Jump to content
Dogomania

Amor trafił do DS, teraz już za TM........


IKA & SONIA

Recommended Posts

[U]Weszłam na pocztę, i mam informację od Angeliki z wczoraj, tj. 20.03, z godziny 23.oo:[/U]

dziś karma dotarła, kurier w ogóle nie dzwonił do mnie, ani dziś ani wczorajale najważniejsze że dotarła :)


wraz z karmą dotarł kubeł na karmę, taki sam jak poprzednio
myślę, że Amorowi dwa nie są potrzebne, więc proszę o decyzję co z nim


tabletki jeszcze nie dotarły


wpłata na moje konto dotarła, a weta muszę dopytać


pytałaś o mokre, jakie doradzę
za dużego doświadczenia w mokrym nie mam, Amor jadł Bozite i mu smakowała
można ją w dobrej cenie znaleźć na allegro
ale o rady co wybrać można popytać na wątku


bez problemu jestem w stanie mu dawać mokre
myślę, że lepiej jakby to dostawał osobno, nie mieszane z suchym
suche warto aby strawił dobrze, więc lepiej nie zwiększać porcji na raz do strawienia
szczególnie, że bardzo chętnie zjada suchą karmę, nie trzeba jej z niczym mieszać
teraz je dwa posiłki, mogę mu zrobić trzeci z samym mokrym


chciałby ktoś wybrać się na spacer z Amorem?
na tej imprezie [URL]https://www.facebook.com/events/386367488128115/[/URL]
mogę go dowieźć

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że karma dotarła.
Zagłodzony pies taki jak Amor nie może jeść posiłków 2 razy dziennie. To zdecydowanie za mało. Jeśli jest to możliwe, a czytam że tak, to należy mu zwiększyć częstotliwość jedzenia. Optymalnie było by 5-6 razy dziennie. Mieszanie tej karmy z czymś innym może prowadzić do rewolucji żołądkowych. Ja osobiście bym tego nie robiła, tym bardziej, że zakupiona karma jest bardzo dobra karmą.

Link to comment
Share on other sites

ja tez obstaję przy zwiekszeniu czestotliwosci karmienia suchą, czytam ze Angelika moze 3 razy bez problemu a mozna ja dopytac czy byłby problem gdyby czesciej miał podawane.Jelsi to kłopot to choc niech 3 razy troszke wiecej i zobaczymy
Lepiej zeby nie miał niepotrzebnych rewolucji żołądkowych skoro teraz jest ok, a badania jak najbardziej potrzebne, moze cos wyjasnią wiecej

Link to comment
Share on other sites

ja już pisałam co myślę na temat karmy więc nie będę się powtarzać. Jeśli jest możliwość zwiększenia liczby posiłków to oczywiście jestem za.
Co do pytania Angeliki o kubeł na karmę to ja bym spytała czy ma go gdzie spożytkować na inną karmę/ ciastka/ kości czy cokolwiek dla innych psów - jeśli tak to niech bierze;) ?? Amor ma jeden i mu wystarczy, a "kosztuje" przy zakupie karmy chyba złotówkę więc bez przesady:)

żałuje, że Amorek na drugim końcu Polski praktycznie...bardzo chętnie bym go wymiziała i poszła na spacer:) Jakby był jakiś zlot nad morzem to pakujcie go;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z Angeliką. Do weterynarza będzie jechała z Amorem początkiem przyszłego tygodnia. Mocz trochę poprawił kolor, nie jest już taki ciemny. Ustaliłam z nią, że Amor będzie dostawał 3 posiłki dziennie, w sumie 45dag.od dnia dzisiejszego.
Amor czuje się dobrze, ma humor i energię. U weterynarza będzie miał badaną krew i mocz może też USG prostaty w celu sprawdzenia czy ma cysty. Angelika ma ustalić termin kastracji i zapytać czy Amor będzie mógł wziąć udział w dogtrekkingu. Jeśli tak to Angelika może go przywieźć na miejsce i jeśli ktoś chciałby z nim wystartować to może, bo Angelika chce zabrać jeszcze dwa inne psy żeby je tam pokazać i wziąć udział w dogtrakkingu, ale nie na zasadzie wyścigu tylko spaceru. Ja też będę chciała się tam wybrać z jakimiś dwoma ode mnie i jeśli mój kuzyn, który mieszka tam w pobliżu będzie mógł wpaść to weźmie Amora na wyścig jeśli nie to fajnie by było gdyby ktoś z was chciał go zabrać. Amor jest towarzyski i nie będzie miał nic przeciwko :)
Angelika brała już udział w czymś takim i mówiła, że jest bardzo fajnie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy Amor może uczestniczyć w biegu 6 km.Ma coś z nerkami,z prostatą i nie wiadomo co jeszcze,do tego nie ma normalnej wagi.Obawiam się,że dla niego to by był spory wysiłek no i zmiana otoczenia na którą nie wiadomo jak zareaguje.No ale decyzja należy do decydentów.

Link to comment
Share on other sites

Amor ma dużo energii, do tego bardzo lubi długie spacery, nie musi barć czynnie udziału w wyścigu może po prostu przejść trasę spacerem bo tak myślałam o tym, a jeśli chodzi o zmianę otoczenia to akurat nie robi na nim większego wrażenia, a zwłaszcza, że będziemy tam Angelika i ja, a nas zna. Myśle, że nie będzie problemu, czekam jeszcze na opinie weterynarza. Amor napewno by się ucieszył bo miałby większe towarzystwo i jakąś rozrywkę

Link to comment
Share on other sites

Nasze zawody dogtrekkingowe są dla amatorów i jest to spokojny, zorganizowany spacer z psem. Z trasy w każdej chwili można zawrócić. Jeśli dla Amora jest to szansa na pokazanie go i zwiększenie adopcji, to ja nie widzę problemu. Warunkiem oczywiście jest jego stan zdrowia, pozwalający mu na jazdę autem i spokojne spacerowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Till, że dla Amora spacer będzie przyjemnością. Pies ma energię, musi ja gdzieś spożytkować, a w kojcu pewnie nie bardzo ma okazję. Nie wiem też jak często Amor chodzi na spacery ( codziennie ?), ale takie zawody w formie spaceru są świetną okazją i na bliższe poznanie psa i na zapewnienie mu ruchu, i kontaktu z innymi ludźmi i psami. To świetna okazja by sprawdzić jak Amor reaguje na innych.

Czy zawody będą dla niego obciążeniem fizycznym? Pewnie nie, skoro to tylko spacer i można jeszcze z niego zrezygnować.

W zeszłym roku moja Siostra adoptowała ze schroniska husky w stanie zgłodzenia (wyglądał tak jak nasz Amor), dodatkowo pies był bardzo chory (jak się później okazało pies przed schronem był bity i miał stłuczoną wątrobę), i ten pies po 8 miesiącah pobytu u niej, kiedy był juz wyleczony, odkarmiony, brał udział w wyścigach zaprzęgowych. Moja Siostra pojechała na te wyścigi ze swoimi husky, ale oczywiscie w sytuacji tego psa ze schroniska zgodę wyrażał na to lekarz.

Tu jest podobnie - Till czeka za opinią lekarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Zgadzam się z Till, że dla Amora spacer będzie przyjemnością. Pies ma energię, musi ja gdzieś spożytkować, a w kojcu pewnie nie bardzo ma okazję. Nie wiem też jak często Amor chodzi na spacery ( codziennie ?), ale takie zawody w formie spaceru są świetną okazją i na bliższe poznanie psa i na zapewnienie mu ruchu, i kontaktu z innymi ludźmi i psami. To świetna okazja by sprawdzić jak Amor reaguje na innych.

Czy zawody będą dla niego obciążeniem fizycznym? Pewnie nie, skoro to tylko spacer i można jeszcze z niego zrezygnować.

W zeszłym roku moja Siostra adoptowała ze schroniska husky w stanie zgłodzenia (wyglądał tak jak nasz Amor), dodatkowo pies był bardzo chory (jak się później okazało pies przed schronem był bity i miał stłuczoną wątrobę), i ten pies po 8 miesiącah pobytu u niej, kiedy był juz wyleczony, odkarmiony, brał udział w wyścigach zaprzęgowych. Moja Siostra pojechała na te wyścigi ze swoimi husky, ale oczywiscie w sytuacji tego psa ze schroniska zgodę wyrażał na to lekarz.

Tu jest podobnie - Till czeka za opinią lekarza.[/QUOTE]
Amor każdego dnia chodzi na spacery, ale na zawodach to nowe miejsce, nowe psy i w ogóle wszystko nowe, to będzie dla niego frajda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Dziewczyny dajcie link gdzie zamawiałyście karmę z pojemnikiem????? proszę[/QUOTE]

Karma była zamawiana na tej aukcji:

[URL]http://allegro.pl/royal-canin-intestinal-gastro-dog-14kg-pojemnik-i3084945654.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no to czekam co wet powie

bo ja moze namówie mojego Tz zeby z naszym psiurem pojechac i wtedy ja mogłabym spróbować wziaśc Amora... a jesli i Ty bys Till jechała to byłoby fajnie, ciekawa jestem tego dogtrekingu
ale jest jeszcze chwila czasu to na pewno pogadamy o tym przy okazji ;)

no i mam nadzieję ze juz wtedy ładna wiosna będzie

Edited by zozola77
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]zapraszam do mnie na bazar na reszte olkuszakow i Pasterzy - dzis ostatni dzien [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240194-WYPRZEDAZ%21%21%21%21-Ubrania-Ksiazki-Obrazy-Kartki-Bazarek-na-2-cele-do-22-03-2013?p=20628052#post20628052"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...2#post20628052[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...