Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

[quote name='wojtuś']Nie ma wyjścia - musimy Iwonię pilnować :D
Choć dziś w nocy doszedł jej już 8 dniowy Gufi, mix Spaniela, dostaje mleko zastępcze, trzymam kciuki by z nim było dobrze, przy takich maluchach najważniejsze są te pierwsze dni :)
[B]Iwonia[/B] będziesz pilnowana :D[/QUOTE]

Oczywiscie, teraz juz nie moze sie tak "meczyc" i serdeczne gratulacje rowniez dla Siostry Iwoniam:)

Link to comment
Share on other sites

Np. płacenie hyclowi kilka razy za odłowienie tego samego psa, którego ten wypuszcza w ościennej gminie?...
W naszej gminie na ten przykład problemu bezdomności zwierząt, jak się dowiedziałam, NIE MA! Może dlatego, że głównie pod mój albo sąsiadki płot przychodzą ostatkiem sił wszystkie psiaki, których bezdomności NIE WIDAĆ! :(

Link to comment
Share on other sites

niestety prezydent mojego prawie 100tys. miasta powiedział że u nas schronisko nie potrzebne...w końcu mają podpisaną umowę z Mysłowicami na 4psy miesięcznie...
Po długich rozmowach zdecydował się dać na coś typu przechowalnie, TOZ ma znaleźć teren, wydzierżawić, zbudować boksy, od miasta dostanie TOZ 1500 zł za psa, w tym musi pies być zaczipowany i wykastrowany. Ale ile o to walczyliśmy!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']niestety prezydent mojego prawie 100tys. miasta powiedział że u nas schronisko nie potrzebne...w końcu mają podpisaną umowę z Mysłowicami na 4psy miesięcznie...
Po długich rozmowach zdecydował się dać na coś typu przechowalnie, TOZ ma znaleźć teren, wydzierżawić, zbudować boksy, od miasta dostanie TOZ 1500 zł za psa, w tym musi pies być zaczipowany i wykastrowany. Ale ile o to walczyliśmy!![/QUOTE]

I chwała Wam kochani za tę walkę:-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']niestety prezydent mojego prawie 100tys. miasta powiedział że u nas schronisko nie potrzebne...w końcu mają podpisaną umowę z Mysłowicami na 4psy miesięcznie...
Po długich rozmowach zdecydował się dać na coś typu przechowalnie, TOZ ma znaleźć teren, wydzierżawić, zbudować boksy, od miasta dostanie TOZ 1500 zł za psa, w tym musi pies być zaczipowany i wykastrowany. Ale ile o to walczyliśmy!![/QUOTE]

U mnie miasto mniejsze,bo 40tys,ale problem ten sam.Nie ma toz żadnej takiej przechowalni,miałabym więc prośbę,żebyś mi napisała jak będziesz miała chwilkę jak wam się to udało,jakie dokumenty musiałyście złożyć,nasze psiaki jeżdżą do Szczecina,gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem na 8 psów miesięcznie,z hyclem na wyłapanie 12 psów miesięcznie,nie wiem skąd ,ale te psiaki się u nas znajdują.Czy teren za tozowe pieniądze będziecie dzierżawić,boksy też za swoje będziecie budować,my rocznie dostajemy 16tys zł,ledwo starcza na leczenie i żywienie,kastracje,a co dopiero,jak jeszcze opłaty dojdą :( Z chęcia tez powalczę,ale chciałabym wiedzieć od czego zacząć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Pozostaje kwestia co rządzących obchodzi bezdomność zwierząt...[/QUOTE]

Będzie musiała zacząć,
nie damy im spokoju..

Nutusia - jak sie maja Twoje maleństwa?

[quote name='Ellig']Oczywiscie, teraz juz nie moze sie tak "meczyc" i serdeczne gratulacje rowniez dla Siostry Iwoniam:)[/QUOTE]

Daję radę - maleństwo ok, nadal ma kolkę, ale dziś jej "mamką" została Kora. Ja karmię, ona grzeje, ja masuję, ona liże.. Tak się uzupełniamy.
Załączę później zdjęcia, bo wpadłam na moment.
Jest sporo pytań o pieski, ale wszyscy zadają pytania typu - czy jest juz wysterylizowana??
Ech..Myślę o sterylizacji Owczusi - póki nie ma cieczki - ale najpierw muszę zobaczyć ile ona ma, bo jak mniej niż 7 miesięcy to odpada.. Reszta musi czekać..

[quote name='Justyna Lipicka']niestety prezydent mojego prawie 100tys. miasta powiedział że u nas schronisko nie potrzebne...w końcu mają podpisaną umowę z Mysłowicami na 4psy miesięcznie...
Po długich rozmowach zdecydował się dać na coś typu przechowalnie, TOZ ma znaleźć teren, wydzierżawić, zbudować boksy, od miasta dostanie TOZ 1500 zł za psa, w tym musi pies być zaczipowany i wykastrowany. Ale ile o to walczyliśmy!![/QUOTE]

Jak się dowiesz to daj nam znać, ok?
Będę łazić z brzuszkiem po gminach i nękać urzędników.
I nie wyjdę póki mi nie ustąpią ;)


Mam 2 bardzo ważne pytania -
Pani od Dastiego nadal zdecydowana na adopcję -
i pytanie - czy jest osoba z Warszawy, która mogła by ja odwiedzić - wizyta?
I drugie - Pani dołoży się rzecz jasna do transportu Dastiego do nowego domu, ale czy znacie kogoś, kto jeździ na trasie Kielce (Łopuszna) - Warszawa?
Pani odpowiada weekend; nie ważne czy sobota czy niedziele, czy popołudnie w piątek, ale po adopcji chciałaby spędzić z pieskiem jak najdłuższy czas zanim w poniedziałek pójdzie do pracy.
Myślę, że nie ma sensu, aby ktoś jechał z Krakowa na adopcję do Wawy, bo to podwaja koszty.

I drugie pytanie - mam pana chętnego do adopcji małego pieska (pan myślał o Mikrusie, ale ten raczej się nie nadaje) także z Warszawy. Chodzi o wizytę przed-adopcyjną. Gdyby do Wawy jechały 2 pieski... to już podróż miałaby większy sens...
Jak dobrze zrozumiałam tu domek jest w miejscowości/dzielnicy - Stare Babice.

Myślę, że Pchełka była by okay, jeśli pan by się "sprawdził"
I Pchełka jest w stolicy.. :)
Dane pana podam na PW,
Mikrus raczej nie nadaje się do 7-letniej dziewczynki, a przynajmniej ja nie chcę ryzykować.
Tym bardziej, że jazda po niego do Warszawy z Krakowa to straszny koszt..
Pan na moje pytanie o pokrycie kosztów transportu powiedział, że oczywiście pokryje; sam nie ma chyba czym przyjechać, ale to już dobry znak, nie sądzicie?
Nio i kłopot jest taki, że Mikrus do kontenerka (pociąg) nie wejdzie.
On ma taką traumę po Olkuszu, że na widok kontenerka jest skłonny dostać zawału niż do niego wejść.

I ostatnia sprawa - Mirka jest KOCHANA ! Ona uwielbia wszystkich ludzi ! :) I psy sąsiadów też. :)

Kora nadal tuli maleństwo; ona ma bardzo mocny instynkt macierzyński. Może ją niepotrzebnie sterylizowaliśmy; teraz będzie ciężko z mlekiem od niej ;) Żart ! ;)

Edited by iwoniam
Link to comment
Share on other sites

Otrzymaliśmy od *żaba* z bazarku na nasze pieski kwotę 90zł :)

Dziękujemy !!!!

I...

Pani od Jacky'ego oddała nam pieniądze za jego kastrację, aby było na innego pieska ! CZYLI mamy znów więcej !

Jak się tylko zakończą cieczki to dziewczyny w gabinecie będą okupowane przez nas codziennie ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']Otrzymaliśmy od *żaba* z bazarku na nasze pieski kwotę 90zł :)

Dziękujemy !!!!

I...

Pani od Jacky'ego oddała nam pieniądze za jego kastrację, aby było na innego pieska ! CZYLI mamy znów więcej !

Jak się tylko zakończą cieczki to dziewczyny w gabinecie będą okupowane przez nas codziennie ! :)[/QUOTE]
Hola hola z tą okupacją:mad:
Wprawdzie Fiord to dżentelmen, ale on pierwszy w kolejce, bo gdyby nie biegunka to już byłby bez klejnotów i innych zbędnych drobiazgów w nim.
Wobec tego melduję, że w następny piąteczek nasze kochane Małgosia i Dominika będą się zajmować jajkami Fiorda a ja i Kejsi okupujemy cały czas poczekalnię. Nie zostawimy go samego. Jak ktoś z was by tam był przy okazji ze swoim pupilem to się poznamy, uściskamy, pogadamy.....i trochę z nami poczekacie;)
Martwię się tylko bardzo karmieniem Fiorda po usunięciu zębów. Pasowałoby dać mu jakąś mokrą karmę, ale każda próba karmienia czymś innym niż sucha nie najlepiej na niego działa. Chyba będę suchą moczyła jak dla szczeniaka czy kociąt :evil_lol:. Lekko nie będzie ale damy radę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena'][url]http://www.dogomania.pl/threads/224714-MAM-JAJECZKA-DLA-PIESECZKA-.Tylko-do-06.04.22-00?p=18838842#post18838842[/url]

Wymęczyłam taki bazarek ,moze lepiej się sprzeda ,niż wczesniejszy? :)[/QUOTE]

Prześliczny bazarek ... :klacz: ... i jakie ceny :klacz: ...

Taniej już być nie może. Zaglądajcie Cioteczki.

I pocztę kwiatową Javeny wspierajcie - ona tez jest w części na olkuskie pieski .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Dziewczyny ,wszystkie ogłoszenia z Tablicy pl zostały usunięte. Nie mam pojęcia co oni robią ,najpierw allegro ,teraz tablica.[/QUOTE]

Linki sie nie otwieraja ? Bo tablica zmienila formulę.

Zaloguj sie może one są i trzeba je tylko odświeżyć.

Ja swoje znalazlam a też niektore linki przestały mi sie otwierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Nie ,nie na poczcie odebrałam wiadomosci,że zostały usuniete. Wiem ,że Tablica jest nowa. CODZIENNIE ROBIE OGŁOSZENIA. Znowu bedę musiała przysiasć fałdów.[/QUOTE]

Moje są. Jest też Tunia. Tylko wejścia liczą się od czasu tej nowej formuły tablicy teraz Tunia ma tylko 26.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ikusia']Hola hola z tą okupacją:mad:
Wprawdzie Fiord to dżentelmen, ale on pierwszy w kolejce, bo gdyby nie biegunka to już byłby bez klejnotów i innych zbędnych drobiazgów w nim.
Wobec tego melduję, że w następny piąteczek nasze kochane Małgosia i Dominika będą się zajmować jajkami Fiorda a ja i Kejsi okupujemy cały czas poczekalnię. Nie zostawimy go samego. Jak ktoś z was by tam był przy okazji ze swoim pupilem to się poznamy, uściskamy, pogadamy.....i trochę z nami poczekacie;)
Martwię się tylko bardzo karmieniem Fiorda po usunięciu zębów. Pasowałoby dać mu jakąś mokrą karmę, ale każda próba karmienia czymś innym niż sucha nie najlepiej na niego działa. Chyba będę suchą moczyła jak dla szczeniaka czy kociąt :evil_lol:. Lekko nie będzie ale damy radę![/QUOTE]

Fiordzik jest już "zaklepany" w kolejeczce ;)
nic się nie martw, dobrze będzie, a zwierzęta po usunięciu zębów super sobie radzą. Uwierz mi - mam na to dowód w domku :)
i nie musi mieć tylko miękkiej karmy- może z 1-2 dni, ale później już ok.

[quote name='Javena'][url]http://www.dogomania.pl/threads/224714-MAM-JAJECZKA-DLA-PIESECZKA-.Tylko-do-06.04.22-00?p=18838842#post18838842[/url]

Wymęczyłam taki bazarek ,moze lepiej się sprzeda ,niż wczesniejszy? :)[/QUOTE]

Już wchodzimy i pilnujemy - dziękujemy !!

[quote name='barb']Prześliczny bazarek ... :klacz: ... i jakie ceny :klacz: ...

Taniej już być nie może. Zaglądajcie Cioteczki.

I pocztę kwiatową Javeny wspierajcie - ona tez jest w części na olkuskie pieski .[/QUOTE]

Co racja to racja ! :)
[quote name='Javena']Dziewczyny ,wszystkie ogłoszenia z Tablicy pl zostały usunięte. Nie mam pojęcia co oni robią ,najpierw allegro ,teraz tablica.[/QUOTE]

nic nie dostałam na email, patrzyłam i u mnie są.

[quote name='Javena']Nie ,nie na poczcie odebrałam wiadomosci,że zostały usuniete. Wiem ,że Tablica jest nowa. CODZIENNIE ROBIE OGŁOSZENIA. Znowu bedę musiała przysiasć fałdów.[/QUOTE]

Niefajnie... troszkę nam chyba ta ustawa "namieszała"

Link to comment
Share on other sites

To chyba nie ustawa. Moje ogłoszenia są.
Może były numery tel. w treści u Javeny albo ogłoszenia były dublowane.

Dastiego zabierze w przyszły piątek moja siostra, zawiezie go do Warszawy. To jej pierwszy transport, więc kciuki musimy trzymać :)

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6842321018/][img]http://farm8.staticflickr.com/7202/6842321018_f726a02f45.jpg[/img][/url]
[url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6842321018/]Sarcia i Mama Mia/Kora[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr

[url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6842319724/][img]http://farm8.staticflickr.com/7207/6842319724_252901f335.jpg[/img][/url]
[url=http://www.flickr.com/photos/iwoniad/6842319724/]Gufi[/url] by [url=http://www.flickr.com/people/iwoniad/]IwoniaD[/url], on Flickr

reszta na wątku moich piesków..

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Bardzo proszę o wysłanie mi na maila [email][email protected][/email] wszystkich ogłoszeń piesków, które jeszcze szukają DS. Chętnie pomogę w ich rozwieszaniu :)
/
Ogromnie Państwu kibicuję w szukaniu domków pieskom i tym bardziej się cieszę, że ilekroć tu zaglądam - coraz więcej z nich jest już bezpiecznych w domkach stałych.
CUDOWNIE, ŻE SĄ JESZCZE TACY LUDZIE JAK WY!!

[SIZE="5"][B]OGŁOSZENIE DLA PUNI:
[url]http://img855.imageshack.us/img855/6643/punia.jpg[/url][/B][/SIZE]

Pozdrawiam!!

Edited by cremilicious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...