Jump to content
Dogomania

A mnie to maminka bardzo kocha i Ewa mnie kocha,no i ta...no...Hana chyba też!


Bgra

Recommended Posts

zapraszamy,zaglądajcie do Stinusia,młodego chłopczyka z dyskopatią pourazową,oczekuje DT w Warszawie ,bo wtedy mógłby zostać poddany rehabilitacji,szanse na to,że będzie chodził są duże,tylko czas goni...

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/333730-shih-z-wypadaj%C4%85cymi-dyskami-czo%C5%82gaj%C4%85cy-si%C4%99-malec-prosi-o-pomoc/

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,że mu wygodnie.Nasz Koruś też zadowolony z wózeczka. :)

 teraz to ma dopiero wypasioną karetę :)

 

to właśnie Wujcio mariusz pp podarował Alesiowi wózeczek,sam nam go przywiózł :) bardzo kochany Wujaszek :)

a Aleś oddał swoją karetę Koreczkowi i w razie W dwójce ogonków Wujcia,bo wszystkie to trójłapki  :) 

jeszcze raz pięknie dziękujemy :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale się Alesiowi trafił super Wujcio, taka fura, teraz nie będzie trzęsło na wertepach   :)

 

Pierwszy raz spotkała Alesia taka niespodzianka :) o nie...zaraz po tym jak trafił do domku Ciocia Heaven& Lily podarowała Alesiowi szeleczki i smyczkę Flexi :)

Link to comment
Share on other sites

najważniejsze ,że dwie strony zadowolone :)

 

bardzo :) na razie Aleś kombinuje jak wejść do koszyczka ;) bo trochę wyższy,lepiej niech się nie nauczy,bo jak tym wózeczkiem zastawi mi wejście do mieszkania to chyba przez okno trzeba będzie wejść ;)

 

 

Super wypasiona bryka!

Brawo Ciocie i Wujciowie :)

 

marga3 wiesz jakie teraz robimy wrażenie na osiedlu ;) teraz to już każdy ,prawie,podchodzi do wózka a jak opowiadam :)

najmilej zaskakują mnie starsze osoby,chociaż kiedyś z ich strony spodziewałam się hejtu ;)

 

 

Ta Maminka bardzo Cię kocha Alesiu i Wujcio też dołączył do grona, a coś mi się wydaje, że kochających Cioć to wciąż przybywa i przybywa... :)

 

Cieszy bardzo Figuniu !

maminka od zawsze zakręcona ;)

 

 

Stefanko (*) masz na zawsze miejsce w moim ...zresztą wiesz ...

 

2d1p9g6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja się wystrzegam wszelkich kości jak ognia w tym również mielonych - tych z indyka, kaczki, gęsi, królika, wieprzowych...

Jedynie co bezpiecznie stosowałam w "psieskiej" diecie to posiekane nożem i to na miazgę, surowe szyje z kurczaka i ew dawałam od "wielkiego święta" gnaty wołowe do obgryzania, te z chrząstką.

 

Nie żebym się wymądrzała - Buziaki dla plaskatków :)

Link to comment
Share on other sites

Ja się wystrzegam wszelkich kości jak ognia w tym również mielonych - tych z indyka, kaczki, gęsi, królika, wieprzowych...

Jedynie co bezpiecznie stosowałam w "psieskiej" diecie to posiekane nożem i to na miazgę, surowe szyje z kurczaka i ew dawałam od "wielkiego święta" gnaty wołowe do obgryzania, te z chrząstką.

 

Nie żebym się wymądrzała - Buziaki dla plaskatków :)

 

problem w tym,że podstawą BARTF-u jest 50 % mięsa z kośćmi/30 mięsa b/kości/20 % warzyw i owoców

najbezpieczniejsze te mielone,chyba 

wet mówi spokojnie,poradzi sobie i z kośćmi,tak samo dziewczyny,które tak żywią od lat

 

nie powiem,że się nie boję :(

moja Stefanka (*) po kości wołowej miała niedrożność jelit,na szczęście zaraz się zoreintowałam co się dzieje i nie trzeba było resekować jelita,tylko operacyjnie wyczyścić z przeszkody

mała jadła suchą karmę, wtedy to była obgotowana kość i to podobno był podstawowy błąd

psy barfujące podobno sobie radzą 

co robić ? 

alergia jakby odpuściła,oczy spokojne,uszy -czasami trzepnie głową,bardzo mało,a czasami wcale się nie drapie

 

ja tu nadrabiam miną,starchu z tą kością pełne gacie! 

to co mogłabym zrobić ? przejść na gotowane ?mimo poprawy? 

kurczaka nie będę podawała ze względu na alergię

pomocy

Link to comment
Share on other sites

Kochana ja nie kwestionuję tej diety ale rozumiesz... Jak przeczytałam o tych kościach...

Wiesz sama jak shih "gryzie" prawie wcale nie gryzie .., Łyka i tego się obawiam...

 

rozumiem,rozumiem :( wszystko wiem :( Hańcia chrupie,podaję jej całą szyjkę,no nie zjada całej,ale z godzinę ma co robić

tak bardzo chcę,żeby alergia odpuściła!

Hana zawsze była bieluśka,ostatnio jak ciągle się wylizywała te miejsca zrobiły się różowe,mówię o włosie,to tak może od miesiąca ?

Kąpiele Hany wyglądały w zależności od stanu zaróżowienia skóry,często codziennie

Wet powiedział,że wymyłam wszystko ze skóry i kazał nie myć wcale 

jest z 2 tyg bez mycia,brudna ojjj! ale ze skórą nic się nie dzieje,nawet się za bardzo nie wytłuściła

jutro jednak ją umyję !

masz na to jakis sposób ? ja myślę o Nizolralu ? czy jednak łagodniej Allermylem ?

kurcze! jak ja mało wiem :(

Link to comment
Share on other sites

rozumiem,rozumiem :( wszystko wiem :( Hańcia chrupie,podaję jej całą szyjkę,no nie zjada całej,ale z godzinę ma co robić

tak bardzo chcę,żeby alergia odpuściła!

Hana zawsze była bieluśka,ostatnio jak ciągle się wylizywała te miejsca zrobiły się różowe,mówię o włosie,to tak może od miesiąca ?

Kąpiele Hany wyglądały w zależności od stanu zaróżowienia skóry,często codziennie

Wet powiedział,że wymyłam wszystko ze skóry i kazał nie myć wcale 

jest z 2 tyg bez mycia,brudna ojjj! ale ze skórą nic się nie dzieje,nawet się za bardzo nie wytłuściła

jutro jednak ją umyję !

masz na to jakis sposób ? ja myślę o Nizolralu ? czy jednak łagodniej Allermylem ?

kurcze! jak ja mało wiem :(

Spokojnie, najgorsze są kości z kurczaka i to długie (gotowane najgorsze). Ludzie dawno już stosują takie karmienie i podobno sprawdza się, trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości. Tomisiowi jak kiedyś dałam żeberko cielęce i nie patrzyłam jak je, połknął w całości, a później jak miał odruch wymiotny przez pół dnia, ja umierałam bo nie wiedziałam co się dzieje, dopiero jak wyrzygał to żeberko, które tkwiło od gardła do żołądka załapałam o co chodzi :) Futro myte codziennie faktycznie pozbawia się naturalnej ochrony. Nizoral to szampon p/łupieżowy a Hanusia to ma skórę z łupieżem czy łojotokiem ?Znam te wyciapane różowe łapki, my też tak mamy, ale generalnie kąpiel co 2 - 3 tygodnie, kąpię ją przed południem więc skóra jest troszkę podrażniona przez kilka godz. ale już noc spokojna :)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, najgorsze są kości z kurczaka i to długie (gotowane najgorsze). Ludzie dawno już stosują takie karmienie i podobno sprawdza się, trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości. Tomisiowi jak kiedyś dałam żeberko cielęce i nie patrzyłam jak je, połknął w całości, a później jak miał odruch wymiotny przez pół dnia, ja umierałam bo nie wiedziałam co się dzieje, dopiero jak wyrzygał to żeberko, które tkwiło od gardła do żołądka załapałam o co chodzi :) Futro myte codziennie faktycznie pozbawia się naturalnej ochrony. Nizoral to szampon p/łupieżowy a Hanusia to ma skórę z łupieżem czy łojotokiem ?Znam te wyciapane różowe łapki, my też tak mamy, ale generalnie kąpiel co 2 - 3 tygodnie, kąpię ją przed południem więc skóra jest troszkę podrażniona przez kilka godz. ale już noc spokojna :)

Nizoral od czasu do czasu wet mówił,że dobrze przeciągnąć

kurcze ciągle się Hańci przyglądam,od kości minęło jakieś 5 godzin,piła,byłyśmy na krótkim spacerku koopka idealna,maciupka w porównaniu do tych na suchej,duż mnie pije,co jest ok,wiadomo mięso zawiera wodę .

Hańcia skórę ma normalną,tyle ,że zaróżowioną .Ja też ją kąpię raczej w południe i nie suszę,żeby dodatkowo nie podrażniać.

Link to comment
Share on other sites

Bgra im prostsze tym lepiej czyli im mniej składników tym lepiej - ja bym radziła jednak łagodniejszym Allermylem

​A naprawdę  Hana wymaga kąpieli?

​Może jeszcze poczekaj - nic się nie stanie ;)

ok stawiam na Allermyl :)

przetłuszczona nie jest,ale ukurzona fest! to pies biegający,aportujący ;) więc zbiera wszystko 

do weta,jak nic się nie będzie działo idziemy 9,tak przy okazji obcinania ,bo to w tym samym miejscu.

ale nie dotrzyma,ten kurz jej na skórę też dobrze nie robi.

Link to comment
Share on other sites

Niestety my mamy łojotok, i nadwrażliwość gdzie jest białe futerko. Ale ostatnio ogarnęłam, mamy 2 szampony ale na końcu zawsze z siarką

ja już z niczym nie kombinuję,tyle,że szmpon trzymam na skórze 5-10 minut 

dość ładogny jest podobno z Botaniqi ,mam kokosowy dla Alesia,Hańcię raz umyłam,nic się nie stało ,ale wolę...

włos po nim super!

Amusia już się wcale nie ciumka ?

Halinko a Allermyl przerabiałaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...