Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

[quote name='Alojzyna']sorry, dopiero dzisiaj weszłam na pocztę i wklejam zdjęcia




[IMG]http://s24.postimg.org/o4g2xz3s5/jamnikowaty1.jpg[/IMG]

[IMG]http://s24.postimg.org/l05f16mzp/jamnikowaty2.jpg[/IMG]

[/QUOTE]


Oooo matko, jaka bida :(
Czy on jest choć troszkę jamnikowaty z wyglądu, z wielkości jak Ferdynand?
Może by do Isadory napisać....Jego trzeba stamtąd wyciągnąć :(

Link to comment
Share on other sites

UWAGA!!!

mnie ręce opadły!

W Olkuszu jest totalna masakra. Przybyła MASA psów!!

Nie będę wklejać zdjęć na wątku, jedynie na PW (napiszcie, wyślę Wam wtedy link do zdjęć)

Pojawił się:
[B]NOWOFUNLAND[/B] (trzęsie mu się tylna noga być może jest chory i być może potrzebuje leków, ale tego nie wiem)

[B]PIT BULLKA[/B] zadbana, w cieczce!!! Z zadbaną skórzaną obrożą z ćwiekami. Wyciągnięte sutki. Biała w rude łaty (za jedzenie strasznie atakowała psy do których została zamknięta.. )- na prośbę przeniesiona na kwarantannę

[B]GOLDEN [/B]rudy, przerażony, nie wychodził z budy, piękny, zadbany- na prośbę przeniesiony na kwarantanne

Poza tym przyjechał kundelek z drutem kolczastym zaciśniętym na szyi!! (drut został ściągnięty)
Jest rudy psiak duży z zakrwawioną głową - dziura w głowie (to nie jest ten który był już wklejony na wątku z raną pod okiem)

i wiele wiele innych
___________________________________________________________________
[B]
paula_t [/B]tak ten psiak jest jamnikowaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']UWAGA!!!

mnie ręce opadły!

W Olkuszu jest totalna masakra. Przybyła MASA psów!!

Nie będę wklejać zdjęć na wątku, jedynie na PW (napiszcie, wyślę Wam wtedy link do zdjęć)

Pojawił się:
[B]NOWOFUNLAND[/B] (trzęsie mu się tylna noga być może jest chory i być może potrzebuje leków, ale tego nie wiem)

[B]PIT BULLKA[/B] zadbana, w cieczce!!! Z zadbaną skórzaną obrożą z ćwiekami. Wyciągnięte sutki. Biała w rude łaty (za jedzenie strasznie atakowała psy do których została zamknięta.. )- na prośbę przeniesiona na kwarantannę

[B]GOLDEN [/B]rudy, przerażony, nie wychodził z budy, piękny, zadbany- na prośbę przeniesiony na kwarantanne

Poza tym przyjechał kundelek z drutem kolczastym zaciśniętym na szyi!! (drut został ściągnięty)
Jest rudy psiak duży z zakrwawioną głową - dziura w głowie (to nie jest ten który był już wklejony na wątku z raną pod okiem)

i wiele wiele innych
___________________________________________________________________
[B]
paula_t [/B]tak ten psiak jest jamnikowaty.[/QUOTE]

prześlij mi zdjęcia. A więc skur..n dalej się bogaci, a wielce działa nielegalnie. Polska to kraj dla bandytów takich jak ten z Olkusza, z Wojtyszek itp.państwo bezprawia i to dzięki urzędnikom, oni produkują takie mordownie!dzięki nim takie miejsca istnieją

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']prześlij mi zdjęcia. A więc skur..n dalej się bogaci, a wielce działa nielegalnie. Polska to kraj dla bandytów takich jak ten z Olkusza, z Wojtyszek itp.państwo bezprawia i to dzięki urzędnikom, oni produkują takie mordownie!dzięki nim takie miejsca istnieją[/QUOTE]

Ja tylko nieśmiało dopowiem, ze dzieki niektórym organizacjom także.

Link to comment
Share on other sites

sprawa wraca jak bumerang
nie wiem co powiedzieć

skad te psy???
dlaczego własciciele nie robia szumu,że im te psy ukradzino

ja juz nie wiem, co o tym mysleć

nie mozna przeciez bez końca wydawać ciężkiej kasy naszej, by ten człowiek dalej naszym kosztem i kosztem tych biednych zwierzat w ten sposób zarabiał

zabrzmi to nieludzko, ale w tej sytuacji wyciaganie psów stamtąd to napędzanie interesu temu człowiekowi-juz kiedyś o tym pisałam

mamy psy stamtąd, których długi wynosza po kilka tysięcy......

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']UWAGA!!!

mnie ręce opadły!

W Olkuszu jest totalna masakra. Przybyła MASA psów!!

Nie będę wklejać zdjęć na wątku, jedynie na PW (napiszcie, wyślę Wam wtedy link do zdjęć)

Pojawił się:
[B]NOWOFUNLAND[/B] (trzęsie mu się tylna noga być może jest chory i być może potrzebuje leków, ale tego nie wiem)

[B]PIT BULLKA[/B] zadbana, w cieczce!!! Z zadbaną skórzaną obrożą z ćwiekami. Wyciągnięte sutki. Biała w rude łaty (za jedzenie strasznie atakowała psy do których została zamknięta.. )- na prośbę przeniesiona na kwarantannę

[B]GOLDEN [/B]rudy, przerażony, nie wychodził z budy, piękny, zadbany- na prośbę przeniesiony na kwarantanne

Poza tym przyjechał kundelek z drutem kolczastym zaciśniętym na szyi!! (drut został ściągnięty)
Jest rudy psiak duży z zakrwawioną głową - dziura w głowie (to nie jest ten który był już wklejony na wątku z raną pod okiem)

i wiele wiele innych
___________________________________________________________________
[B]
paula_t [/B]tak ten psiak jest jamnikowaty.[/QUOTE]
czy i ja moge prosic o zdjecia na meila Fundacji?

Link to comment
Share on other sites

Gdyby coś więcej o nowofundlandzie było wiadomo to moze byłabym w stanie mu pomóc. Nie wiadomo czy to pies czy suka i jaki jest. Tzn czy agresywny czy nie. Nie mogę zakładać typowej niufowej łagodnosci bo w papiery nie zagladałam :( A nie znajdę mu miesca bez takiej info bo to wielki pies i nikt rezyka nie podejmie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Gdyby coś więcej o nowofundlandzie było wiadomo to moze byłabym w stanie mu pomóc. Nie wiadomo czy to pies czy suka i jaki jest. Tzn czy agresywny czy nie. Nie mogę zakładać typowej niufowej łagodnosci bo w papiery nie zagladałam :( A nie znajdę mu miesca bez takiej info bo to wielki pies i nikt rezyka nie podejmie :([/QUOTE]

Pysia, właśnie miałam do Ciebie pisać w tej sprawie, dobrze, że już zauważyłaś wpis missiaa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Pysia, właśnie miałam do Ciebie pisać w tej sprawie, dobrze, że już zauważyłaś wpis missiaa.[/QUOTE]

[quote name='Panna Marple']telepatia...:lol:, bo ja już też chwytałam za telefon:lol: i do Pysi z meldunkiem[/QUOTE]
Malawaszka dała mi info o niufie i od razu przybiegłam na łeb na szyje.
Kurde no! Żebym choć wiedziała czy agresywny czy nie :( Chociaż do ludzi :( Bo juz wieku i stanu zdrowia nie wymagam chociaż jest to bardzo istnotne w działanich.
Ja to chyba odłączę sobie neta!
O! Telefon chyba też ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']sprawa wraca jak bumerang
nie wiem co powiedzieć

skad te psy???
[B]dlaczego własciciele nie robia szumu,że im te psy ukradzino[/B]

ja juz nie wiem, co o tym mysleć

nie mozna przeciez bez końca wydawać ciężkiej kasy naszej, by ten człowiek dalej naszym kosztem i kosztem tych biednych zwierzat w ten sposób zarabiał

[B]zabrzmi to nieludzko, ale w tej sytuacji wyciaganie psów stamtąd to napędzanie interesu temu człowiekowi-juz kiedyś o tym pisałam[/B]

mamy psy stamtąd, których długi wynosza po kilka tysięcy......

:(:(:([/QUOTE]

To nie do końca tak jest , ludzie często nie potrafią skutecznie szukać swojego psa , lub za późno reagują . Np. niekastrowany samiec poleci do suczki w cieczce i nie wraca kilka dni . Nie robią rabanu , bo pies nie pierwszy raz poszedł , nie martwią się bo wierzą ( i wiedzą z doświadczenia ) że po paru dniach wróci . To samo z suczką , nie pierwszy raz zwiała i wróciła więc teraz pewnie , myślą, będzie tak samo . Dopiero jak nieobecność psa się przedłuża to zapala im się czerwone światło i zaczynają szukać , objeżdżają najczęściej okolicę i wywieszają ogłoszenia . Tymczasem zwierzak złapany przez jednego hycla , przerzucony do drugiego , ląduje kilkaset kilometrów dalej , np. w takim Olkuszu . Nikomu do głowy nie przyjdzie aby tam go szukać . Znajomi znajomych ;) mieli ostatnio taką sytuacje i nikomu do głowy nie przyszło , że pies może być w schronisku , na szczęscie właściwie pokierowani odnaleźli pupila w Racławicach ..... siedział tam już 3 tygodnie :shake:

Co do wyciągania psów z tej mordowni , to w zasadzie masz rację , tyle , że ten biznes będzie się kręcił bez względu na to , czy zabierzecie z tamtąd psy czy nie. Jak będzie trzeba to ten typ przyjmie każdą ilość i poupycha ciasno w klatkach , bo dla niego to nie są psy tylko kasa . Im krócej pożyją tym więcej kasy zostanie mu w kieszeni , proste , prawda ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']To nie do końca tak jest , ludzie często nie potrafią skutecznie szukać swojego psa , lub za późno reagują . Np. niekastrowany samiec poleci do suczki w cieczce i nie wraca kilka dni . Nie robią rabanu , bo pies nie pierwszy raz poszedł , nie martwią się bo wierzą ( i wiedzą z doświadczenia ) że po paru dniach wróci . To samo z suczką , nie pierwszy raz zwiała i wróciła więc teraz pewnie , myślą, będzie tak samo . Dopiero jak nieobecność psa się przedłuża to zapala im się czerwone światło i zaczynają szukać , objeżdżają najczęściej okolicę i wywieszają ogłoszenia . Tymczasem zwierzak złapany przez jednego hycla , przerzucony do drugiego , ląduje kilkaset kilometrów dalej , np. w takim Olkuszu . Nikomu do głowy nie przyjdzie aby tam go szukać . Znajomi znajomych ;) mieli ostatnio taką sytuacje i nikomu do głowy nie przyszło , że pies może być w schronisku , na szczęscie właściwie pokierowani odnaleźli pupila w Racławicach ..... siedział tam już 3 tygodnie :shake:

Co do wyciągania psów z tej mordowni , to w zasadzie masz rację , tyle , że ten biznes będzie się kręcił bez względu na to , czy zabierzecie z tamtąd psy czy nie. Jak będzie trzeba to ten typ przyjmie każdą ilość i poupycha ciasno w klatkach , bo dla niego to nie są psy tylko kasa . Im krócej pożyją tym więcej kasy zostanie mu w kieszeni , proste , prawda ?[/QUOTE]

Zgadzam się, nie ratowanie psów z O. nie spowoduje, ze przestanie ściągać nowe. On jest pazernym sukinsynem i będzie zawsze je ściągał, potrafił mieć na tym skrawku nawet ponad 300 psów, po prostu będzie więcej trzymał w zamrażarkach. Prawie każdy nie wyciągnięty jest skazany na śmierć, jak nie tam na miejscu do w Szczytach gdzie część trafia. Po tylu latach starć z nim myslę, że w Polsce nie rozwiążemy z nim problemu i jemu podobnym. Myślę, że najwyższy czas poszukać pomocy w zagranicznych organizacjach, może zagląda tu ktoś kto ma jakąś wiedzę na ten temat i wie do kogo się zwrócić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']UWAGA!!!

mnie ręce opadły!

W Olkuszu jest totalna masakra. Przybyła MASA psów!!

Nie będę wklejać zdjęć na wątku, jedynie na PW (napiszcie, wyślę Wam wtedy link do zdjęć)

Pojawił się:
[B]NOWOFUNLAND[/B] (trzęsie mu się tylna noga być może jest chory i być może potrzebuje leków, ale tego nie wiem)

[B]PIT BULLKA[/B] zadbana, w cieczce!!! Z zadbaną skórzaną obrożą z ćwiekami. Wyciągnięte sutki. Biała w rude łaty (za jedzenie strasznie atakowała psy do których została zamknięta.. )- na prośbę przeniesiona na kwarantannę

[B]GOLDEN [/B]rudy, przerażony, nie wychodził z budy, piękny, zadbany- na prośbę przeniesiony na kwarantanne

Poza tym przyjechał kundelek z drutem kolczastym zaciśniętym na szyi!! (drut został ściągnięty)
Jest rudy psiak duży z zakrwawioną głową - dziura w głowie (to nie jest ten który był już wklejony na wątku z raną pod okiem)

i wiele wiele innych
___________________________________________________________________
[B]
paula_t [/B]tak ten psiak jest jamnikowaty.[/QUOTE]
Nowofunland pies czy suka? tu jest ogłoszenie(nie wiem czy aktualne) suczki z marca...
[URL]http://zgubilempsa.pl/index.php/pokazzag.html?id=2802[/URL]

golden zaginął tu ale nie ma zdjęcia:(
[URL]http://tablica.pl/oferta/zaginal-golden-retriever-paniowki-k-gliwic-ID2YVZr.html#94ba252693[/URL]

golden:
[URL]http://zaginionepsy.pl/obiekt,21140,Zaginiony,Kielce,Wentyl.html[/URL]
nowofunland:
[URL]http://nowysacz.olx.pl/zaginol-nowofunland-czarny-3-l-dzieci-w-rozpaczy-iid-475638522[/URL]
[URL]http://www.24opole.pl/626837,Zguby-ZAGINAL_NOWOFUNLAND,ogloszenie.html[/URL]
pit bullka
[URL]https://www.facebook.com/events/119368914898897/permalink/138881196281002/[/URL]

Nie mam mozliwości weryfikacji teraz bo za późno by dzwonić do ludzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paoiii']Macie może jakieś info o tych bullach?[/QUOTE]

samiec młodziutki, około8-10 miesięcy, do ludzi super, chce się przytulać, szuka kontaktu, z psami bywa różnie, ale teraz jest atakowany i siedzi w budzie. O suczce nic nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']samiec młodziutki, około8-10 miesięcy, do ludzi super, chce się przytulać, szuka kontaktu, z psami bywa różnie, ale teraz jest atakowany i siedzi w budzie. O suczce nic nie wiem...[/QUOTE]
dacie rade im znalezc miejsce w hotelu i do pol roku nowe DS? zacznie splywac jeden procent, wiec starczy na hotel na jakies pol roku, tym bardziej ten mlody ma sznase szybko znalezc dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']dacie rade im znalezc miejsce w hotelu i do pol roku nowe DS? zacznie splywac jeden procent, wiec starczy na hotel na jakies pol roku, tym bardziej ten mlody ma sznase szybko znalezc dom.[/QUOTE]

Ja nie mam stałego dochodu i nie działam jako fundacja, trudno mi podejmować jakieś decyzje.
Mogę się rozglądnąc po hotelach popytac czy pomoc w ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']Nowofunland pies czy suka? tu jest ogłoszenie(nie wiem czy aktualne) suczki z marca...
[URL]http://zgubilempsa.pl/index.php/pokazzag.html?id=2802[/URL]

golden zaginął tu ale nie ma zdjęcia:(
[URL]http://tablica.pl/oferta/zaginal-golden-retriever-paniowki-k-gliwic-ID2YVZr.html#94ba252693[/URL]

golden:
[URL]http://zaginionepsy.pl/obiekt,21140,Zaginiony,Kielce,Wentyl.html[/URL]
nowofunland:
[URL]http://nowysacz.olx.pl/zaginol-nowofunland-czarny-3-l-dzieci-w-rozpaczy-iid-475638522[/URL]
[URL]http://www.24opole.pl/626837,Zguby-ZAGINAL_NOWOFUNLAND,ogloszenie.html[/URL]
pit bullka
[URL]https://www.facebook.com/events/119368914898897/permalink/138881196281002/[/URL]

Nie mam mozliwości weryfikacji teraz bo za późno by dzwonić do ludzi...[/QUOTE]


jeśli chodzi o ogłoszenia..
co do ogłoszeń nowofunlandów niestety nie wiadomo czy to pies czy suka.. psiak w każdym razie jest bardzo zrezygnowany, smutny, obojętny, nie chciał jeść ..drżała mu jedna noga.

Ogłoszenia dotyczące goldena: W sprawie psa wentyla pisałam już popołudniu. Pan odpisał, że jego pies się odnalazł. Jeśli chodzi o goldena z okolic Gliwic... niestety opis marny a w kontakcie nie ma ani maila ani telefonu, bo też chciałam napisać.. jest tylko gadu gadu którego ja nie mam (komuś chyba bardzo zależy żeby ich pies się odnalazł:/)

ogłoszenie pitbulki- to nie taka.. ta jest biała w rude łatki.


ogólnie jak przeglądam te ogłoszenia psów zaginionych to bardzo denerwują mnie ludzie którzy piszą " zaginął pies czarny podpalany, proszę o pomoc" albo "zaginął pies w"tu miejscowość" cecha charakterystyczna chudy, proszę o pomoc w odnalezieniu" i przy takich ogłoszeniach ani zdjeć, ani kiedy zaginął, czasem nie ma nawet w jakiej miejscowości , lub województwa (a przzecież niektóre miasta się powtarzają w Polsce zwłaszcza wioski)

Ręce opadaja... czemu nie ma jakiejś kampani ogólnopolskiej (którą powtarzałoby się w codziennych wiadomościach), że psy się czipuje(czemu to nie jest obowiązkowe!!), że się dopina adresówki, pilnuje psów.. a nawet powinno być szkolenie "jak napisać dobre ogłoszenie o zaginionym psie"


Mam wrażenie, że wiekszość tych psów w schroniskach to psy które miały właścicieli( ale zaginęły),a nie psy które urodziły się jako bezdomne. Bo jak pies ma wrócić do właściciela zwłaszcza kundelek, jak w ogłoszeniu nie ma zdjęcia. Po samym opisie.. to sobie można... nie wiem co...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny wyciągacie i ratujecie tyle psów a nie pomyślałyście o tym aby założyć Fundację i stworzyć " konkurencję" temu sk....wi i dogadać się z gminą za mniejsze pieniądze? Nie pamiętam już gdzie ale w zeszłym roku czytałam ,że wolontariusze z jakiegoś schroniska skrzyknęli się i zaczęli budować własne schronisko. Oczywiście początki nie były łatwe i mieli kłopoty z uzyskaniem własności gruntu ale w końcu wszystko ruszyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...