Jump to content
Dogomania

Hexa moje kochane słoneczko, Shina paskuda i inni :)


*Monia*

Recommended Posts

Hejka 

 

przyjdz do mnie to pomacasz maleństwo chociaż ja juz zaczynam czuć że go noszę 

 

ja odpukać też narzekac na placz nie mogę , drze sie w niebogłosy tylko jak go przebieram , nie lubi mieć gołej pupy a tak poza tym to nie placze w ogóle

Bała bym się że się uszkodzi, swoje jednak inaczej się bierze :)

 

Na tą okazję miałam taki stojak z zabawkami i lusterkiem, tylko już nie pamiętam od kiedy zaczął działać ;)

 

Maniula ma swój charakterek... po mamusi? 

Ale masz rację, wychowuj, bo moja siostra została wychowane przez własnego "aniołeczka" i wszyscy skaczą wokół tej małej blondi z loczkami... A teraz ciężko jest z nią dyskutować, bo umie wyrazić swoje niezadowolenie. 

Mamusia była gorsza pod wieloma względami  :nonono2:

Ktoś musi wychowywać żeby dziadek miał co psuć. Babcia wie że rozpuszczać nie można, na przykładzie swojej pierworodnej córeczki  :laugh2_2:

 

2 karmienia w nocy   U takiej "starej" baby

Chyba bym oszalała

Theoś w tym wieku dostawał mleko raz. A jak skończył roczek, to skończyło się karmienie w nocy 

Wiem, zła matka ze mnie 

Jak jedno z karmień przypada zanim się położę to wcale nie jest tak źle ;). Jedno obowiązkowo około 4. Bywa że jedno o 4 a drugie o 6 w nocy, także ten... zależy co dla kogo jest nocą  :mdrmed: . W sumie dzisiaj rozmawiałam ze znajomą która ma prawie dwulatka i on potrafi 4 razy na cyca w nocy wstawać, a ona nie ma jak mu odmówić bo sam sobie bierze .

MM jest bardziej sycące, a cycowe szybko się trawi. Chociaż Mani i obiady trawią się błyskawicznie  :evil_lol:

 

Kluska moja w nocy juz nie je butli ale budzi się i ryczy jakby ja ze skóry obdzierali... Nie wiem czemu. Dzisiaj testujemy kaszkę na dobranoc 5zboz z lipa. Zobaczymy. ..

To jest ta bez mleka? Jak tak to też nad nią się zastanawiałam, ale w końcu zostałam przy tych co do tej pory dostawała. Daj znać jak smakowała ;)

 

 

 

Byłam dzisiaj w pracy, czekają na mnie jeszcze. Chociaż smutno mi że małą niedługo zostawię... A dzidzia się zakochała w jednym z nowych kolegów, przytulała się do niego, głaskała, bawiła się z nim, wpatrzona była jak w obrazek. Nie ma gustu dziewucha, i chyba sporo za stary  :evil_lol: . Wyrodna jestem bo zostawiłam na dole z ciotkami i wujkami i poszłam na górę na ploty  :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Potrafi przede wszystkim bardzo dobitnie pokazać że jej coś nie pasuje, jeszcze chwila i nóżkami będzie tupać mój mały aniołeczek  :diabloti: .

Bedzie sobie umiała poradzić w zyciu :klacz:

 

2 karmienia w nocy :crazyeye:  U takiej "starej" baby :crazyeye:

A ja chciałam napisać, ze tylko 2 karmienia? :look3: Moja jak ma dobra noc, to je 5 razy :siara: <ma  ponad 8,5 mies.> Za to jak miała miesiąc czy dwa,  to spala po  8-10 godzin.

 

 

Kluska moja w nocy juz nie je butli ale budzi się i ryczy jakby ja ze skóry obdzierali... Nie wiem czemu. Dzisiaj testujemy kaszkę na dobranoc 5zboz z lipa. Zobaczymy. ..

Nie ma co porównywać karmienia kaszkami  czy mm do kp. Moze zeby?

Link to comment
Share on other sites

Bedzie sobie umiała poradzić w zyciu :klacz:

 

A ja chciałam napisać, ze tylko 2 karmienia? :look3: Moja jak ma dobra noc, to je 5 razy :siara: <ma  ponad 8,5 mies.> Za to jak miała miesiąc czy dwa,  to spala po  8-10 godzin.

Ale żeby tak z własną matką sobie poczynać  :lmaa:   :evil_lol:

 

Moja ostatnie posiłki je o: 18.40-19 kaszkę, a między 20 a 21 cyca i wytrzymuje do 1, maksymalnie 4. Nigdy nie przespała aż 10ciu godzin bez jedzenia  :nonono2: . Pewnie gdyby nie smok to bym musiała więcej razy karmić  :siara:

Link to comment
Share on other sites

W ciągu dnia cisA wiec to raczej nie żeby. W smaku fajna z lipa, wrabala cala butle, poki co to spi, tfu fu

Może ma złe sny bo jakaś ciotka ją straszy  :look3:

Kiedyś się pewnie skuszę na tą kachę, póki co niech je te prawie bezsmakowe  :jumpie:

Moja też zasnęła dokładnie 7 minut temu  :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Moja ostatnie posiłki je o: 18.40-19 kaszkę, a między 20 a 21 cyca i wytrzymuje do 1, maksymalnie 4. Nigdy nie przespała aż 10ciu godzin bez jedzenia  :nonono2: . Pewnie gdyby nie smok to bym musiała więcej razy karmić  :siara:

A  moja nie chce smoka i nie chce kaszki, miałkiego jadła nie preferuje :niewiem: A tak mnie straszyli, ze ona taki smokowy potwór, ze do piecdziesiatki bedzie  ze smokiem chodzic :icon_roc:

Link to comment
Share on other sites

A  moja nie chce smoka i nie chce kaszki, miałkiego jadła nie preferuje :niewiem: A tak mnie straszyli, ze ona taki smokowy potwór, ze do piecdziesiatki bedzie  ze smokiem chodzic :icon_roc:

 

Ostatnio widziałam 5-cio letniego chłopca ze smoczkiem, więc już nic mnie nie zdziwi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Maniula jak zęby jej idą ze smokiem najchętniej by się nie rozstawała. Wyjątkiem są wyjazdy kiedy smoka nie dostaje i się nie upomina, a w domu przypełza i prosi żeby dać "aammmm" z akcentem na 'm'  :evil_lol: . Ja jestem 'mam', w złości 'amamamama', jedzenie jest 'mniam', a cyc jest 'am'  :megagrin: . Jeszcze jazda samochodem zamiast jest..... 'drrrrrriń'  :roflt:

 

Kupiłam sobie i Mani prezent mikołajkowy od babci  :bigcool: . Dojdzie pewnie w piątek albo w poniedziałek za tydzień i będziemy się lansować. Wprawdzie mało oryginalny bo gotowiec, ale cierpię na brak weny od zawsze więc aj tam :).

 

jakieś stare zdjęcia jeszcze mam, a że wczoraj Maniul skończyła 10 mcy ( i z tej okazji dzisiaj w nocy uraczyła mnie rykiem bez powodu) uznałam że trzeba coś wrzucić

 

CIMG3032.JPG

 

CIMG3035.JPG

 

kontrola

CIMG3036.JPG

 

pańcia ona śmierdzi i do tego bawi się zakazaną rzeczą

CIMG3037.JPG

 

powaga i skupienie

CIMG3060.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dzięki że tak mnie podtrzymujecie na duchu  :loveu:

 

Byłam mała mądrala i np. na swoim chrzcie (14 miesięcy miałam) zabarykadowałam się krzesłem na zakrystii i powiedziałam że tam 'ziośtaje'  :nonono2: . Jak miałam 3 lata wybrałam się z koleżanką na spacer bez wiedzy mamy. A tak poza tym aniołek który wlazł w każdą dziurę, na każde drzewo i  ogrodzenie, bratający się z każdym błąkającym się psem. Oby Maniula w tej kwestii nie poszła w mamusię bo się wykończę nerwowo  :look3: .

 

Co do obecnych dzieci to słuchając ich zaczynam wątpić czy to w ogóle jeszcze dzieci, gdzie to radosne dzieciństwo z moich wspomnień...  :niedowia:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki że tak mnie podtrzymujecie na duchu  :loveu:

 

Byłam mała mądrala i np. na swoim chrzcie (14 miesięcy miałam) zabarykadowałam się krzesłem na zakrystii i powiedziałam że tam 'ziośtaje'  :nonono2: . Jak miałam 3 lata wybrałam się z koleżanką na spacer bez wiedzy mamy. A tak poza tym aniołek który wlazł w każdą dziurę, na każde drzewo i  ogrodzenie, bratający się z każdym błąkającym się psem. Oby Maniula w tej kwestii nie poszła w mamusię bo się wykończę nerwowo  :look3: .

 

Co do obecnych dzieci to słuchając ich zaczynam wątpić czy to w ogóle jeszcze dzieci, gdzie to radosne dzieciństwo z moich wspomnień...  :niedowia:

ha ha ....ja byłam rozrabiara , mój TZ to na drzewie jagody zbierał ;) , więc resztę dopisz i drżałam , jaki będzie mój syn ...a tu miła niespodziewajka :) grzeczny dzieciak mi się trafił , były pojedyncze epizody ale nie przyprawiał mnie o zawał , więc jakoś nam się udało ;)

Link to comment
Share on other sites

Co sobie kupias? Bo jak piszesz ze gotowiec i lans i dla siebie i Mani to strzelam w nosidelko? :D
ja chce to od Pathi :(

Taaak  :laugh2_2:

Właśnie od Pathi, tylko gotowiec żeby nie mieć dylematu  :jumpie: . Niezdrowy i kosztowny nałóg, tyle innych pożytecznych rzeczy można za to kupić  :nonono2:

 

ha ha ....ja byłam rozrabiara , mój TZ to na drzewie jagody zbierał ;) , więc resztę dopisz i drżałam , jaki będzie mój syn ...a tu miła niespodziewajka :) grzeczny dzieciak mi się trafił , były pojedyncze epizody ale nie przyprawiał mnie o zawał , więc jakoś nam się udało ;)

hahaha, jagody drzewne  :megagrin:

Z moim szczęściem Mania nie będzie wyjątkiem i będzie gorsza niż jej mamusia. Dzisiaj się związała wyciągniętym etui na telefon na sznurku i padła na nos po drodze uderzając głową o szafkę. Po wypłakaniu znowu próbowała zrobić to samo. Już wolę darcie chusteczek na mikrokawałeczki, czyli ulubione zajęcie podczas nocnikowania.

Link to comment
Share on other sites

Ka wychowalam sie na osiedlu gdzie w naszej grupie dzieciaków wiekowo podobnie bylo ok 20 i zawsze bylo z kim sie pobawić, a to w chowanego, w patyka na trzepaku, piwko na przeciwko, w karty pograć, szalasy budowac, na sanki chodzic... Ahhh :) pieknie wspominam!

Link to comment
Share on other sites

Ja też chceeeeee :( jeszcze woolloommoolloo ladne nosidla robi :D

Sprzedaj chustę i będziesz miała :P. Wybrałam jednak nosidło, nie chcę chyba już chusty, a na pewno nie w zimę. Chyba że po chustomeetingu mi się zmieni  :evil_lol:

Jakie kolorowe cuda  :loveu: . Z tego co zerknęłam na szczęście zawiązywane mei taie których już nie lubię, bo na wyjazdach z nimi tak samo się plącze jak z chustą.

 

teraz dzieci nie mają dzieciństwa :huh: za dużo bajerów powstało , komputery , komórki , tablety , dzieci nie bawią się na podwórku i nie mają kolegów / koleżanek , smutne ale prawdziwe :/

 

Ka wychowalam sie na osiedlu gdzie w naszej grupie dzieciaków wiekowo podobnie bylo ok 20 i zawsze bylo z kim sie pobawić, a to w chowanego, w patyka na trzepaku, piwko na przeciwko, w karty pograć, szalasy budowac, na sanki chodzic... Ahhh :) pieknie wspominam!

Kiedyś jakoś te dzieci się razem trzymały, teraz inne zajęcia mają niż jakieś zabawy z rówieśnikami. Smutne...

No i trochę inaczej się żyje w blokach, a ja właśnie na osiedlu wychowana więc tego mi teraz brakuje jak Maniula jest :(

Link to comment
Share on other sites

To, że dzieci są inne teraz, niż te 20-30 lat temu, to też wina rodziców ;)

2 lata temu, jak jechaliśmy na święta do PL, to pytałam brata, co mam kupić Michalince pod choinkę.

Mój brat wymyślił wtedy właśnie tablet, w wersji dla dzieci :mdleje:

Nie kupiłam Michasi tableta. Jestem złą ciocią, bo kupiłam jej matę grającą :P

 

Według mnie, właśnie takie podejście rodziców, jak wtedy mojego brata, powoduje że dzieci są takie jakie są :watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...