Jump to content
Dogomania

Ringo znalazł DT i transport Teraz zostało spokojne szukanie DS


Monika89

Recommended Posts

Ringo pilnie szuka domu, inaczej czeka go uśpienie w schronisku!
Ringo jest 4 letnim psiakiem w typie amstaffa. W pierwszych kontaktach
jest trochę nieufny, ale gdy pokaże się mu, że nie ma się złych
zamiarów i da trochę czasu, aby zaufał, staje się zupełnie
przyjacielskim psiakiem, przepada za głaskaniem i sam wtula pyszczek w
opiekuna. Uwielbia się bawić z człowiekiem, ma dużo energii, jest
psiakiem aktywnym, potrzebującym dość dużej dawki ruchu. Wymaga
doświadczonego opiekuna, który jasno określi zasady panujące w domu, i
który nauczy go poprawnych zachowań, a stanie się prawdziwym
przytulakiem i wiernym przyjacielem. Ringo jest bardzo inteligentnym
psiakiem, który bardzo szybko się uczy. Nie przepada za innymi psami,
dlatego nie powinien zamieszkać z nimi w domu.


Psiak jest zdrowy, wykastrowany, zaszczepiony, zaczipowany i odrobaczony.


zdjęcia [URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=450330271664306&set=oa.347389765336703&type=1&theater[/URL]
[B]Kontakt w sprawie adopcji:[/B]
[B]tel.: 888 105 999[/B]
[B]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]

[QUOTE][LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Przed chwilą się dowiedziałam iż dziś został złożony wniosek do kierownika o uśpienie Ringo, szukamy czegoś bardzo pilnie! Jest to kwestia kilku dni! Był dziś na spacerze i po kilku korektach zachowywał się idealnie! Przy nodze by mógł iść bez smyczy, cudowny pies, lecz i tak chcą go uśpić...[/FONT][/COLOR][/LEFT]
[/QUOTE]

[QUOTE]w Schronisku nie radzą sobie z Ringo w boksie, boją się go, gdyż pies nakręca się, skacze i łapie wtedy zębami, pracownicy się go boją. a to nie jest mały pies, którego można np. odepchnąć po prostu... zachowanie to jest jednak spowodowane frustracją tego psiaka, brakiem ruchu. poza boksem, gdy się wybiega pies jest bardzo fajny, musi jedynie zaufać osobie, gdy to zrobi jest naprawdę fajnym psem, podchodzi na głaskanie, bawi się piłeczką, uczy się z wolontariuszem chodzić przy nodze, itd. jak wiadomo, Schroniskowe warunki są dla psów trudne i nie każde zwierzę się do nich umie dostosować i poradzić sobie z tym napięciem. ale tak jak powiedziałam, poza boksem pies jest naprawdę fajny, jemu brak ruchu i kontaktu z człowiekiem, stąd takie zachowanie. no i oczywiście przez to, że warunku Schroniskowe są dość napięte dla psów i Ringo nie potrafi się odpowiednio wyciszyć, zwłaszcza w boksie. szukamy mu domu, chcemy go uratować, ponieważ gdy będzie miał zapewniony ruch, odpowiednie wychowanie i kontakt z człowiekiem, będzie się super zachowywał. dlatego bardzo prosimy o udostępnianie i pomoc![/QUOTE]



[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487205_539654072727524_1717059530_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/602653_450330794997587_2112485512_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/529551_450330451664288_809368256_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/523707_450330271664306_1559770624_n.jpg[/IMG]

Ogłoszenie porobione na krk

Edited by Monika89
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Monika89']Napisałam do [COLOR=#000000]_Niva_ Czekam na odp[/COLOR][/QUOTE]

Moze sie zgodiz...

Na tym wątku, co Ci podesłałam _Niva_ chciała dac DT bullowatemu Kornelowi....


Jeszcze mi przychodiz na myśl Macia z Leszna. Prowadzi jakiś Komitet Pomocy... na dogo pod nickiem: Macia,
pisane chyba z dużej....

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to wątek Ringa, ale sprawa w sumie podobna, u nas w schronisku takich amstaffów jest już 5, nie widzimy dla nich zadnych szans...tyle że u nas sie tak do uspienia nie garną mocarze, ale co to za życie dla nich, siedzą niektóre juz kilka lat...
Bede obserwowac, ponieważ nijak nie pomogę, ale trzymam kciuki za te psiaki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi.']dziękuję Monika! Właśnie rozmawiałam z osobą którą mi podesłałaś i weźmie Ringusia na tymczas :) dom w W-wie! strasznie się cieszę, ludzie znający się na psach[/QUOTE]

Super! Teraz trzeba kombinować z transportem!

Również będę próbować, ale daje na to 90%

W takim razie też zmienię temat wątku :D

Edited by Monika89
Link to comment
Share on other sites

Meldujemy się. Weźmiemy Ringo, ale byłoby super, gdyby znalazł się transport na trasie Krk - Wawa. Dojazd w obie strony w dni powszednie po pracy, kiedy do pracy następnego dnia trzeba, jest jednak dla nas ostatecznością. Więc prosimy o pomoc w znalezieniu transportu.

Link to comment
Share on other sites

Super :) :multi: Nawet nie wiecie, jak się cieszę- wczoraj (a właściwie dziś w nocy) dowiedziałam się o Ringo z wydarzenia Kornela i suni odebranych z interwencji. Napisałam o Ringo w wątku Kornela- kiedy dowiedziałam się, że jego ma przejąć Fundacja AST- a Kornel miał zaproponowany DT. Mniejsza z tym- najważniejsze, że psiak będzie żył!!!
Wielkie dzięki dziewczyny, chylę czoło, za tak sprawnie poprowadzoną akcję :) :Rose:

P.S. Domek tymczasowy może liczyć na moją pomoc w kwestii wychowywania Ringo- też jestem z W-wy. Chętnie pomogę, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba (sama mam stafficzkę oprócz chihuahua i westa ;))

Link to comment
Share on other sites

Ringo chyba nie jest pod opieką fundacji...
Jeżeli wizyta na terenie W-wy, spoza fundacji ja mogę zrobić (mam jakieś- może nie super-duże, ale zawsze-doświadczenie).
(Mój wcześniejszy nick: [B]arielka186[/B])

Edited by Vesper
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że nie jest pod opieką ASTa, ale z tego co się dowiedziałam to pozytywną opinię po wizycie przedadopcyjnej można załatwić właśnie organizując wizytę przez jakąś fundację (jako że nie bardzo jak mamy do krakowa osobiście podjechać), a Ast chyba kogoś w Warszawie ma. Od osób 'niezrzeszonych' nie wiem czy opinię przyjmą. Czekam na telefon, w razie gdyby się załatwić nie udało, podsunę im taką możliwość.
A za pomoc w wychowaniu dziękujemy, pewnie się przyda. Na pewno się uśmiechniemy i umówimy na spacerek, jak już się trochę wszystko uspokoi :)

Link to comment
Share on other sites

Psiak nie jest fundacji Próbowaliśmy by był, ale nie było miejsca Pozostawiam finalizację dziewczyny wam, musicie się dogadać bo wy macie dostęp do zaplecza. Później jeszcze pomogę ogłoszeniach jak się uspokoi. Pomogę jak tylko dam radę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...