Jump to content
Dogomania

Jak nie umrze, to żyć będzie... Mufka za TM - los miał w zanadrzu podły scenariusz


Nutusia

Recommended Posts

  • Replies 907
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Dogo07[/B] rozmawiałam z romenką. Mamy prośbę wstrzymaj się troszkę z tym tekstem na fb. Nie dawaj tego z dogo. Romenka walczy z komputerem, jak g ouruchomi to napisze jakiś tekst na fb.
Sunia jest w domu, dzisiaj o 5.30 obudziła Megii1 bo chciała siusiu. Bardzo mądra jest maleńka.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz... tytuł sugeruje, że sunia jest/była w ciąży - czy tak jest w istocie? Ile ona może mieć lat? Rozumiem, że w obecnym stanie nie zagraża zdrowiu innych zwierząt. Czy wymaga stałem (całodziennej) opieki? Jak się dogaduje z innymi psami/kotami? Rozumiem, że lekarz przyjeżdża do hotelu, czyli klinicznej diagnostyki jeszcze nie było?
Czy ktoś mógłby mi podać nr tel do Romenki?...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Romenką. Mogę wziąć Małą nawet dziś, ale pod warunkiem, że spotkamy się w lecznicy w Nowym Dworze Mazowieckim i zostanie zdiagnozowana, przede wszystkim nie mogę ryzykować zdrowia moich własnych zwierząt i tymczasów.

Szkoda, że nie została pobrana krew, pomimo, że zjadła. Przecież nie chodzi chociażby o poziom cukru tylko o to czy nie ma leukocytozy, jakiegoś gigantycznego stanu zapalnego...

Jeśli ona jest w ciąży i została podtruta, bardzo możliwe, że nosi martwe płody albo jakieś zniekształcone (nasza Gapcia np. od kopniaka miała w sobie 2,5 płodu...). Taka ciąża to przecież zagrożenie życia! Zrobilibyśmy USG jeszcze dziś, od razu. Nie ma na co czekać! Ponoć lekarz nie chce jej otwierać od razu, bo jest osłabiona. Tylko, że osłabienie jest mimo wszystko mniej niebezpieczne niż martwa ciąża. Nasza Tośka była np. sterylizowana w stanie skrajnego zagłodzenia z powodu ropomacicza. Nie było pewności czy przeżyje narkozę, ale było jasne, że jeśli nie zaryzykujemy, rozległe, rozlane ropomacicze ją zabije...

Jest tylko jeden problem - nie ma komu jej przywieźć do Nowego Dworu, bo Romenka nie ma z kim dzieci zostawić.

Kolejny możliwy termin jest jutro. Potem dopiero we wtorek, bo w piątek i poniedziałek nasi Doktorzy pracują rano (ja w pracy), a tę sobotę akurat mają wolne.

Mój tymczas jest bezpłatny, za zwrotem kosztów wet i ewentualnie karmy. Mam też możliwość bezpłatnej sterylizacji (również aborcyjnej).

Czy zdarzy się cud i znajdzie się ktoś, kto podrzuci Małą do Nowego Dworu dziś lub jutro?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Rozmawiałam z Romenką. Mogę wziąć Małą nawet dziś, ale pod warunkiem, że spotkamy się w lecznicy w Nowym Dworze Mazowieckim i zostanie zdiagnozowana, przede wszystkim nie mogę ryzykować zdrowia moich własnych zwierząt i tymczasów.

Szkoda, że nie została pobrana krew, pomimo, że zjadła. Przecież nie chodzi chociażby o poziom cukru tylko o to czy nie ma leukocytozy, jakiegoś gigantycznego stanu zapalnego...

Jeśli ona jest w ciąży i została podtruta, bardzo możliwe, że nosi martwe płody albo jakieś zniekształcone (nasza Gapcia np. od kopniaka miała w sobie 2,5 płodu...). Taka ciąża to przecież zagrożenie życia! Zrobilibyśmy USG jeszcze dziś, od razu. Nie ma na co czekać! Ponoć lekarz nie chce jej otwierać od razu, bo jest osłabiona. Tylko, że osłabienie jest mimo wszystko mniej niebezpieczne niż martwa ciąża. Nasza Tośka była np. sterylizowana w stanie skrajnego zagłodzenia z powodu ropomacicza. Nie było pewności czy przeżyje narkozę, ale było jasne, że jeśli nie zaryzykujemy, rozległe, rozlane ropomacicze ją zabije...

Jest tylko jeden problem - nie ma komu jej przywieźć do Nowego Dworu, bo Romenka nie ma z kim dzieci zostawić.

Kolejny możliwy termin jest jutro. Potem dopiero we wtorek, bo w piątek i poniedziałek nasi Doktorzy pracują rano (ja w pracy), a tę sobotę akurat mają wolne.

Mój tymczas jest bezpłatny, za zwrotem kosztów wet i ewentualnie karmy. Mam też możliwość bezpłatnej sterylizacji (również aborcyjnej).

Czy zdarzy się cud i znajdzie się ktoś, kto podrzuci Małą do Nowego Dworu dziś lub jutro?...[/QUOTE]
Dziekuje Ci bardzo sunia powinna byc u weta na cito.Moze Megi moglaby zawiesc sunie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...