Jump to content
Dogomania

Tropik z Osięcin jest szansa na lepsze życie - potrzebne deklaracje jednorazowe


sonia1974

Recommended Posts

  • Replies 822
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maarit']Ja się bardzo ciesze że chłopakom się udało znaleźć spokojny kąt.

Z uporem Maniaka wrócę jednak do Tropika i zapytam - czy jest szansa że on pojedzie do DT załatwionego przez mari23?[/QUOTE]

jak na razie nie jest jeszcze to aktualne, ja sama ze starsza kobitka go nie złapię , i nie mamy transporu , mąz do Wrocławia go nie zaiwzie, juz stekał jak wiózł bliźniaka i blibo, że mu samochód zarzygał, ale zrobił to tylko dla zmarłej pani haliny, która była opiekunka naszego dziecka.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=verdana][COLOR=#222222][quote name='sdal2']jak na razie nie jest jeszcze to aktualne, ja sama ze starsza kobitka go nie złapię , i nie mamy transporu , mąz do Wrocławia go nie zaiwzie, juz stekał jak wiózł bliźniaka i blibo, że mu samochód zarzygał, ale zrobił to tylko dla zmarłej pani haliny, która była opiekunka naszego dziecka.[/QUOTE]

Ale ja to rozumiem. Też nie mam w pobliżu nikogo.
Ciągle jednak uważam że warto spróbować. Na tamtym wątku chyba było więcej osób (nie wiem dokładnie nie czytałam), może ktoś by jeszcze pomógł. Bardziej się znacie.
Może gmina by go odłowiła a my postaralibyśmy się wspólnie o transport i kasę - "w kupie siła". A jak się nie uda to przynajmniej próbowaliśmy...
Nie wiem... Nie znam sytuacji i pewnie pomyślicie, że dobrze jest się "mądrzyć" na odległość, ale w sumie na tej zasadzie działa to forum. Przecież zapraszając na wątki ludzi (z rożnych części PL ) każdy się liczy z tym, że ta osoba niekoniecznie ruszy "fizycznie" na pomoc, ale może wspomóc finansowo lub polecić kogoś bądź po prostu podrzucać czy zrobić ogłoszenia. [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit'][FONT=verdana][COLOR=#222222]

Ale ja to rozumiem. Też nie mam w pobliżu nikogo.
Ciągle jednak uważam że warto spróbować. Na tamtym wątku chyba było więcej osób (nie wiem dokładnie nie czytałam), może ktoś by jeszcze pomógł. Bardziej się znacie.
Może gmina by go odłowiła a my postaralibyśmy się wspólnie o transport i kasę - "w kupie siła". A jak się nie uda to przynajmniej próbowaliśmy...
Nie wiem... Nie znam sytuacji i pewnie pomyślicie, że dobrze jest się "mądrzyć" na odległość, ale w sumie na tej zasadzie działa to forum. Przecież zapraszając na wątki ludzi (z rożnych części PL ) każdy się liczy z tym, że ta osoba niekoniecznie ruszy "fizycznie" na pomoc, ale może wspomóc finansowo lub polecić kogoś bądź po prostu podrzucać czy zrobić ogłoszenia. [/COLOR][/FONT][/QUOTE]

maarit ma rację, na dogo można wiele zdziałać i pomóc, pomoc uzyskać....
my trochę daleko, trudno nam byłoby pomóc w złapaniu psa, ale DT czy akcja zbiórki na transport....
z tą gminą to naprawdę dobry pomysł - ja np. w naszej dziś wynegocjowałam budę dla bezdomniaka - oni budę, ja DT załatwię - choć spróbować trzeba

jesli trzeba - mogę wysłać do gminy pismo od stowarzyszenia - oficjalne pismo w tej sprawie, tylko potrzebne szczegóły i podpowiedź, czego "żądać"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']maarit ma rację, na dogo można wiele zdziałać i pomóc, pomoc uzyskać....
my trochę daleko, trudno nam byłoby pomóc w złapaniu psa, ale DT czy akcja zbiórki na transport....
z tą gminą to naprawdę dobry pomysł - ja np. w naszej dziś wynegocjowałam budę dla bezdomniaka - oni budę, ja DT załatwię - choć spróbować trzeba

jesli trzeba - mogę wysłać do gminy pismo od stowarzyszenia - oficjalne pismo w tej sprawie, tylko potrzebne szczegóły i podpowiedź, czego "żądać"[/QUOTE]

To pismo od stowarzyszenia było by bardzo dobre, bo nasz TOZ z Wlocławka nie wiele działa, może trzeba by było ich mocniej postraszyc, ale na odłowienie nie maja sprzętu, moga mu kiełbase nafaszerować trutkato się da złapać, a nawet jak go złapia to gdzie go damy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Krok po kroku... Zasadnicze pytanie czy oni by pomogli. Może jak zostaną postawieni pod ścianą to coś zrobią.[/QUOTE]

Może, ale trzeba by było ich nieźle postraszyc , nie to co nasz Toz grzecznie rozmawiaja z wójtem i jego panią inspektor od ochrony srodowiska która sie tym zajmuje

Edited by sdal2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Może, ale trzeba by było ich nieźle postraszyc , nie to nasz Toz grzecznie rozmawiaja z wójtem i jego kochanka która sie tym zajmuje, a jest inspektorem od ochrony środowiska[/QUOTE]

trudna sytuacja niestety :(

Edited by mari23
Link to comment
Share on other sites

Marit23 ma juz jakies pomysły żeby wystosowac do nich pismo , my tez postaramy sie pisac gdzie sie da , bo nasz Toz umywa ręce, mamy u siebie pseudochodowlę w której suki karmiące są w klatkach po chomikach i Toz to widział i nic, nie mówiąc o szeryfach że tam jest tyle psów, nad którymi ludzie sie znęcaja , bo je nie karmią , zamiast już dawno zabrac tym ludziom psy, to ani gmina , ani Toz nic nie robi, bo po co wydawac pieniądze na psy, jak zrobic lepiej piękny rynek w osięcinach , na to pieniądze są.

Edited by sdal2
Link to comment
Share on other sites

Cioteczki tak chciałabym wam pomóc,proszę napiszcie jeszcze do pana Grzegorza Bielawskiego z Pogotowia dla Zwierząt w Trzciance;jest to człowiek,który całe życie się poświęca ratowaniu zwierząt,na naszym terenie brał udział w likwidacji pseudohodowli w Trutowie i to z powodzeniem/nasz kierownik też brał udział,w schronisku naszym było kilka psów zabranych pseudohodowcy/za jego interwencja schronisko w Korabiewicach tez się zmieniło napewno nie odmówi pomocy,życzę powodzenia i trzymam kciuki bo podobno to pomaga..:kciuki::kciuki::kciuki::kciuki:

Edited by abra43
Link to comment
Share on other sites

Wysmarowaliśmy takie pismo do gminy , jedno z pierwszych oczywiście.



INFORMACJIA DO URZĘDU GMINY W OSIĘCINACH
DN.19.11.2012R.


Na prośbę p. Andrzeja W......... zajęliśmy się dwoma bezdomnymi psami, które przebywały pod opieką jego niedawno zmarłej siostry p. Haliny W.......... .Podjęłyśmy następujące działania :
1.Zgłoszenie sprawy do TOZ oddział Włocławek
2.Fotografowanie zwierząt
3.Ogólna ocena dobrostanu zwierząt (brak książeczek zdrowia )
4.Umieszczenie ogłoszeń adopcyjnych na portalach internetowych w liczbie 60 szt.
5.Znalezienie miejsca tymczasowej opieki dla dwóch psów w Schronisku dla Zwierząt ...............
6.Odłowienie zwierząt
7.Transport zwierząt do schroniska
P. Andrzej W............. motywował swoją prośbę tym, iż przez dwa lata gm. Osięciny nie podjęła żadnych działań zmierzających w kierunku znalezienia domów stałych dla psów przebywających pod opieką jego siostry. Psy nie były socjalizowane, odpchlone , odrobaczone ,brak szczepień obowiązkowych ,nie poddano zwierząt zabiegowi kastracji .Pomimo wielu próśb jego siostry ,obowiązki te były lekceważone przez gminę .P. Halina W......... otrzymywała tylko co miesięczny przydział karmy .Bardzo trudno tak zaniedbanym zwierzętom znaleźć domy stałe w związku z tym znalazłyśmy tymczasowe miejsce opieki w bardzo dobrym Schronisku dla Zwierząt.............. w którym wieloletnie zaniedbania zostaną bardzo szybko nadrobione .Zobowiązałyśmy się pomóc kierownikowi placówki w ogłoszeniach adopcyjnych zwierząt na portalach internetowych i lokalnej prasie ,gdy psy będą w pełni gotowe na adopcję do domów stałych .W ramach wyprawki podarowałyśmy psiakom :
1.Obroże szt. 2
2.Smycze szt.2
3. 20 kg suchej karmy
Psy przed wyjazdem do w/w schroniska przebywały w domu tymczasowym ,który miał podpisaną umowę z Urzędem Gminy w Osięcinach ,więc gmina jest zobowiązana do pokrycia kosztów kastracji zwierząt na mocy Ustawy z dn. 16.09.2011r.o Zmianie Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt (w załączniku).Kierownik w/w schroniska wycenił zabieg kastracji na symboliczną kwotę 200zł. za dwa psy .Wyręczając gminę w jej obowiązkach zwierzęta przetransportowano do schroniska –koszt 70zł. Bardzo prosimy o uregulowanie powyższych należności .Gmina pozostaje w stałym kontakcie telefonicznym z kierownikiem schroniska p. M.......... S............ ,wiec prosimy o ustalenie szczegółów przelewu .
Niemniejsze pismo sporządzono w 6 jednobrzmiących egzemplarzach :
1.Urzad Gminy w Osięcinach
2.A.D........,S.D.......... ,A.K............ (jeden egzemplarz)
3.Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami odział Włocławek
4. Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami odział Bydgoszcz
5.Schronisko Dla Zwierząt .....................
6.Lokalna stacja telewizji
Pismo opublikowano na forum internetowym niosącym pomoc bezdomnym zwierzętom .
Z poważaniem

Link to comment
Share on other sites

Sonia pismo rewelacja, juz wiem kto będzie sie zajmował oficialnymi pismami, ja nie mam takich zdolności, także na pw napisze mari 23 , wszystko o czym mogliby napisac do gminy, ale mam nadzieje że mari23 to wszystko ładnie ułoży w całośc, oby cos to wszystko dało, może za jakis czas odezwiemy sie do tego pana Grzegorza którego polecała abra

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Sonia pismo rewelacja, juz wiem kto będzie sie zajmował oficialnymi pismami, ja nie mam takich zdolności, także na pw napisze mari 23 , wszystko o czym mogliby napisac do gminy, ale mam nadzieje że mari23 to wszystko ładnie ułoży w całośc, oby cos to wszystko dało, może za jakis czas odezwiemy sie do tego pana Grzegorza którego polecała abra[/QUOTE]

super!
sprawy urzędowe najlepiej załatwiać za pomocą pism - rozmów telefonicznych i osobistych się wyprą, jak im coś nie będzie "na rekę"
i jeszcze jedno - podpowiedź dogomaniaka stosowana już przez nas - czyni cuda!
na dole pisma warto dopisać - do wiadomości: Minister Ochrony Środowiska, TOZ Warszawa, Kancelaria Premiera - wszystko jedno, jaki urząd, byle wyżej, byle ważny i "groźnie" brzmiący - może i nie zareaguje ( choć ma prawo wysłać "niżej" zapytanie o załatwienie sprawy), ale na tych, do których pismo skierowano działa baaaardzo "mobilizująco" ( sprawdzone!)

wiadomość dostałam - pismo pójdzie ( do wiadomości ministra oczywiście też:))

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc dziewczyny , same z sonia nie dałybysmy rady , a pani która dokarmia Tropika i nieraz pomaga zebrac pare groszy na transport , itp, nie podpisze sie pod pismem bo sie boi gminy, jest sama na nikogo nie może liczyc, i boi sie że jak by czegos potrzebowała od fminy to jej nie pomoga, ale inicjały pozwoliła napisac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2'](...) a pani która dokarmia Tropika i nieraz pomaga zebrac pare groszy na transport , itp, nie podpisze sie pod pismem bo sie boi gminy, jest sama na nikogo nie może liczyc, i boi sie że jak by czegos potrzebowała od fminy to jej nie pomoga, ale inicjały pozwoliła napisac.[/QUOTE]
Wiesz nie dziwię się jej, bo czasem rożnie bywa :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Grypa mnie bierze. Tak pomyślałam może pismo do TOZ Wa-wa na działania tego TOZ.[/QUOTE]

Może by to cos dało, ale skoro oni pieniędzy nie maja to starsze kobitki bez samochodu i tak nic nie zdziałają , sa za łagodne, a jak mi kiedys prezesowa tłumaczyła to z 1 % dostali 4000, a długów do spłacenia mieli na ponad 3 tys.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...