Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy "Pupilki Amelki"


babi2

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Byłam na konsultacji u dr Szczypki. Obejrzał zdjęcia i powiedział ,ze uszkodzenie kręgosłupa jest bardzo duże,aż się dziwi ,ze Leoś stoi i próbuje poruszać łapkami oraz ,że kontroluje czynności fizjologiczne. Prosił o wykonanie zdjęcia w projekcji strzałkowej. Na razie nie ma potrzeby robienia rezonansu czy tomografu.
Uważa,że rehabilitację w postaci elektroakupunktury i pływania trzeba zacząć jak najszybciej. Niczego już się w tej chwili nie uszkodzi, bo po tak długim czasie od złamanie co się miało zrosnąć, to się zrosło.

Link to comment
Share on other sites

A mi sie smutno zrobiło. Cudownie, że dzięki fantastycznym ludziom Leoś ma wózeczek, ale strasznie mi go żal. Miałam cichutką nadzieję, że uda się zrobić jakąś operację i będzie mógł chodzić. Z wózeczkiem ma mniejsze szanse na adopcję i wogóle. Z tego co zrozumiałam to mógł być wypadek, gdyby ten gnojek co mu to zrobił od razu zawiózł go do weterynarza może by się udało. Smutno mi i tyle.

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie moze faktycznie kupić dużo miskę albo wanienkę do kąpieli dal niemowląt. Dr mówił ,że też wystarczy.Byle czuł pod nóżkami wodę i przebierał nimi. A co z elektroakupunkturą? Jest na nią szansa?
Zdjęcie rtg należy wykonać na brzuszku z wyciągniętymi łapkami.

Link to comment
Share on other sites

Niewiele pomogę, ale ze swojej strony bardzo polecam elektroakupunkturę. U mojej kaleki już co prawda było za późno, ale to naprawdę dużo daje. Niestety wiąże się to z kosztami i znalezieniem miejsca gdzie ktoś to potrafi, ale warto.

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś jaminika który dostał paraliżu jamniczego, zawzięłam się i sama sobie wykombinowałam to moczenie w wannie, codziennie przez pół roku wiosłował w wannie i wyszedł z tego praktycznie całkowicie-tylko jak siadał to tak troszkę te łapki dziwnie się układały.Tutaj z tego co czytam sprawa jest gorsza ale pływanie a nóż widelec pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta67']panowanie nad potrzebami daje wiele bo człowiek nie musi latać z pieluchami a to zawsze mniej chętnych odgoni, sam wózeczek to nie jest znowu jakaś tragedia bo pies funkcjonuje normalnie prawie, że :)[/QUOTE]

Dokładnie :) Bądźmy dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Tylko jak p. Daria da radę go rehabilitować skoro jest w sytuacji, gdy nie może poświecić mu czasu?[/QUOTE]


I w tym jest cały problem. Może zacytuję fragment listu[B] p.Darii;[/B]

[I]Dla tej znajdy (imię robocze[/I]
[I]> > Leon) szukam domu, ponieważ z racji tego iż w moim domu są 4 inne[/I]
[I]> > przygarnięte psy i jeden kot a do tego jestem samotną mamą ciężko jest[/I]
[I]> > mi znaleźć czas i siłę na opiekę nad wszystkimi domownikami, skoro Leon[/I]
[I]> > wymaga rehabilitacji, czasu i cierpliwości. Leczę Leona od lutego, w tym[/I]
[I]> > momencie nie wymaga on juĹź nakładów finansowych, potrzeba jedynie[/I]
[I]> > czasu.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam w necie coś takiego;

[URL]http://www.rehabilitacjazwierzat.com.pl/[/URL]

W ofercie wprawdzie nie ma niczego "wodnego", ale gdyby była wanienka pewnie by się to dało załatwić.
Tylko na pewno będą potrzebne dokładne wskazówki od lekarza (którego ?)co do innych zabiegów , no i zgoda p.[B]Darii.[/B]

Link to comment
Share on other sites

to już coś ta informacja.Zanim jakiś lekarz zleci różne zabiegi , na pewno można zacząć pływanie i elekroakupunkturę.
P.Daria musi się wypowiedzieć czy da radę. A jak nie , to może ktoś pomoże z Sosnowca.Jest tam trochę fajnych cioteczek.Np. iwonamaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...