Jump to content
Dogomania

Balbinka wrócila do Fundacji 03.03.13. Zaginiona wrócila sama do domu po zaginiéciu!


emilia2280

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asia & Ginger']Genialnie... To nieodpowiedzialne podejście zarówno ze strony tego pana jak i schroniska, że wydaje młode psiaki starszym ludziom. Oby nie trzeba mu było niedługo szukać nowego domu... :shake:[/QUOTE]

W schronisku nikt nie odmówi adopcji z powodu wieku adoptującego. Nie wyobrazam sobie tamtejszych pracowników dokonujących selekcji przy wydawaniu psów. Już zresztą widze, co działoby się w UM, gdyby ludzie zaczęli pisać skargi, że schronisko nie chce im wydawać psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']ale ja nie napisałam, że on go wziął, tylko, że nie wiem czy go nie wziął. Nie mam pewności czy to ten sam facet.[/QUOTE]
Tak tak, wiem, chodzi mi ogólnie o adopcje młodych psiaków przez starsze osoby, że jest to nieodpowiedzialne podejście.

[quote name='Jaaga']W schronisku nikt nie odmówi adopcji z powodu wieku adoptującego. Nie wyobrazam sobie tamtejszych pracowników dokonujących selekcji przy wydawaniu psów. Już zresztą widze, co działoby się w UM, gdyby ludzie zaczęli pisać skargi, że schronisko nie chce im wydawać psów.[/QUOTE]
No i tu jest problem, bo nikt nie raczy pomysleć, co się stanie z psiakiem, gdy przeżyje właściciela. Znów trafi do schronu i znów trzeba mu będzie szukać domu... :shake:

Link to comment
Share on other sites

wiem, wiem tak samo dla mnie niezbyt na miejscu jest branie szczeniaka do domu małymi dziećmi. Ja sobie nie wyobrażam poświęcania czasu dziecku na opiekę i odpowiednie wychowanie i tyle samo czasu na bieganie za szczeniakiem, który gdzie kucnie tam się załatwia, gryzie, jest niesforny i trzeba mu poświęcić wiele czasu i uwagi żeby go wychować.
Czasem staramy się zasugerować innego psa, chociaż rok czy dwa starszego, ale wiadomo na siłę innego psa ludziom nie wciśniemy :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś zaglądnęłam w ogłoszenie Balbinki. Chciałam prosić o korektę w tekście. Tam jest napisane, że jest głucha, ale głucha nie jest :cool3:. Nie słyszy, jak śpi i rzeczywiście można by ją wynieść wtedy, ale na wołanie już dawno reaguje. Chyba po prostu nie wiedziała na początku, że to o nią chodzi. Teraz od razu reaguje na swoje imię.
Myslę, ze też można usunać jej podany zaawansowany wiek 15 lat, bo może naprawdę tyle nie ma. Już tu ktoś pisał, że może być sporo młodsza, skoro jest tak żwawa. Można napisać po prostu, że jest starsza, bez uściślania wieku ;).
Kilka dni temu zaglądnęłam w zęby mojej maltanki i mimo 6 lat i normalnego jedzenia ma prawie całkiem starte dolne siekacze. Po prostu z wiekiem musiała minimalnie rozrosnąć się szczęka i zęby zaczęły ocierać się o siebie przy gryzieniu. Nigdy w życiu nie ugryzła żadnej kości. Jej 13-letnia matka za to ma komplet pięknych zębów.

Może takie zmiany ułatwią jej znalezienie domu. Ludzie mogą się bać, że zaraz po adopcji umrze, a Balbina jest wyjątkowo żywotnym psiakiem :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Jutro jedziemy z Balbinką do jej potencjalnie nowego domu. Pani przez telefon sprawiła bardzo sympatyczne wrażenie, więc mam nadzieję, że Balbina własnie tam znajdzie swoje miejsce.

Zapomniałam spytac p. Elżbiety, czy to dom ze strony schroniskowej, czy z fundacyjnej. Najwyżej sama jutro podpytam.
Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Jaago, tak sié cieszé! Zmienilam tekst tak jak prosilas z aktualnym info w ogloszeniach, ale tamci Panstwo chyba jeszcze dzwonili o niá ze starego tekstu.

Dom ze strony fundacyjnej, jesli dobrze rozumiem - z ogloszen, wyrónien, mam taká nadziejé przynajmniej :) Balbina nie widnieje chyba na zadnej stronie schroniskowej skoro jest pod opieká Kastora prawnie i od miesiécy?

Bardzo Ci dziékujé za sprawdzenie domu i transport jutro. Trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Wieści dobre miałam i już przekazałam.
Pani jednak wypatrzyła ją na stronie schroniskowej i skierowała pytanie na tel. p. Eli. Balbinka podany pod tekstem. Była tam od początku najpierw jako Lexa, potem Lexa/Balbinka. Jej nowa pani myślała, że Lexa to było jej domowe imię, które jej zmieniliśmy. Wyjaśniłam, że nikt nie znał przeszłości Balbinki i to było imię nadane przez wolontariuszy dla potrzeb identyfikacji psa.

Najważniejsze, że po tęsknym jojczeniu jednak szybciutko się zaaklimatyzowała.

Link to comment
Share on other sites

a to numer! dziéki Jaago za informacje, czyli na nic tym razem byly moje ogloszenia hahaaaaaa.

najwazniejsze ze sunia ma jak w raju - pani reaguje na kazde pacniécie lapki Balbiny, co sprawia ze sunia ma to czego chciala: osobistá druzbé na kazde skinienie :) sunia ma wielkopanskie maniery a Pani radosc ze moze suni sié przysluzyc do szczéscia - kazdy jest zadowolony!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Emilio, jakieś informacje o okolicznościach zaginięcia? czy pani jej szukała, rozwiesiła ogłoszenia, wrzuciła w internet, coś wogóle od soboty zrobiła?
Raczej mało prawdopodobne jest żeby się spaniel błąkał po lasach i polach, mógł ją ktoś przygarnąć, w końcu to jest rasowy pies.
Ja na Śląsk mam bardzo daleko ale jakby co to mogę np. przygotować ogłoszenia do wydrukowania i rozwieszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280'][B][COLOR=#FF0000][FONT=arial black][B][SIZE=5]Balbinka zaginéla w soboté 09.02.2013!
Pomózcie nam szukac suni! [/SIZE]
[/B][/FONT][/COLOR][/B][/QUOTE]
Zawiercie ma umowę na wyłapywanie z hyclem Mariusz Jurczyk, ul. Strumień-Wierczki 27, Zawiercie. Ale Zawiercie nie ma umowy ze schroniskiem!!!
Najlepiej zadzwonić do UM Zawiercie, poprosić Referat Gospodarki Komunalnej tam wyłuszczyć sprawę i poprosić o telefon do hycla.
W ubiegłym roku Jurczyk odwoził psy do Pałki w Olkuszu .... o ile ich nie wyrzucał po drodze.

Link to comment
Share on other sites

dziékujé :(

niby uciekla z ogrodu, nie wiem, nie oddamy jej jesli znajdzie sié zywa biedaczka, dwa dni, jutro trzeci a my sié dowiedzielismy dzis pod wieczór :(((

pani niby rozwieszala w Lazach plakaty.

oglaszam i wyrózniam, tyle moge przez noc:
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/lazy-kolo-zawiercia-zagin-la-glucha-21772147.html[/URL]

[URL]http://www.gumtree.pl/cp-zgubiono-znaleziono/olkusz/lazy-kolo-zawiercia-zagin-la-glucha-staruszka-spanielka-balbinka-455851361[/URL]

[URL]http://tablica.pl/oferta/lazy-kolo-zawiercia-zaginla-glucha-staruszka-spanielka-balbinka-ID2heRj.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Zawiercie ma umowę na wyłapywanie z hyclem Mariusz Jurczyk, ul. Strumień-Wierczki 27, Zawiercie. Ale Zawiercie nie ma umowy ze schroniskiem!!!
Najlepiej zadzwonić do UM Zawiercie, poprosić Referat Gospodarki Komunalnej tam wyłuszczyć sprawę i poprosić o telefon do hycla.
W ubiegłym roku Jurczyk odwoził psy do Pałki w Olkuszu .... [B]o ile ich nie wyrzucał po drodze[/B].[/QUOTE]

Agata Balu, miej litość. Już wystarczająco martwimy się o sunieczkę. Nie dolewaj oliwy do ognia :(

Zawiercie nie ma umowy ze schronem, ale Jurczyk ma w umowie zastrzeżone, że wyłapane psy ma zawozić do schronu w Cieszynie.
Kurna, czemu tak daleko wozić te biedne psiaki - ponad 100 km. Do cholery czy nie ma bliżej schronu ?

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...