Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

Ostatnio są jakieś problemy-znikają wątki, posty:/

Ufff, kamień z serca, bo już się troszkę wystraszyłam, że coś nie tak:roll:

Pewnie, że nie. Mój mnie teraz ciąga po wszystkich możliwych krzakach i zdechła nornica i tego typu znaleziska to normalka ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przepraszam, że poza tematem... ale może ktoś z Was zechciałby zajrzeć na wątek niewidomego i niemłodego już psiaka, albo kojarzy kogoś z Dogomanii, kto pomaga takim psiakom...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/243540-%C5%9Alepy-staruszek-poszukuje-ciep%C5%82ego-k%C4%85ta-%28Dolny-%C5%9Al%C4%85sk%29?p=20875648#post20875648[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No właśnie dzisiaj miałam pisać ;)

Marianek dzisiaj został ładnie wykąpany, był bardzo grzeczny :) Wygląda pięknie :) Niedługo pojedziemy na działkę to zrobię mu zdjęcia :) Trzyma się dzielnie, choć już więcej śpi. Posikuje czasem jak się coś po jego myśli nie potoczy, ale jest lepiej :)

Dzisiaj miał na spacerze niemiłą przygodę. Szła dziewczyna ze swoim pudelkiem i Marianek, jak to na widok każdego, ucieszył się i podszedł do tej dziewczyny. A ona na to zrobiła minę jakby zobaczyła coś obrzydliwego i powiedziała "ale brzydki pies" . Myślałam, że się zagotuję:angryy:

MÓJ Marianek brzydki??:angryy: A co to w ogóle znaczy brzydki? Według jakich kryteriów?
Normalnie nie ma lekarstwa na głupotę ludzi - czasem mam takie myśli, że najchętniej to bym...:mad:

Na szczęście Maniek ma głęboko gdzieś takie paniusie i wie, że my go kochamy i uważamy za przystojnego, starszego pana ;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie to są naprawdę bezczelni i nie mają żadnych zahamowań:angryy: A sama to pewnie "chodząca, idealna piękność bez wad":angryy: Żałosne:angryy:


Marianek, nic się nie przejmuj, jesteś bardzo ładnym, urokliwym psiakiem i my cię wszyscy kochamy:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Ciekawe jak Ona będzie wyglądała w twoim wieku;)

Dobrze, że już nie ma takiego problemu z tym jego sikaniem :) A że więcej śpi....Nic dziwnego, niestety nie młodnieje i coraz więcej będzie spał, coraz mniej będzie chciał spacerować, taka kolej rzeczy.

A jak praca z Mariankiem? Dalej ma zakaz wstępu do sypialni? ;)

Link to comment
Share on other sites

Marian już się tak nauczył, że do sypialni w nocy w ogóle nie wchodzi (chociaż drzwi są otwarte) i śpi tylko na swojej kanapie, w swoim pokoju. Ew. na dywaniku pod łóżkiem. Bez pozwolenia nie wejdzie na łóżko. Dzięki temu jego obsikiwanie jest teraz naprawdę sporadyczne. Nie piszczy już, bo wie gdzie jest jego miejsce i tam czuje się najlepiej :)

Mariano Italiano ;) On wszystkich rozkochuje - wszyscy moi znajomi go uwielbiają ;) Jest już teraz grzeczny jak przychodzą goście i nie narzuca się. Wszyscy się zachwycają jaki on grzeczny :loveu:

Trzeba patrzeć sercem, a nie wymyślonymi przez ludźmi kanonami "piękna". Niektórzy tego nie potrafią. Współczuję im.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Ci, co nie potrafią, często kupują rasowe psy za ciężką forsę, a jak taki pies się zestarzeje i zacznie chorować, to go wyrzucają i biorą następnego "pięknego" :([/QUOTE]


Z kotami też tak jest. Ostatnio miałam na DT 6-letnią kotkę rasy Maine Coon, z rodowodem. I z chirurgicznie usuniętymi paznokciami (!) - żeby nie drapała mebli i dziecka. Kotka się znudziła dziecku (pomysły na "zabawy", typu wrzucanie ją do kartonu i kopanie tego kartonu, się skończyły) i trzeba było się jej pozbyć, więc kobita szukała dla niej nowego domu. A w międzyczasie zakupiła psa rasy Husky. Ciekawe co jemu obetnie?:angryy:

Link to comment
Share on other sites

a żeby ten Husky ich zeżarł, nie które osobniki mnie doprowadzają do szału:( wczoraj pojechałam obciąć psa, duży mieszaniec owczarka niemieckiego, latał sobie po ogrodzie, a jak przyszło co do czego nie weszedł do domu bo?? nigdy w nim nie był:( pies jest w kojcu cały czas. Na końcu pani zapytała co ma zrobić, żeby go nauczyć kupy na spacerze, a nie koło domu:( Taki fajny psiak, młody, radosny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogses']Z kotami też tak jest. Ostatnio miałam na DT 6-letnią kotkę rasy Maine Coon, z rodowodem. I z chirurgicznie usuniętymi paznokciami (!) - żeby nie drapała mebli i dziecka. Kotka się znudziła dziecku (pomysły na "zabawy", typu wrzucanie ją do kartonu i kopanie tego kartonu, się skończyły) i trzeba było się jej pozbyć, więc kobita szukała dla niej nowego domu. A w międzyczasie zakupiła psa rasy Husky. Ciekawe co jemu obetnie?:angryy:[/QUOTE]

a myślałam, że już nic mnie nie zadziwi:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margoth137']a żeby ten Husky ich zeżarł, nie które osobniki mnie doprowadzają do szału:( wczoraj pojechałam obciąć psa, duży mieszaniec owczarka niemieckiego, latał sobie po ogrodzie, a jak przyszło co do czego nie weszedł do domu bo?? nigdy w nim nie był:( pies jest w kojcu cały czas. Na końcu pani zapytała co ma zrobić, żeby go nauczyć kupy na spacerze, a nie koło domu:( Taki fajny psiak, młody, radosny...[/QUOTE]

Margoth, ja tego kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć:shake:
Wiem, że nie wszystkie psiaki chcą siedzieć w domu, ale daję sobie rękę uciąć, że przynajmniej 99%, dlatego właśnie jestem straszną przeciwniczką bud, kojców, nie wspominając o łańcuchach:angryy:
Nie wyobrażam sobie np. siedzieć w chłodnym domu, mając świadomość, że jest upał i mój psiak siedzi na zewnątrz w pełnym słońcu albo w zimę kiedy mróz, a on na tym śniegu i -....stopniach i wieeeeele innych sytuacji....

[quote name='dogses']....Ciekawe co jemu obetnie?:angryy:[/QUOTE]

Albo kiedy jej się znudzi i go odda....

[quote name='Panna Marple']Tacy "mądrzy ludzie" jak ta durna niunia z pudlem kiedyś mnie wkurzali, a teraz to mi ich nawet żal...bo oni są po prostu upośledzeni. Albo są chamami, a wtedy mi ich ne żal:evil_lol:[/QUOTE]

Podpisuję się obiema rencami:evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

U Was też takie upały? W takich chwilach chciałabym mieszkać gdzieś na Pomorzu albo na Mazurach...a nie na podgórzu sudeckim :/

Maniosław ledwo po schodach wchodzi. Pomimo, iż godziny spacerów zmieniły się, to i tak nie jest mu lekko. Wstawiłam mu wentylator domowy do pokoju, gdzie śpi. Dzięki temu nie jest mu tak gorąco. W ogóle z tego pokoju nie wychodzi w efekcie.

Pozdrowienia od zamyślonego Mariana z jego prywatnej kanapy:

[IMG]http://toz.swidnica.pl/wp-content/uploads/2013/06/P6191345.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Na moje oko to Marianek sobie drzemkę strzelił;)

W Krakowie ponad 30 stopni:mdleje:
Bandzior, który potrafi godzinami spacerować po 15 minutach ciągnie do domu i wyleguje się na chłodnych płytkach.

Mariankowi pewnie ciężko w taką pogodę, bo nie dość, że to dziadziuś, to jeszcze calusieńki czarny, a więc jego kolor sam w sobie przyciąga słońce :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Na moje oko to Marianek sobie drzemkę strzelił;)

W Krakowie ponad 30 stopni:mdleje:
Bandzior, który potrafi godzinami spacerować po 15 minutach ciągnie do domu i wyleguje się na chłodnych płytkach.

Mariankowi pewnie ciężko w taką pogodę, bo nie dość, że to dziadziuś, to jeszcze calusieńki czarny, a więc jego kolor sam w sobie przyciąga słońce :([/QUOTE]

Niestety :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']gdyby tak zmagazynować letnie ciepełko w tych czarnych futerkach a zimą je odzyskiwać...byłyby całkiem milusie i ekonomiczne "piecyki"...
[/QUOTE]
trzeba ten pomysł podrzucić na polibudę Oni nie takie rzeczy wymyślają;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figunia']gdyby tak zmagazynować letnie ciepełko w tych czarnych futerkach a zimą je odzyskiwać...byłyby całkiem milusie i ekonomiczne "piecyki"...

Widać, że we Wrocku też ciepełko ponad miarę i nieco szkodzi na mózg, prawda? :cool3:[/QUOTE]

Pomysł genialny :D
Jeszcze tylko na odwrót....Co zrobić w ten upały, kiedy psiaki mają właścicieli, którzy nawet nie raczą nalać im wody do miski i siedzą biedaki w pełnym słońcu :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...