Jump to content
Dogomania

PT-na czym to polega itd itp?


wiska

Recommended Posts

[quote name='zakla'][URL="http://www.tresura.pl/reg_pt1.html"][B]Tutaj[/B][/URL] masz regulamin :)[/quote]
Ejże, ten regulamin nie obowiązywał już 2 lata temu, jak my zdawałyśmy egzamin. :shake: Aktualny regulamin jest np. tutaj [URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1[/URL] . Np. zamiast zmiany pozycji na odległość, są dwa ćwiczenia i nie wiem czy nie trudniejsze od zmiany pozycji :roll: : "siad" w marszu i "waruj" w marszu.

Link to comment
Share on other sites

A moja psica robi to bez zarzutu :evil_lol: Tylko jest jedno ale (to tylko kwestia czasu :diabloti:) -musze jej pokazac to palcem, przynajmniej jesli chodzi o lezenie, bo siad robi naprawde fantastycznie-no chyba ze wogole jest w dolku szkoleniowym i nie chce nic robic, ale to juz inna bajka :roll:
PS:Dla mnie najgorsze bedzie przywolanie i te komendy na odleglosc :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas przywolanie PTowkie jest bez zarzutu, no moze ostatnio pies mi zaczal troche krzywo siadac, coz...:oops:
Moj na kielbache bardzo ladnie robi zmiany pozycji w marszu, ale kurcze jak to zrobic, kiedy nagradzac nie mozna?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Np. zamiast zmiany pozycji na odległość, są dwa ćwiczenia i nie wiem czy nie trudniejsze od zmiany pozycji : "siad" w marszu i "waruj" w marszu.
[/QUOTE]

Jak dla kogo ;)

Np. Gofer udaje wręcz głuchego kiedy każę mu zawarować z siadu lub odwrotnie. A warowanie z marszu idzie mu o niebo lepiej, jeszcze lepiej niż siadanie 8) Czasem się zająknie i udaje głupa tylko ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie idzie Wam? hmm to moze idź z psem gdy padnie komenda "Siad" stajesz razem z nim potem mowisz "zostan" i ruszasz dalej po 2-3 krokach mowisz "rownaj" i z czasem eliminujesz Twoje zatrzymanie. Moja suka nie miała większych problemów z takim uczeniem. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W tych linkach co mi podalyscie nie znalazlam regulaminu,ale znalazlam go w wyszukiwarce googl:cool3:,dla zainteresowanych wklejam:

[B][FONT=Arial]Zawody PT odbywają się w/g nowego regulaminu:[/FONT][/B][B][FONT='Arial Unicode MS'][/FONT][/B]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] 1.Chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy -20 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 2.Chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy - 40 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 3. Pozostawanie psa w pozycji "siad" i przywołanie do mnie i do nogi - 20 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 4.Aportowanie własnego przedmiotu - 30 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 5."Siad" w marszu - 15 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 6." Waruj "w marszu - 15 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 7.Bieganie psa na komendę i przywołanie do nogi na rozkaz słowny lub optyczny - 30 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 8. Badanie uzębienia psa - 10 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] 9.Pozostawanie psa w pozycji" siad" przy próbach odwracania uwagi - 10 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial]10. Pozostawanie psa w pozycji "waruj" przy próbach odwracania uwagi - 10 pkt.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial] Razem:200 pkt[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Robumy postepy:cool3: jak na razie Tunia umie chodzic ladnie przy nodze na smyczy ,bez smyczy,siadac,"zdychac"(zdechl pies;) ),zostawac ...[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][B]P.S Co to znaczy komenda(np waruj) w marszu????[/B]:evil_lol: :-o [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[B][FONT=Arial][B][FONT=Arial]P.S Co to znaczy komenda(np waruj) w marszu????[/FONT][/B]
[/FONT][/B][/quote]

[B][FONT=Arial]Idziesz i w marszu mówisz psu leżeć ( bez zatrzymywania się razem z nim ) i zostawiasz go w takiej pozycji.[/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial]Kurcze, tłumaczyć to ja nie umiem :][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
[FONT=Arial][B]P.S Co to znaczy komenda(np waruj) w marszu????[/B]:evil_lol: :-o [/FONT][/quote]

"Przewodnik rusza prosto przed siebie dając psu komende [I]noga[/I]. Po co najmniej 10 krokach podaje komendę [I]waruj[/I], na którą pies powinien niezwłocznie zawarować. Bez jakiegokolwiek oddziaływania na psa i bez odwracania się przewodnik idzie dalej prosto jeszcze 20 kroków, odwraca się do psa i spokojnie staje. Na znak sędziego przewodnik przywołuje psa do siebie. Pies powinien szybko i radośnie podbiec do swojego przewodnika i usiąść blisko przed nim. Na komendę [I]noga[/I] pies powinien usiąść przy lewej nodze przewodnika."
Z "siad w marszu" jest podobnie, tylko nie przywołuje się psa do siebie, ale wraca do niego.

Regulaminy można znaleźć na stronie ZKwP w dziale Szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='moon_light']Jestem ciekawa jak wygląda waruj w marszu w wykonaniu doga niemieckiego, bo ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego figara...[/quote]

Czy dog niemiecki nie moze sie szybko zlozyc do warowania, o ile tylko ma zdrowe stawy? Uwazam, ze moze nie taki blyskawiczny belgowy "pad", ale zupelnie przyzwoite warowanie mozna z psem wypracowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Czy dog niemiecki nie moze sie szybko zlozyc do warowania, o ile tylko ma zdrowe stawy? Uwazam, ze moze nie taki blyskawiczny belgowy "pad", ale zupelnie przyzwoite warowanie mozna z psem wypracowac.[/quote]
Moj nie może. Jak się kładzie to trwa to dosyć długo. A problemów ze stawami nie zauważyłam.
Dog kładzie się "łapa po łapie".

Link to comment
Share on other sites

Wystep na MPPT - ćwiczy ON-ka, daje to pojęcie o cwiczeniach.
Przewodniczka troszkę pomaga psu cialem ale jeśli ktoś nie bardzo widział calego zestawu ćwiczeń to ten film jest pomocny...

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=WxNVOJBhHUU[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='BeataG']Nie ma. Jest tylko aportowanie przedmiotu własnego i nawet nie musi to być koziołek do aportowania (choć na pewno lepsze wrażenie sprawia, gdy JEST to koziołek) - może być gryzak, piłka czy inna zabawka.[/quote]



Aha wielkie dzięki za tak szybką odpowiedz :cool3:
Zamierzam z moim nowym psem zdać egzamin na PT.
Ciekawe co z tego wyniknie :)


A co do koziołka to zabawki zabawkami ale do aportu przy szkoleniu koziołek najwygodniejszy mi się wydaję :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koziolek kwadratowy jest najlepszy do aportowania, nie toczy sie po rzuceniu i psu latwiej wziasc go w zeby aczkolwiek to chyba najtrudniejszy element PT do wyuczenia zeby wlasciwie pies wykonal komende, wazne jest nawet w jaki sposob bierze go w paszcze i niesie (mysmy dostali 30/30 za aport na egzaminie, wynik 198/200 :) ). Sam egzamin trwa moze z 15-20 minut, szkolenie kilka miesiecy.

PS: wyszukiwanie aportu swojego to juz element PTT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...