Jump to content
Dogomania

Balbinka wrócila do Fundacji 03.03.13. Zaginiona wrócila sama do domu po zaginiéciu!


emilia2280

Recommended Posts

Okropne. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że ona mogłaby zaginąć, bo u nas nie uciekała. Dreptała sobie i wszystko obwąchiwała. Biedna starutka. Właśnie kilka dni temu myślałam, że trzeba tam zadzwonić i umówić Balbinę na operację przepukliny.
Zawsze była w zasiegu wzroku i reagowała na imię. Tam przecież zadupie, dwie ulice na krzyż, bez problemu chyba wróciłaby sama.

Z wielu miast w regionie psy trafiają tez do schroniska w Bielsku-Białej. To tak duże odległości, że nikomu do głowy nie przychodzi ich tam szukać.
To nie jest kwestia braku schronisk po drodze, tylko umów. Rozsądne schroniska nie zbierają psów z innych miast czy gmin, bo mają w nadmiarze swoich. Robią to tylko niektóre, stad te odległości.

Gdyby ktoś zrobił plakacik ze zdjęciem i podesłał mi na maila: [email][email protected][/email] to dałabym do sosnowieckiego schroniska i Andrzej podwiózłby do Mysłowic.

Podeslijcie plakacik na maila do chorzowskiego schroniska, bo Dąbrowa G. ma umowe z Chorzowem podpisaną. Wiecie gdzie trafiają psy z Siewierza? to w gruncie rzeczy też niedaleko.

Gdyby udało się ją szczęśliwie odnaleźć, to oczywiście może do nas wrócić. Bardzo mi jej żal. Tak rwała sie za nami, jak ją zostawialiśmy w nowym domu. Teraz mam wyrzuty sumienia.

W plakatach rozwieszanych w okolicy trzeba koniecznie zaznaczyć nagrodę. Tylko to teraz jest w stanie skusić ludzi do współpracy. Najlepiej zachęcić do współpracy okolicznych zbieraczy złomu, makulatury czy butelek. Chodza i zaglądają wszedzie praktycznie cały dzień. Za wizję nagrody pieniężnej na pewno bedą baczniej się rozglądac. U nas to się sprawdza. wystarczy podejść w parku do jednego i potem wszyscy już szukają.

Emilio, warto byłoby dac ogłoszenie ze zdjeciem w regionalnej Gazecie Wyborczej i Dzienniku Zachodnim. Tam są specjalne rubryki, a większość mieszkańców kupuje któraś z tych gazet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Olkuszu jest inny dziadeczek, tez biedaczek :( Mielismy nadziejé ze to Balbinka :(

Dodalam já do gazety "Nasze Miasto Katowice", zaplacilam 100zl, ale najblizsza emisja dopiero w poniedzialek 18 lutego :/

A jak mogé dodac ogloszenia do tych dwóch dzienników o których pisze Jaaga? Poszukam zaraz u wujka google.

Link to comment
Share on other sites

Jaago, dziekujé za pomoc, poslalam plakat na maila. Jakby ktos jeszcze mógl, zaláczam jpg plakatu do wydrukowania albo przekazania dalej, jesli ktos ma mozliwosc w okolicy sláska wieszac:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-vry0snSfwH8/URo0N3PQttI/AAAAAAAAYWw/Z_pfJag6sX4/s800/Staruszka_Balbina.jpg[/IMG]

Mailem mogé podac w pelnym rozmiarze jpg albo pdf tego plakau, jesli ktos chcialby.

Link to comment
Share on other sites

Biedronka jest w samym centrum, to przecież wielu ludzi ją musi widzieć.

Emilio, ogłoszenia o zaginięciu psów są w GW na piątek za darmo. Sama dawałam. Inne oczywiście są płatne, ale oddam psa i znaleziono psa bezpłatne.
Nie mam jak dowieźć plakatu do mysłowickiego schroniska, bo jest już nieczynne, jak Andrzej wraca z pracy.
Też czekam niecierpliwie na efekt poszukiwań.

Adresówka jest chyba wymogiem w fundacyjnej umowie? Miała ją w momencie zaginięcia? Znacznie zwiększyłaby szanse na jej powrót.

Link to comment
Share on other sites

sunia jest szukana, ale nie ma sladu po niej. dzieci które wczoraj mówily ze já wiedzialy, tez nie wiadomo czy nie chcialy tylko zwrócic na siebie uwagi :(

Elunia dzwoni dzisiaj po schroniskach, wysylamy zainteresowanym plakaty. Pani nauczycielka z Lazów pomaga nam na miejscu oraz z Myszkowa obok Fundacja Do Serca Przytul Psa. Rozwieszali plakaty wczoraj, dzis sá tez poszukiwania, ale nic narazie :( jestem zalamana, Ela tez.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, może cos jej się stało, a powiedzieli,że zaginęła.

Gdzie by taka starowinka poszła, a jeżeli już, to przecież nie przemieszczała sie błyskawicznie i ktoś by ją w takiej małej miejscowości musiał widzieć. Coś to wszystko podejrzane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']No właśnie, może cos jej się stało, a powiedzieli,że zaginęła.

Gdzie by taka starowinka poszła, a jeżeli już, to przecież nie przemieszczała sie błyskawicznie i ktoś by ją w takiej małej miejscowości musiał widzieć. Coś to wszystko podejrzane.[/QUOTE]

Popieram, choć nie można Pani od razu podejrzewać, ale można by wziąć to pod uwagę, taka staruszka tak szybko nie ucieka, chyba, że ktoś ją złapał. Martwię się i mam nadzieję, że się znajdzie - tu czip by się przydał, ale kto wiedział, że tak się może stać w tym wieku. Dla mnie też to trochę dziwne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']nie chcé nawet myslec ze cos moglo sie jej stac :( byla dzis ponoc widziana kolo przedszkola w Lazach, potem juz nie. Moze to ona, oby. Jutro grupa poszukiwawcza jedzie szukac w krzakach i lasku.[/QUOTE]
Oby się znalazła.
Dla mnie też dziwna jest ta ucieczka seniorki...
Miałam staruszki ale one tak jak starzy ludzie były powolne....

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że Balbina zestresowana właśnie kładła się i leżała na nic nie reagując. Tak potrafiła tu na początku przeleżeć dobę. Jesli rzeczywiście zaginęła i jest zdenerwowana, to mogła też tak zrobić. Do tego, gdy śpi, to wtedy nie słyszy. Trzeba ją budzić dotknięciem. Normalnie na spacerze, to od razu przybiegała na wołanie po imieniu.

Spaniel stary jak świat nie jest dla nikogo łakomym kąskiem, ale też jest łatwy do rozpoznania, więc powinna być widziana przez wielu ludzi i szybko odnaleziona.

Dowiadywałyście się kto tam w mieście zajmuje się sprzątaniem zwierzęcych zwłok? U nas np. robi to schronisko, w Sosmowcu MZUK. Warto dowiedzieć się, jak jest tam i przedzwonić. Wiem, że opcja straszna, ale lepiej dowiedzieć się, niż jej szukać w nieskończoność. Niestety, w sytuacji, jak jej nie ma 6-ty dzień trzeba brać pod uwage i wypadek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...