokładniejsze badanie umówiłyśmy się na środę. Do domu przyniosłam małą w torbie i od razu do łazienki, gdzie już miała naszykowane łóżeczko. Przyniosłam jej jedzonko w ilości tak coś pomiędzy 1/8 a 1/4 szklanki - wołowinkę z ryżem (przewaga wołowiny) i z siemieniem lnianym. Zjadła z takim apetytem, że walczyłam ze sobą, żeby jej nie dołożyć ale się powstrzymałam. Po jedzonku zrobiła siusiu na podłogę i zaraz weszła do spanka - sama je namierzyła, nie musiałam jej pokazywać. Pogrzebała łapkami i jak się tylko ułożyła to momentalnie zapadła w kamienny sen. Kontaktu zero zarówno ze mną jak i z psami. Moja mama przyszła ją obejrzeć to nawet się nie przebudziła. Ona jest tak słabiutka, że nawet moje psy nie są o nią wcale zazdrosne. Popędziłam do apteki wykupić jej receptę - krople do oczu. Przed północą obudziłam ją, wykąpałam choc może nie powinnam ale bardzo pachniała, wyczyściłam uszka, obcięłam pazurki i dałam po raz drugi taka samą porcję jedzonka. Tym razem oprócz siemienia dodałam jeszcze 5 kropli oleju, tyle samo prawdziwego masła,pół kurzej wątróbki i siekaną natkę pietruszki. Znów łapczywie zjadła i poszła spać. Mam nadzieję, że nie przesadziłam jedzeniem. Psinka jest tak przeraźliwie wychudzona, że aż wysuszona jak wiórek. Nie ma na niej ani grama tłuszczu. Myślę, że naprawdę została wyrwana ze szponów śmierci przez kogoś , kto ja znalazł w tym lesie. Teraz regeneruje się poprzez odżywianie i sen i nie interesuje jej nic poza tym. Nie prostuje się, jest taka zgarbiona, skurczona i ma guza na brzuszku. To tyle się dzisiaj wydarzyło. Grzesiowi dałam stówkę do ręki bo tyle mi zostało w portfelu po opłaceniu wizyty u lekarza no ale to będzie pewnie trochę mało na to paliwo więc jeśli Cioteczki chca troszkę dorzucić to nie protestuję i dzięki wielkie.

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam przegląd dogomanii od tego wątku :)
Jak przeczytałam wpis Basi, to teraz mogę zacząć pracować. Kamień z serca.
Ciekawa jestem, dlaczego ta babinka taka chuda, czy zagłodzona, czy coś jej jest, ze je a chudnie. ale to już lekarz stwierdzi. Grunt, ze mała bezpieczna, najedzona i wygłaskana.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze że mała ma apetyt , czyli chce żyć .
Siemię bardzo cenię i używam dużo .Czy dodajesz zaparzone czy sypkie ?
Siusiu robi , je i nie wymiotuje , jeszcze tylko trzeba zobaczyć jak to strawi .
Jak na taką babinkę prawie po drugiej stronie życia to chyba nie jest tak źle .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...