Jump to content
Dogomania

Tropik z Osięcin jest szansa na lepsze życie - potrzebne deklaracje jednorazowe


sonia1974

Recommended Posts

  • Replies 822
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałam oświadczenie dla A.W. żeby podpisał że to on sam nas prosił o znalezienie domów dla tych psiaków i nawet dał termin do końca października, bo w przeciwnym razie je uspi, bo gmina cały czas nam zazuca że pan A.W. nie miał złych zamiarów wobec psów, a psy były pod opieka gminy i nie miałysmy prawa je zabrać, dla tego na schronisko nie dadza ani złotówki, mari23 a czy twoje stowarzyszenie może tez interweniować po lecznicach które maja podpisana umowe na bezdomne psiaki, żeby okreslili ile zabiegów i jakie wykonali na polecenie gminy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Napisałam oświadczenie dla A.W. żeby podpisał że to on sam nas prosił o znalezienie domów dla tych psiaków i nawet dał termin do końca października, bo w przeciwnym razie je uspi, bo gmina cały czas nam zazuca że pan A.W. nie miał złych zamiarów wobec psów, a psy były pod opieka gminy i nie miałysmy prawa je zabrać, dla tego na schronisko nie dadza ani złotówki, mari23 a czy twoje stowarzyszenie może tez interweniować po lecznicach które maja podpisana umowe na bezdomne psiaki, żeby okreslili ile zabiegów i jakie wykonali na polecenie gminy.[/QUOTE]

wydaje mi się, że to gmina powinna sie wykazać ile i komu zapłaciła za jakie zabiegi, a zapytanie zgodnie z Ustawą o Finansach Publicznych może złożyć nie tylko organizacja, ale i osoba prywatna powołując się na paragrafy z tejże ustawy

lecznice w przeciwieństwie do gmin są "kryte", wykonują zlecenia tylko, a nie podlegając pod finanse publiczne mogą nie być zobowiązane do udzielania takich informacji,
jednak wykonują te zlecenia za publiczne pieniądze i tu może być szansa na sprawdzenie ich

zorientuję się i spróbujemy znaleźć jakiś sposób, by to sprawdzić
nasze stowarzyszenie jest nowe i malutkie, największym autorytetem cieszą się TOZ-y, niestety czasem nic nie robią lub niewiele :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']wydaje mi się, że to gmina powinna sie wykazać ile i komu zapłaciła za jakie zabiegi, a zapytanie zgodnie z Ustawą o Finansach Publicznych może złożyć nie tylko organizacja, ale i osoba prywatna powołując się na paragrafy z tejże ustawy

lecznice w przeciwieństwie do gmin są "kryte", wykonują zlecenia tylko, a nie podlegając pod finanse publiczne mogą nie być zobowiązane do udzielania takich informacji,
jednak wykonują te zlecenia za publiczne pieniądze i tu może być szansa na sprawdzenie ich

zorientuję się i spróbujemy znaleźć jakiś sposób, by to sprawdzić
nasze stowarzyszenie jest nowe i malutkie, największym autorytetem cieszą się TOZ-y, niestety czasem nic nie robią lub niewiele :([/QUOTE]

No własnie robia niewiele , to czy wasze stowarzyszenie w takim razie może rządacod gminy sprawozdania co zrobili dla bezdomnych zwierząt w tym roku i niech nie piszą o 4 sterylkach u panstwa madziarskich , bo to załatwiał Toz , i nie sa to psy bezdomne, ani niech nie pisza o 1 kastracji i szczepieniu 5 psów u zmarłej pani Haliny, bo te psy były w domu tymczasowym ,od 2 lat , a nie jakies nowe bezdomniaczki. Pamietam jeszcze jak Pani Halina przyszła do lecznicy w której pracuję , bo podpisała nowa umowę z gminą na leczenie i opieke , więc poprosiła o szczepienie dla tych psów, wykastrowanie jednego i odrobaczenie, to jak to zrobiliśmy i wystawilismy fakture gminie, to była wzywana na dywanik jakim prawem to zrobiła, oni teraz musza ponosic koszty, broniła sie mówiąc że psy nie były 2 lata szczepione , odrobaczane, wkońcu zapłacili ta fakturę, ale ledwo ledwo, więc taka jest ich opieka, byle jak najmniej, jak najtaniej.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym żeby Walczak podpisał to oświadczenie .

Wpadłam jeszcze na pomysł żeby schronisko w Brodnicy ( mamy pozwolenie p.Mariusza na ujawnienie :multi:) napisało nam w jakim stanie bliźniaki trafiły do nich tz .bez socjalizacji , bez kastracji , bez książeczek .Podobno ostatni raz odrobaczali je w lutym .
Napiszę również że chcę ksero dokumentacji dotyczącej Bliźniaków żeby przekazać do schroniska te informacje .

Sdal jeszcze jesteś wolnym człowiekiem czy już policja zapukała do Ciebie za kota którego wyłapałyśmy :evil_lol:

Kotecek jest w dt , znów musze pismo napisać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Problem w tym żeby Walczak podpisał to oświadczenie .

Wpadłam jeszcze na pomysł żeby schronisko w Brodnicy ( mamy pozwolenie p.Mariusza na ujawnienie :multi:) napisało nam w jakim stanie bliźniaki trafiły do nich tz .bez socjalizacji , bez kastracji , bez książeczek .Podobno ostatni raz odrobaczali je w lutym .
Napiszę również że chcę ksero dokumentacji dotyczącej Bliźniaków żeby przekazać do schroniska te informacje .

Sdal jeszcze jesteś wolnym człowiekiem czy już policja zapukała do Ciebie za kota którego wyłapałyśmy :evil_lol:

Kotecek jest w dt , znów musze pismo napisać[/QUOTE]

Jeszcze chodze wolna i policji sie nie boję, a co do psiaków to owszem pan Mariusz do mnie dzwonil i mówił że psychika jest ich strasznie zniszczona, one nie wiedza co to przytulenie, pogłaskanie nie wiedzą że to jest dobre , miłe, na smyczy chodzic nie umia i będzie trudno je nauczy , a Bilbo nawet pokazuje bidoczek ze strachu zabki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Sdal doczytałaś już że gmina grozi nam sądem jeżeli nie przestaniemy ich oczerniać .Mamy tez zakaz zbliżania się do psów u A.W i wszystkich bezdomnych w całej gminie[/QUOTE]

zaglądam ale się tu dzieje :)

A to że wam grożą i zabraniają zbliżać się do psów to to jakiś śmiech na sali!!! Ale widocznie mają powody(czyt. mają coś do ukrycia i się boją, że wyjdzie na jaw gdy nie odpuścicie). Koszmar :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']wysłana reszta pism na adres wyżej[/QUOTE]

[quote name='missiaa']zaglądam ale się tu dzieje :)

A to że wam grożą i zabraniają zbliżać się do psów to to jakiś śmiech na sali!!! Ale widocznie mają powody(czyt. mają coś do ukrycia i się boją, że wyjdzie na jaw gdy nie odpuścicie). Koszmar :/[/QUOTE]


pisma przekazane, prezes ma w weekend poczytać dokładnie i coś wymyślić....

a dzieje się - i bardzo dobrze!
najważniejsze, że dziewczyny nie są osamotnione w walce o bezdomniaki

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj sie dowiedziałam że pani z gminy , która tak z nami walczy sama ma , albo miała duzo psów , ale raczej rasowce i podobno chciała zostac weterynarzem, widocznie woda sodowa i partner zyciowy- wójt, spowodowały że zmieniła zdanie i nie lubi psów, lub tylko nie lubi bezdomniaczków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Dzisiaj sie dowiedziałam że pani z gminy , która tak z nami walczy sama ma , albo miała duzo psów , ale raczej rasowce i podobno chciała zostac weterynarzem, widocznie woda sodowa i partner zyciowy- wójt, spowodowały że zmieniła zdanie i nie lubi psów, lub tylko nie lubi bezdomniaczków.[/QUOTE]

niektóry wydaje się że do weta chodzą tylko rasowe psy a kundle to tylko na łańcuchach wiszą ,może dotarło że krowy kundle i świnie tez trzeba leczyć .Pamiętam jak u wetki była pańcia z spanielem i mój Fifek chciał na siłę podejść i polizać psiaka w pysk ależ ona tego spaniela odciągała ,TZ wziął Fifka na ręce i wyszedł na dwór bo babsko zabijało nas wzrokiem :diabloti:



P.kierownik z Brodnicy napisał nam na e-mail list o stanie Bliźniaków ,wieczorem wstawię .


Jest kolejny problem bo DT z którym gmina ma podpisaną umowę chyba jest w ciągu alkoholowym i Sdal nie może ani dostać sie do domu ani dodzwonić do delikwenta .Na podwórku w kojcu jest pies "gminny " i w domu jeden prywatny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']
Jest kolejny problem bo DT z którym gmina ma podpisaną umowę chyba jest w ciągu alkoholowym i Sdal nie może ani dostać sie do domu ani dodzwonić do delikwenta .Na podwórku w kojcu jest pies "gminny " i w domu jeden prywatny[/QUOTE]

O no masz.... Jakby było mało problemów :(

Link to comment
Share on other sites

Dziś do gminy dzwoniła inspektor Włodkowska z Torunia i znów zostałyśmy posądzone o robienie własnych interesów na bezdomnych psiakach ,podobno jakimiś fakturami zasypujemy gminę .W DT u Walczaka też wszystko jest dobrze żadnego alkoholu nie ma ,pies zadbany , normalnie sielanka . :angryy: Po nowym roku ma być konfrontacja my , insp. Włodkowska i gmina , może zobaczymy te faktury na własne oczy . Zasłaniają się psami z Żakowic za które płacą pieniądze do schronisk .Około 60 psów które z głodu zaczęły jeść właściciela po śmierci .A gdzie byli żeby przerwać notoryczne zbieranie i rozmnażanie psów temu człowiekowi, musiała zdarzyć się tragedia żeby ktoś podjął jakieś działania .U Madziarskich jak coś się wydarzy dopiero zaczną działać.Wściekła jestem jak cholera

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że nie możemy jawnie pisac o co nam chodzi, ale lepiej nie pokazywac gminie co kombinujemy , bo a nuż ktoś z gminy to czyta, mari23 prosze pomóżcie nam w tej sprawie co pisała sonia, bo wy jako stowarzyszenie może zostaniecie poważniej potraktowane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...