Jump to content
Dogomania

Psiaki z podzamojskiej wsi nadal potrzebują naszej pomocy, prosimy o ogłoszenia!


handzia

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='handzia']Funiu, przejęzyczyłaś się chyba, chciałaś powiedzieć, załatwimy ;) Bo my zawsze razem przecież :evil_lol: na dobre i na złe ;)[/QUOTE]
Tak ,tak kochana ....To miałam na mysli moja droga przyjaciółko .
WIesz ,ze dzisiaj mam spadek formy psychicznej ......

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie to, że u małej szczylki, która pojechała do dt nie wyszedł swierzbowiec w zeskrobinie nie znaczy ze go tam nie ma...
Moje prywatne psy miały świerzbowca drążącego (zaraziły się od tymczasowiczki), przez kilka tygodni leczono je na...alergie, bo w zeskrobinie pobieranej zreszta pare razy nic nie wychodziło...dopiero psi dermatolog w Lublinie natychmiast postawiła trafna diagnoze i psy w miesiac były zdrowe. Wetka tłumaczyła wtedy, ze jesli stadium choroby jest bardzo zaawansowane (duuużo wyłysien na ciele juz), to w zeskrobinie swierzbowiec często nie wyjdzie, bo pasozyt siedzi juz w głebszych warstwach skory niz pobiera się do zeskrobiny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']Przed chwilką dzowniła Magda z Mikropsów, wczoraj pojechał do nich ten najbardziej chory szczeniak; zrobiono badania i mała nie ma świerzbowca - jest spora anemia i nużeniec.
[COLOR=#0000cd]
[/COLOR]Byc moze fakt, ze nie wszystkie psy są zarażone świerzbowcem pomoże im w dotarciu do dt...
Prosiła o zdjęcia do ogłoszeń - pomoże niektórym psom szukać domów.
Psy nie biegają po całej wsi, bo są zamknięte w domu, albo na podwórku.[/QUOTE]

W takim razie gdzie było drugie 20 psów w czasie pierwszej wizyty? Nie uwierzę,że psy nie wychodzą poza teren posesji no chyba że jest jakoś mega szczelnie ogrodzona.
Kontaktowałyście się z fundacją od sterylizacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']Słuchajcie to, że u małej szczylki, która pojechała do dt nie wyszedł swierzbowiec w zeskrobinie nie znaczy ze go tam nie ma...
Moje prywatne psy miały świerzbowca drążącego (zaraziły się od tymczasowiczki), przez kilka tygodni leczono je na...alergie, bo w zeskrobinie pobieranej zreszta pare razy nic nie wychodziło...dopiero psi dermatolog w Lublinie natychmiast postawiła trafna diagnoze i psy w miesiac były zdrowe. Wetka tłumaczyła wtedy, ze jesli stadium choroby jest bardzo zaawansowane (duuużo wyłysien na ciele juz), to w zeskrobinie swierzbowiec często nie wyjdzie, bo pasozyt siedzi juz w głebszych warstwach skory niz pobiera się do zeskrobiny.[/QUOTE]

Też znam takie przypadki, pamiętajmy tez że maluch dostał advovate który przynosi już pewnie efekty. Martwi mnie tak zaawansowany stan choroby, czy lekarka mówiła że sierść może nie odrosnąć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']W tym tygodniu wybieramy sie do gminy.Zobaczymy jakie zajmie stanowisko w tej sprawie.
Swierzbowiec leczy się stosunkowo proosto,problem będzie ze sterylkami które juz powinno sie wykonywać.Najtrudniejszy bedzie niestety proces poszukiwania DS.[/QUOTE]

DS są oczywiście bardzo ważne jednak priorytetem jest powstrzymanie procesu rozmnażania.
Umówcie się najlepiej od razu do Wójta wtedy nie będą mogli się wykręcać że nie są w stanie nic powiedzieć.
Dopytajcie też z jakim schroniskiem mają podpisana umowę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']W takim razie gdzie było drugie 20 psów w czasie pierwszej wizyty? Nie uwierzę,że psy nie wychodzą poza teren posesji no chyba że jest jakoś mega szczelnie ogrodzona.
Kontaktowałyście się z fundacją od sterylizacji?[/QUOTE]
Z tego co wiem, to dziewczyny za pierwszym razem nie wchodziły na posesję, bo zwyczajnie bały się zarażenia. Facet wynosił te najbardziej chore i pokazywał.
W piątek byłyśmy już zabezpieczone, miałyśmy rękawice, fartuchy i kalosze. Dopiero my stwierdziłyśmy, że tych psów jest aż tyle. Facet nie przyznawał się, bo być może się bał, zresztą sam nie wiedział dokładnie ile ich jest, dopóki my nie policzyłyśmy. Nie było to łatwe, zaznaczałyśmy na kartce każdą podaną dawkę leku, facet wiązał sznurki na szyjach psiaków i odnosił do osobnej zagrody...
Psy są wszędzie, w domu, na podwórku, w innych budynkach gospodarczych. Ogrodzenie jest wysokie, ale czy szczelne dokładnie, tego nikt nie wie. Dzisiaj rozmawiałyśmy z wetką, jutro będzie rozmawiała z inspektorem weterynarii, damy znać co oni na to.
Jeśli chodzi o fundację od sterylizacji, to chodzi Ci o skarbonkę sterylkową na dogo?

Edited by handzia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Nie o skarbonkę;) mam na myśli fundacje która zajmuje się sterylizacją suczek wiejskich [URL]http://zwierzetaimy.pl/[/URL]
warto tez poprosić o pomoc fundację KASTOR.[/QUOTE]
Zwrócimy się tam na pewno. Ja nie jestem jeszcze tak obeznana w tych sprawach ;) Dzięki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']te psy nie są bezdomne, mają właściciela...[/QUOTE]

Tak wiem;) ale mam na myśli ich stały tekst o tym że nie trzeba mieć np. podpisanej umowy ze schroniskiem bo u nich taki problem nie występuje itp.
Dobrze że czasami niektóre gminy pomagają zwierzętom które mają właścicieli, a skoro robią to niektóre instytucje to widocznie wszystkie mają taką możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Fochu - Gosia, zrobiła piękny baner. Gdyby ktoś mógł go sobie wkleić w swój podpis, więcej osób się dowie o dramacie tych psów. Ja go wkleję sobie po zakończeniu bazarków. teraz mi nie wejdzie za nic.

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231103-Horror-w-podzamojskiej-wsi%21%21%21-Szczeniaki-zara%C5%BCone-%C5%9Bwierzbowcem-potrzebuj%C4%85-pomocy%21%21%21"][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/6058/szczeniakin.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Fochu - Gosia, zrobiła piękny baner. Gdyby ktoś mógł go sobie wkleić w swój podpis, więcej osób się dowie o dramacie tych psów. Ja go wkleję sobie po zakończeniu bazarków. teraz mi nie wejdzie za nic.

[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy!
Gosia jak zawsze niezawodna!
Banerek wklejam na razie na miejsce Sabci...

[U]Wpłaty z Allegro:
[/U]
[COLOR=#0000cd]Agnieszka S. Łódź - 30 zł
Iwona N. Częstochowa - 9 zł
[/COLOR]
Bardzo dziękujemy!

Edited by Tola
Link to comment
Share on other sites

Na obecną chwilę udało się zebrać z bazarku kwiatowego 253,05 zł.
Czekam na jeszcze jedną wpłatę.
Na jakie konto przelać kaskę?

edit.
Już dojrzałam w pierwszym poście wszelkie dane do przelewu :)

Edited by terra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...