Jump to content
Dogomania

Psia Szkoła

Members
 • Posts

  535
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Psia Szkoła last won the day on May 12 2013

Psia Szkoła had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Biography
  Psia Szkoła proponuje szeroką gamę kursów i warsztatów, które pozwolą na zbudowanie prawidłowej więzi z psem, uczenie psa właściwych zachowań i zrozumienie jego podstawowych potrzeb. Zajęcia odbywają się w miłej i bezstresowej atmosferze
 • Location
  Myślenice, Glichów, Dobczyce
 • Interests
  www.psia.szkola.pl
 • Occupation
  Instruktorka szkolenia psów

Psia Szkoła's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Kurs trenerski przeznaczony jest dla osób, które ukończyły studia zoopsychologii zwierząt, seminaria oraz szkolenia z zakresu szkolenia psów i zamierzają samodzielnie prowadzić własną szkołę lub chcą poznać praktyczne podstawy pracy z psem. Prowadzenie własnej szkoły to głównie praca z ludźmi, od której zależy w dużej mierze sukces, jaki osiągnie pies. Sposób prowadzenia zajęć, program szkolenia musi zawsze uwzględniać indywidualne predyspozycje klienta i jego czterołapnego towarzysza, dlatego podczas kursu odbędą się m.in. specjalistyczne warsztaty z psychologiem. Organizacja zajęć to także relaksacja psa, ćwiczenia odprężąjące oraz umiejętne organizowanie codziennych spacerów. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie zajęć tropowych umożliwiających psom realizowanie ich podstawowych potrzeb jakimi są eksploracja i węszenie. Dla naszych kursantów przygotowaliśmy specjalnie dwudniowe warsztaty tropowe. Głównym celem zajęć praktycznych będzie nauka przygotowanie psa i właściciela do pracy w grupie innych psów, ocena sygnałów stresu, reaktywności, zachowań społecznych psa oraz praca oparta na wspólnej komunikacji. W części teoretycznej skupimy się na zmysłach, emocjach, stresie, deprywacjach potrzeb oraz najczęstszych sytuacjach problemowych z jakimi spotkać możemy się podczas prowadzenia zajęć. W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować przypadek zaburzeń behawioralnych, z którym spotkał się osobiście. Program obejmuje: 100 godzin pracy praktycznej z psem, wykładów, warsztatów tropowych, zajęć z psychologiem realizowanych w trakcie 5 weekendowych zjazdów. Terminy zjazdów: I. Zjazd 22-23.03.2014 - teoria/praca z psem II. Zjazd 29-30.03.2014 - warsztaty tropowe III. Zjazd 5-6.04.2014 - teoria/praca z psem IV. Zjazd 10-11.05.2014 - zajęcia z psychologiem z problematyki komunikacji interpersonalnej/praca z psem V. Zjazd 17-18.05.2014 - teoria/praca z psem Miejsce: Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Strumyk ul. Piłsudskiego 112 34-240 Jordanów Koszt kursu - 2500 zł Szczegółowe informacje o kursie: [url]www.psia.szkola.pl[/url] [url]www.canislandia.pl[/url]
 2. trzeba pamiętać, że dziewczynka jest po przejściach i ma prawo do różnych "złych" skojarzeń. Kiedy uciekła do klateczki, to uciekła do miejsca, w którym czuje sie bezpiecznie. Nie wolno jej na siłę z niej wyjmować i kłaść, w tym przypadku na łóżku, w miejscu które wydało jej się niebezpieczne. Instynktownie oddaliła się od zagrożenia. Trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało, ale dla was jest to informacja, że są to dla niej trudne sytuacje. W podobnej sytuacji dajcie jej czas na oswojenie się z czymś nowym. Jeśli pranie na suszarce przeraziło ją, to można je spokojnie zdjąć na chwilkę, powiedzieć, że jest ok i wyjść na chwilkę. Położyć je w innym miejscu, niech ma czas powochąć, poznać potwora, a wtedy nie będzie on potworem.
 3. oj, szkoda, że chłopaki się nie dogadały. No cóż czasem stres związany z wprowadzeniem innego psa jest zbyt duży. Domek rzeczywiście fantastyczny, miło było przeprowadzać tam wizytę :) Trzymam kciuki za Messiego :)
 4. zastyganie Baksika mówi nam o dyskomforcie, jaki czuje. Chłopak nigdy szelek na oczy nie widział i nie wie, co to za kaftan mu założyli ;) Podczas zakładania szeleczek można podawać mu smakole :)
 5. tak się zastanawiam czy taki przycięty nie wyglądał by lepiej ;) no i lżej na te upały
 6. skoro chłopak ma fajne kupki i jelitowo ok, to może warto dokończyć tyko worek i nie mieszać mu już dalej. Tylko jakieś suplementy witaminowe dokupić do jedzenia gotowanego.
 7. [quote name='FLY']Amor chyba nie chce, żeby to był tylko DT;> ;)[/QUOTE] chyba nie...;)
 8. [quote name='Ada-jeje']NIE, na RIO sklada sie kilka powiatow, wiec nie jest mozliwe pisanie petycji do kazdego RIO z osobna, po za tym zeby wyslac pismo do RIO, najpierw musisz miec podstawy i dowody przekroczenia prawa wydanych pieniedzy przez samorzady niezgodnie z ustawa, lub sprawdzic uchwale rady gminy na zaprogramowany budzet w danym roku z zgodnoscia ustaw, rozporzadzen.[/QUOTE] w jaki sposób można cisnąć gminę, żeby nadzorowała w jaki sposób wydatkują pieniądze i gdzie trafiają odłowione psy?
 9. [quote name='Ada-jeje']Rozliczenie budzetu wydanego przez gminy (samorzady) podlegaja kontroli RIO ( Regionalna Izba Obrachunkowa)[/QUOTE] czyli taki list - petycja byłaby kierowana do RIO
 10. witam, mam pytanie czy istnieje możliwość stworzenia pisma, petycji z żądaniami do jednostek nadzorujących (Ministerstwo Ochrony Środowiska) o dokonanie rozliczenia przez gminy pieniędzy podatników przekazanych na utrzymanie psów. Zastanawiam się jak można wykorzystać zainteresowanie społeczne tematem, o którym czasem piszą media. Potrzebny był by list przygotowany przez prawnika, w którym można powołać się na konkretne zapisy mówiące o jawności wydawania pieniędzy publicznych. Zrobienie rejestru gmin i podlegających im firm wyłapujących zwierzęta - myślę tu o Kowalskim, któremu zaginie pies. W większym mieście wie gdzie go szukać, ale w mniejszej miejscowości już nie jest tak łatwo.
 11. [quote name='MALWA']Od Angeliki wiem, ze Messi chlapał sie dzisiajaj w wodize! Uwielbie wodę, a ponieważ dzisiaj był gorąc wielki, to dostał dużą miskę z wodę, wszedł do niej bez problemu i tak sobie leżał, siedział, chlapał, i "łapał wodę w powietrzu".[/QUOTE] no to mamy wodniaka ;)
×
×
 • Create New...