Jump to content
Dogomania

Tropik z Osięcin jest szansa na lepsze życie - potrzebne deklaracje jednorazowe


sonia1974

Recommended Posts

[FONT=verdana][COLOR=#222222]Drugiego pisma nie czytałam dokładnie, za to w pierwszym autor wykazał się pięknym stylem pisania o wszystkim... i w zasadzie o niczym.
Biedni - ludzie im psy podrzucają... Mi też ktoś podrzucił i co? Szukałam mu domu a w końcu został. Ich czy nie ich, ale obowiązek zapewnienia psu jakiegoś lokum na nich spoczywa. Proste ich teren ich "problem". Pewności w końcu nie mają czy to z ich terenu gminy czy nie. My im nie udowodnimy że psy są "ich" ale oni też nie udowodnią nam, że psy "nie są ich", więc "na wszelki wypadek" powinni się zainteresować. Tzw. "podrzutki" nie są problemem tylko tej jednej gminy.
A na właścicieli psów biegających luzem tez jest rozwiązanie, więc znów tacy bezradni nie są!!! Bez ściemy!
Wychodzi na to że trzeba skierować kolejne pismo "Zgłoszenie"+zdjęcia, informujące o tym, że od trzech lat na terenie gminy koczuje bezdomny pies. Wydaje mi się że pismo przez Was skierowane nie będzie dla nich wystarczającym "powiadomieniem", no chyba że się mylę... Ja wiem że pisałyście, no ale wygląda na to, że trzeba jeszcze raz...
Byle tylko Tropik nie "zaginął"![/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 822
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sdal2']Na wszystko znajda odpowiedz, ale wiele z tego co mówia jest kłamstwem, czemu nie chca wysterylizowac bezdomnej suki, bo podobno juz na wiosne nie mieli na to pieniędzy jak przyszedł rolnik z zapytaniem co ma zrobic bo w polu znalazł 2 szczeniaki to rozkładali ręcę, co do bud zrobionych dla madziarskich przez gmine to nie było żadnej, owszem Toz przywiózł jedna duża budę, bo Madziascy na 8 psów mieli średnia bude z połowa dachu, Owszem u Madziarskich psy nie sa bezdomne, ale sa maltretowane, bo jak nazwac głodzenie psów, zamykanie w upały w budzie, to jest chyba sprawa Tozu i gminy, ale ich to oczywiście nie obchodzi że psy zagryzaja się z głodu.[/QUOTE]


Na początek Sdal to są Madziarscy czy Mazierscy ,bo gmina używa tego drugiego nazwiska .

Jeżeli piszą że maja dokumenty na sterylki suk i szczepienia bliźniaków zapewne tak jest w oficjalny piśmie muszą prawdę pisać a my musimy podpierać się informacjami na 100% pewnymi bo na domysły i plotki dowodów nie mamy ,zawsze nas zgaszą takim odpowiedziami jak powyżej .
Mnie osobiście najbardziej denerwuje że brat p.Haliny podpisał z nimi umowę a Tobie nie powiedział .

Podali że na 2011r wydali na bezdomniaki 60358,32 na utrzymanie ich w schroniskach a na dokarmianie 2000zł .
Muszą mieć na to papiery .
Mają dużą sukę w kojcu i psy u p.Haliny 4 psy i stracili tylko 2000 na dokarmianie:angryy: .Ja mam 4 psy i wiem ile kosztuje wyżywienie ich ,na pewno więcej albo moje takie żarte .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Jedno jest pewne - dziewczyny powiedziałyście A trzeba powiedzieć B... i drążyć bo inaczej utwierdzą się w przekonaniu, że "nikt nam nie skoczy", a pismo z pieczątką zamknie buzię.[/QUOTE]


Mój TZ powiedział to samo , tylko ja mam pustkę w głowie ,co dalej , bez dowodów możemy palcem w bucie pomachać .Nawet poprawnie nazwiska tych cholernych szeryfiaków nie podałyśmy :angryy:, o reszcie nawet pisać sie nie chce .
Na wszystkie zarzuty zasłaniają sie papierami widocznie musza takowe mieć .

Link to comment
Share on other sites

I TZ rację ma! Ciekawe kto może te papiery zobaczyć.
Skoro, jak twierdzą, prężnie przeciwdziałają bezdomności zwierząt, to niech zareagują na zgłoszenie przypadku Tropika. Dostaną od Was zgłoszenie, foty, i co z nim zrobią, tylko trzeba monitorować żeby się nie okazało, że z jakiejś "ekspertyzy wyniknie, że pies juz stary... itp i strzykawa (tfu, tfu odpukać!!!!).
Choć nie wiem czasem co gorsze... Tułaczka, mrozy czy... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']I TZ rację ma! Ciekawe kto może te papiery zobaczyć.
Skoro, jak twierdzą, prężnie przeciwdziałają bezdomności zwierząt, to niech zareagują na zgłoszenie przypadku Tropika. Dostaną od Was zgłoszenie, foty, i co z nim zrobią, tylko trzeba monitorować żeby się nie okazało, że z jakiejś "ekspertyzy wyniknie, że pies juz stary... itp i strzykawa (tfu, tfu odpukać!!!!).
Choć nie wiem czasem co gorsze... Tułaczka, mrozy czy... :([/QUOTE]


jak my myślisz zdjęcia na e-mail czy na płycie wypalić i z kolejnym pismem wysłać

Link to comment
Share on other sites

E-mail odpada. Ja bym ze 2-3 wydrukowała (tak robiłam z naszą gminą, jak nas po byle deszczu zalewało i poskutkowało).
Jak masz z datami to jedno stare i jedno aktualne. Na płytce przedstawisz więcej. Będzie im się chciało otwierać płytkę i zdjęcia oglądać, a tak będą mieć przed nosem.
W piśmie zaznacz - Załączniki: zdjęcia, płyta ze zdjęciami.
Mari ma skrzynkę załadowaną, ale zostawiłam jej wiadomość w profilu żeby przybyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Na początek Sdal to są Madziarscy czy Mazierscy ,bo gmina używa tego drugiego nazwiska .

Jeżeli piszą że maja dokumenty na sterylki suk i szczepienia bliźniaków zapewne tak jest w oficjalny piśmie muszą prawdę pisać a my musimy podpierać się informacjami na 100% pewnymi bo na domysły i plotki dowodów nie mamy ,zawsze nas zgaszą takim odpowiedziami jak powyżej .
Mnie osobiście najbardziej denerwuje że brat p.Haliny podpisał z nimi umowę a Tobie nie powiedział .

Podali że na 2011r wydali na bezdomniaki 60358,32 na utrzymanie ich w schroniskach a na dokarmianie 2000zł .
Muszą mieć na to papiery .
Mają dużą sukę w kojcu i psy u p.Haliny 4 psy i stracili tylko 2000 na dokarmianie:angryy: .Ja mam 4 psy i wiem ile kosztuje wyżywienie ich ,na pewno więcej albo moje takie żarte .[/QUOTE]
Pierwsze słyszę żeby dawali jakiies psy do schroniska w 2011 r, a papierami mogą sie podpierac , bo wiedzą że nie sprawdzimy, albo to wtedy zabrali te psy z żakowic co tego człowieka zjadły, tych psów było ok. 30-40 szt to jak na taka ilośc to tez za mała kwota, bo inne psy nie wchodza w grę, chętnie bym sie dowiedziała o jakie psy chodzi, a co do wyżywienia , to jakies lewe faktury na jedzenie dla psiaków żaden problem załatwić, co do nazwiska Madziarscy , czy Maziarscy to dokładnie nie wiem , ale wszyscy wiedzą że chodzi o szeryfów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Sdal doczytałaś już że gmina grozi nam sądem jeżeli nie przestaniemy ich oczerniać .Mamy tez zakaz zbliżania się do psów u A.W i wszystkich bezdomnych w całej gminie[/QUOTE]
Tak już sie boję i moga mi na skoczyc , jakim prawem zabraniają zbliżac sie do bezdomnych psów, skoro sami maja je gdzies i giną psy w niewyjasnionych okolicznościach , to oni powinni stanąc przed sądem bo z tego co sie doczytałam z ich pisma to nie mają programu na rok 2012 dotyczący postępowania z bezdomnymi zwierzętami, to znaczy program mają , ale został odzucony przez wojewode kujawsko-pomorskiego , więc to żaden program, że też za to nie wziął sie jeszcz Toz , czy inne stowarzyszenie. To co robi ta gmina przechodzi ludzie pojęcie, bardzo trudno jest im wszystko udowodnic, ale my sie nie poddamy, a jak by zechciały nam pomóc rózne towarzystwa to by było jeszcze bardziej skutecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Inspektor Włodkowska z Torunia ma sie kontaktować z nimi , wszystko sobie zapisała . Ja jutro wyślę skany pism do Torunia i Włocławka .[/QUOTE]

te z wątku wysłałam naszej prezes, opracowuje pismo do gminy, bardzo ją te odpowiedzi zbulwersowały

kłamią, oszukują.... straszne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']te z wątku wysłałam naszej prezes, opracowuje pismo do gminy, bardzo ją te odpowiedzi zbulwersowały

kłamią, oszukują.... straszne![/QUOTE]

Sdal odda mi pisma to reszte wyśle Ci na Pw , nie wstawiałam odpowiedzi dotyczącej bliźniaków ponieważ za dużo szczegółów dotyczących schroniska a p. kierownik chce zostać anonimowy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...